Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do hrvatskog pasosa

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako do hrvatskog pasosa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 79053 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DijanaNS
prevodilac
NS

Član broj: 163987
Poruke: 2
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako do hrvatskog pasosa12.12.2007. u 11:37 - pre 199 meseci
Ama bre gloopaju looposti, da ne kazem lupaju gluposti.
Odete lepo na http://www.mup.hr/39.aspx i pazljivo prochitate.

Meni u domovnici pishe da sam Srpkinja, da zivim u NS, sa adresom etc...

Elem, ZAKONSKI svako ko je rodjen tamo, IMA pravo! Takodje na osnovu jednog ili oba roditelja. ( e sad to za godine ne znam).

Na "osobnu iskaznicu" nemam pravo, jer ona je dokaz o prebivalishtu u HR, ali na putovnicu potpuno pravo, takodje sa adresom u NS.

Dalje, shalterushe u konzulatu su krajnje bezobrazne, i kazu chesto kako nemate pravo, iako ga evidentno po zakonu imate. Malo kulturnog napushavanja ne bi trebalo da vam predstavlja problem :) Meni bar ne predstavlja.
Krajnje jednostavno, nazovete da pitate shta vam tachno od dokumenata treba za 'to i to', ako vam kazu 'nemate pravo' vi im lepo ljudski odgovorite da niste zvali da pitate za vasha prava nego da pitate shta vam od dokumenata treba.
No, da vas ne uchim sad tome, Srbija je ovo, snatji tjete se vi i sami :P

A ako vetj i postoji shansa da vas odbiju (mada zaista ne razumem po kom osnovu kada lepo pishe ko sve ima, i na osnovu chega, pravo na isto) to vam netje retji neka neljubazna teta shalterka, vetj tje vam dati zvanichno odbijanje u pismenoj formi, nakon podnoshenja zahteva i razmatranja.

 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.86.114.*



+141 Profil

icon Re: Kako do hrvatskog pasosa23.10.2008. u 15:46 - pre 188 meseci
Hehehe... pozdrav svima po ko zna koji put
Postoje nekoliko slicnih tema, a ja sam se opredelio za ovu zato sto je ovde dosta bolje objasnjeno nego u ostalim.

Naime, moj otac je dosao iz Republike Hrvatske pre neki dan i pitao je tamo kakva je procedura da ja dobijem HR papire (znam sta sve i kako trebam da podnesem od papira, ali sam mislio da ce biti lakse i brze ako se sve to preda u Hrvatskoj a ne preko konzulata), a oni su mu na to odgovorili da "kao" sacekam posle nove godine, jer usvojice se izmene-dopune Zakona o hrvatskom drzavljanstvu i bice mnogo lakse doci do Hrvatskih papira.

Ima li nekog ko bi mogao ovo da potvrdi, odnosno da neko blize objasnjenje ili predlog zakona o cemu se tu zapravo radi?

Hvala.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako do hrvatskog pasosa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 79053 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.