Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 57882 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 13:09 - pre 119 meseci
Mozes da flejmujes, ti imas rok trajanja.Ja sam isao direktno na C a kamion i brzine 40-50 km/h i 15m3 tereta su

tebi nezamislive da bi bio kompetentan za bilo sta u auto zone posebno sto sa stazem po km ( preko milion) ni autom ni motorom se

nikako ne bi nasli.Uzivaj.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 13:10 - pre 119 meseci
A gde treba da stane vozac kome se vozilo nadje u kvaru?

Imao sam priliku da dozivim kod obilaznice oko Zagreba da je magarac zaustavio vozilo zbog defekta pneumatila na levoj (najbrzoj) kolovoznoj traci i vadio dizalicu da ga podize. Nazalost, nije mu to poslo za rukom. Pokupio ga je jedan BMW
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 13:17 - pre 119 meseci
Pa ako je automatik tu gde ga je zadesilo,drugi isto mozda se malo sklone i obavezno trougao da bi drugi ucesnici mogli da primete o cemu se radi

posebno u spicu oko 5-6 bas na tom mestu gde sam pokazao.Nije poznato mnogima da vec sa gazele kod bipa "moraju" usporiti i propustiti ove

od koji se ukljucuju sa Senjaka ( autobusi automobili ) jer ako se ide po gasu Steko je vec blizu i prestrojavanje iz 3 u 2 pa u traku za auto komandu (debela isprekidana)

,obzirom da niko nece da uspori je i problematicno.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 13:25 - pre 119 meseci
Citat:
Marko83:
E stvarno si više dosadan. Svi su ti bolidi i pajseri, niko ti nije prići ni do kolena, najpametniji, najbolji....dobro preskoči bar jednu temu sa vredjanjem učesnika.


Uopšte meni nisu svi bolidi, pajseri i za ni prići do kolena, naprotiv, ovo mesto mi se dopada što te titule pripadaju manjini - i od mnogih diskutanata se ima šta naučiti (ne spadaš u tu grupu). Lavlju Jazbinu nisam hteo da uvredim - zato sam i stavio napomenu "nije to sramota". Ako imaš nešto da kažeš na temu na kojoj smo - izvoli, majku Terezu i viteza Koju izigravaj negde gde bi to moglo da prođe.

Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ja sam isao direktno na C a kamion i brzine 40-50 km/h i 15m3 tereta su tebi nezamislive da bi bio kompetentan za bilo sta u auto zone posebno sto sa stazem po km ( preko milion) ni autom ni motorom se

nikako ne bi nasli.Uzivaj.


Ja uopšte ne sporim da ti imaš iskustva i možda sam ja totalno nekompetentan za bilo šta (mada sam ubeđen da, kada je o bilo kakvom prevozu tereta reč, potrebno napomenuti i težinu ili bar vrstu tereta, ne samo zapreminu, pošto 15m3 vazduha, 15m3 artiljerijskih granata, 15m3 tučeva i 15m3 vode - nikako ne mogu biti isto), ali ovde pričam o sasvim drugoj stvari:

možda (tj. sada nije možda, već vrlo verovatno) u sadašnjosti ne zadovoljavaš minimum sposobnosti potrebnih za upravljanje motornim vozilom ukoliko te iznenađuju situacije poput ove koju si opisao, uz ponovno podsećanje da vrdaš da nam kažeš gde se tačno nalazio automobil koji si morao da obiđeš, dok kačiš ovde slike "200 km/h" Ivan Gavrilović - kao da si balavac od 18 godina, a ne slabovidi deda sa refleksima na nivou hrasta, opet potvrđujući tezu da je sasvim verovatno da si tempirana bomba u saobraćaju, ne samo iz aspekta obnemoćalih čula, već i što se psihe tiče.

Možda si ti u svoje vreme bio bolji vozač od Šumahera, ali izgleda da je on trenutno bolji vozač od tebe - čim se ti iznenađuješ što pri brzini od 55 km/h "nalećeš" na automobil u kvaru koji stoji na za to predviđenom mestu, a onda se oduševljavaš slikom brzinometra koji pokazuje 200 km/h koju si nazvao "pojašnjenje hank debilu" umesto da si je istinito nazvao "pojašnjenje debila hanku".

Citat:
Zarko Silic:
A gde treba da stane vozac kome se vozilo nadje u kvaru?


Što dalje od Lavlje Jazbine, u svakom slučaju, druga država i kontinent bi bili idealni - ali, ukoliko nisi te sreće i ukoliko mora da se skreće sa puta, *ebi ga, mora, nemoj dugo da se dvoumiš: litica i daje neku šansu, mnogostruko bolja opcija nego da te slabovidi deda sa "refleksima" delay 24h pokupi otpozadi sa 200 km/h, a zatim se iznenadi i sedne na kočnicu - negde tu pri kraju održavanja četrdesetodnevnog parastosa.

Jel mene ovde jedinog prolazi jeza usled straha dok čitam postove Lavlje Jazbine i gledam slike koje kači ili je problem u meni?

Stvarno ne znam šta da kažem osim "Sačuvaj, Bože i pomozi".

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 30.06.2014. u 18:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 19:52 - pre 119 meseci
Mozda malo nelogicno zvuci, ali ljudi sa ovih prostora (da ne kazem Srbi jer se ne odnosi iskljucivo na Srbe) prosecno posmatrajuci, spadaju u bolje i vestije vozace i po tom pitanju znacajno odskacu od evropskog proseka. Tek toliko da se zna.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 20:05 - pre 119 meseci
To niko ne spori - problem nastaje onda kada dobar i vešt vozač ostari, pa mu od nekadašnjih veština ostanu još samo sujeta i drskost koji ga večito teraju na nepromišljena "rešenja": tada je obično manje rizično razdeliti deci u obdaništu motorne testere i kalašnjikove, nego dati automobil slabovidom, refleksa bez, sa očiglednim psihičkim problemima matorcu kome ustvari sluh predstavlja najveći problem - da slika brzinometar dok vozi 200 km/h, a iznenađuje se pri brzini od 55 km/h postojanju automobila u kvaru na za to predviđenom mestu.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 21:02 - pre 119 meseci
Citat:
Zarko Silic: Mozda malo nelogicno zvuci,

Nelogično je toliko koliko je npr. nelogično da je zatvorska populacija mnogo vještija u borbi prsa u prsa nego ostatak populacije, ili koliko npr. i da je prosječan Balkanac mnogo vještiji u spremanju ručka za pet osoba za manje od 5 evra nego npr. prosječni Norvežanin.

U svakom slučaju, meni se ne čini da uzroci te natprosječne šoferske sposobnosti (ako je to uopšte i tačno) potiču od pameti i ljepote Balkanoida, nego upravo u nedostatku iste da dovedu lokalni saobraćaj na ljudski nivo, pa se silom prirode kroz borbu za opstanak utreniravaju na životinjskom nivou da se s jedne strane bore sa podivljalim saputnicima na cesti, a sa druge sa korumpiranom i neefikasnom policijom (što je takođe rezultat manjka kolektivne pameti).

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 21:13 - pre 119 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Mozda malo nelogicno zvuci, ali ljudi sa ovih prostora (da ne kazem Srbi jer se ne odnosi iskljucivo na Srbe) prosecno posmatrajuci, spadaju u bolje i vestije vozace i po tom pitanju znacajno odskacu od evropskog proseka. Tek toliko da se zna.

Imaš li neke cifre da podupreš ove tvrdnje, pošto mislim da statistike o broju stradalih po registrovanom vozilu govore upravo suprotno, da smo na evropskom začelju?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu30.06.2014. u 22:10 - pre 119 meseci
šta će ti cifre? Ti sigurno nisi Srbin čim sumnjaš
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu01.07.2014. u 00:41 - pre 119 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pa ako je automatik tu gde ga je zadesilo


Jel bi mogao ovo malo da elaboriras?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu01.07.2014. u 01:03 - pre 119 meseci
Ne moze se izbaciti iz brzine.

Broj automatika na nasim drumovima je zanemariv pa je verovatnoca da se nadje neispavan tako da ostane bez struje, na nekoj od brzih traka jako mala.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu01.07.2014. u 02:46 - pre 119 meseci
Moze da se izbaci iz brzine u N ili P a tada auto zakoci tockove. tj ne moze da se gura koliko znam. Taj automatik je bas nezgodan kada se pokvari.
A ta kazna za punu liniju..o tome treba jos malo pricati. Nisu sve pune linije iste i nisu svi prekrsaji iste tezine. Mislim da treba da zavisi da li je nekog ugrozio ili ne. Dosta nesreca se desava bas kada vozac presece punu liniju. Nije ona dzabe tu stavljena, sigurno ima razlog neki. Treba to postovati svakako.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu01.07.2014. u 07:32 - pre 119 meseci
Vas dvojica se izgleda niste nagledali automatika do sada?

Koja je onda poenta "neutral" pozicije ako ne moze da se gura? Probao vise puta i sasvim lepo se kotrlja :)
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu01.07.2014. u 07:45 - pre 119 meseci
Takođe sam lično gurao auto sa automatskim menjačem kad je u "N".

Ne može se pomeriti ako zakuca menjač ili ako ostane u "D" kad se pokvari, a ne može da se prebaci u "N".
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu01.07.2014. u 10:18 - pre 119 meseci
Neki automatici ne mogu da se ubace u N kada nije upaljen auto ili kad nemaš kontakt pa onda moraš da tražiš u uputstvu na sred autoputa safety mehanizam kako se ubacuje u N. Naravno kod narodnog auta može u N.


@Odin

Zaboravio si i borbu sa našim putevima.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu24.07.2014. u 20:40 - pre 118 meseci
Bice uskoro dogovora i za gazenje,samo polako.

Citat:
Kako bi se sudovi rasteretili od druge polovine avgusta uvodi se još jedna mera koja važi od petka 25. jula. Vozači koji naprave saobraćajni prekršaj moći će da sklope sporazum o priznanju prekršaja i, tako, dobiju blažu kaznu. Sporazum neće važiti za prekršaje s fiksnom novčanom kaznom.

Zeleno svetlo za pregovore o visini kazne imaće oni koji, na primer, u naselju prekorače brzinu za 20 kilometara na čas, ili van naselja za 40 kilometara na sat, ili, voze s najviše 1,2 promila alkohola u krvi. Za ta dela su, inače, predviđene kazne od 6.000 do 20.000 dinara, zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom, i kazneni poeni.

Vladimir Rebić, načelnik Uprave saobraćajne policije, rekao je da će se primarno ići na priznanje prekršaja uz minimalu kaznu od 6.000, a za najveći broj prekršaja predviđena je zaštitna mera od 30 dana.
"U toj situaciji mi ćemo se dogovoriti sa prekršiocem da mu oprostimo zaštitnu meru, ići ćemo na varijantu da učinilac prekrašaja po pravilu nije u prethodnih godinu dana pravnosnažno osuđen za neko delo odnosno za neki prekršaj iz oblasti bezbednosti saobraćaja naravno i krivično delo", naveo je Rebić.


Citat:
Slobodan Mališić iz Uprava saobraćajne policije kaže da su kazneni poeni nešto o čemu se neće sporazumevati, jer oni ostaju da bi se pratilo dalje činjenje prekršaja vozača.
O sporazumu će se pregovarati s nadležnim starešinama Saobraćajne policije. Dogovor postaje pravosnažan posle potvrde suda.

Zoran Pašalić iz Prekršajnog apelacionog suda rekao je da je cilj da svi prekršaji koji se dogode na teritoriji Srbije, a njih je 800 do 900 hioljada u toku jedne kalendarske godine, od čega 62 odsto čine saobraćajni prekršaji, budu rešeni na brži, bolji, efikasniji i zakonitiji način.
Sporazumom, građani izbegavaju odlazak na suđenja, a novčanu kaznu mogu da plate na rate. Sudije apeluju da se sporazum postigne pre suđenja.
"Upustite se u postupak, idete jednom ili dva puta na ročište, pa se poziva policajac, pa vi vidite tokom trajanja postupka da ćete izgubiti. Onda odete u poliju, još uvek nije kasno, sporazum se može zaključiti sve do donošenja presude od strane suda, ali onda bi uslovi sporazuma za vas trebalo da budu nešto stroži", rekao je Milan Marinović iz Prekršajnog suda.

Mogućnost priznanja saobraćajnog prekršaja imaće i strani državljani, i to po ubrzanoj proceduri.

RTS
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu28.07.2014. u 10:28 - pre 118 meseci
@Lavlja_Jazbina

Ovo zahteva posebnu temu.
Inače, mislim da je dobro što će se na ovaj način ubrzati slučajevi saobraćajnih prekšaja.
Do sada se dešavalo da te pozovu na suđenje i 18 meseci posle prekršaja, a ima i značajan broj zastarelih prekršaja.
Ne vidim ništa loše u ovome.
- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu28.07.2014. u 17:24 - pre 118 meseci
Pa neka smanje kazne u startu pa po gasu i krsenju blagih propisa, jer ce manje da boli dzep.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu28.07.2014. u 21:01 - pre 118 meseci
Kazne treba da budu normalne i sto je mnogo vaznije, da se normalno kaznjava.

Sta to prakticno znaci?

Pod hitno treba napustiti metodu "zrtvenog jarca" i preci na kaznjavanje svakoga ko prekrsaj napravi. Ni po babu, ni po stricevima.

Visinu kazne treba prilagoditi standardu gradjana, tako da se ne bi desavalo da kaznjenici nemajuci da plate, odlaze u zatvor. Mozda uvesti model prema imovinskom stanju kao sto se to vec dugo primenjuje na Zapadu: visina kazne za isto delo je razlicita.

Generalno, u Srbiji treba smanjiti novcanu visinu kazni zbog nesrazmera izmedju standarda gradjana i astronomskih iznosa.

Uvesti model rapidnog rasta visine kazne ako se delo ponavlja sve do toga da se dozvola za voznju trajno oduzima.

Uvesti mogucnost za razlike u nacinjenim prekrsajima i bolje i preciznije formulisati kazne za prividno slicne prekrsaje. Osposobiti policiju da uz realnu toleranciju vrse svoju duznost. Da se na primer ne desi da neko plati kaznu ili ode u zatvor zato sto je za vreme letnjeg skolskog raspusta, u vreme kada na ulici nema zive duse, prolazeci pored skole, vozio brze od propisanih 30 i slicno.

Da se saobracajni znaci postave smisleno i logicno,

itd

Ima dosta toga da se uradi kako bi se poboljsala situacija u saobracaju, ali to nije nemoguce uraditi. Uz samo malo dobre volje, ovo se moze napraviti.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu28.07.2014. u 21:07 - pre 118 meseci
Bilo bi odlicno kada bi mogao da ucestvujes u predlozima,izmenama i savetovanju kada se pise zakon.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 57882 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.