Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452223 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 14:59 - pre 113 meseci
Već danima me zeza nešto, mislim da je malware, ali ni sam ne znam šta više da radim. Imao sam instaliran Avast, koji nije mogao ništa da pronađe, da bih ga danas deinstalirao i instalirao probnu verziju AVG-a. Nij edan, ni drugi antivirus, nisu ništa pronašli.
Imam instaliran Malwarebytes - Anti Malware - koji ne pronalazi ništa.
Takođe imam instaliran Spybot S&D - ništa ne prijavljuje
Na browseru imam ADBlock - ništa ne prijavljuje.
Svi programi su free verzije.

Problem se javlja kada idem na određene sajtove, tako što prvo otvori sajt, pa me zatim preusmeri na ovo: http://postimg.org/image/qegt1lx51/ i onda tako stoji, više ne mrda, tj. ne može da otvori stranicu.
Jednostavno mi ne dozvoljava da surfujem. Čak mi i svaki youtube klip blokira, tako što me samo preusmeri na tu sponzorisanu reklamu i onda tako stoji,. neće da otvori.

Da li neko zna o čemu se radi? :( Ja uopšte više ne znam šta da radim. Probao sam da guglam, ali nisam našao odgovor.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 15:07 - pre 113 meseci
Jesi li proverio Hosts fajl?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 15:10 - pre 113 meseci
Ne znam ni šta je host file, niti znam kako da ga proverim.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 15:19 - pre 113 meseci
Nalazi ti se u Windows folderu, upotrebi Search i naci ces ga.
Otvori ga u Wordu ili WordPadu, pa vidi sta pise na dnu, tj. postuj ovde.
Izgleda ovako:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 15:21 - pre 113 meseci
hosrts file se nalazi u

c:\Windows\System32\drivers\etc\
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

IT_DooX
Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 15:21 - pre 113 meseci
U poslednje vreme je nesto cest slucaj iskakanja ovih reklama, na win masinama sam imao slican problem, nije bio ovako "ostar" kao kod tebe, mogao sam da surfam ali su mi na stranicama iskakale reklame gde realno ne bi trebalo da budu. Pronalazio sam u add/remove programs programe koji su instalirani u poslednja dva dana (a pritom ja nisam nista instalirao), njih sam obrisao i onda sam svaki browser posebno, IE Firefox i Chrome resetovao na fabricka podesavanja. Jedino sto sam kod Firefox imao dupli problem, tamo mi se instalirao i neki addon koji mi je vukao reklame, morao sam i njega da sklonim
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 15:25 - pre 113 meseci
# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 15:31 - pre 113 meseci
Koliko vidim, Hosts fajl ti je cist, poslusaj ovo sto kaze @IT_DooX.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 15:45 - pre 113 meseci
Mora se paziti kada se nesto instalira da ne prodje i neki toolbar i sl. Pogotovo ako se skida sa nekim njihovim downloaderima.

Za pocetak pokusaj da uklonis sa AdwCleaner-om. Backap-uj sve sto ti treba iz ff user foldera, pa ga obrisi.

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5315

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...30.11.2014. u 16:49 - pre 113 meseci
A ako koristite šantavi Chrome/ChrOperu, idite na about:flags i ubite desktop notifications i u opcijama deštiklirajte allow apps to run in background when chrome is closed ili tako nešto.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...02.12.2014. u 06:12 - pre 113 meseci
Ljudi hvala na savetima. Znači kad se neko potrudi, a kada je čovek u problemu.

Citat:
gilopile: Mora se paziti kada se nesto instalira da ne prodje i neki toolbar i sl. Pogotovo ako se skida sa nekim njihovim downloaderima.

Za pocetak pokusaj da uklonis sa AdwCleaner-om. Backap-uj sve sto ti treba iz ff user foldera, pa ga obrisi.

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/


Skino sam AdwCleaner, i on nije rešio problem.

Citat:
IT_DooX: U poslednje vreme je nesto cest slucaj iskakanja ovih reklama, na win masinama sam imao slican problem, nije bio ovako "ostar" kao kod tebe, mogao sam da surfam ali su mi na stranicama iskakale reklame gde realno ne bi trebalo da budu. Pronalazio sam u add/remove programs programe koji su instalirani u poslednja dva dana (a pritom ja nisam nista instalirao), njih sam obrisao i onda sam svaki browser posebno, IE Firefox i Chrome resetovao na fabricka podesavanja. Jedino sto sam kod Firefox imao dupli problem, tamo mi se instalirao i neki addon koji mi je vukao reklame, morao sam i njega da sklonim


Instalirao sam IE i Chrome, i pazi mog iznenađenja kada sam video da mi se to ne dešava na ova dva browsera. Tada sam shvatio da je do browsera. Inače me je ovo izluđivalo jako dugo, ne smem ni da kažem koliko, i nikako nisam mogao da provalim o čemu se radi. Pokušao sam svim živim programima da nađem i očistim, ali ništa! Kada sam video da i ostali ne mogu ništa ( guglao i video da gomila ljudi ima ovaj problem koji nikako ne mogu da reše ), pomirio sam se da reinstaliram Windows.
Problem sam privremeno rešio tako što sam resetovao Firefox i sačuvao svoje bookmarkse ( ovo mi je bilo važno ). Sada sve šljaka, tj. sva tri browsera. Dokle, ne znam, jer me je ovo toliko prcalo, da ne mogu da poverujem da neće da se vrati da me još malo zahebava.
Me happy! :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...02.12.2014. u 06:24 - pre 113 meseci
Super da si resio problem. Vidi ga, pa reci nam sada koliko dugo te je kecalo? Necemo da se smejemo :D

Citat:
Dokle, ne znam, jer me je ovo toliko prcalo, da ne mogu da poverujem da neće da se vrati da me još malo zahebava.


Nikad ne reci nikad. Zlo se samo malko pritajilo i vreba :)

Pozz!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...04.12.2014. u 11:19 - pre 113 meseci
Preko mesec dana me zezalo.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...08.12.2014. u 01:11 - pre 112 meseci
Dok radim ,često na laptopu "usput" slušam i neku od radio stanica.
(znam da je glupos' vući toliko podataka sa NET-a za radio, nemoj sad da me neko "turira" zbog toga)

nego mi ponekad stane "prijem" i adobe fleš plejer krahira.

Jel treba nešto da radim u vezi toga (apdejt,apgrejd) ili je to mormalno?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...08.12.2014. u 08:13 - pre 112 meseci
Bagoviti adobe....

Pokusaj sa starijom verzijom, a ukoliko je starija, onda probaj nioviju verziju. Koji browser koristis? Da li krasuje na svima Hrome, Opera, FF?

Mozda ti zavrsi posao http://www.screamer-radio.com/download/. Nema da krahira, vrlo jednostavan interfejs. Radi za sve pare, hehehe. Free je programcic.

Obavezno bajpro.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...08.12.2014. u 08:31 - pre 112 meseci
Browser Mozila,
a sajt na pr. ovaj http://tunein.com/radio/Radio-Index-889-s17586/

znaći ne otvara mi nikakav plejer,
odmah sa sajta pušta radio stanicu.

Hrome ne koristim,ubiše sa reklama i hoće u sve i svašta da se upetlja.

Inaće COMP radi odlično,ima 6G rama

ne baguje na filmovima sa mreže, niti na YT,,
samo na radio stanicama.

da nije možda prekid tamo kod njih na dotoku striminga ?


ili otkud znam...
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...08.12.2014. u 08:35 - pre 112 meseci
i meni se desi da mi radio nekad baguje nekad ne kada ga slušam u pretraživaču ...

instalirao sam NRadioBox i za sada nema smetnji na vezi

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...08.12.2014. u 08:38 - pre 112 meseci
Sto pravis toliki protok samo zbog radija?? :7

Inace, ako nista drugo ne pomogne, mozes probati sa Reload Every ekstenzijom. Stavis da refresh-uje stranu svakih npr. 1h (ili koliko se otprilike cesto desava da ti blokira radio).
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...08.12.2014. u 08:54 - pre 112 meseci
Baš se i ja pitam,što pravim toliki protok za bez veze, umesto da upalim radio :-) :-)

Nego kad ste me več uvatili u "Edukaciju"...

Šta če meni ti predloženi programčiči kao

http://www.screamer-radio.com/download/ pa NRadioBox,

Kako oni ubrzavaju ili nešto drugo rade, na koji način to pomaže ?
-----------------------------------------------------------------
Shadowed,molim Te reci
-Gde se uopše uključuje ili setuje ta "Reload Every ekstenzija" ?

pOz




 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...08.12.2014. u 08:56 - pre 112 meseci
Pomaze tako sto radi stabilnije.

Za ekstenziju - ides na sajt za ekstenzije Firefox-a (browser ti se zove Firefox, Mozilla je proizvodjac) i potrazis tamo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452223 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.