Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452224 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 14:39 - pre 120 meseci
Da, naša slova se definitvno ne isplate u sms porukama... plus što je pitanje da li će neko sa starijim telefonom uopšte imati to prikazano kako treba
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 16:08 - pre 120 meseci
Tako je, vecina telefona i ne vidi ta slova vec ih vidi kao prazne kvadratice. I samo da se ispravim, ja kucam uvek ENG tastaturu bilo da pisem sms na engleskom, srpskom ili spanskom. Tako da je moj prethodni post bio bez srpskih slova...Moj jedini problem je sto mi minuta nikad dosta :)
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 19:48 - pre 120 meseci
Imam ja jedno pitanje sad Kako putem racunara mogu da citam SMS, MMS...kada povezem Samsung na komp USB vezom?
P.S. Siguran sam da je to moguce pa zam zato i pitao direktno "kako".
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 19:52 - pre 120 meseci
jedan od nacina je airdroid

Instaliras aplikaciju, nakacis se na kucni wi-fi, ulogujes se na ovu web adresu
http://web.airdroid.com/

I mozes da pregledas fotke, video snimke, kontakte, poruke...
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 20:20 - pre 120 meseci
A da li je ta aplikacija dostupna i kada je ekran telefona van funkcije (polomljen)?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 20:26 - pre 120 meseci
Ne znam kako bi instalirao aplikaciju i pokrenuo sa polomljenim ekranom? Tj. Kako bi bilo koju instalirao?
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 20:33 - pre 120 meseci
Da objasnim dok me ne premestite u ES bisere :P Recimo polomim ekran, ne mogu nista da pokrenem i kako mogu da svoje kontakte, smsove i sl. povucem u komp? A potom bacim telefon...kapiras? :)
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 20:37 - pre 120 meseci
Backup napravi sa Samsung kies. Posle mozes I na drugi Samsung prebaciti sve sms, mms, kontakte itd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 20:43 - pre 120 meseci
razumeo sam da hoces da citas kao sto si napisao :)
Pa sam ti predlozio tu aplikaciju...

Recimo ovo sto ti je Flo33 rekao.

Meni je sve sinhronizovano sa gmail-om. I kontakti i SMS-ovi i fotografije. Tako da u svakom momentu da izgubim telefon ili polomim, sve te podatke mogu lako da svucem na bilo koji drugi.
Nije mi potrebna nikakva aplikacija za to...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 21:11 - pre 120 meseci
Mali off. Prvi iPhone 4s, posle 2 meseca se brže bolje vratim na Android, note1pa s4 , kao mali ekran, nema ovaj manager, tastature, bla bla. Ej, ovaj sad 5s ne bi menjao za 2 flagshipa sa Android sistemom. Ios u kombinaciji sa osx je mirna glava. Sve backup-uje sam, sve super, ne koči, a baterija 2 dana.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 22:04 - pre 120 meseci
Citat:
CoyoteKG:Meni je sve sinhronizovano sa gmail-om. I kontakti i SMS-ovi i fotografije. Tako da u svakom momentu da izgubim telefon ili polomim, sve te podatke mogu lako da svucem na bilo koji drugi.
Nije mi potrebna nikakva aplikacija za to...


To mi je nekako najprakticnije, ali kako si to uradio? Dirktno preko nekog podesavanja telefona?
P.S. iCloud radi isto to samo sto podatke cuva kao Dropbox ili ne? Radi i na Androidu?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 22:37 - pre 120 meseci
http://srbodroid.com/developme...kontakte-sa-google-kontaktima/

https://play.google.com/store/...tails?id=com.zegoggles.smssync

A fotografije uploadujem pomocu google+ aplikacije.

Nisam se nesto vise posvecivao svemu ovome, prvo na sta sam naisao sam upotrebio i to sljaka i dan danas.
Verujem da sad postoje bolji nacini za sve to.

A inace, da imam lovu i ja bih uzeo 5s, ne bih furao ovu moju Xperia U :)

Mada, u poslednje vreme cujem razne hvale o Windows telefonima. Nokia Lumia-e nemam pojma koje verzije.
Video sam kod kolege da to radi vise nego odlicno
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...06.05.2014. u 23:00 - pre 120 meseci
Živela pretplata :) i tako i ovako mi mesečno bude račun 50ak evra, tako da mi je svejedno šta ću da uzmem za 1e na ugovor :) dobro, lažem, mislim da je 70e bio iphone.
Čujem i ja dosta pozitivan odziv na Lumie, ali uzimam sa rezervom, verovartno je oduševljenje konačnom promenom učmalosti iOS/android sistema. Sa windowsima imam dodir samo na poslu, i za outlook, excel je dovoljno, a na win8 kod cure na laptopu dobijem momentalne frustracije. Tako da se držim podalje od "prozora" :)
mada dobro ja sam amater, ne koristim komp i telefon za neke hard core poslove.

Elem, ptak 13, ako se sećam dobro, skineš Samsung Kies na računar, i ne treba ti ekran telefona, (osim da uključiš na "media" usb connection), nadam se da to več imaš, utakneš kabel, i tamo imaš opciju da kopiraš, brišeš, ili backup više opcija, kao sms, slike, i slično. Mislim da imaš i mogućnost čitanja.

A dropbox ti nudi i direkt upload na cloud slika i videa ako mu ostaviš mogućnost. Tu je po mom mišljenu iCloud malo bolji jer može i vremenski backup celog sistema da uradi. Mada je iCloud krš ovako, za neku širu upotrebu.

LP
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...08.05.2014. u 23:11 - pre 120 meseci
Treba na brzinu da nabudzim nekom liku nesto.
Jedan kabal da splitujem na dva mesta.
Problem mi je sto se kutija dokle ide taj jedan kabal, nalazi u zidu pod plafonom, i nemam struju u blizini da bih stavio neki switch. A ti kablovi iz kanala izlaze samo po 10cm.
Da li bi mi ovako nesto vrsilo posao?
link


Ove splitere sam koristio na poslu ranije, ali iz switcha iz dva porta u ovakav spliter, pa spliter u patch panel, pa tamo negde u nekoj kancelariji iz uticnice opet isti ovakav spliter, pa tek tu onda dva klijenta.

Postoje li ovakvi spliteri, ali da bude zenski sa svih strana?
Odnosno da iskrimpujem sva 3 kabla, stavim RJ45 konektore na njih pa da ubodem u takav nekakav zenski-zenski spliter?


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...09.05.2014. u 10:51 - pre 120 meseci
Cekaj, jel pricas o telefonskom kablu ili LAN kablu?
Telefonski mozes da splitujes klasicnim ADSL spliterom na koliko hoces mesta! LAN mislim da ne mozes jer je ukrsten i onda bi narusio sistem parica zensko-zenskim spliterom.

Za PTT liniju postoje, za LAN mislim da ne, ali nisam siguran.

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...09.05.2014. u 20:22 - pre 120 meseci
da. lan je. Na linku pise.
Znam da koristi 4 parice i da ne moze, zato se i cudim zasto se ovaj spliter zove "Razdelnik (splitter) jednog UTP porta na dva porta" i zasto se ne prodaje u kompletu sa jos jednom takvim koji bi trebao da bude sa druge strane uticnice...

U svakom slucaju kupio sam dve "dual jack" uticnice, pa cu sam da razvedem 4 parice na jedne, i 4 parice na drugu uticnicu. Isto tako i sa druge strane kabla. I dole u donjem stanu od rutera da dovucem dva kabla u tu uticnicu.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...09.05.2014. u 20:33 - pre 120 meseci
Pa iskreno drugi nacin ne vidim. A samo bi izmesao parice ovim spliterom i namucio se dodatno. Moguce da je ovaj spliter za druge neke veze, recimo IPTV se vezuje preko LAN kabla ali koji nije ukrsten ako ne gresim...
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...09.05.2014. u 20:45 - pre 120 meseci
Ajd pošto si u materiji, da ne guglam pošto sam preumoran, sad tek dodjoh sa posla
Kako bi trebalo da vežem običan kabal na ovu utičnicu.

Imam alat, ali nisam nikad krimpovao utičnice.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...09.05.2014. u 20:59 - pre 120 meseci
Trebalo bi da je ovo validna sema veze. Ali nemoj mi zameriti ako gresim jer ne studiram telekomunikacije vec elektroniku.


Iskreno, nikada nisam imao prilike da se susretnem sa takvim problemom... :/
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...09.05.2014. u 21:09 - pre 120 meseci
Nije to to
Ovo je sema za ukrsteni kabal.

Koliko mi je u glavi, treba 4 zice da razvicem na 1,2,3,6

i preostale 4 bi bilo logicno da takodje razvucem na 1,2,3,6 sa druge strane


4,5 su valjda za telefon.

i isto to da uradim i sa druge strane
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452224 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.