Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?

elitemadzone.org :: MadZone :: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8147 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 08:11 - pre 120 meseci
Ne pamtim više koliko puta sam čuo priču kako se neki Jugović u dijaspori "veselio" i ispalio šaržer metaka u nebo u nekom predgrađu Ciriha ili Stokholma i momentalno uhapšen i poslat na lečenje.

Je l' ima neki stvarno potvrđeni primer?
 
Odgovor na temu

crnilabrador

Član broj: 322386
Poruke: 78
69.22.184.*



+91 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 08:35 - pre 120 meseci
Pa nije samo to. Ima jos dosta takvih urbanih legendi, istinitih ili ne.

Postoji prica i o liku koji je dosao u Ameriku kod rodjaka, i hteo da im spremi prase, jer mu se nije svidelo kao oni tamo spremaju. Ali nije mogao da nadje prase da kupi nigde, i onda je nasao neko u radnji za kucne ljubimce, sa sve onom ruzicastom trakom oko vrata. I lepo on to u dvoristu zaklao, i dosli ljudi u belom da mu objasne par stvari penkalom.

Isto tako prica o likovima u Svajcarskoj, koji su zaklali jagnje, odrali ga, okrenuli ga na razanj uz pivo, i po Srpskom obicaju, okacili odrane koze onako krvave po ogradi, skupio se komsiluk da protestuje, drustvo za zastitu zivotinja, i naravno ljudi u belom da ih odvedu da porazgovaraju sa nekim cikom.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 08:44 - pre 120 meseci
Poenta je da je sve to isto i jednako zabranjeno i u Srbiji. Sve isto. Od šenlučenja pištoljem, do klanja i dranja.

Jedino, tamo se zakoni poštuju, a ovde zakoni služe za sprdnju. Mislim, pogledaj samo novinske naslove, shvatićeš sprdnju zakonima u Srbistanu: "Najpoznatiji diler droge u gradu, vođa navijača, ima 50 krivičnih prijava - upucao negde nekog (ili upucan negde)". "Uroš Mišić nije došao na suđenje, pomagao unserećenima u poplavama... "
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

crnilabrador

Član broj: 322386
Poruke: 78
69.22.184.*



+91 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 08:49 - pre 120 meseci
Jadno prasence. Grok grok.

Mogu da zamislim kakvu je pricu slozio u prodavnici kucnih ljubimaca tom prodavcu.

- Jel cete da se brinete o njemu?
-O daa, ja obozavam slatke male prasice. Imam bas puno prasica kuci u Srbiji.

A voda mu vec curi na usta.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 11:21 - pre 120 meseci
@crnilabrador,

Ta prica sa prasetom mi zvuci kao lovacka prica totalna, cuo sam je milion puta od razlicitih ljudi, te je radnja u Cikagu, te u Kanadi negde, itd...

Ne znam kako je u USA, ali u EU postoje izuzetci za halal i koser, koji dozvoljavaju klanje zivotinja na "tradicionalni" nacin gde zivotinja iskrvari.

Stavise, secam se da sam na nekom rostilju ovde u DE cuo da u okolini Stutgarta ima neki Turcin koji se ubija od posla sa Balkancima sa mladom jagnjetinom. Za prasetinu ne znam, ali kontam da sigurno moze da se zavrsi ako se nekome bas toliko jede.

Citat:

Ne pamtim više koliko puta sam čuo priču kako se neki Jugović u dijaspori "veselio" i ispalio šaržer metaka u nebo u nekom predgrađu Ciriha ili Stokholma i momentalno uhapšen i poslat na lečenje.


Ne znam da li nekoga salju u bolnicu, ali senlucenje je protivzakonito sto rece Java vec, kako u Srbiji, tako i u Cirihu i Stokholmu. Tako da neke eventualne mere nemaju nikakve veze sa "Srbima" vec sa budaletinama koje treba strpati u kavez, bez obzira na pasos koji poseduju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 11:26 - pre 120 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:... vec sa budaletinama koje treba strpati u kavez, bez obzira na pasos koji poseduju.
Oni zapravo to i rade. Redovno i revnosno, ali mi Srbi, čujemo za to i zgražavamo se, naravno, samo kad se to desi nekom našem. Kad se desi Turčinu, Hrvatu, Bugarinu i slično, to je onda opravdan potez vlasti u pravno uređenoj državi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 12:01 - pre 120 meseci
U CH sam licno okretao 2 praseta i jedno jagnje. Moj kum je od nekog naseg Srbina koji ih krišom gaji, kupio 3 vikenda uzastopno. Potrefio se njegov rodjendan, 1. maj i Uskrs za redom :).
Okrenuli smo ga u predgradju Zeneve u poznatom parku pored reke Rhone koji sluzi za piknike i rostiljanje. Imam i fotke.
Narodu bilo simpaticno, dolazili da se slikaju pored praseta koje je bilo ka kolcu naslonjeno na drvo da se ohladi... Tad sam prvi put video tablet ili tako nesto sto je neki Japanac izvadio...

Tako da nisu bas sve ribolovacke price.


Meni je zanimljiva jedna priča, a verujem da nije baš neistinita.
Navodno se desilo nekom našem.

Vozio je skuter po gradu bez kacige, zaustavili ga prvi put.
Odrali ga kaznom da se češao dugo posle toga... ali izgleda nedovoljno.

Budala posle nekog vremena opet vozila bez kacige, tad ga opet zaustavili, napisali neku astronomsku kaznu, oduzeli dozvolu, proglasili ga da je sklon samoubistvu i poslali ga na lecenje. Odnosno da ide na neke "senase" kod nekog doktora.
Naravno i to lecenje je morao da plati.
Posle toga ga je izgleda zasvrbelo solidno jer je morao kredit da podigne da otplati sve to, pa je nakon toga ipak nosio kacigu.

Ne znam koliko je istinita prica, ali bih jako voleo da i kod sve ove zakone koji se ne sprovode, resavaju na taj nacin. Sto kaze Java, sve je to zabranjeno i kod nas, ali se za 1000 din zavrsava...
Tamo čik da čujem nekog da ponudi saobraćajcu ili policajcu mito...
 
Odgovor na temu

crnilabrador

Član broj: 322386
Poruke: 78
69.31.101.*



+91 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 13:11 - pre 120 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
@crnilabrador,

Ta prica sa prasetom mi zvuci kao lovacka prica totalna, cuo sam je milion puta od razlicitih ljudi, te je radnja u Cikagu, te u Kanadi negde, itd...


Ma meni ne zvuci bas kao lovacka prica... mogu da zamislim nekog seljaka iz donje blaznave kako kroz izlog prodavnice za kucne ljubimce gleda prasence od 18 kg sa roze masnicom oko vrata, a u okolini ima samo da se kupi svinja od 100 kila.

Trckaralo je to po travnjaku iza kuce nekoliko dana dok nije dobilo 22 kila, a onda razanj, pivo i " pooooj Mileeeee....volove kraaaj rekeeee..."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 13:14 - pre 120 meseci
Kamo sreće da su ovog od ranije strpali u duševnu bolnicu: http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...-ubio-dok-je-posluzivala-goste

... sudbina se gadno poigrala sa njima ... Biće da se on gadno igrao pištoljima


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

crnilabrador

Član broj: 322386
Poruke: 78
23.27.220.*



+91 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 13:32 - pre 120 meseci
Mythbusters.

Status: Nije istina!

Dokaz:

http://www.vesti-online.com/Di...i/135241/Zabava-uz-peceno-jare

"Članovi Srpskog kulturnog kluba "Sveti Sava" iz Altštetena u istočnoj Švajcarskoj sastaju se već pet godina početkom maja u bašti kod Čiče i Popa kraj Kriserna i obavezno peku jagnje, jare ili prase. Pored toga, ove godine su u crepulji pekli jareće meso, a glavni kuvar bio je Goran Milanović.
Pored pečenog jareta Dragan Škobić (levo) i Ljubiša Mirić

Ove godine na druženju je bio i harmonikaš Goran Đukić, koji je sviranjem popravio dobro raspoloženje među članovima ovog kluba.


- Spremili smo isključivo specijalitete na stari srpski način i u njima uživali. Ove godine vreme nas je poslužilo, pa smo se baš lepo zabavili - kaže Ljubiša Mirić, član ovog društva. Uz zvuke harmonike, jareće pečenje i kvalitetno piće ostalo se do kasno, a novi sastanak zakazan je za Đurđevdan. "



Dajte sledecu urbanu legendu da razbijemo mit.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 14:09 - pre 120 meseci
Nije mi jasno samo kako se ovi idioti provlače...

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 14:37 - pre 120 meseci
Prijave policiji da ce to da rade.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 14:48 - pre 120 meseci




Citat:
Niko im to nije uzimao za zlo, jer su bili dobri i vredni ljudi, obrađivali su više desetina hektara i to im je bio ventil od svakodnevnih obaveza.


Neverovatno...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 14:59 - pre 120 meseci
Da, i ovu sam priču čuo više puta, čas je Švedska, čas Norveška, čas Srbin, čas Hrvat...
http://portalbiograd.com/kolumna-baci-bombu-goni-bandu/
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 15:52 - pre 120 meseci
Citat:
ventura:
Nije mi jasno samo kako se ovi idioti provlače...


Ako koriste corke nema problema
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.61.*



+395 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 18:28 - pre 120 meseci
Ja znam jednog koji zivi u DE, i imao je nekoliko istih saobracajnih prekrsaja tj. parkiranja sa 2 tocka na zelenoj povrsini.
Elem, odrali ga sa kaznama, a zavrsio je na nekom new-age modernom savetovalistu
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 18:44 - pre 120 meseci
Ako je u Nemackoj legalno, lecenje sigurno ne placa osim mozda neke participacije ako ima jeftino osiguranje. Zdravstveno je obavezno, kazna ili ne to je pokriveno osiguranjem.

A sto se prasica tice, okretanje na raznju je legalno tamo gde je i ostalo rostiljanje legalno.

Ta prica sa prasetom iz pet shopa u USA / Kanadi se mozda desila boga pitaj kada pa se prenosi sa kolena na koleno. Ako se zivotinja tretira kao kucni ljubimac mozda ne moze da se kolje. To ne znaci da je nemoguce zaklati prase ali isto verovatno mora da se kupi od uzgajivaca.

Opet, po USA ima mali milion lokalnih i republickih propisa tako da... ko zna. U EU je to drugacije reseno kroz odobrenja za tradicionalnu obradu religijskim grupama. E sad, pitanje je da li balkanski svinjokolj moze pod to da se podvede. Za jagnjice mogu da se slepaju mujama kao halal.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 18:51 - pre 120 meseci
u mesarama u Alcas mozes da narucis celo prase ocisceno pa ga nosis kuci i peces kako god da zelis, kod nas je radio razanj!! Ma ruckovima bili i Francuzi!
Koliko znam ne smes da koljes itd!
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.61.*



+395 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 19:16 - pre 120 meseci
@Ivan Dimkovic
Legalno je , sto je najgore tamo zivi vise od 30 god. odrali su ga sa kaznama za saobracajne prekrsaje,
za psihoterapiju valjda nisu tj. nije mi ni spomenuo.


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?26.05.2014. u 21:23 - pre 120 meseci
A jel moguce napraviti kompromisno resenje tj. reci ok, klanje je dozvoljeno osim u gradovima van dozvoljenih zona gde je to naznaceno itd.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EU hapsi Srbe i šalje u duševne bolnice?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8147 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.