Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452155 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...15.03.2014. u 19:55 - pre 121 meseci
Citat:
vujo032:
Nemam potrebu da mi to bude preko cele godine a koliko ja znam KP izlog se plaća.
Meni bi trebao neki besplatan sajt, ako to postoji, gde mogu to sve lepo da slažem,
i tako da stoji par meseci, a ja kada me neko pita šta imam u ponudi,
samo mu pošaljem link.

To mi konkretno sada ne treba, ali ja bih to voleo da fotografišem,
i da mogu pored fotografije da stavim kratak opis.

Postoji li neki sajt koji nudi takvu uslugu, a da ne bude reklamnog tipa?
Može li se na google drive to deponovati u tom obliku?
Možda pdf katalog?

Hvala svima na odgovorima.

Mislim da je neko vec predlozio u prethodnim porukama da Kupindo ima to sto zelis. Postavis slike i opis i stoji za dz.

A mozes uvek otvoriti svoj blog i tamo kaciti sta zelis.





[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 15.03.2014. u 21:14 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
178.237.208.*



+101 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...15.03.2014. u 20:32 - pre 121 meseci
mr.ako

Meni većina toga stoji na Kupindu, samo što i tu ima jedna kvaka.
ako je "aktivno" onda moram stalno da vodim računa da skinem predmet sa Kupinda,
ako mi ga neko kupi lično, ili preko kupujem prodajem npr.
da ne bi dobio negativnu ako od kupca koji je kupio predmet preko Kupinda, a već je prodat.

Jedino da ga posle postavljanja deaktiviram, onda mogu i dalje da šaljem drugima link,
samo ne znam da li mogu da ga vide svi, i oni koji nisu registrovani.

Još mi ostaje da pokušam blog, a o tome nemam veze, nikada nisam čeprkao oko toga :)

hvala još jednom.

Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...17.03.2014. u 00:47 - pre 121 meseci
Nema na cemu. Ima dosta besplatnih servisa za blogovanje, pa tu mozes napraviti svoju "stalnu" prezentaciju svoje ponude.

Recimo:
http://wordpress.com/
https://www.blogger.com/home
http://www.weebly.com/
mozda cak i https://www.tumblr.com/

Otvori nalog na jednom od ovih pa vidi da li ti neka tema odgovara... Srecno! :)



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...17.03.2014. u 07:27 - pre 121 meseci
Izgleda da je Shadowed otišao na produženi vikend, pa ću da pokušam ovde...

U temi o serijama se odvijala sledeća razmena poruka:
Citat:
mmix: Vraca nam se Skali :) http://en.wikipedia.org/wiki/Crisis_(TV_series)

valerijan: ^ link ne radi, tačnije: zatvorena zagrada nije upala pre [/url] http://en.wikipedia.org/wiki/Crisis_(TV_series)

Shadowed: Ne radi ni tebi :) Za te napredne opcije kao sto su zatvorene zagrade na kraju URL-a, moras koristiti UBB tagove, nije dovoljno samo paste-ovati link.

valerijan: Ne radi ni sa [ url=http://...]...[/url] ni sa [url]www...[/url] ?

Na ovaj problem sam već nailazio, pa me zanima kako se rešava?

unapred hvala
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...17.03.2014. u 19:00 - pre 121 meseci
Jes' otisao ali poslom :)
Anyway, to se resava tako sto se ispravi bug u ES kodu.
S tim da to jeste nezgodno ako nije u url tagu, jer tada ne znas da li je link sa zagradom ili link u zagradi. Ali bi u tagu trebalo da radi (sto je i bila moja naivna pretpostavka :) ).
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 08:13 - pre 121 meseci
Zamolio bih VAS da mi objasnite o čemu se ovde radi ?

Imam DDR RAM od 1Gb zaboden u matičnu ploču.Comp radi dobro ali je spor za neke aplikacije.

Dodam još jednu memoriju od 512Mb (comp ga vidi i sad ima 1.5Gb RAM-a) i brzina se vidno poboljša
ali Comp malo-po-malo na svakih ~pola sata "Kreš" sistema (zamrzne se sve pa mora reset).

Dodam još jednu memoriju od 512MB, sad vidi 2Gb RAM-a,
ali je brzina manja,comp je sporiji,neke stvari odrađuje još brže a sa nekima "muku muči" dok otvori.
Opet se dešava "Kreš" i zamrzavanje sistema pa mora reset na power taster.

Nakon toga sistem se diže normalno,nema pitanja,nema sejf moda, sve ok --samo je spor sa 2Gb RAM-a.

Da li je sve jedno koju memoriju u koji slot ubadam ? (ima 3 slota)

Šta može da bude uzrok ovoj pojavi ?
Svaki koment je dobrodošao.

pOz
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 08:34 - pre 121 meseci
Jel si ti siguran da sve memorije imaju radni takt isti? Jel rec o DDR, DDR II, DDR III memorijama ???
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 08:34 - pre 121 meseci
Verovatno zato što memorije nisu kompatibilne, bilo sa pločom bilo jedna s drugom.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5315

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 08:50 - pre 121 meseci
http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-iso.zip

Nareži na CD, butuj sistem sa cda i testiraj memoriju.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 09:23 - pre 121 meseci
Citat:
ptak 13.: Jel si ti siguran da sve memorije imaju radni takt isti?


NISAM ! ----Gledam ja u te memorije ali ne znam šta treba da vidim /šta da tražim,vidim na tim nalepnicama ?
Ne znam na kojoj frekvenciji to sve radi ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citat:
Miroslav Jeftić: Verovatno zato što memorije nisu kompatibilne, bilo sa pločom bilo jedna s drugom.


Miroslave, pa to tek NE umem da rešim ako nisu kompatibilne sa pločom i još međusobno--NE dobacujem tako daleko sa poznavanjem materije,na žalost.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citat:
bachi:Nareži na CD, butuj sistem sa cda i testiraj memoriju.


Vladimire, svašta Si mi poslao,ima dobrih par foldera u tom ZIP-u,
To što savetuješ nikad nisam radio i nisam siguran da uopšte razumem šta treba da radim a da bude 100% onako kako si Ti zamislio.

Imam i rezač i CD-e ali Cvikam da nešto ne "zaheebem" sa tim Butovanjem. Nisam ja baš debelo u tim vodama,
da je neka elektronika pa ajd ali ovo Hackerisanje kod mene uvek urodi nekim "kiselim grožđem",
zato što uvek imam neke nepoznanice za koje bi Ti verovatno pretpostavio da svaki normalan TO ZNA.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...da povadim te memorije i da okačim sliku možda ona govori više od 1000 reči ?

Hvala VAM na trudu.

pOz
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 10:18 - pre 121 meseci
Pa sta ocekujes onda od ove teme? "Ne znas", "ne umes", "ne zelis"...
Ako ne mozes uz sve ove savete da razumes, niti zelis da se potrudis da razumes, onda lepo u servis.

Kao sto ti je Miroslav rekao, 99.9999% nekompatibilnost memorija. Ili neke od memorija u odnosu na plocu.
Ja bih i preskocio "butovanje" i prihvatio nekompatibilnost kao realan problem.

Resenje?
Probaj u nekom lokalnom manjem servisu da pitas da zamenis sve te memorije za jedan modul. Smanjices sanse za problemima
Ako je u pitanju DDR onda jbg za dva modula po 1GB. Mozda ti neko zameni i bez doplate, ili doplatis nesto neki euro vise
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5315

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 10:20 - pre 121 meseci
Jbg, ako ne znaš, ne umeš, ne možeš, pravac halo oglasi i plati majstora da ti to pogleda i sredi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 11:21 - pre 121 meseci
Citat:
Trick Fix: Miroslave, pa to tek NE umem da rešim ako nisu kompatibilne sa pločom i još međusobno--NE dobacujem tako daleko sa poznavanjem materije,na žalost.


Nažalost tu ni ne možeš nešto mnogo da rešavaš - jer najbolje rešenje je da umesto tri rasparena stika od 1GB/512Mb kupiš npr. jedan od 2GB a ove prodaš (ako možeš) ili baciš u kantu
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 13:16 - pre 121 meseci
Citat:
CoyoteKGPa sta ocekujes onda od ove teme? "Ne znas", "ne umes", "ne zelis"

Coyote,
čitam tvoje postove često i drago mi je da imaš tako "Dobre a Kratke" komentare,
dugo Si ovde pa na osnovu toga od tebe NE očekujem ovakve "Špic udarce pravo u Cevanicu",
ipak si Ti punoletan,ozbiljan sagovornik --NE stoji Ti TO !
_______________________________________________________________________________________________________________
Citat:
bachi: ako ne znaš, ne umeš, ne možeš,

Vladimire,
-MOGU ! Ako mi pomogneš,a ne da me šalješ u oglase i da zovem Majstore,

zašto tako prebrza ocena? , možda i mogu ako mi pomogneš.
________________________________________________________________________________________________________________
Citat:
Miroslav Jeftić:najbolje rešenje je da umesto tri rasparena stika od 1GB/512Mb kupiš npr. jedan od 2GB a ove prodaš

Miroslave,
Ti Si jedini koji ima volje da pomogne i valjan savet da.

Coyot i Bachi samo napixxxkaraju na prvu loptu i proglase stanje : AAaa,nemaš pojma→→Pravac Servis !..al NE bi da pomognu,barem malko,

Evo slike 3 Memo kartice DDR RAM memorije:

 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 13:23 - pre 121 meseci
Na žalost NE mogu da okčim perfektne slike memorijskih kartica,

Postoji neka zabrana,koja ne jenjava,
pOz
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 13:50 - pre 121 meseci
Nisu mnogo ni bitne slike, očito da memorije ne rade kako treba kada se upare. Ako ti ploča podržava, najbolje da uzmeš jednu memoriju od 2GB i završiš posao... nije nešto preskupo, a koštaće te i odlazak u servis nešto. Inače ne postoji način da se nekompatibilne memorije učine kompatibilnim
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 13:57 - pre 121 meseci
Trick Fix, ja licno mislim da tebe nesto drugo zeza, ili je jedna od memorija neispravna, tj. ima bed blokove i zato sistem zamrzne ili se ta ploca ne snalazi dobro sa jednom od memorija. ALi ipak mi je malo cudno da sistem uspori...Da budem iskren, nisam se susreo sa tim da mi koci sistem zbog memorije. Ili radi, ili baguje/zamrzava, BSOD, ali nikako da osetno radi sporije.

Brzinu memorije, pa pila ona DDR400 ili DDR1600, neces bas naocigled primetiti da sistem sporije radi.

BNego, navedi ti lepo tacan model ploce i slikaj nam svaku ponaosob iz CPU-z/SPD da vidimo tacno o kojim stapicima je rec. U biti, BIOS bi trebao da setuje frekvenciju najsporieg stapa, tako da ce sve tri raditi na, recimo, 266, ako imas jednu od njih...

Mislim, da se ogradim, sve je moguce...Od neispravnosti jednog od stapa, ili neispravnost ploce/ ili se ne snalazi sa nekim od tih modula...

Prvo sto rebas da uradis je da svaku ponaosob provrtis po par sati sa Memtest86, pa ako prodju, idemo dalje.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 14:12 - pre 121 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: očito da memorije ne rade kako treba kada se upare.....Inače ne postoji način da se nekompatibilne memorije učine kompatibilnim

Jedino takve imam,na žalost,

Citat:
gilopile:ili se ta ploca ne snalazi dobro sa jednom od memorija.....navedi ti lepo tacan model ploce i slikaj nam svaku ponaosob iz CPU-z/SPD da vidimo tacno o kojim stapicima je rec.

Dragane,
Imam sve žive slike matične,RAM memorija (štapiča)

ali ne mogu da okačim slike jer je neki " Odmoran Mozak " od MOD-ova zabranio da kačim slike--Da NE veruješ !???

-kakav idiotizam u 21 Veku ???!!!______Ne mogu da Verujem ! I čemu TO služi ?--osim Nerviranja ?

Da sam neki bolji Haker i Maher mogao bi da kačim slike preko raznih Šerovanja i okolo-Naokolo linkova,ali nisam u tom Fazonu.
...a ja hteo Direkno-pošteno,

Pokušaću da nađem neki način kačenja slika dok se ovo ne "Unormali" ,
jer mi je pomoć stvarno potrebna a ne Serviseri.

Svako Dobro,

pOz
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 14:17 - pre 121 meseci
Evo best way to upload a fotos. Instaliraj, ubaci sliku u prozorce, klikni `upload` i kopiraj direct link i okaci ovde link.

http://imageshack-uploader.goo...s/ImageShackUploader-2.2.0.msi

Nece izaci slika, ali cemo imati direktan link ka njoj, sto je sasvim ok.

Ako ti je i to zabranjeno, onda, klikni gore logout i ciao :D


Salim se, naravno! :)


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5315

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 14:19 - pre 121 meseci
Trick fix, sa takvim stavom i načinom pisanja zaista, ali zaista nemam želju, a ni volju da ti bilo šta pomognem.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452155 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.