Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iskljucenje zamrzivaca

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: iskljucenje zamrzivaca

[ Pregleda: 8549 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boromilidrag
invalidski penzioner
BEOGRAD

Član broj: 299095
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon iskljucenje zamrzivaca18.05.2014. u 07:39 - pre 120 meseci
Unapred se izvinjavam ako ponavljam temu.
Molio bih za savet dali smem drzati Zamrzivac Whirlpool ( fijoke ) nov koji je radio samo pola godine iskljucen Posto mi sada ne treba da radi dali smem da ga iskljucim i koliko dugo.
izmena na imenu staviti umesto boro milidrag stega
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca18.05.2014. u 14:40 - pre 120 meseci
Pa ako ne držiš hranu u njemu ne vidim razlog zašto ga ne bi mogao isključiti , na neodređeno vreme.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca18.05.2014. u 14:56 - pre 120 meseci
Sistem hlađenja sa freonom ili po novijem sa nekim drugim "eko-gasom" je zatvoren sistem
i ne vidim neki poseban razlog da se friz ili zamrzivać ne isključi na neko vreme.

Kad bi to bilo "škatljivo" valjda bi proizvođač u uputstvu naveo da :

-Od momenta kad ga kupiš i uključiš--Dok ne "rikne" ne smeš da ga isključiš.

Ne može to tako,
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca18.05.2014. u 15:03 - pre 120 meseci
Slobodno isključi, taman onako kako isključiš i veš mašinu i TV, i usisivač i šporet. Jedino, valjalo bi da dok je isključen da vrata budu malo odškrinuta, zbog mirisa.
A onda kad ti treba ti uključi. I tako ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca19.05.2014. u 08:46 - pre 120 meseci
Stigle su mi dve poruke u sanduče:





boromilidrag
Java hvala Vam na pomoci nisam video opciju da vam javno zahvalim svima koji su mi pomogli drugarski pozdrav.





ZDRAVKO T
Prijatelju izvini ali na temu isključivanje zamrzivača je važno napomenuti da isključivanje zamrzivača na dulje vreme nije preporučljivo prvo zbog toga što se tokom rada stvaraju kiseline od mješanja freona i ulja koje u mirnom stanju nagrizaju cjevi u sistemu jest da je to spor proces ali nije zanemariv i drugo ulje kod duljeg stajanja kompresora se taloži na dnu i kod starta i novoga uključenja u prvim trenutcima dok se ne zatvori krug protoka plina kroz sistem ostavlja kompresor bez podmazivanja a pošto je dugo bijo isklučen klip i imehanički djelovi startaju nepodmazani.Jest gotovo zanemarivo ali iz iskustva kod starijih i uređaja koji su dugo u eksploataciji to je i u zrok pregaranja kompresora.Izvini na uznemiravanju ali pošto je tema zaključana obraćam se ovako osobno sa preporukom da se isti može povremeno uključiti na par minuta i sve ove probleme izbeći.Ljep pozdrav iz hercegovine.Zdravko T.






Pošto očigledno ima mišljenja da je štetno držati isključen zamrzivač, ostaviću temu otvorenu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca19.05.2014. u 21:17 - pre 120 meseci
Preporuka za klima uredjaje glasi da treba biti uvek ukljucen u struju bas zbog ovoga sto pominje ZDRAVKO T jer se klima na odredjeni vremenski period aktivira -- naravno bez izduvavanja. . E sada da li se ovo desava i sa Freonom koji koristi zamrzivac nisam siguran.
Treba naci " manual " i procitati preporuku proizvodjaca.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca20.05.2014. u 07:50 - pre 120 meseci
@anon3017188
Moja klima je uvek uključena i nikad se ne aktivira. Prvi put čujem za tu preporuku, i prvi put čujem da se klima sama od sebe aktivira. Jel može neki link gde može više da se pročita o tome ?
U korisničkom uputstvu za moj zamrzivač nigde nema ni pomena o tome da ako duže ne radi, da ga treba povremeno uključiti.

@ZDRAVKO T
Šta se zapravo postiže povremenim uključivanjem ? Povećava se broj startovanja kompresora bez podmazivanja ! Jer, kad je isključen, ulje se taloži na dnu kompresora (tu se slažemo). To taloženje desi se za par dana. Ako nisam planirao da koristim zamrzivač dve godine (na primer) i posle toga uključujum desiće se jedno startovanje kompesora "na suvo" za dve godine. Ako ukljulujem svaki mesec onda će biti čak 24 uključivanja na suvo! Pa sad, šta je tu štetnije ?!

Što se tiče kiselina od mešanja freona i ulja, voleo bi da je postavljen neki link na kojem se može pročiti nešto više o toj pojavi. Dalje, nije mi jasno: ulje i freon su stalno pomešani. Zašto bi se negativni efekat tog mešanja ispoljio samo ako je kompresor isključen, a ne i kada je uključen ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca20.05.2014. u 08:18 - pre 120 meseci
Ja sam ovu preporuku dobio od majstora koji mi montira klime..........drzati ukljuce klima uredjaj u struju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca20.05.2014. u 08:21 - pre 120 meseci
Pa jel se aktivira klima povremeno ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

boromilidrag
invalidski penzioner
BEOGRAD

Član broj: 299095
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca20.05.2014. u 09:30 - pre 120 meseci
Prvo da Vam svima zahvalim na pomoci.
Tek mi sada nije jasno dali smem ili ne iskljuciti? Naravno svak ima svoj stav u vezi ovoga ( imam poverenje u Vase znanje u suprotnom nebih ni trazio od Vas pomoc ) kazem imate svoje stavove dali da isklj. ili ne? Ne zameri te mi nije u pitanju sto trosi struju vec dali mu smeta ako prazan radi.Drugarski Vas sve pozdravljam.
izmena na imenu staviti umesto boro milidrag stega
 
Odgovor na temu

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca20.05.2014. u 09:52 - pre 120 meseci
Freon i ulje moraju biti odgovarajuci.Tacno se zna sta sa cim moze odnosno za koji freon ide odgovarajuce ulje- i po tome znaci da oni ne bi trebalo da stupaju u medjusobnu reakciju...ali....Ja sam ovu preporuku dobio od coveka koji se bavi klimatizacijom ... "Ne iskljucivati klima uredjaj iz struje van sezone koriscenja " opet napominjem da je ovo vezano za klima uredjaje.Ja postujem to sto je rekao majstor.
Da li je ista situacija i sa zamrzivacima,friziderima......????????????

 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: iskljucenje zamrzivaca20.05.2014. u 10:04 - pre 120 meseci
Osovina motora kompresora je bušna i ima navoj po kojem se ulje iz rezervoara podigne za 10ak obrtaja, dok se pritisak nije ni stvorio.
A malo ulja ostane uvek zarobljeno i nevidim razloga za povremeni rad istog
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: iskljucenje zamrzivaca

[ Pregleda: 8549 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.