Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi stolar, ali pravi!

elitemadzone.org :: TechZone :: Treba mi stolar, ali pravi!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10043 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Treba mi stolar, ali pravi!17.08.2014. u 15:16 - pre 118 meseci
Treba mi stolar koji ima alat i ume da obrađuje/fazonira drvo.

Treba da mi napravi donju prečku spoljnih drvenih prozora, sa okapnicom, pošto je stara propala. Prečke prozora su malo stilizovane/zaobljene (predratne), nije baš klasična greda u pitanju, tako da stolar mora da napravi identičan oblik koji će da se uklapa u estetiku. I naravno da posle sklopi prozor.

Takođe bi trebao da proširi usek/falc za staklo u okviru unutrašnjih prozora, pošto ću staviti debela pampleks stakla. To je možda problem jer unutrašnje prozore nema potrebe da rasturam (zdravi su) već samo da proširim falc, a nešto mi se čini da nijedna mašina to ne može da izvede na unutrašnjem delu sklopljenih prozora (bar ne može u unutrašnjim uglovima). Tu će valjda morati da se nađe neko ručno rešenje.

Inače, ne pada mi napamet da menjam prozore i stavim PVC ili ALU, jer je to krš neopevani i po izgledu i po funkcionalnosti u odnosu na ove prozore koje imam.

Ovih "stolara" koji samo sklapaju kuhinje od univera/medijapana ili čiste i farbaju stolariju, ima koliko hoćeš. To mogu i ja sam pa se ne nazivam stolarom. Meni treba pravi stolar.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!17.08.2014. u 16:53 - pre 118 meseci
Pa jbg... kad sirimo propagandu kako Srbiji treba visokokvalifikovana radna snaga, pa svi odu i zavrse megatrend, stari stolari umru/penzionisu se, onda cemo zlatom placati svakog mladog koji ukapira sta treba da radi...
Ja sam taman bio nasao jednog dobrog, ali... jednog dana se onesvestio i pronasli mu dijabetes u nekoj opasnoj fazi... pa sad malo po bolnicama, malo odmara, a malo da doktori ne znaju odradi ono sto je davno obecao... I moji prozori stoje od proleca, nadam se da ce do zime da ih zavrsi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!22.08.2014. u 14:31 - pre 117 meseci
zar ne postoje oglasi ?
zar nije lakse da izbacis te stare prozore i stavis one kineske PVC. em ce bolje dihtovati em ces imati manje stakla da peres, + mozes sam da ugradis. ne treba tu neka pamet, samo vaser vaga i cekic

al kad malo bolje razmislim, imas u uradi sam za sitne pare komplet dleta, pa okusaj se sam u rezbarenju drveta. ne treba neko znanje, a ustedices par stotina evra.
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!22.08.2014. u 17:54 - pre 117 meseci
Ja mogu preporuciti odlicnog stolara, pri tome mislim na pravog stolara koji radi sa drvetom i obradjuje ga. Nije iz Beograda ali za svaki posao nesto veceg obima dolazi u bg.
Da vam posaljem mailom kontakt ili kako ?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!22.08.2014. u 18:54 - pre 117 meseci
I ja bih imao caleta da preporucim,ali daleko je od BG-a

Kod njega je fazon sto nema posla za razliku odBg-a gde nema stolara
Inace ne voli da sklapa kuhinje i te stvari,to mu je dosadno,a kad god je to radio radio je duze nego ostali jer ih sklapa sa dosta ojacanja da mogu da trpe svasta,ali opet malo je onih koji bi to platili,svi vise vole one majstore stolare sto od alata imaju busilicu i srafilicu
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!22.08.2014. u 21:52 - pre 117 meseci
Znamo ovde vec da pisac ne voli PVC prozor (i ja imam drvene na kuci), ali nikako da vidimo kakvi su to drveni prozori koje zeli da restauira.
Ja bih voleo da vidim kompletnu fotku ako je moguce.

A stolara naravno da ima, samo nisam siguran koliko se isplati taj posao i kako ga naplatiti.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!23.08.2014. u 10:46 - pre 117 meseci
Nisam skapirao kako funkcionise stvar sa privatnim porukama i itd.
Evo vam preporuke, stolar je odlican, prijatelju je radio od punog drveta "retro" stolariju za staru svabsku kucu, kao prozorsku tako unutrasnju, decko je iz Srpske Crnje.
http://s30.postimg.org/l0g6cfaup/sinisa.png

[Ovu poruku je menjao bakara dana 23.08.2014. u 12:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 23.08.2014. u 12:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!23.08.2014. u 13:27 - pre 117 meseci
Citat:
veljkoE:
al kad malo bolje razmislim, imas u uradi sam za sitne pare komplet dleta, pa okusaj se sam u rezbarenju drveta. ne treba neko znanje, a ustedices par stotina evra.

Ako se ovo odnosi na mene - ja imam preko 70 prozorskih krila. Mogu dobrog stolara da uzmem u radni odnos na par meseci da to sredi, kolika je to kolicina posla. A ako mislis da ja kao hobi majstor bez iskustva krenem polako... verovatno bih se time bavio do kraja zivota!

Citat:
A stolara naravno da ima, samo nisam siguran koliko se isplati taj posao i kako ga naplatiti.

Pa verovatno niko od nas ne planira da plati stolara kao ministra, ali naprimer kod mene ima izmedju 2 i 3 meseca posla da sredi prozore, vrata, napravi kuhinju i jos par sitnica i ja bih za to platio izmedju 1.000 i 1.500 EUR i u principu hoce oni, ali kad oni budu hteli, kad ne budu imali nesto drugo da rade, sto ce reci da kad ih neko angazuje na dan ili sat prolaze jos bolje, a izgleda da posla imaju.
Koliko po vama treba da bude plata jednog stolara?

[Ovu poruku je menjao pctel dana 23.08.2014. u 14:38 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!23.08.2014. u 18:34 - pre 117 meseci
Citat:
pctel: Pa verovatno niko od nas ne planira da plati stolara kao ministra, ali naprimer kod mene ima izmedju 2 i 3 meseca posla da sredi prozore, vrata, napravi kuhinju i jos par sitnica i ja bih za to platio izmedju 1.000 i 1.500 EUR i u principu hoce oni, ali kad oni budu hteli, kad ne budu imali nesto drugo da rade, sto ce reci da kad ih neko angazuje na dan ili sat prolaze jos bolje, a izgleda da posla imaju.
Koliko po vama treba da bude plata jednog stolara?

Dobar stolar ne radi za platu

Ali pogresno si me shvatio...jer se moj komentar odnosio na piscev posao i njegov opis posla sta treba da se uradi.

Znaci da bi promenio tu jednu trulu precku na prozoru, stolar bi morao da skine farbu, da rasturi ceo prozor, da pazi da ne osteti tako staro i trulo drvo i staklo da bi zamenio jednu trulu precagu koja u sustini kosta malo, i sve to ponovo napakuje nazad i sredi da izgleda pristojno...

Za taj posao mu treba treba vremena toliko da moze da napravi tri nova prozora... a ovaj stari prozor i dalje ostaje jednako star.
Zato kazem kako to naplatiti?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!23.08.2014. u 20:41 - pre 117 meseci
@ pctel: odnosi se na pisca

inace, majstor kosta malo vise nego ministar. igrom slucaja nesto sam cackao oko nekog prozora na petrovaradinskoj tvrdjavi, u onim "lokalima" gde su slikari... i pitam posto slika... oko 40 €, veilicine oko 30X20 cm
kazem ja njemu, kroz salu naravno, aj da ti platim materijal + ruke30% ... a i covek je vedra duha, pa se nije uvredio al mi je, kao, pokusao objasniti da to bas ne ide tako, da on placa lokal, fakultet i sl... doduse ima i lepsih slika kod kineza

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!23.08.2014. u 20:54 - pre 117 meseci
Ako sam dobro razumeo pricate trenutno o sredjivanju drvenih prozora jel da?
U mom kraju se to naplacuje od 20-30e po jednom otvoru,u zavisnosti od velicine,stanja,detalja...

Jednom prilikom sam to radio,moze dobro da ispadne ako se majstor potrudi,ali da bude kao novo ne moze nikako,niti moze da dihtuje dobro kao kad je bilo novo-koliko god se trudio majstor. Sebi sam jedan prozor tako sredjivao,i trudio sam se da ispravim deformacije vremenom i uspeo koliko toliko ali opet nije to to. Mozda prosecan covek koji pozove stolara to ne primecuje,ali se vidi u sustini.

Sto se tice sredjivanja stolarije,vecina majstora samo malo presmirgla da moze lepo da nanese novu boju da vlasniku izgleda lepo a opet je to isti prozor. Malo njih hoce da to kituje i ispravlja krive drine jer se nekad potrosi dan za jedan prozor-otvor
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!23.08.2014. u 21:46 - pre 117 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Malo njih hoce da to kituje i ispravlja krive drine jer se nekad potrosi dan za jedan prozor-otvor :)

Pa nije ni pisac nepismen, nece on da gituje i farba jer to rade farbari i moleri, on hoce novo drvo da stavi, zato mu je potreban stolar.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!23.08.2014. u 21:50 - pre 117 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Malo njih hoce da to kituje i ispravlja krive drine jer se nekad potrosi dan za jedan prozor-otvor :)


To se zove restauracija i tako treba da se naplaćuje
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!23.08.2014. u 22:00 - pre 117 meseci
Citat:
pctel:
Pa verovatno niko od nas ne planira da plati stolara kao ministra, ali naprimer kod mene ima izmedju 2 i 3 meseca posla da sredi prozore, vrata, napravi kuhinju i jos par sitnica i ja bih za to platio izmedju 1.000 i 1.500 EUR i u principu hoce oni, ali kad oni budu hteli, kad ne budu imali nesto drugo da rade, sto ce reci da kad ih neko angazuje na dan ili sat prolaze jos bolje, a izgleda da posla imaju.
Koliko po vama treba da bude plata jednog stolara?

Jel mu ti i opremaš radionicu?

Ili da on sam uloži 10-20-30 hiljada evra u alat, da godinama stiče iskustvo, pa onda da dođe kod tebe i guli za džabe?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!24.08.2014. u 11:52 - pre 117 meseci
Citat:
Dobar stolar ne radi za platu...
inace, majstor kosta malo vise nego ministar.

Pa to i ja hocu da kazem - na TV i stampi masovno lazu javnost kako je IT struka nesto sto se dobro placa i za sta ima mnogo posla pa posle 10-20 godina sto skolovanja sto iskustva na nekim svojim projektima dobijes platu od nekoliko stotina evra ili se bijes sa kinezima i indijcima po freelance sajtovima za jos manje para...

Nista, pamet u glavu kada budete usmeravali decu cime da se bave, ako je vec za vas kasno...

Citat:
Jel mu ti i opremaš radionicu? Ili da on sam uloži 10-20-30 hiljada evra u alat, da godinama stiče iskustvo, pa onda da dođe kod tebe i guli za džabe?

Da znas da sam mislio da opremim jednu radionicu posto imam jos nekih ideja. Nego kako sam ja nesto na brzinu racunao, radionica dvonamenska - bravarsko-stolarska u prostoriji od 65 kvadrata gde se suvisan alat pomeri na jednu stranu u zavisnosti od sezone kad se sta radi bi trebalo da se uklopi u tu najmanju cifru koju si naveo.

Koliko po tebi u proseku godisnje zaradjuje neko u Srbiji ko ulozi 10 godina svog zivota u skolovanje/iskustvo (ne racunajuci osnovnu skolu) + 10.000-20.000 evra u taj posao, nebitno da li govorimo o IT, radionici ili poljoprivredi? Kako to majkumu kada se meni ili nekom slicnom sa toliko iskustva nesto nudi onda je obicno u opticaju 400-600 evra mesecno, a kada ja nekom nudim toliko, onda je to "guljenje za dzaba"?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!24.08.2014. u 12:50 - pre 117 meseci
Citat:
pctel: Da znas da sam mislio da opremim jednu radionicu posto imam jos nekih ideja. Nego kako sam ja nesto na brzinu racunao, radionica dvonamenska - bravarsko-stolarska u prostoriji od 65 kvadrata gde se suvisan alat pomeri na jednu stranu u zavisnosti od sezone kad se sta radi bi trebalo da se uklopi u tu najmanju cifru koju si naveo.

Koliko po tebi u proseku godisnje zaradjuje neko u Srbiji ko ulozi 10 godina svog zivota u skolovanje/iskustvo (ne racunajuci osnovnu skolu) + 10.000-20.000 evra u taj posao, nebitno da li govorimo o IT, radionici ili poljoprivredi?

Pa vidi ovako, postoje dva pristupa:

Ako ti planiraš nekoga da zaposliš na platu, na neodređeno, recimo 5-10+ godina, a taj neko je investirao 20.000 evra u opremu, onda treba minimalno da mu daš 350 evra mesečno za opremu (da može da je isplati u 5 godina) + 400-500-600evra platu, odnosno kolika god da je plata za dobrog zanatliju.

Međutim, ako neko ima opremu u vrednosti od 20.000 evra, a ti hoćeš da ga angažuješ na 3 meseca, a posle nek se snalazi, onda on mora da gleda da tu istu opremu otplati za 2 godine posla (jer on možda neće uzimati poslove jedan za drugim, tu su pauze itd.), u tom slučaju za tih tvojih 3 meseca posla ti njemu treba da platiš 2500 evra za opremu + 3000 evra zarade, jer ga angažuješ samo tada i više nikad.

E sada, ja nemam predstavu šta bi ti kao običan čovek mogao da radiš pa da uposliš stolara sa radionicom na 3 meseca, ali to je već druga stvar.

Citat:
pctel:
Kako to majkumu kada se meni ili nekom slicnom sa toliko iskustva nesto nudi onda je obicno u opticaju 400-600 evra mesecno, a kada ja nekom nudim toliko, onda je to "guljenje za dzaba"?

Zato što takvih poput tebe koji umeju da rastave/sastave komp, instaliraju windows, antivirus, znaju nešto malo da podese i čuknu po računaru ima na desetine hiljada, a stolara sigurno 10 puta manje od toga. Danas maltene svaki klinac ima komp u kući koji košta 200-300 evra i tu može sve to da nauči, ali zato svaki klinac nema stolarsku radionicu u kući pa da može da nauči taj posao.

Dakle, odgovor na tvoje pitanje je vrlo jednostavan: to je zakon ponude i potražnje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!24.08.2014. u 15:44 - pre 117 meseci
Citat:
bakara:Znaci da bi promenio tu jednu trulu precku na prozoru, stolar bi morao da skine farbu, da rasturi ceo prozor, da pazi da ne osteti tako staro i trulo drvo i staklo da bi zamenio jednu trulu precagu koja u sustini kosta malo, i sve to ponovo napakuje nazad i sredi da izgleda pristojno...

Za taj posao mu treba treba vremena toliko da moze da napravi tri nova prozora... a ovaj stari prozor i dalje ostaje jednako star.
Zato kazem kako to naplatiti?
.

Naplatiti vrlo jednostavno: onoliko koliko vredi.

A što se tiče toga da prozor nakon toga ostaje jednako star, to nije tačno pošto nije "star" ni sada. Zgrada je predratna međutim ne verujem da su i prozori predratni, ali sigurno imaju preko pola veka, međutim jedino što je total trulo jeste donja prečka sa okapnicom. Posle zamene te prečke i usecanja okvira za deblja stakla, sledi skidanje stare farbe, priprema i farbanje svih prozora. Posle toga će prozori biti kvalitetniji i lepši nego bilo koji novi prozori koji se sada mogu naći na tržištu. U stvari oni su dobri i sada, dihtuju bolje nego PVC, jedino što ne valja je donja prečka.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!24.08.2014. u 15:47 - pre 117 meseci
Meni je jasno da kad nekoga angazujes na pola dana ili dan da on trazi sebi 100 evra dnevnicu, ali ako govorimo o 3 meseca onda se na to gleda sasvim drugacije... da je tako kako ti kazes svi bi se mi davno prekvalifikovali u stolare...
ali dobro... jasno je da hoces da kazes da ne moze svako da ocekuje istu zaradu sa istim iskustvom i istim ulaganjem, bez obzira da li se bavi IT, poljoprivredom ili stolarstvom.
Znaci, potpuno je suludo sto ljudi kupuju deci kompjutere usmeravajuci ih tako na IT, kad je za njihovu buducnost daleko bolje da im kupe kakav mali strug pa da se polako uce obradi drveta?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!24.08.2014. u 16:19 - pre 117 meseci
Zivim u malom mestu i tu "nema leba" za stolare. U Bg-u je druga prica,mada tamo se svaki zanat placa,pogotovo vodoinstalateri

U IT svetu bi taj klinac sedeo ceo dan u klimatizovanoj sobi i gledao u monitor,dakle nista fizicki,a kao stolar bi se isprljao za pocetak,moze da ostane bez prsta,ruke ne daj boze.... dakle eto razloga zasto bi se mnogi bavili programiranjem a ne stolarijom

PS drugarov cale je do skoro radio u BG-u kao haus majstor,i zaradjivao je skoro kao solidan IT strucnjak
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Treba mi stolar, ali pravi!24.08.2014. u 17:15 - pre 117 meseci
Citat:
Zivim u malom mestu i tu "nema leba" za stolare.

Pa verovatno nema ni za programere... sve i da ce proizvodnjom paprika da se bavi sumnjam da sve u malom mestu moze da proda.
Ali zato sajt, reklame, pa delatnost na teritoriji cele drzave (srecom nije velika)...
Ovaj moj stolar kog sam na pocetku pominjao je prosle godine ladno zapucao za Svedsku samo da uzme mere za prozorska krila i da nacrta kako to tacno treba da se napravi (kao nesto se kod njih ne zatvaraju prozori iznutra vec spolja, ili tako neka razlika). Sto ce reci da i stolarski posao moze da se outsorce-uje
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Treba mi stolar, ali pravi!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10043 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.