Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vožnja bez ovlašćenja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vožnja bez ovlašćenja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 32972 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Vožnja bez ovlašćenja29.04.2014. u 14:32 - pre 120 meseci
Da li je i po kom osnovu kažnjivo voziti tuđi automobil bez pismenog ovlašćenja vlasnika?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja29.04.2014. u 15:06 - pre 120 meseci
To ti je u principu isto kao i ziveti sa zenom/devojkom sa kojom nisi zasnovao brak - nije po zakonu, ali nije ni kaznjivo.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja29.04.2014. u 15:22 - pre 120 meseci
Krivični zakonik, član 213, stav 1
Ko bez pristanka ovlašćenog lica koristi tuđe motorno vozilo, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

E sada, možeš da kažeš da imaš pristanak, ali dokaži to saobraćajcu koji te zaustavi...
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.152.241



+333 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja29.04.2014. u 15:46 - pre 120 meseci
Nije uopste ni kaznjivo niti je protiv zakona.
Saobracajac je duzan da dokaze tvoju krivicu, a ne ti svoju nevinost.
Tako je svugdje u sviijetu, pa i u Srbiji.
Posebno sto je stvar lako provjerljiva, dovoljno je kontaktirati stanicu policije i provjeriti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja29.04.2014. u 15:52 - pre 120 meseci
Citat:
Ko bez pristanka ovlašćenog lica koristi tuđe motorno vozilo...

Eto vidis, isto kao i upustiti se u seksualne radnje bez pisane saglasnosti, samo sto u tom slucaju kazna moze da bude i do 12 godina, pa ti dokazi saobracajcu... ili kome vec... da si imao usmenu saglasnost
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja29.04.2014. u 21:28 - pre 120 meseci
meni nikad nisu pravili problem kada vozim auto čiji ja nisam vlasnik. Niti su mi tražili ovlašćenje, niti su me nešto pitali.
Eventualno u klinačkim danima su znali da me pitaju čiji je auto, jaa kažem da je moj i da ga još nisam preveo na sebe i to je to.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja29.04.2014. u 22:48 - pre 120 meseci
Ja auto uvek po pravilu registrujem na suprugu, i prakticno nikad ne vozim sa ovlascenjem, niti me je iko ikada pitao za to.

Po pravilu bi ti ipak trebalo ovlascenje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja29.04.2014. u 23:25 - pre 120 meseci

Za supruznike i clanove porodicnog domacinstva ( deca) ne treba ovlascenje. Oni to dokazuju prezimenom i adresom stanovanja. Za sve ostale je potrebno ovlascenje. Nekada, davno, to nije bilo potebe...al zadnjih decenija, kako se intezivirala kradja automobila, to je uvedeno i to je sad tako...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja30.04.2014. u 06:07 - pre 120 meseci
^^ jedno vreme ja i supruga, koja nije istog prezimena, živeli smo na različitim adresama (čak i u drugom gradu, iz nekih mojih razloga nisam se prijavio u mestu boravka), tako da tvoj kriterijum nije baš idealan za dokazivanje supružnika. Pošto je auto bio na ženu, nosio sam izvod o venčanju, ili kako se to već zove, i dao sam ga jednom panduru kad me je pitao isto (za ovlašćenje)... bilo je dovoljno, mada mi je naglašavao da bih ipak trebalo da imam ovlašćenje. Možda se to u međuvremenu promenilo.

Ali mi je to totalno debilno, što ja ne bih smeo da pozajmim svoj auto bilo kome na kratko vreme? Ako nije prijavljena krađa auta, šta njih briga ko ga vozi?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja30.04.2014. u 07:58 - pre 120 meseci
Ma to je izmišljotina dokonih pandura. Ne postoji apsolutno nijedan propis/zakon koji govori o tome da ti je za upravljanje tuđim vozilom potrebno ovlašćenje(usmeni pristanak je potreban) niti iko može da ti na osnovu toga napiše kaznu. U suštini urbana legenda koju panduri i dan danas znaju da pomenu ne bi li uspostavili dominantan odnos sa zaustavljenim vozačem.

Jedino približno ovoj priči je da ti je za upravljanje tuđeg vozila u inostranstvu potrebno međunarodno ovlašćenje koje se kupuje u AMSS-u.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja30.04.2014. u 08:51 - pre 120 meseci
Uvek je za voznju tudjeg vozila bilo potrebno ovlascenje. Bar u poslednjih 40 godina koliko pamtim.

Medjutim, tolerisalo se. Pojam "clanovi uze porodice" nametnuo se kao logican.

P.S.

Ovo za AMSS je izmisljeno da bi se uzele pare. Nema nikakve veze sa zakonskom obavezom koja vazi u stranoj zemlji. Nesto slicno, iz istih razloga, uzimanja novaca, izmisljeno je i sa medjunarodnom dozvolom.

Razlog AMSS ovlascenja kao i medjunarodne vozacke dozvole, radi upravljanja nasim vozilom u inostranstvu, je mangupske prirode
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja30.04.2014. u 10:22 - pre 120 meseci
@Zarko Silic
Dobro bi bilo da to potkrepiš članom zakona koji to propisuje i na osnovu kojeg ti policajac traži ovlašćenje.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja30.04.2014. u 11:07 - pre 120 meseci
međunarodno ovlašćenje su na granici ranije znali da traže, ali međunarodna vozačka mi stvarno deluje kao samo uzimanje para amss
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja30.04.2014. u 15:36 - pre 120 meseci
@zarko

Sve to sto si rekao samo suprotno :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja30.04.2014. u 20:44 - pre 120 meseci
Sta je suprotno?

Nista nije suprotno. Onako je kako sam napisao.

Medjunarodna dozvola nije obavezna ni u jednoj zapadnoevropskoj drzavi. Licno provereno u praksi

Punomoc radi voznje tudjeg automobila sa srpsim tablicama stpskom drzavljaninu u staranoj drzavi takodje nije potrebna. Isto provereno.

Ono sto o tome kazu Alvirko i slicni novinari je netacno.

Raznorazne punomoci i ovlascenja su nasa, nekada jugoslovenska a danas srpska izmisljotina.

Punomoc za prelazak granice, uveo je Milosevic u vreme kada su se masovno krali automobili i ona je bila namenjana nasoj kontroli prilikom napustanja zemlje. Od Milosevica, a i od rata je proslo vec 15 godina, a zakon je ostao nepromenjen.

U stranoj zemlji nikoga ne zanima ciji automobil vozi rezident Srbije.
Njih zanima samo osiguranje kao i to da automobil nije na interpolovoj poternici. Ako nema osiguranje placas, a ako je na poternici, punomoc te nece spasti ni od cega.

Vozola koja su pod lizingom ili slicno u Srbiji, prilikom napustanja zemlje, takodje zanimaju samo nase organe.




Na Zapadu se vec decenijama sa jednim istim tablcama moze voziti vise automobila a kod nas se kace za nekakve punomoci.







[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 30.04.2014. u 22:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja30.04.2014. u 21:22 - pre 120 meseci
Citat:
Joker:
@Zarko Silic
Dobro bi bilo da to potkrepiš članom zakona koji to propisuje i na osnovu kojeg ti policajac traži ovlašćenje.


Zakon je Srbija nasledila jugoslovenski jos iz nekih sedamdesetih godina i nije menjan do danas, sto znaci da jos uvek vazi (ako je Srbija pravni naslednik Jugoslavije). Po njemu je cak i bracni drug bio u obavezi da poseduje punomoc ako vozilo nije na njegovom imenu.

Na srecu, nije doziveo svoju primenu, a bilo bi suludo da jeste.

Pojam "clanovi uve porodice" u ovoj oblasti je novijeg datuma.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja01.05.2014. u 01:20 - pre 120 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Medjunarodna dozvola nije obavezna ni u jednoj zapadnoevropskoj drzavi. Licno provereno u praksi
Punomoc radi voznje tudjeg automobila sa srpsim tablicama stpskom drzavljaninu u staranoj drzavi takodje nije potrebna. Isto provereno.

To sto tebi nisu trazili, ne znaci da nije potrebna. Meni su medjunarodno ovlascenje trazili pri ulasku u Sloveniju, Englesku i Rusiju. Za Rusiju su mi trazili i medjunarodnu vozacku dozvolu. Na moje pitanje "zacevo nuzna internacionalna bumaga" odgovorio mi je "menia net duzno ponimaet latinicu"
Poznato je da su Rusi skloni reciprocitetu, tako da je onda gotovo sigurno da su Finci prvi njima poceli da traze medjunarodne dozvole jer ne razumeju cirilicu, pa Rusi sada vracaju istom merom.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja01.05.2014. u 06:54 - pre 120 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: To sto tebi nisu trazili, ne znaci da nije potrebna. Meni su medjunarodno ovlascenje trazili pri ulasku u Sloveniju, Englesku i Rusiju. Za Rusiju su mi trazili i medjunarodnu vozacku dozvolu. Na moje pitanje "zacevo nuzna internacionalna bumaga" odgovorio mi je "menia net duzno ponimaet latinicu" :-)
Poznato je da su Rusi skloni reciprocitetu, tako da je onda gotovo sigurno da su Finci prvi njima poceli da traze medjunarodne dozvole jer ne razumeju cirilicu, pa Rusi sada vracaju istom merom.


Apsolutno tacno! Meni trazeno ovlascenje u Hr, Slo, It. Medjunarodna vozacka u Slo. I apsolutno logicno mi je.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja01.05.2014. u 08:25 - pre 120 meseci
Ne treba mesati "prljave" diplomatske poslove sa stvarnim potrebama.

Ne bi cudilo da se na relaciji Srbija, bivse jugoslovemske republike za prelazak granice trazi i lekarsko uverenje.

Diplomatija ozbiljnih drzava ne podleze sitnim diplomatsko sicarzijskim uticajima. Za one sa pilecim pamcenjem, spomenucu samo slucaj Grcke i "neophodnih" turistickih viza.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Vožnja bez ovlašćenja01.05.2014. u 08:58 - pre 120 meseci
Stranca, o nasem slucaju srpskog rezidenta sa srpskim registarskim tablicama, koji ulazi u EU zonu zanimaju dve stvari. Jedna je da li je vozilo osigurano i druga je da li je vozilo legalno; da nije na interpolovoj poternici i slicno pa je to razlog zasto prilikom ulaska traze saobracajnu dozvolu.

Saobracajnu dozvolu traze i prilikom izlaska, ali je tada u pitanju samo onaj drugi razlog: interpol, eventualni saobracajni prekrsaj, nacinjeno krivicno delo ili nesto cetvrto. Moze se desiti da se proverava verodostojnost saobracajne dozvole tako sto se podaci iz nje uporedjuju sa podacima na vozilu. Ima jos nacina provera ali su oni nebitni za temu.

Ono sto je bitno za temu jeste to da ni za jednu od ovih aktivnosti nije potrebna ni MVD, a ni punomoc.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vožnja bez ovlašćenja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 32972 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.