Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baraba direktor iz Futura plus trafika!

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 94107 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 17:01 - pre 118 meseci
@Dimke

Koja crna fantastika, to ti je realnost

Ja otvorim temu u kojoj popljujem oglase za posao na engleskom jeziku u Srbiji, ti zatvoriš pod izgovorom nekim koga se ne sećam. A to je u stvari suština: kolonizacija, engleski postaje glavni jezik a srpski (hrvatski, bosanski, crnogorski) jezik drugog reda, a i ti građanin drugog reda. Gazda je englez (ili se pravi englez), on ti daje posao pod svojim uslovima koji ti možeš da prihvatiš ili u suprotnom da crkneš od gladi pošto je cela "tvoja" zemlja u stvari sada njegova (pokupovao je sve, pod izgovorom slobodne trgovine unutar članica EU, što je samo šarena laža za narod da proguta činjenicu da će cela zemlja da postane vlasništvo stranaca).

Eno baš pre neki dan događaj na Svetom Stefanu. Crnogorci sada, od kada su se (pod pokroviteljstvom amerike) ostamostalili imaju i "svoj" jezik, samo se u njihovoj zemlji više ne govori ni taj njihov ni ovaj srpski ni neki sličan, nego eto engleski. Jbš zemlju koja se prodaje strancima za pare, da ti ja kažem.

Šta je to nego kolonizacija zemlje? Bugari su se borili evo do skoro da ne dozvole da im stranci kupuju zemlju, ali je ustavni sud sada izglasao da prodaja zemlje strancima mora da se dozvoli, i sada su gotovi. A da su videli neki boljitak od EU - nisu. Sada im je gore nego što im je bilo pre ulaska u EU. Isti recept se ovde upravo primenjuje... obična šarena laža, a narod pglu ko noć.



[Ovu poruku je menjao pisac dana 31.07.2014. u 11:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 17:18 - pre 118 meseci
Cuj pisac, kontam da ocekujes da ce sad ljudi da se ovde nahvataju pa da polemisu sa tobom o kolonizaciji, kapitalizmu i komunizmu, partizanima i cetnicima.

Ali sustina je da radnici rade kako misle da treba. Ako ti se ne svidja, pravac drugo mesto i to je to.

Posto im ti ne isplacujes plate, mozes biti prilicno siguran da tvoji prohtevi nece biti uzeti u razmatranje.

Ako ti se ne svidja, pa otvori ti pumpu, sta da ti kazem :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 17:21 - pre 118 meseci
Vidiš, država kao takva propisuje uslove u kojima firme rade. Kada je država lopovska, onda i firme moraju da budu lopovske da bi opstale. U tome je problem, zato nastaje sve ovo što nastaje. Džaba meni pumpa, država bi me dezintegrisala ako njoj ne donosim dovoljno profita, a da bih to postigao moram da se ponašam pohlepno.

Razumeš sad? Državu treba menjati, a ne preduzetnike. Oni će se sami promeniti kada im se nametnu druga pravila ponašanja.

E, problem je u tome što ovom državom odavno ne upravljaju građani i političari ove države nego neki stranci kroz razne organizacije i fondove kriptičnih imena.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 17:46 - pre 118 meseci
Cek, tvoj problem sto ti smeta da te radnici pitaju jel ti treba nesto smatras za problem... lose drzave? Nekakvih stranaca? Wtf?

Mislim, sto tako regionalno razmisljamo, mozemo da kazemo i da je zemljina kugla losa... nema te drzave gde je zabranjeno da te ljudi na kasi pitaju da li hoces da kupis kecap ako si kupio pakovanje krompira :-)

Cini mi se da je pravo vreme da se prijavis za onaj projekat, kako se zove... Mars Express... Mada i to vode neki stranci, verovatno ce i tamo da nude da se kupe pelene ako kupis pakovanje jeftinih kondoma ili ko zna, mozda im padne na pamet i neku vodu da valjaju, kapitalisticka posla.

Cenim da je vreme da se zakupi neko ostrvo u tihom okeanu i napravi drzava po meri.

U prodavnicama lepo da se valja trouglasti jogurt, parizer i polu-beli "narodni" lebac (i ponekad "najlepse zelje" cokolada) i par artikala iz robnih rezervi, i na kasi da te ceka brkata kasirka koja ti nece nuditi nista, osim eventualno zvake umesto kusura i bog da te vidi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 18:07 - pre 118 meseci
Iskreno, to sa brkatim kasirkama je bila mnogo bolja varijanta.
- Em što nisu bile brkate ,
- em što je kasa radila i kada nema struje (sada, kao što znaš, sve stane kada nema struje),
- em što je u prodavnicama bilo prirodnog svetla (sada kao što znaš neguje se odvratno veštačko osvetljenje a izlozi se prelepljuju zbog straha od lopova),
- em što nije bilo gomile odvratnih plastičnih flaša u rekama (izum kapitalizma radi većeg profita odnosno bolje prodaje) jer su se koristile staklene flaše,
- em što nije bilo gomile kesa i drugog otrova (u prodavnicu se išlo sa svojom torbom), a kese su opet izum kapitalizma radi lakše spontane kupovine odnosno većeg profita
- em.... ma ne mogu da ti nabrojim prednosti toga što je bilo '7X-'8X godina kad sam ja bio klinac (a ti u pelenama) od ovog sr*nja koje se sada dešava.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 18:34 - pre 118 meseci
In the good old days, pisac, in the good old days :)

U vreme dok si ti bio klinac a ja pisao u pelene su neki tadasnji pisci seniori zalili za vremenom "posle rata" gde je, je li, sve bilo mnogo bolje od 70-tih i 80-tih.

Sve su to jedne te iste prazne price.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
185.13.9.*



+395 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 19:00 - pre 118 meseci
@pisac
Lako je tebi da drugima delis lekcije sta ce i dal' ce da slusa gazdu sta mu kaze.
Poenta je da mnogi ljudi danas grebu i grcevito se bore za svoj posao da bi preziveli , nahranili decu , platili racune.
Ti si obezbedjen, pa ti se moze da oteras gazdu u 3 lepe i za manju glupost sto si i u vise navrata i govorio, ali da ti je egzistencija u pitanju voleo bi da gledam taj film gde bi izigravao revolucionara i svetkog aktivistu i borca protiv sistema.

Uostalom nisu te gazde trazile toliko nesto nenormalno i ponizavajuce od svojih zaposlenih, pa da se covek i zapita,
niti ce ti zaposleni zrtvovati neku egzistenciju zbog nekog dodatnog nudjenja zvake, cokoladice ili jelkice izgovaranjem prostoprosirene recenice/pitanja...

Citat:

U vreme dok si ti bio klinac a ja pisao u pelene su neki tadasnji pisci seniori zalili za vremenom "posle rata" gde je, je li, sve bilo mnogo bolje od 70-tih i 80-tih.

Tesko da ces naci takvog "pisca" koji ce to da kaze, veoma velika beda je tada bila da bi nekom nedostajala..:)



[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 29.07.2014. u 20:14 GMT+1]
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 19:11 - pre 118 meseci
Odakle tebi ideja da sam ja obezbeđen? Ja sam obezbeđen samo u smislu da ukoliko dogori do nokata mogu da prodam stan ili garažu i opet imam gde da živim, ali ni na koji drugi način nisam obezbeđen niti imam ikakvu bitnu ušteđevinu. I ja isto nemam za sve račune, pa šta s tim? I gorivo štedim odnosno ne vozim kad ne moram. To ne znači da ću da se spuštam na taj nivo da slušam svakakve gluposti od kojekakvog gazde. Oterao sam ja više njih u 3 lepe, čim se bitno raziđemo u stavovima, bez obzira koliko sam zarađivao kod njih. I tako ću i da nastavim.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
185.13.9.*



+395 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 19:20 - pre 118 meseci
Citat:
pisac: Ja sam obezbeđen samo u smislu da ukoliko dogori do nokata mogu da prodam stan ili garažu i opet imam gde da živim

Samo toliko Ti bre kao da ne zivis u ovoj zemlji.

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 19:26 - pre 118 meseci
Pa jbg, nije mi to baš samo palo s neba. Sem toga, to nije ušteđevina, ja se emocionalno vezujem za svoje vlasništvo (za razliku od novca koji mi ništa ne znači) i skoro da ne postoji mogućnost da ja to prodam čak i kada bi mi donelo daleko više para nego što realno vredi.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
185.13.9.*



+395 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 19:44 - pre 118 meseci
@pisac
Da se razumemo, meni takodje smeta to smaranje "ocete ovo ocete ono".
Nekad pizdim u sebi i potpuno te razumem, i da, "obezbedjen" sam u tom smislu da ne moram da radim taj posao i za takvog gazdu,
ali mi je malo neumesno da osudjujem i nazivam glupacima ljude koji su u mnogo losijoj poziciji iz raznoraznih razloga i bore se za svoju egzistenciju,
pogotovu sto nikakvo ponizavanje i mobing nije u pitanju.


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 20:38 - pre 118 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
SlobaBgd: Pisac, stvarno si puk'o. Kažem ti, nemaš mooda da laješ na velike, pa se izdrkavaš na sirotinji.

Citat:
mr. ako: Pisac stvarno preterujes... jer i ti i ona znate sta "mora" da se uradi, sta je cija svrha tu na kasi i oboje znate zasto ona mora da te tri puta pita "Zelite li i...", ... A ako vec imas toliki probles s tim, uperi mrznju tamo gde ima smisla, ne u pione.


Mržnja je uperena tamo gde treba da bude. Onaj koji pristaje da igra kako mu neki tenkre naređuju je kriv potpuno isto kao i oni koji mu naređuju! Da nije takvih koji pristaju na takve gluposti, vrlo brzo bi nestali i ovi odozgo koji komanduju takvim budalaštinama. Znači da oni žive u simbiozi: Uobražene bahate nasilne veličine i sitne poslušne pi*kice.

Misliš da meni neko može da naredi da radim na poslu kojekakve gluposti? Devedes' devete su pokušali da me ubede da ja moram da idem na teren iako je vazdužna uzbuna, pa sam ih ladno odjebo i rekao da ja nemam nikakvu nameru da idem bilo gde dok god traje vazdušna opasnost, čak neću ni u kancelariji da budem, a da oni (direktori i šefovi) ako hoće mogu sami da idu na teren i da rade šta god hoće i da ih ja neću sprečavati. Posle su oni likovi poginuli u RTS-u i svi se sada pitaju ko je kriv i traže nekog sa strane da optuže? Pa najviše su krivi oni sami jer su pristali da rade dok traje bombardovanje, a svi su znali da je danima nagoveštavano da će RTS biti bombardovan. Poslušne pi*kice, po cenu sopstvenog života. Niko neće njihov život da čuva ako ga ne čuvaju sami.

Tako isto i sa ovim smaračicama na kasi. One su pristale da se tako ponašaju. Da nije nijh takvih, ne bi bilo ni ovih koji žive na njihovoj grbači. Neka ustanu i kažu neću. Ali jok, lakše je biti poslušan i onda kukati kako je svet nepravedan.

Jeste, one su pristale, i opet kazem, ti znas zasto su pristale, znas kakava je situacija u zemlji, znas koliko je tesko doci do posla.

Prodavacica nije u poziciji da, kao ti, kaze gazdi da se tera u 3 lepe, jer nema kvalifikacije koje bi joj omogucile lako menjanje gazde (kao sto, pretpostavljam, ti imas). Ti mozda mozes to da ga oteras u 3 lepe jer nudis odredjenu vrednost gazdi, a ona je vrlo lako zamenljiva i na njeno mesto ceka njih 1000 - zato gazda i moze da radi to sto radi.
Da ona jedina u Srbiji zna da sklapa mlazne motore, mogla bi da odbije gazdine gluposti i izivljavanja vrlo lako. :)

Nazalost, stanje u drzavi je takvo kakvo jeste, a ti se nemoj izd*kavati nad onima koji su prinudjeni da trpe tudje gluposti i izivljavanja, pa cak i tvoje.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 21:47 - pre 118 meseci
Ćoveče, smara me da potežem dijafragmu da 3 puta odgovaram na nepotrebna pitanja. Zaista me smara, i to fizički, ja ne volim da pričam. Jednom kažem ništa i to je od mene dovoljno. Može ona da mi uperi u glavu i pištolj da bih kupio jelkicu jer joj je tako šef naredio, ali ja to da opravdavam zbog toga što je ona jadna kasirka/trafikantkinja/štagod i nema drugi izbor - neću.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 22:06 - pre 118 meseci
Onda si u velikom problemu, jer će te pitati sve više i više, i na sve više mesta. I u poštu kada budeš išao pitaće te hoćeš li lizalicu ili loto, i u banku hoćeš li novu štednju, i na servis hoćeš li da ti operu auto... I baš me zanima kako ćeš rešiti svoj problem?

Predlažem da istetoviraš *NEĆU* na čelu, tako ćeš izgledati najmanje glupo..
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 22:33 - pre 118 meseci
Ja sam već napisao kako neki zapadnjaci (za sada pretežno Amerikanci) taj problem "rešavaju" na vestima, skoro svakodnevno. Što se mene tiče ja ću da seruckam po forumima i da širim humanizam i socijalizam u granicama mogućeg
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 22:41 - pre 118 meseci
Ma evo, ni na zapadu nije nista bolje:

Citat:
Diznilend nije bajka za radnike
Izvor: B92, Moj Posao

Iako se možda čini kao posao iz snova, uopšte nije lako raditi u Diznilendu.





Na primer, kada god vidite smeće na podu, morate da ga podignete i bacite u korpu, ne smete koristiti društvene mreže i nikako ne smete da prestanete da glumite svoj lik.

Ne postoji "ne znam"

Ako zaustavite radnika Diznilenda i nešto ga pitate, nikada vam neće reći da ne zna odgovor (čak ni kad ga ne zna) jer mu je to zabranjeno. U slučaju da vam on ne može dati odgovor, pozvaće nekoga ko može.

Gluma nikad ne prestaje

Glumci u Diznilednu ne smeju da prestanu da glume svoj lik dok god su u kostmu. Svaki lik ima svoj glas, interesovanja, ličnost i priču, a glumci moraju da se petvaraju da ne znaju ništa drugo osim onoga što njihov lik zna. Štaviše, svaki od glumaca završava trening potpisivanja autograma jer svaki lik ima svoj način na koji to radi.


Nema pokazivanja prstom

Pokazivanjem prstom se i inače smatra nepristojnim, ali to nije jedini razlog zašto radnicima Dizniledna nije dozvoljeno da koriste samo jedan prst. Pokazivanje sa dva prsta navodno je uvedeno kako bi ga deca lakše videla.

Smeće

Svi radnici Diznioledna moraju da podignu smeće kad god ga vide. Ali ne smeju samoda se sagnu i podignu otpatek, već moraju da to urade elegantno, u jednom gracioznom pokretu.

Visina

Možda mislite da izgled glumca nije važan za radnike Diznilenda koji su sve vremeu kostimu? Varate se. Glumci moraju biti određene visine. Na primer, sve princeze su visoke između 162 i 173 centimetra.

Tetovaže i pirsing

Ne možete postati radnik Dizniledna ako imate tetovažu ili pirsing.

Diznijevski izgled

Svi radnici Dizniledna moraju imati čiste nokte određene dužine, a sve radnice moraju imati klasičnu frizuru koja se lako održava. Muškarci moraju imati simetričnu frizuru koja ne pokriva nijedan deo ušiju i ne sme prelaziti preko ruba okovratnika.

Nema korišćenja društvenih mreža

Radnicima Diznilenda nije dozvoljeno da koriste društvene mreže dok rade, niti im je dozvoljeno da govore o svom poslu van radnog vremena.

Fino ponašanje

Svaka firma ima svoja specifična pravila ponašanja. Radnici Diznilenda nikada ne smeju da se mršte, uvek moraju da stoje uspravno i ​​ne smeju da koriste mobilne telefone dok rade.

Sunčane naočare

Radnici Diznilenda smeju da nose sunčane naočare na poslu, ali one ne smeju odskakati od "tradicionalnih boja i stila ' i ne smeju imati vidljivo ime brenda. Sunčane naočare takođe se moraju uklapati u kostim.

Sta mislis kako li je tek njima?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 22:46 - pre 118 meseci
ne vidim sta je ovde cudno.
Skoro sve ovo je i kod mene u firmi. Jedino sto ne moram da napravim piruetu pri podizanju papira sa poda, i nije bitna visina.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 22:48 - pre 118 meseci
Bakara, sasvim normalna pravila ponašanja na poslu. Ako nisi ironičan, ne vidim zašto bi zaposleni u Diznilendu pizdeo na pravilo službe?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 22:54 - pre 118 meseci
Ma zezam se naravno, i pokusavam Piscu da objasnim da je nudjenje jelkice prodavca na pumpi laksi posao nego glumljenje Miki Mausa u diznilendu...
I oba posla su postena, i zahtevaju postovanje odredjenih pravila.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Baraba direktor iz Futura plus trafika!29.07.2014. u 23:47 - pre 118 meseci
Nije to isto Bakara, daleko od istog.

Ovo je smaranje klijenata dok ne popizde, namerno ignorišući ono što im klijent govori, a ono su pravila ponašanja na poslu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Baraba direktor iz Futura plus trafika!

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 94107 | Odgovora: 411 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.