Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ves masina Gorenje problem

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina Gorenje problem

[ Pregleda: 2723 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ADNAN_IM
Student
Fakultet elektrotehnike

Član broj: 225753
Poruke: 284
31.176.159.*



+4 Profil

icon Ves masina Gorenje problem29.03.2014. u 20:12 - pre 121 meseci
Pozdrav svim forumasima

Masina GORENJE Model: WA50050

Htio bih pitati iskusnije majstore i one koji bi zeljeli pomoci oko moje ves masine.Masina je radila kao "singerica" 7 godina i to punom parom (nije se gasila skoro nikako).Nekoliko puta je servisirana dok je bila pod garancijom.Kada sam ja nastavio da je odrzavam i tada se dobro pokazala,sa zamjenom bravice,lezajeva (lageri) itd. vecinom sitnih problema.Problem se javio kada je puklo crijevo koje povezuje bubanj sa pumpom za izbacivanje vode,i bacao kapljice vode na kontakte koji sluze za elektricno napajanje vode.Ti kontakti su se totalno istopili i masina je naravno na kraju dala znak da je kvar u odvodu vode (sedam treptaja ledice). Ja sam skinuo pumpu ocistio kontakte,stavio nove kablove za dovod elektricne energije,ali je masina ponovo davala 7 treptaja.Zatim sam na ploci na kojoj se nalazi programator nasao probijen elemenat pod nazivom Z0103 (mislim da je triak).Pored njega sam pregledao sve elemente koji su u mojom mogucnosti,ali nisam nasao nista sumnjivo.Moje pitanje za Vas je dali bi problem mogao biti samo u tom elementu (posto ga trenutno nemam) ili postoji mogucnost da je pregorela "cijela ploca".Moram naglasiti,da sa takvim stanjem u pocetku masina otvori ventil za dovod vode 2-3 sekunde i odmah ga zatvori i pocne sa okretanjem bubnja.Pri zavrsetku pokaze 7 treptaja ledice...hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.10.*



+20 Profil

icon Re: Ves masina Gorenje problem01.04.2014. u 18:38 - pre 121 meseci
Da to je trijak. Njega zamjeni, potraži kod nekog elektroničara, RTV servisera nije skup. Vjerovatno je ostalo na ploči dobro kako si rekao...
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Ves masina Gorenje problem01.04.2014. u 22:38 - pre 121 meseci
I ja bih prvo zamenio triak . Možda će biti samo do toga.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

majstorkvariš
Paja Patak
Beograd

Član broj: 186550
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ves masina Gorenje problem03.04.2014. u 21:51 - pre 121 meseci
Slazem se pajom i juzinovicem
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ves masina Gorenje problem

[ Pregleda: 2723 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.