Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53

[ Pregleda: 452236 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 12:25 - pre 53 meseci
Branimire,
Nije to gomila "šotkata" nego mi je nekako najbrže da sliku usnimim na desktop,
ba da je obradim u ACDSee,
i tako oštru, jasnu, spremljenu da ne bude prevelika uploadujem na ES.

Ja mislim da je sve to na particiji "C",
jer ih nigde nemam drugde, ni na D, E ni na G particijama. (F je CD-drajv)

Znam da se to ne radi tako.

Jedino ne znam da li sve to usporava rad laptopa?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 12:28 - pre 53 meseci
A gde mislis da je desktop? Na marsu? To ti je isto direktorijum kao i svaki drugi samo sto se njegov
sadrzaj vidi na ekranu tako kako se vidi...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 12:49 - pre 53 meseci
Pa ako drži slike na desktopu ja mislim da to usporava podizanje Windowsa a možda i neku memoriju zauzimaju ti thumbnailovi (sličice Robi).
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 12:51 - pre 53 meseci
Uporava utoliko sto mora da procita slicicu i prikaze je na ekranu...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 12:51 - pre 53 meseci
Eo, el vidiš da tačno nemam pojma.

Ja desktop vidim u komanderu, na "C" particiji,
pa /Users/Robert/Desktop

dalje ne znam.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 14:04 - pre 53 meseci
Sadrzaj desktop-a ti se nalazi na "C" particiji, pa /Users/Robert/Desktop.
Sto se tice usporavanja sistema, usporava malo ali ne previse osim ako nije bas neki krs od kompjutera. Postoje drugi razlozi zasto to ne treba tako raditi.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 14:12 - pre 53 meseci
Radi se o ovom laptopu:

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 14:16 - pre 53 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Uporava utoliko sto mora da procita slicicu i prikaze je na ekranu...


Slike nisu problem i fajlovi koji su na desktopu, oni ni ne usporavaju toliko koliko i precice, jer mora da proveri target svaki put kada se podigne OS. Zato kazem da je najbolje te precice ako ih ima gomila, ubacis u zaseban folder na desktopu i time ces znatno ubrzati boot vreme jer nece da proverava precice. Tek ce da proverava kada otvoris taj folder, a tada ce komp biti vec rasterecen od boot-ovanja i svega oko toga dok ne ode u IDLE.

Nije to Bog zna koliko ali opet nije za baciti :) Pogotovo ako imas 100 precica...HDD je u tom momentu ionako opterecen podizanjem svega i svacega i najmanje mu treba jos i ta muka provere precica.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 14:23 - pre 53 meseci
gilopile

OS uopste ne proverava da li je cilj precice tu gde treba da bude.

Living Light

Ne moze nekoliko precica da uspori kompjuter sa 16Gb RAM koji je na 1.8GHz. Nesto drugo koci.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 14:24 - pre 53 meseci
Jasno! Hvala Vam!

Znači otvorim Folder na desktopu, sve te slike, šeme, DS-ove, roknem u njega,
i na desktopu mi ostane samo onaj minimum--bez Frca-Boca + Novootvoreni folder.

Ako sam dobro skapirao, nemam više pitanja. A možda i nisam, učim :)

pOz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 14:27 - pre 53 meseci
Jos bolje - napravi folder na drugoj particiji pa sve rokni u njega a na desktop stavi precicu do njega. Koristis na isti nacin kao to sto si ti rekao ali ti nisu na sistemskoj particiji raznorazni fajlovi i ne rizikujes toliko da ostanes bez njih ako ti crkne sistem.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 14:34 - pre 53 meseci
Sjajno Shadowed!

Eto, jel vidite da sam totalni durdubak za softver--na sve načine :)

Ovo mi se još više sviđa, Zahvaljujem ti se na ivrstnom savetu, trudu, i vremenu.

HVALA!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 14:44 - pre 53 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ne moze nekoliko precica da uspori kompjuter sa 16Gb RAM koji je na 1.8GHz. Nesto drugo koci.

Bojane,
koći me onaj ihhdiott iz "Undergroud-RU", stalno se javlja sa druge adrese,

-što mi pali-gasi kameru, pa držim štipaljku na njoj,
-otvara vrata od CD-a,
-i šalje mi mejlove sa moje mail adrese, kao da šaljem sam sebi,
-Ubio mi je Aviru, pa sam je deinstalirao jer nikakav "Remont/Reinstal" nije pomogao,

A sada mi Avast stalno dojavljuje da me neko snima, prati, da imam Key-Loger.
Savetuje mi da idem preko VPN-a, Ja nemam blage veze ŠTA JE TO ???

Pokušao da očistim komp bez reinstal-WIN-a sa svim dostupnim alatima,
ne ide, jer sve ide u blokadu od tih "Čistilica" zbog ovog rusa!

Onaj Rus mi poručuje:

-Đabe ti sve i reinstal WIN-a, i zamena laptopa za drugi--Ja sam ti i u Modemu/Ruteru,
(MAC adresa, itd..)

Užas.

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 15:12 - pre 53 meseci
Jesi li siguran da je modem/ruter hakovan? Ja nisam cuo dosad da se neko zalio na tako nesto, mada nije neizvodivo. Onda ces morati da ga zamenis, i u potpunosti reinstaliras Windows ili jos bolje predjes na neki Linux. Dotad ne koristi kompjuter nizasta osetljivo, kao sto je eBanking ili upotreba kartice za kupovinu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 16:25 - pre 53 meseci
Znas sta je najbolje ? Instaliraj besplatni program Total Commander !

Sa njim se vrse sve manipulacije sa fajlovima , na lak i jednostavan nacin . Ja ga koristim stalno , sa Win Explorerom je smor .

Sa njim pravis nove direktorijume , brises stare , kopiras fajlove iz foldera u folder , raspakujes arhivirane , pregledas dokumenta , itd sve sa dva klika misa ili precicom sa tastature .

Na jedno dugme F7 formiras novi folder i nazoves Slike . Posle podesis program za Slike , pregledac slika , da ti snima slike u taj folder Slike .

I tako si resio problem. Prvo odmah znas gde su slike u folderu Slike , na ekranu nema nista da smeta itd .

Tako napravis foldere , filmovi , programi , igre itd. vec sta ti treba i sve je organizovano i znas gde je . I jedno ne smeta drugom , ako imas 100 slika , one ne smetaju da pristupas 100 programa , jer je lakse traziti medju 100 nego medju 200
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 16:30 - pre 53 meseci
Za virus reinstal windowsa od nule .

Sve sa formatiranjem hard diska . Ne verujem da je virus usao u ruter jer za to treba admin pristup sto tesko da virus moze . Da promeni firmware rutera .

Znaci totalni format pa vidi .
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 17:30 - pre 53 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
gilopile

OS uopste ne proverava da li je cilj precice tu gde treba da bude.

Living Light

Ne moze nekoliko precica da uspori kompjuter sa 16Gb RAM koji je na 1.8GHz. Nesto drugo koci.


Proverava, de ne, opali on refresh kad ucita explorer,exe pa desktop. Taj refres traje toliko koliko ti je brz hdd i koliko imas ikonica na desktopu.

Potrpaj ih u folder i to je znatno brze. Kad otvoris taj folder, onda on automatski opali i refresh i to potraje dok precice ne ucitaju i ikonu.
Rekoh, nije to sada toliko bitno, tih par sekundi, ali par po par bude to dosta bolje.
Ja sam navikao kad ukljucim komp, vec za 15 sekundi mogu da ukucam adresu u browseru i da picim. Jezim se od kompova koji drljaju pola sata dok ne mozes da odradis nesto. Krs mi je konfiguracija, ali ipak odziv je kao da imam i7 i najbrzi SSD.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6633



+1153 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 17:32 - pre 53 meseci
Brate, ademare,
Napisao sam pre par postova da u Comanderu gledam i vidim da imam ikonica za 9 DELL laptopa.
(nisu to "ŠortKatovi nije to link/putanja ka particiji "G", na primer)

Uraduču ovo što mi je savetovao cenjeni gosn.Shadowed,
mislim da je njegov predlog "Frst-Van". Zahvalan sam mu na tom savetu! EXTRA!
---------------------------------------------------------------

A za ubijanje virusa -majka janja je reinstal i Format HDD-a, znam.

Ali, uvek ono ali,

-Imam i externi HDD od 1T (ihhdiot Pruf), na koji bi mogao da brebacim sve iz elektronike.

Ali mi ovaj virus to ne dozvoljava,
ne mogu da prevučem ni jednu sliku, data-šhhit, šemu, PDF, ništa od korisnih podataka.

Svaku manipulaciju presnimavanja blokira.

Mene samo čudi kako do sada nije rikavela HDD, koji radi Non-Stop, perca če da mu se razlete.
Trebao je da crkne još prekjuče, a ne da se, drži se i dalje.

Imam na CD-u WIN7 i WIN10, ali ja i instalacija? ...Duhhpe i oko :)

TO?
-Da mi obe noge stave u mengele, da pritežu , da me polivaju sa vodom od 90°C,

-Ne umem, ne znam, nikad probao, i neču da sve posle nosim u kontejner za reciklažu.

pOz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 17:49 - pre 53 meseci
Gilopile:"Jezim se od kompova koji drljaju pola sata dok ne mozes da odradis nesto. "

I ja. Ali prilikom buta obicno indekser drlja pola sata u rekurzivnom skanu direktorijuma. Znaci jedino
ako imas SSD, ne cekas, bar na pocetku ili iskljucis indekser.

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...12.10.2019. u 18:00 - pre 53 meseci
Negde davno sam naleteo na neki savet, ako se ima dosta rama da bi trebalo iskljuciti nesto na disku :)

Je l' to vezano za swap ili?
Tipa, ako imam SSD i 32GB RAM od kojih mi obicno vise od pola nije iskorisceno sta bi trebalo da uradim da sacuvam ssd?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53

[ Pregleda: 452236 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.