Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57583 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
79.107.199.*



+1365 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 13:56 - pre 119 meseci
Ne lazi da si vozio 230 opusteno?!
Pa treba dozivotno da ti je uzmu :p
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 14:05 - pre 119 meseci
Citat:
botr: Znate li da 3-4 presretaca iskljucivo prate voznju zaustavnom i nista drugo ne rade?



 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 14:13 - pre 119 meseci
Citat:
Tyler Durden:
Ne lazi da si vozio 230 opusteno?!
Pa treba dozivotno da ti je uzmu :p


Švabe imaju dosta puteva na kojima nema ograničenja.
Voziš koliko te noge nose.
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 14:25 - pre 119 meseci
Korisna tema, nisam znao da je novcana kazna ovolika. Verovatno ste primetili policajce na nadvoznjacima iznad autoputa u reonu Arene sa kamerama na tronozcima, pretpostavljam da beleze voznju u zaustavnoj traci. Prostom matematikom samo u Beogradu mesecno mogu da prikupe na desetine miliona evra kazni samo za ovaj preksaj.

Sa druge strane postoje situacije kada je neminovno voziti zaustavnom u Beogradu. Recimo ukljucenje na autoput kod BIPa u pravcu Nisa, u spicu je guzva tolika da se ne mozete ukljuciti na autoput, traka za ukljucenje brzo postane zaustavna pa svi voze zaustavnom dok se ne ukaze prilika za ukljucenje ili voze tako do prvog iskljucenja. Slicno je sa iskljucenjem sa autoputa kod opstine, gde u spicu morate preci punu i uci u zaustavnu koja je u nastavku iskljucenje jer je traka za iskljucenje puna vozila koja se ne pomeraju. Jos gora prica sa iskljucenjem na Dusanovcu u pravcu Nisa, traka za iskljucenje duga 50 metara, a 10m nakon iskljucenja je znak Stop, logicno 90% vozila koja se iskljucuju su u zaustavnoj, jer drugacije ne moze.

Sto nas dovodi do toga da autoput koji prolazi kroz Beograd prakticno nije autoput. U zemlji koja drzi do prava i pravila ta saobracajnica bi morala da bude klasifikovana drugacije, zaustavne pretvorene u kolovoznu ili zutu traku, a nakon toga slobodno neka stave kaznu za voznju u zustavnoj od 1000evra, jer na pravom autoputu to jeste tezak prekrsaj...
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.kti.rs.



+253 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 14:27 - pre 119 meseci
230 na ostecenom putu? Neodgovornost prema sopstvenom zivotu. A argument da nigde nisi primetio da je put ostecen je smesan i mislim da tebi ne moram da objasnjavam zasto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.cidr.odn.ne.jp.



+7169 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 14:57 - pre 119 meseci
Sutra sam prosao polako - ostecenje je u desnoj traci (od 4 komada) koju koriste kamioni i nastalo je prevrtanjem kamiona.

Da je ostacenje u prve 2 leve trake pa i da uzmem za opasno po mene, ali posto nije... kaznu ako traze, platim. I to je to.

I, uzgred, ostecenje je plitka ogrebotina - a ne nekakva dzomba ili rupcaga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 15:31 - pre 119 meseci
Za opusteno sto Ivan kaze i 230,a koliko sam citao,ima neku bembaru preko 300 konja.U takvom autu i jeste dozivljaj opustemo.
Za kazne u DE sm mislio da vas sisaju,a ono kontra.Povoljno i za nase uslove.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 15:43 - pre 119 meseci
Na levim trakama u Svabiji i ne smes da vozis manje od 180-200, jer si onda veca opasnost po sebe i druge od rupe na putu.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 15:46 - pre 119 meseci
@Odin

Stvar je u tome da je cilj punjenje budzeta i nista drugo, a ne sankcionisanje i prevencija prekrsaja. Za tako nesto bi adekvatna bila i manja kazna. Znas li da presretaci ne zaustavljaju ispod 150, zato sto kazna nije dovoljno visoka, pa im se ne isplati.


Kao sto je vec receno, kazna je nesrazmerno visoka, ili su druge premale. Realno, vecu opasnost predstavlja okretanja na tunelu ili mostu, a za takvo delo je minimalna propisana kazna 6000 dinara.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 16:12 - pre 119 meseci
Citat:
botr: @Odin

Stvar je u tome da je cilj punjenje budzeta i nista drugo, a ne sankcionisanje i prevencija prekrsaja.

Pa vidi, ako niko ne bude vozio zaustavnom trakom - onda cete nacisto da ih zajebete sa sve tim njihovim budzetom i bicete vanredno srecni svaki put kad ne vozite tom trakom jer znate da ste im zajebali racunicu.
Medjutim, ako vi i dalje hocete i morate da vozite tom trakom, onda mora biti da tu - sem tog budzeta - ima jos necega.

Uostalom, zasto se baviti blesavim nagadjanjima i spekulacijama kad su empirijski podaci maltene na izvol'te, na bijelom tanjiricu sa sve plavim obrubom?
Sacekajmo par nedelja da vidimo kakvi su prakticni rezultati ovakvih penala.
Ima ovdje na forumu vjerovatno dosta clanova koji se voze po autoputu, pa mogu prenjeti svjeze informacije o stanju u zaustavnim trakama iz prve ruke.
Takodje, moze i postavljac teme da priupita svog kolegu da li se i dalje voza zaustavnim trakama ili ne.


 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 17:11 - pre 119 meseci
Ne znam zasto pises tim tonom, kao a ja vozim po zaustavnoj, sto nikada nisam radio, a i ne zivim u Beogradu. Licno sam video jedno zaustavljanje, pola 9 ujutru guzva, negde posle auto komande, kolone, saobracaj tece polako.

Crveni Clio ispred mene prelazi u zaustavnu i posle 100-tinak metara crveni A6 krece za njim i odmah ga zaustavlja. Posle nekog vremena, stizem na semafor u Savskoj, nakon iskljucenja sa Gazele, nedaleko od SUP-a, i pretice me taj isti crveni A6, vidi se da se krece daleko vecom brzinom od dozvoljene. Ceka creveno na semaforu, pali blinkere i krece na zuto, da bi posle 200m skrenuo u SUP.

Postavlja se pitanje, kako me je stigao po tolikoj guzvi, s obzirom da je potrebno neko vreme da uzmu podatke, napisu kaznu, zapisnik ili sta vec. Ocigledno da su i oni vozili zaustavnom. Ako se njima moze, zasto to drugi ne bi radili?!


Inace, ovi propisi se ne primenjuju nekoliko nedelja, nego mozda i celih godinu dana.



Slazem se da treba kaznjavati, ali ne treba preterivati, jer je isti efekat kazne i od 30 i od 100 hiljada, barem na obicnog coveka. Oni "drugaciji" nece ni platiti kaznu, nego ce se "dogovoriti", da i to je moguce, licno znam nekoliko primera brisanja snimaka presretaca, za izvesnu sumu, koji inace "ne mogu" da se izbrisu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 17:23 - pre 119 meseci
Citat:
botr: Slazem se da treba kaznjavati, ali ne treba preterivati, jer je isti efekat kazne i od 30 i od 100 hiljada, barem na obicnog coveka.

A sta je obicnog coveka uopste briga da li je kazna 30 hiljada ili 300 miliona, ako on ne vozi zaustavnom trakom, pa kaznu i ne placa?

Evo npr. objasni ti meni zasto si ti zapeo da kazna bude manja?
Kako ce tebi manja kazna za voznju u zaustavnoj traci povecati kvalitet voznje, zivota, ili bilo cega drugog?
Ne razumijem: zasto je tebi - koji ne vozis u zaustavnoj traci - bolje da kazna bude 30 hiljada nego 100 hiljada?
Ili npr. objasni nam zasto je za tebe bolje kad oni neki drugi ljudi koji voze zaustavnom trakom plate 30 hiljada umjesto 100 hiljada?

Ili na kraju krajeva: u cemu je prednost manjih kazni u odnosu na vece za nekog ko ne krsi zakone?
Meni jedino sto pada na pamet je to da obicnom covjeku koji zeli da se vozi zaustavnom trakom to bude pristupacnije i lakse.
Ne znam koji drugi razlog moze jos postojati?!

Navodno, svi ste za to da se ne vozi zaustavnom trakom, ali ipak da kazne budu takve da se moze voziti?!

Ajmo smanjiti kazne za sve prekrsaje tako da obicnom covjeku sa prosjecnom srbijanskom platom bude pristupacno da se bavi krsenjem zakona?!
O cemu vi pricate?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 18:10 - pre 119 meseci
Zato sto je kazna nebulozna.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 19:26 - pre 119 meseci
Ovakav tvoj odgovor na set konkretnih pitanja indicira da si jedino ti nebulozan.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 19:35 - pre 119 meseci
Citat:
Odin D.:A sta je obicnog coveka uopste briga da li je kazna 30 hiljada ili 300 miliona, ako on ne vozi zaustavnom trakom, pa kaznu i ne placa?
O cemu vi pricate?


Po tvojoj logici, kazna za vožnju zaustavnom trakom može da bude i vešanje na Terazijama, i to ti je sasvim logično. Jel tako.

Ja sam "običan čovek", imam auto i učestvujem u saobraćaju i naravno da me se tiču visine saobraćajnih kaznu u mojoj zemlji.

Na ovoj temi se govori o nelogičnosti kaznenog zakonika. Dakle, niko ne opravdava one koji krše sobraćajne propise, već se diskusija vodi o totalno nebuloznim odnosima visina kazni. Ja koji nikad nisam platio kaznu za nepropisno parkiranje, prema tvojoj logici dakle, mogu da nađem da je logično streljanje i za ovu vrstu prekršaja, i da "običnog čoveka ne treba da je briga" za visinu kazne.

O čemu ti pričaš ?!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.80.*



+120 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 19:36 - pre 119 meseci
Citat:
Marko 83: ...Mnogo je bolje uhvatiti svih 5000 prestupnika mesečno i naplatiti im po 30€ nego uhvatiti po 1-2 dnevno i njima naplatiti po 1000€...


Problem je, cini mi se, sto i kad uhvate recimo tih dve/tri il pet hiljada mesecno kod velike vecine ljudi kazna nema nikakav efekat u pogledu necinjenja istog prekrsaja ponovo, upravo zbog toga sto je novcani iznos 'relativno' mali.

Primer je npr. koriscenje mobilnog tokom voznje - po zakonu prekrsaj, kazna 5.000 din, moje opazanje u Bg-u, u bilo kom delu dana na bilo kom prometnijem mestu od recimo 10 vozila koji prodju u barem 5 vozac jednom rukom drzi mobilni a drugom volan, menja brzine... - policije nema toliko da pokrije svaku raskrsnicu
Na pocetku kad je uvedena mogucnost kaznjavanja zbog koriscenja mobilnog prvih mesec/2 je bila pojacana kontrola koja je rezultirala sa dosta napisanih kazni te se dosta koristila bluetooth veza. Sada nema vise pojacanih kontrola i nastalo je rasulo posto vecina racuna, nece bas mene, nece bas mene, svi koriste, mogu da vozim i telefoniram... a kad se potrefi da se ipak pise kazna 5 hiljada nije preterano veliki iznos zbog koga bi osoba odustala od cavrljanja tokom voznje (opsuje drzavu, vadi se kako svi koriste i opet opsuje drzavu te nastavi sa mobilnim).

Da je kazna recimo 50 ili 80 hiljada osoba bi dobrano razmislila da li bi joj se isplatilo da se kocka i bude uhvacena. Efekat na psihu populacije kad recimo 100 ljudi danas pukne, zbog mobilnog recimo 50.000 pojedinacno (za mnoge nedostizna plata) je mnogo veci od efekta koji se postize sa 1000 ljudi i kaznom od 5000 din
Samim tim i ova kazna od 100.000 din imace itekako uticaja kako na psihu osoba koje su nacinile prekrsaj pune line, tako i na osobe koje kaznjenog poznaju (opsuju drzavu, vade se kako to svi rade, opet opsuje drzavu i NE pada mu na pamet da se kocka sa punom jer ako ga uvate...)

Realno, samo drakonskim kaznama se uteruje red.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 19:50 - pre 119 meseci
Nisi mene pitao, nisam cak ni vozac ali pokusacu:

Citat:
A sta je obicnog coveka uopste briga da li je kazna 30 hiljada ili 300 miliona, ako on ne vozi zaustavnom trakom, pa kaznu i ne placa?


Obicnan covek je sklon greskama. Treba ga kazniti ali sve treba da ima svoju meru.
U suprotnom bi mogao da opravdas i sakacenje zbog nepropisnog parkiranja, jer sta "obicnog coveka" briga kakva kazna sleduje za nepropisno parkiranje ako parkira regularno.

Da je nekom cilj povecanje bezbednosti a ne punjenje budzeta ili privatnih dzepova smislio bi sistem koji je primeren situaciji. Verovatno neki sistem rastucih kazni u slucaju ponavljanja prekrsaja i slicno.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 19:52 - pre 119 meseci
Citat:
Java Beograd: Po tvojoj logici, kazna za vožnju zaustavnom trakom može da bude i vešanje na Terazijama, i to ti je sasvim logično. Jel tako.

Nemam pojma šta je na opštem nivou logično, ali pošto se i dalje masovno vozate zaustavnom trakom i smatrate da svako ima neki opravdan razlog da se vozi zaustavnom trakom i da mu zbog toga treba omogućiti da se pod povoljnim uslovima i po pristupačnim cijenama vozi zaustavnom trakom i da taj problem niste uspjeli da rješite ni 150 godina kasnije od kako su automobili ušli u život ljudi - onda je možda logično da se već jednom okanete logike i dohvatite se batine i nekih takvih rješenja. Probajte, šta vas košta, ionako ništa ne možete izgubiti.

Što se tiče moje lične logike - da meni je logično.
Ako neko zakrči put i onemogući hitnoj pomoći da prođe i zbog toga neko umre, ili onemogući vatrogascima da prođu i zbog toga neko izgori - da, treba ga objesiti na Terazijama.
Ukoliko niko zbog toga ne nastrada - onda mnogo blaža kazna: 100,000 dinara i oduzimanje vozačke.

A kakve su kazne u odnosu na neke druge zemlje Dembelije i u kakvoj srazmjeri sa njihovim platama - nema nikakve veze sa vama, jer oni tamo očigledno nemaju masovan problem sa vožnjom u zaustavnoj traci i zakrčivanjem zaustavne trake.

U Singapuru je kazna za pljuvanje žvake na ulicu 500 dolara. Da li je to tebi sasvim logično?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 20:00 - pre 119 meseci
Citat:
HeYoo:  Obicnan covek je sklon greskama. Treba ga kazniti ali sve treba da ima svoju meru.
U suprotnom bi mogao da opravdas i sakacenje zbog nepropisnog parkiranja, jer sta "obicnog coveka" briga kakva kazna sleduje za nepropisno parkiranje ako parkira regularno.


A kolika je kazna za pogrešno parkiranje?
Zašto raspravljamo o nečemu što nema veze ni sa vožnjom u zaustavnoj traci, ni sa visinom kazne za vožnju u zaustavnoj traci?
Zašto bih hipotetički mogao da opravdavam nešto što ne postoji?

Drugo, ne može baš običan čovjek greškom da vozi u zaustavnoj traci ili da bude sklon takvim greškama.
To može samo neko ko nije sposoban za vožnju i ko u prvom redu ne bi trebao da se nalazi - ne na autoputu - nego za volanom uopšte.
Vjerovatno ne bi trebao ni da se pješke kreće ulicom bez staratelja.
Takvima, koji su skloni greškama da voze svoja vozila u trakama kojima ne smiju, ili u suprotnim trakama, ili po trotoarima... svakako treba oduzeti vozačku dozvolu doživotno, jer predstavljaju opštu opasnost prvog reda.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu05.06.2014. u 20:00 - pre 119 meseci
Ne kapiram zasto konstantno optuzujes nas, koji smo protiv ovolike kazne, da licno vozimo zaustavnom trakom?!

Ima toliko opasnijih dela od ovog, a kazne su daleko manje, recimo voznja u stanju veoma teske alkoholisanosti 1.6-2.0 promila, kazna od 15 do 30 hiljada.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Drakonska kazna za prelazak pune linije na autoputu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57583 | Odgovora: 223 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.