Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35917 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 20:38 - pre 122 meseci
Ma pusti to, je l ima još nešto o Vulverinu?
 
+1

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 20:55 - pre 122 meseci
Citat:
DaliborP:
Nisi jedini koji zivi u toj zabludi. Srbija je sama od sebe odvojila Kosovo politikom poslednjih 30 godina. OVK i rat posle je samo posledica te politike.

Koje tacno politike? Hoces da kazes da su Albanci '81 bili ugnjetavani pa su zbog toga zahtjevali nekakvu nelegitimnu nezavisnost? Zar to nije pocetak svega? Pa ideja o nezavisnosti nije nastala '99.
Citat:
DaliborP:
Hladnjace se same punile? Izbeglice same krenule preko granice? ....ti si prespavao sta se desavalo

Organi se sami vadili...

Nego pogledaj ovaj link: http://en.wikipedia.org/wiki/Serbs_in_Kosovo, na dnu imas tabelicu "Ethnic groups in Kosovo". Ako je podrobnije analiziras mozes zakljuciti da je na Kosovu svakom decenijom Srba sve manje a Albanaca sve vise. To se meni nikako ne uklapa u pricu o nekakvom ugnjetavanju, a jos manje etnickom ciscenju - bar ne Albanaca? Je li problem da objasnis o cemu se tu tacno radi nama koji smo sve to prespavali?

Dodatak: Pravo etnicko ciscenje si imao '95 tzv. "Operacija oluja" pa se niko od dezurnih dusebriznika nije ni pocesao.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+7

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:00 - pre 122 meseci
Da li je istina to sto se prica da se Vladimir kao mali sankao u koritu i sam pojeo svinjsku glavu?
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:01 - pre 122 meseci
Citat:
IUOP_1:
Pricaj malo sa starijima, citaj razne knjige, a pusti ucenje sa blogova, ne pomaze to mnogo.

Wow kakvi argumenti :-) Nisu to samo blogovi, svaki validan izvor informacija na ovom svetu ce ti dati iste cinjenice.
Kakva se politika vodila dobro je to jos i ispalo.

Ali "pricaj sa starijima", ovo cu morati zapamtiti da koristim svaki put kad ostanem bez argumenata :-)
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:03 - pre 122 meseci
Na snimku se može videti da iznad broda kruži grupa aviona SU-25.

 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:11 - pre 122 meseci
Citat:
jericho1405:
Koje tacno politike? Hoces da kazes da su Albanci '81 bili ugnjetavani pa su zbog toga zahtjevali nekakvu nelegitimnu nezavisnost? Zar to nije pocetak svega? Pa ideja o nezavisnosti nije nastala '99.

Dakle ocigledno nisi procitao tekst koji sam postavio, cim pitas ta pitanja. Tamo je ukratko sazeto sta se desavalo. Detaljnije, sve je dostupno online. A 81 godine je trazena republika, ne nezavisnost. Uostalom nije ni bitno sta je trazeno, vec kako je vlast reagovala tad i sledecih 20 godina, a rezultate evo vidimo danas. Super su reagovali, majstorski nema sta.
Citat:

Dodatak: Pravo etnicko ciscenje si imao '95 tzv. "Operacija oluja" pa se niko od dezurnih dusebriznika nije ni pocesao.

Cesao sam se ja, ali bar realno sagledam kako je do toga doslo. Opet, prvenstveno losom politikom.
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:14 - pre 122 meseci
U najkraćim crtama: Došlo je do toga jer se promenio odnos snaga u Evropi i svetu. Gubitnici su preko noći postali pobednici i podržali su svoje stare saveznike.
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:16 - pre 122 meseci
Citat:
DaliborP: Cesao sam se ja, ali bar realno sagledam kako je do toga doslo. Opet, prvenstveno losom politikom.

Zanimljivo. Hrvati protjeraju Srbe i onda pravednici Daliborovog kalibra kazu Srbi otisli sami. Srbi "protjeraju" Albance i onda isti kazu Srbi uradili etnicko ciscenje. A najzanimljivije od svega je to da na oba ta prostora danas ima najmanje Srba i daleko manje nego sto je bilo prije tih desavanja. Sto ti je pravda.
Citat:
DaliborP:  A 81 godine je trazena republika, ne nezavisnost. Uostalom nije ni bitno sta je trazeno, vec kako je vlast reagovala tad i sledecih 20 godina, a rezultate evo vidimo danas. Super su reagovali, majstorski nema sta.

Nije sija nego vrat. I jako je bitno sta su trazili. Srbi su zbog iste stvari istrebljeni iz Hrvatske a evo vidimo danas kako su Hrvati prosli zbog toga. Pametnjakovic.

I jos nesto. Evo ti jedan citat iz bajnog ti teksta "Jugoslovenska vlast je na demonstracije odgovorila slanjem vojske koja se obračunala sa demonstrantima". Dakle, jugoslovenska vlast poslala vojsku = JNA. Zasto mislis da je to srpska vojska i zasto se to Srbiji stavlja na teret kad je to bila savezna reakcija?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+6

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:27 - pre 122 meseci
svi vi koji mislite da smo mi iz Krajine nekom tamo ''smetali'' ili Srbi sa Kosmeta da su pravili ''probleme'' albancima
ja zelim da vam sutra vama i vasoj deci ti ''divni'' hrvati i albanci postanu komsije ili clanovi porodica!
pa lepo uzivajte u tim bajkama koje ovde pisete a nas koji smo izbegli to uzivanje da pustite da zivimo!

Za mene je NAto zlocinac isto kao i ovk a sloba je glupan i izdajnik!
 
+3

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:31 - pre 122 meseci
Citat:
DaliborP: Wow kakvi argumenti :-) Nisu to samo blogovi, svaki validan izvor informacija na ovom svetu ce ti dati iste cinjenice.
Kakva se politika vodila dobro je to jos i ispalo.

Ali "pricaj sa starijima", ovo cu morati zapamtiti da koristim svaki put kad ostanem bez argumenata :-)


Ma sve je to vrlo duhovito, ali sam mislio na ovo!
Hoces da mi kazes da znas za dogadjaje koji su se desili i objavljeni npr. u ovoj knjizi!?



Ili kolika prava su imali Siptari posle raspada Jugoslavije?
Ili da znas kako je Milosevic nazivan od strane zapada posle Dejtona?
Ili pricu o ulasku u NATO?
Ili sta je bilo sa Rackom u Hagu?

E kad znas odgovore na ovakva i milion slicnih pitanja, onda mozes da formiras misljenje.
Do tada, takvi iskazi vise izgledaju kako mali Perica vidi politiku.
Zato sam napisao "pricaj sa starijima".

Ne znam te kakav si na ovom forumu, ali za slucaj da mozes da budes objektivan,
razmisli - zar ti se ne cini glupim misljenje ma to su sve bili budale, nisu imali pojma, ja znam kao se to radi, ja bih to ovako i onako?

Oni se nisu najbolje snasli, to je ocigledno, ali da su hteli da izazovu rat?!? Ne zasmejavaj me...
Prikačeni fajlovi
 
+2

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 21:33 - pre 122 meseci
Citat:
jericho1405: Zanimljivo. Hrvati protjeraju Srbe i onda pravednici Daliborovog kalibra kazu Srbi otisli sami. Srbi "protjeraju" Albance i onda isti kazu Srbi uradili etnicko ciscenje.

Zanimljivo je jedino to sto ja nista od toga nisam rekao. Ali dobro, razumem da nemas nista bolje da kazes osim da utrpavas nepostojece izjave drugima.
Naravno sa Kosova si presao na Hrvatsku, ko zna sta je sledece. Tako to ide kad se nema argumenata i sve sto znas je da vices nije fer i pravedno.

Slusaj, slobodno ti nastavi da trazis nekakvu pravdu nad sirotim narodom. Narod jeste nastradao, ali ne zbog pravde vec zbog nesposbnih ljudi koji su zaludjivali taj narod i vodili ocajnu politiku.
 
+1

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 22:47 - pre 122 meseci
Citat:
jericho1405

na oba ta prostora danas ima najmanje Srba i daleko manje nego sto je bilo prije tih desavanja.

O tome je trebalo razmišljati pre nego što se krenulo u "dešavanja naroda". Bilo je i onih koji su ukazivali i na alternativne puteve ali su proglašeni glupavima, izdajnicima, stranim plaćenicima itd.


Citat:
cika dacha

svi vi koji mislite da smo mi iz Krajine nekom tamo ''smetali'' ili Srbi sa Kosmeta da su pravili ''probleme'' albancima

Niste se trebali hvatati za Slobinu "kosku". Vi ste to odličili i prošli ste tako kako ste prošli.

Inače, poznajem Srbe koji danas žive (i živeli su) u Hrvatskoj i to u Ustaškim gnezdima, pa ih niko ne dira. Neki su čak i bivši oficiri JNA pa dobijaju penziju.
Isto tako, poznajem neke u Srbiji (u Hrvatskoj ih željno očekuju) koji se danas hvale kako su 90-tih bombardovali Hrvatske gradove. E takvima ispostavite račun zašto je Krajina prošla tako kako je prošla.

 
+1

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 22:55 - pre 122 meseci
hotchimney@ ti ocigledno nemas pojma kako je poceo sukob u cro... a pricas o necem sto si procitao na netu dok ljudi koji su na svojoj kozi to doziveli njih pokusavas da ponizis tako sto ih uporedjujes sa slobom! to mi dovoljno govori o tome kakav si...
 
+5

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini09.05.2014. u 23:00 - pre 122 meseci
Gledao sam i slušao na tadašnjoj JRT šta se dogadja u Hrvatskoj tako da dobro znam šta se dogadjalo. Ili misliš da su ovi sa JRT/RTB, kasnije RTS, lagali?
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini10.05.2014. u 07:48 - pre 122 meseci
RTS je bio Slobin bas kao sto je posle bio Tadicev, a danas Vucicev.

To je nasa srpska konstanta jer prosto da mi nismo takvi kakvi smo ne bismo ni imali takve vladare. Nas kraj nasa pravila.

A sto se tice NATO pakta i Srbije, yeah, zeznuto. S jedne strane NATO nas je bombardovao pa mislm da vecina nije za clanstvo, a mislim da ni NATOovci ne veruju u nasu iskrenost ako bi i zeleli da se uclanimo. Mislim da je najbolje uci u to partnerstvo za mir (da ih ne bi izazivali), a onda pokusati izboksovati neutralnost. E sad, ako bas krenu da nas pritiskaju, onda treba uci u NATO. Ovo cisto da ne bi opet uleteli u neki klinc.

Neko ce se verovatno buniti u Moskvi zbog toga, a naravno i srpski nacionalisti ce odlepiti ALI o tome je trebalo misliti ranije. Rusi su mogli da nas pomognu dok smo jos bili jaki, pa nisu, a sad kad smo skurcali, a NATO nas jos i zaobisao oni traze da se opet qrcimo. To ne moze.
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini10.05.2014. u 08:24 - pre 122 meseci
Citat:
RTS je bio Slobin bas kao sto je posle bio Tadicev, a danas Vucicev.

To je nasa srpska konstanta jer prosto da mi nismo takvi kakvi smo ne bismo ni imali takve vladare. Nas kraj nasa pravila.


Mediji su oduvek i svuda pod kontrolom ljudi koji drže vlast. Nije tu Srbija ništa posebna.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini10.05.2014. u 08:30 - pre 122 meseci
Citat:
Odzaklijevski: Mediji su oduvek i svuda pod kontrolom ljudi koji drže vlast. Nije tu Srbija ništa posebna.


pa nije bas sasvim tako.

Npr RAI je redovno pljuckao po Berlusconiju dok je on jos bio premijer. Da, mozemo reci da su mainstream mediji na liniji drzavne politike, pa ce tako recimo u Americi pljuvati i republikance i demokrate ali zato niko nece dirati u svetu kravu dvopartizma.

Dok, u Srbiji, winner takes it all.
 
+1

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini10.05.2014. u 08:41 - pre 122 meseci
Suština je ista. Mali broj uticajnih ljudi kotroliše medije i kreira državnu politiku. Ti ljudi se u nekim slučajevima skrivaju, negde eksponiraju, a negde koriste glumce.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini10.05.2014. u 08:45 - pre 122 meseci
Ali Evropska Komisija i dalje nije zadovoljna stanjem medija u Srbiji. A nisam ni ja. A ti ?
 
0

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini10.05.2014. u 08:51 - pre 122 meseci
Stanje medija u EU nije ništa bolje nego u Srbiji, tako da ne vidim kako Evropska komisija može bilo šta da promeni na bolje.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojna verzija diplomatije ili ti - Donald Cook vs hibini
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35917 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.