Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452189 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 14:33 - pre 121 meseci
Vladimire,
stvarno ne znam kako i čime sam doprineo tome?

Možda sam nešto "prebrzo rekao" ____I Z V I N I !!!

..ipak bih voleo da mi pomogneš,samo da znaš,

Bilo bi mi drago,
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 15:03 - pre 121 meseci
BSOD je ok simptom za sumnju na memoriju.
Takodje i 3 razlicita modula na nekoj jeftinijoj staroj ploci takodje mogu da budu prihvatljiv simptom, ali za BSOD.

Sto se tice usporenja sistema, tu ima mnogo toga. Ako pricamo o usporenju kao da zamrzne ceo sistem, pa kliknes recimo da otvoris my computer, i cekas minut da se otvori... Pa onda na kratko opet sve radi kako treba i slicno...
Ako pricamo o takvom usporenju, i iskljucimo neke softverske probleme, meni to mirise na los hard disk. Sto je takodje vrlo verovatno s obzirom da je matora masina cim su 512MB memorije u njoj.
Skini sa neta HDD Sentinel i proveri kakav je disk. Healt i Performance trebaju da teze ka 100%

http://www.hdsentinel.com/

Javi kakvi su ti tu rezultati
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 15:06 - pre 121 meseci
Cemu onda moja tema ako saljemo ljude po odgovore u servis, prodavnicu, shop... ajde malo da spustimo loptu.

Reci ti nama druze te memorije koje imas, sta pise na njima, na etiketama, pa cemo ti nekako pomoci?!
Drugo, odakle ti, iz nekog starog kompa ili si kupio nove/polovne?
Za pocetak da razjasnimo sta imamo i odakle nam pa cemo nekako valjda da ih uparimo.
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 16:15 - pre 121 meseci
Evo odmah,isključujem COMP i slikam sve po redu,
jes da slike videti nečete (jer ,,jer,,jel....)

ali prepisujem olovnom olovkom kao u srednjem Veku šta na memorijama piše,
______________________________________________________________________________________________________________________

EhhhhbemTi budalaštine MOD-Kreatora,koji je zaboravio da " Smanji Termostat na Frižideru" !!!

--Pa se sad SVE usporava do pamtiveka,

__________________kao da treba od parčeta bakra da "Nalupam " ploču iz koje ću da nakrivim Đezvu !!!!???
_______________________________________________________________________________________________________________________

Ehhhbeš mi MATER ako je tu neko normalan ???

Pored ostalog,
Pričamo o :

PLC-u,DCS-u,Modbas-u,PROFI-BAS-u, Siemens-u,Yogogavi,Foxboro-u, Honeywell-u,Rosemount-u,Bently Nevad-i,HIMA-PLC,
Bopp-Reuther-u, Pepperl+Fuchs-u, PHOENIX CONTACT-u i
Smart-Freqventnim Regulatorima,ProFI-Soft Motornim Starterima,User friendly & Leit upuštačima 3-Faznih Motora,

Razgovaramo o Analizatorima Spektra, IC-Zračenja, Oktanskog Broja, o detektorima ulja u Kondenzatu u mili promilima,
o Detektorima Plamena od Vodonika, o Senzorima Vibracija Motor ili Pumpe, o Transmiterima Nivoa različitih Fluida,
o Radarskom merenju nivoa tečnosti u rezervoarima pod pritiskom-i bez pritiska/sa pokretnim krovom i sa Fixnim krovom,
o Detektorima curenja izolacije Visokonaponskih Motora,

..lista je podugačka,,,
_______________________________________________________________________________________________________________________

I sad se našao NEKO --Odmornog Mozga !

da mi iz svoje " Dnevne Moderatorske Sobe" organizuje život,proceni valjanost/ispravnost mojih
iskrenih postova i uredi/sastavi moje " Prijatno Popodne" ???

A,to što se trudim da postavljačima pitanja olakšam muke oko Elektronskih pitanja--TO niko ne vidi,niti baca pogled na TO.

pOz



 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 16:21 - pre 121 meseci
vidis da je opet problem do tebe, i evo opet se kontrolisem da budem ljubazan kao sto inace jesam :)

Sta ti nije jasno u ovoj recenici
Citat:
ptak 13.
Reci ti nama druze te memorije koje imas, sta pise na njima, na etiketama, pa cemo ti nekako pomoci?!
Drugo, odakle ti, iz nekog starog kompa ili si kupio nove/polovne?

1. dakle ne treba fotka nego NAPISI sta pise na etiketama.
2. Jesi li odgovorio iz kog je kompa?

Citat:
CoyoteKG
http://www.hdsentinel.com/
Javi kakvi su ti tu rezultati

Takodje mozes da napises.
Ti umesto za konkretne odgovore, napisao si 3 kilometarska najbesmislenija posta vidjena u ovoj temi. Sve si rekao samo ono sto ti trazimo nisi.
Mada i ne znam sto me to cudi od tebe. Poznat si po besmislu
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 16:34 - pre 121 meseci
Citat:
CoyoteKG: Poznat si po besmislu


Nemoj tako Coyote,nije FER,
Ja za Tebe nikad ne bi tako komentarisao--Bez obzira koliko imaš/imam Bonusa na ES-u.

Nisam Te vrađao,niti pominjao u negativnom kontextu,
Molio bih Te da obratiš pažnju na ponašanje,jer nemaš razloga za tim " Širenjem" po ES-u.

Zezamo se,šalimo se, ali Si sad malko "Uboo" tamo gde " NE Jedemo Istom Kutlačom" !

Ja i NE znam ko Ti je potpora na ovom Forumu i ko je taj što tebi dozvoljava vređanje sagovornika --bez ikakvih sankcija,
ali:
Ponoviću:

-Drago čitam tvoje komente,prigovore i doskočice
jedino što ponekad umeš da budeš jako NEprijatan i Direktno-Uvredljiv sa svojim jezikom.

Inaće mi ništa drugo NE smeta,nisi mi žena,pa mogu bez Tebe za navek,

EEee,,

aj

Svako Dobro !





 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...19.03.2014. u 16:40 - pre 121 meseci
Citat:
CoyoteKG: opet se kontrolisem da budem ljubazan kao sto inace jesam


Marketing je Čudo!
kao što i inaće jeste....

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 02:39 - pre 121 meseci
Ne znam kako stojis s engleskim, ali pogledaj ovde http://www.wikihow.com/Test-PC-Ram-with-MemTest86 ili googlaj da nadjes uputstvo... uglavnom, poslusaj bachija i proveri memoriju sa memtest prvo.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1909 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 07:42 - pre 121 meseci
Naravno, uradiću taj Test memorije što predlaže bachi.

Uslikao 3 DDR Memo kartice i pokušavam da to postavim ovde ,ako uspe,
jer ćete Vi mnogo bolje da protumačite nadpise na nalepnicama.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 08:38 - pre 121 meseci
Citat:
Trick Fix:
Evo odmah,isključujem COMP i slikam sve po redu,
jes da slike videti nečete (jer ,,jer,,jel....)

ali prepisujem olovnom olovkom kao u srednjem Veku šta na memorijama piše,
______________________________________________________________________________________________________________________

EhhhhbemTi budalaštine MOD-Kreatora,koji je zaboravio da " Smanji Termostat na Frižideru" !!!

--Pa se sad SVE usporava do pamtiveka,

__________________kao da treba od parčeta bakra da "Nalupam " ploču iz koje ću da nakrivim Đezvu !!!!???
_______________________________________________________________________________________________________________________

Ehhhbeš mi MATER ako je tu neko normalan ???

Pored ostalog,
Pričamo o :

PLC-u,DCS-u,Modbas-u,PROFI-BAS-u, Siemens-u,Yogogavi,Foxboro-u, Honeywell-u,Rosemount-u,Bently Nevad-i,HIMA-PLC,
Bopp-Reuther-u, Pepperl+Fuchs-u, PHOENIX CONTACT-u i
Smart-Freqventnim Regulatorima,ProFI-Soft Motornim Starterima,User friendly & Leit upuštačima 3-Faznih Motora,

Razgovaramo o Analizatorima Spektra, IC-Zračenja, Oktanskog Broja, o detektorima ulja u Kondenzatu u mili promilima,
o Detektorima Plamena od Vodonika, o Senzorima Vibracija Motor ili Pumpe, o Transmiterima Nivoa različitih Fluida,
o Radarskom merenju nivoa tečnosti u rezervoarima pod pritiskom-i bez pritiska/sa pokretnim krovom i sa Fixnim krovom,
o Detektorima curenja izolacije Visokonaponskih Motora,

..lista je podugačka,,,
_______________________________________________________________________________________________________________________

I sad se našao NEKO --Odmornog Mozga !

da mi iz svoje " Dnevne Moderatorske Sobe" organizuje život,proceni valjanost/ispravnost mojih
iskrenih postova i uredi/sastavi moje " Prijatno Popodne" ???

A,to što se trudim da postavljačima pitanja olakšam muke oko Elektronskih pitanja--TO niko ne vidi,niti baca pogled na TO.

pOz




Krvtijebem, sta je pisac hteo reci? :D
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 09:43 - pre 121 meseci
P.S. Prostudiracu malo kasnije tvoju fotografiju...sada mam ozbiljniji problem.

Ljudi, ne otvara mi se nijedan youtube snimak, reinstalirao sam flash player i jawu i nista... :/

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 09:47 - pre 121 meseci
|Bilo bi lepo da nam kazes ostatak konfiguracije,jer s' obzirom da imas ddr1 memoriju,taj komp je spor obrni okreni kolika god da je memorija. Dakle na my somputer desni taster i properties,i procitaj nam sta tu pise

PS nagadjam da je neki celeron u pitanju

Inace,ona treca memorija je sporija od prve dve na slikama. Ako si vec probao sa kombinacijom prva i druga i koci,probaj onda samo prvu i trecu,i ako i tako izbacuje plavi ekran onda je tu neki drugi problem koji necemo uspeti da ti resimo putem foruma
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 09:48 - pre 121 meseci
Citat:
ptak 13.:
P.S. Prostudiracu malo kasnije tvoju fotografiju...sada mam ozbiljniji problem.

Ljudi, ne otvara mi se nijedan youtube snimak, reinstalirao sam flash player i jawu i nista... :/


Probaj drugi browser,tj probaj lisicu.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 09:51 - pre 121 meseci
3 razlicite memorije. I najsumnjivija mi je ta zadnja.

Na tvom mestu kupio bih recimo ovako nesto.
Uparene ddr1 2 x 1gb na 400mhz memory solution 18e

A te 3 bih prodao.
Cak sa njim mozda mozes da dogovoris da mu das sve te 3 i doplatis neku lovu. Koliko? Pojma nemam. Verovatno nece ni pristati jer i on ima pun q memorija koje ce jedva prodati.

Ali bar prepolovi cenu :).
Isplatice mu se jer taj prvi kingston koji imas on ceni 10E, plus jos dve po 512MB.

Na taj nacin ces najverovatnije resiti problem.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 09:59 - pre 121 meseci
Citat:
KrkaCiC: Probaj drugi browser,tj probaj lisicu.


Pa jbg sd da se samo selim po browserima, 10ak god sam koristio operu i odustao bas zbog youtube problema...
http://www.elitesecurity.org/t471941-0#3387814

I sad ponovo da se selim... :(

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 10:00 - pre 121 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Citat:
ptak 13.:
P.S. Prostudiracu malo kasnije tvoju fotografiju...sada mam ozbiljniji problem.

Ljudi, ne otvara mi se nijedan youtube snimak, reinstalirao sam flash player i jawu i nista... :/


Probaj drugi browser,tj probaj lisicu.


Ocisti kukije i kes
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 10:02 - pre 121 meseci
Preselio si se na pogresno mesto :) A i nije ti rekao da promenis browser nego da probas ff. Tako ces eventualno imati vise informacija o tome sta je problem.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 10:18 - pre 121 meseci
Citat:
CoyoteKG: Ocisti kukije i kes


Resio problem, bravo, hvala!
P.S. Samo sto sad gomila logovanja ponovo... :P
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...20.03.2014. u 11:15 - pre 121 meseci
Pa sto si pobrisao sve kukije. Dovoljno je za youtube i eventualno google.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...23.03.2014. u 21:22 - pre 121 meseci
Citat:
Trick Fix:
Naravno, uradiću taj Test memorije što predlaže bachi.

Uslikao 3 DDR Memo kartice i pokušavam da to postavim ovde ,ako uspe,
jer ćete Vi mnogo bolje da protumačite nadpise na nalepnicama.



Prve dvije memorije rade na 400mhz i trebalo bi da su medjusobno kompatibilne, treca memorija ti je najsporija i radi na 133mhz. Kada ubacis ovu trecu memoriju sa ove dvije, ploca ti odmah obara brzinu ove dvije memorije na 133mhz odnosno 266mhz, zbog toga racunar sporije radi.

Probaj racunar sa samo ove dvije prve KINGSTON memorije pa javi kako se ponasa.

Koju ploču imas?






[Ovu poruku je menjao notebookFun dana 24.03.2014. u 00:59 GMT+1]
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kratka pitanja i odgovori - kompjuteri, windows, IT, ...
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452189 | Odgovora: 1045 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.