Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 457275 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...31.08.2015. u 17:29 - pre 105 meseci
Citat:
bachi: Smrdi mi na memoriju ili na neispravan ide/sata kabl od ploče do hard diska. Istestiraj memoriju za početak.

^ izgleda da imaš istančano čulo njuha ;)

laptop je krenuo sa konstantnim kočenjem i povremenim BSOD-om :( nije prihvatao par instalacije, pucao Firefox, Pale Moon, oštećeni DL fajlovi itd. Kao i svako stručno lice pribegao sam preko leba pogače instalacijom jer sam umislio da su možda neki OS fajlovi oštećeni. Tu su krenule peripertije jer je stalno nailazio na fajlove koji nedostaju na CD-u ili su oštećeni. Onda sam pročitao odgovor, i ubacio 2x512 koje su bile u laptopu kad sam ga dobio. Inače sam već naišao pretragom na mogućnost RAM problema (to mi je teško palo), pa sam malo čistio gumicom, skidao prašinu itd. Nisam još testirao, ali se nadam da je bar jedna Kingston-ka od 1gb ispravna samo da izbegnem nova ulaganja ili ako mora da ne bude svih 2gb.

Sve ovo sa Firefox-om, Pale Moon-om pa čak i sa programom za prebacivanje fotografija se dešavalo Mesecima i nateralo me je da idem na svež OS.

MsOffice prošao bez problema, Lightroom je ostao na D tako da sam ga samo ponovo aktivirao (i on je bio problematičan), sledi Ps i još neke "sitnice".

Hteo sam da instaliram Win7 ali mi se i on naravno raspao tokom instalacije, tako da ću možda kad sredim i narežem particijuD opet da pokušam.
Samo što mi je sada opala moć Ram-a :( pa će izgleda da se štede crvenkapice do sedmice...

Svaka Ćas', Hvala!

p.s. takođe i za savet za promenu DVD uređaja

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 31.08.2015. u 18:47 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...01.09.2015. u 05:38 - pre 105 meseci
U kvaru mi je phonepad, a ostao mi neodjavljen fejs i viber... Pošto mora na popravku, mogu li nešto da uradim (bar na fejsu) preko računara, pa da sprečim neželjeni pristup?
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...01.09.2015. u 07:09 - pre 105 meseci
Za FB mozes da promenis password i na ostalim uredjajima ne bi trebalo da niko moze da se uloguje sa starim passwordom.

A za Viber deaktiviras nalog

https://support.viber.com/cust...r-account-mobile-#.VeVP9_mqpHw

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 01.09.2015. u 09:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...01.09.2015. u 09:00 - pre 105 meseci
Hvala. Na fejsbuku sam i sama primetila da sam pri promeni šifre imala opciju da se izlogujem sa ostalih uređaja. To je ok.

Ovo sa Viberom ne mogu, jer kad hoću da aktiviram nalog na računaru, oni mi šalju neku šifru na mobilni, a kartica mi je trenutno u jako starom telefonu, koji ne podržava aplikaciju. Nema veze. Tu nemam tako kompromitujućih sadržaja

"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
*.opera-mini.net.



+627 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...01.09.2015. u 16:11 - pre 105 meseci
Sad moram pazljivo, vidim da se zakljucavaju teme sa slicnim problemima...Ovako, nakon problema sa Xp istalacijom i bachi saveta da testiram RAM, ubacio sam drugi RAM i instala ija i svi programi su perfektno prosli. Testirao solo Kingston 1gb obe i prosle su par krugova (memtesta, nisam imao dovoljno Vremena za duzu varijantu). Medjutim, kad ubacim obe kingstonke, odmah izbaci i gresku. Imam i foto, ali trenutno ne mogu da postavim. Ko, sta, gde i kako mi je ciniti?
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...01.09.2015. u 18:35 - pre 105 meseci
Izgleda da sam pešački locirao Kingston nevaljalicu. Pokrenuo sam instalaciju Nero-a (sve legalno, lično Nero Emperior odobrio Valerijanu) i opet je Win prijavio oštećen Nero.exe fajl (kombinacija Kingston 1gb + Pq 512mb). Sa drugom Kingston je sve normalno prošlo. Budno pratim dalje i ponašanje i onlajn ponudu.

MemTest:


p.s. 256mb ide na grafiku
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...04.09.2015. u 22:33 - pre 104 meseci
Da li se nekom nekada desilo da mu udje neka buba u monitor :D

Video sam na nekom forumu gde je liku crklo nesto velicine vinske musice na sred monitora Izmedju panela i ovog providnog sloja (nemam ideju kako da ga nazovem :)).
Mislim da je on pritisnuo i prstom dok je bila ziva i tako je zgnjecao i ostalo mu "do kraja zivota" mrtva buba na sred ekrana koju nije mogao da skloni...


Sad sam primetio neku sitnu bubicu velicine piksela kako mi seta po displeju. Pokusao da sklonim prstom, ali je ispod ovog sloja :). Toliko je sitna da nisam uspeo ni da je fotkam.
U jednom momentu sam pomislio da je neka zaebancija pa uradio screenshot, ali jok, na screenshotu se ne vidi...
Sacekao sam da ode u neki cosak pa da pritisnem prstom to mesto, ali je nisam ubio... Ovog momenta je ne vidim, nadam se da ce negde iza da umre od gladi.

Ili je to neki poznati "linux bug" :D?
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.09.2015. u 00:50 - pre 104 meseci
nemam pojma za bubice :D al znam da sam ja jednom dunuo sa strane u ekran,i onda se sva prašina koja je bila sa strane..pojavila ispod stakla :D
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.09.2015. u 01:17 - pre 104 meseci
Citao sam na jendom forumu, liku je isto usla neka buba u panel. Nije hermeticki zatvoren pa je valjda i moguce. Pogotovo na monitorima sa CCFL lampama, gde sa strane gde su konektori ima rupcage. Rastavljao sam gomilu panela, ali nije mi jasno kako se zavuce kad su layer-i bukvalno slepljeni jedan za drugi i na kraju i sam panel...Mozda nisu svi isti, mozda neki modeli imaju malo razmaka izmedju, bmlga, ali ja ne naidjoh na takav do sada...
Kod mene i da hoce ne moze da udje, mislim moze, ali ce ubrzo da se sprzi, jer ovaj Samsung ima 8 CCFL i panel je bukvalno vreo od topline tih lampi :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...05.09.2015. u 10:32 - pre 104 meseci
Meni se tako pojavio mrav. Isto ispod zastitnog dela a preko samog display-a. Prvo mi bilo neobicno sto izgleda kao da je u samom ekranu pa se, kada sam krenuo da ga sklonim, ispostavilo da i jeste u ekranu :)
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...18.09.2015. u 09:03 - pre 104 meseci
Šta znači pojavljivanje ovoga?



"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...22.09.2015. u 21:15 - pre 104 meseci
Potražio bih na Googlu kad bih znao kako se to zove.

Na novom Edge browseru nemam "ono" selekt neke reči, desni klik, i da mi izbaci opciju da tražim taj pojam na Googlu.

Dakle evo šta hoću (Chrome)



a evo šta imam u Edge

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...22.09.2015. u 21:18 - pre 104 meseci
i mene su nervirale te stvari kod edge, pa sam sklonio Win10 i vratio se na 8.1 jer je jedino taj edge me privukao da probam win 10
Jeste strašno brzo radio, mnogo bolje nego drugi browseri, ili je to bio samo neki subjektivni osećaj.
Ali sve ostalo je bilo užas. Nisam mogao da podesim onako kako hoću.

Činilo mi se kao da je to neki browser za mobilne telefone, koji može da se instalira na računar. Tako su mi izgledale sve opcije
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...22.09.2015. u 21:19 - pre 104 meseci
Kad trčiš pred rudu i koristiš polu gotove proizvode...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...22.09.2015. u 21:52 - pre 104 meseci
njah :)
morao da probam. Nista me nije kostalo osim malo vremena...
Sedmica je jos uvek najbolja. Mada ni 8.1 ne zaostaje.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...22.09.2015. u 22:16 - pre 104 meseci
To sam napisao Javi. Mada generalno važi za sve.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...24.09.2015. u 09:43 - pre 104 meseci
Citat:
bachi:Kad trčiš pred rudu i koristiš polu gotove proizvode...
Nema veće radosti od zluradosti !
Da si 'teo, mogao si da primetiš da koristim Chrome, a za Edge, koji je došao sa OS, imam pitanje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...27.09.2015. u 20:22 - pre 104 meseci
Jos jedno pitanje u vezi Edge. Kako se regulise putanja za Download, da li uopste moze da se izmeni to sto je po difoltu na C: ...? Nisam nasao mogucnost za to.

BTW, ja sam sa 8.1 nadogradio na desetku pa mi je osim programa ostao i IE koji koristim i dalje sa svim setovanjima od ranije. Pa mi pade na pamet, moze li se instalirati na ako se desetka instalira na cist hard (mislim na IE)?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...27.09.2015. u 20:50 - pre 104 meseci
Ja obicno izmestim putanj downloads na neku drugu particiju i onda svi programi i dalje pakuju u folder downloads, samo sto on vise nije na C.
Otprilike je jednostavno, pricam napamet posto nemam windows.
Idi u my documents, desni klik na folder downloads pa properties i tu ces vec naci nesto poput "change location".
Pa premesti...
Isto to uvek uradim i za ostale foldere, odnosno ceo my documents premestim na D particiju. Tako da gotovo da ne moram da radim skoro nikakav backup pre sledece reinstalacije windowsa.

Ako ne izmestis odmah posle instalacije windowsa ceo my documents, nego to uradis kasnije, rizikujes da imas probleme sa skoro svim instaliranim programima, koje meni nije bilo lako da popravim.
Ali zato downloads mozes uvek da prebacis
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...27.09.2015. u 21:10 - pre 104 meseci
Tako se samo po difoltu izmesti lokacija foldera i to onda vazi za sve programe sto meni ne odgovara. To je i cilj MS-a ... i nije mi problem sto se tice podataka koji se tako salju nego to sto za razlicite potrebe koristim razlicite programe i svi imaju svoju opciju za lokaciju Download-a - samo Edge nema. Kazem, koristim IE i kod njega se to resava uobicajeno u opciji za to ali postoji opcija. :)

Ja nikada nista ne diram od onoga sto je po difoltu jer u svakom programu sam setujem putanje sa sejv i sve ostalo. Meni je C: uvek i iskljucivo za instalaciju programa a sve ostalo sam odredjujem (gde, kada, kako...). Navika a i neki programi su tako koncipisani da je lakse baratanje fajlovima...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 457275 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.