Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetsko Prvenstvo u Kosarci

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetsko Prvenstvo u Kosarci

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 49044 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 16:46 - pre 116 meseci
Francuzi su nam dali u toj cetvrtini 39, a mi njima 29, na kraju smo mi pobedili. Oni nisu imali sta da izgube pa su krenuli na sve ili nista, sipanje trojki iz ranog suta. Imaju vrhunskog sutera koji je sutirao za tri 80%, mi tanju odbranu na bekovima i to je to.

Da te podsetim Francuzi su sampioni Evrope i na papiru imaju jacu ekipu nego mi. Njihov kapiten igra za sampiona NBA lige, dok se nas povredjen pozdravlja od basketa. Francuzi su izbacili Saniju koja je sigurno najjaci evropski tim na papiru.

Francuzi nisu postojali kao nacija u evropskom/svetskom basketu dok afrikanci nisu zaigrali za njih. Sada su osvojili bronzanu medalju i to im je prva medalja u istoriji na SP.
Racunaj da ce u buduce uvek biti u borbi za medalje u Evropi.





 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 17:26 - pre 116 meseci
Tacno tako. Mada eveopske selekcije mnogo osciliraju. Spanija sada, italija vec godinama, rusija, grcka, turska..

Ne znam zasto se potencira da je ovo prvi tim USA? Ok, razumem filozofski aspekt, najmotivisaniji, i slicno. Ali realnost je da u NBA ima za jos 2 tima koji bi oduvali ovaj sadasnji.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 17:52 - pre 116 meseci
ima hiljadu fora, ali od ove se nasmejah na glas :D

 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+288 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 18:07 - pre 116 meseci
Ha ha
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 19:58 - pre 116 meseci
Citat:
Flo33:
Tacno tako. Mada eveopske selekcije mnogo osciliraju. Spanija sada, italija vec godinama, rusija, grcka, turska..

Ne znam zasto se potencira da je ovo prvi tim USA? Ok, razumem filozofski aspekt, najmotivisaniji, i slicno. Ali realnost je da u NBA ima za jos 2 tima koji bi oduvali ovaj sadasnji.

Ovo je prvi tim USA, upravo zato sto nema oscilacije i ljudi igraju punom voljom i srcem za reprezentaciju.

Realnost je da u NBA ima boljih pojedinaca, ali relanost je da kada su terali te pojedince da igraju leti za reprezentaciju pola ih nije dolazilo, a oni koji su na silu dovuceni nisu hteli da treniraju, vukli su se po terenu, dolazili su sa 20kg vise na takmicenje, nisu postovali autoritet trenera. Tu nije bilo kosarke.

Neozbiljno je da neko sa strane prica kako je ovo B tim USA, a covek koji ih vodi je u reprezentaciji od Drim Tima jedan, zna sta radi, zna kako selektuje. A rezultati od kako je prvi trener, sve zlata.

Isto mislim za one koji pricaju da je ovo B tim Srbije. Jer sigurno da su Macvan, Savan, Erceg i Novica, bolji od Simona, Bircevica, Katica itd. Ali oni nece da igraju. Pitanje da li bi sa njima uopste osvojili medalju...

A zasto evropljani osciliraju, jednostavno manje zemlje, manji pool igraca, manje para u basketu. Pogledaj primer Italije, dok je italija ekonomski prosperirala ulagala je u bakset i ligu sakom i kapom, pa su bili kupski sampioni evrope. Pa im je reprezentacija bila jaka. Prestali da ulazu, pukli.

Spanci poceli da ulazu ko ludi, kupili nabolje igrace za svoju ligu, vec decenaijama ulazu u trenere, evo rezultata.

Slicno je sa drugim evropskim zemljama. Ko je ulozio masne pare u sport dobio je rezultate. Jedini izuzetak je Srbija koja je sa padom ulaganja i raspodom sistema sada osvojila medalju.

Sto se mene tice postoje samo tri kosarkaske nacije na svetu, (afro)amerikanci, litvanci i mi (plus ex ju tu i tamo). Pri cemu su Litvanci najveci fanatici na planeti bez konkurencije. Svi ostali su negde daleko, decenije ce proci pre nego sto neko (ako iko) pokaze kosarkaski kontinuitet kakav imaju ove tri nacije.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 20:54 - pre 116 meseci
Takvo obrazloženje i ceo post potpisujem.

S tim da evropske selekcije osciliraju puno i kada se ulaže, i kada imaju jake timove. Mislim da je dosta puta uzrok nedisciplina i sujeta. (Srbija 2005, Španija 2014, ...)
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.pools.cgn.spcsdns.net.



+694 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 21:22 - pre 116 meseci
Ovo je prvi tim usa zato sto u usa ne postoji interesovanje za svetsko prvenstvo. Prosecnom igracu je veci gust da pobedi neke raspale brooklyn netse nego da osvoji zlato. To je zato sto interesovanje publike, sponzora, dobrih riba, rodbine, klinaca iz ulice NE POSTOJI za svetsko prvenstvo.
Na primer, ja sam skoknuo do filadelfije da gledam finale sa nekim nasim ljudima I bili smo u poznatom sportskom baru chickies and petes sa jos oko 200 ljubitelja sporta. Mi se nadali da cemo da navijamo I prijateljski zajebavamo amere kad god nasi daju kos I slicno, ali se ispostavilo da niko nije znao da se to igra pa smo morali da zamolimo da na jednom od 50 televizora prebace na svetsko prvenstvo koje smo bukvalno samo I jedino mi gledali. Ostali su gledali americki fudbal, bejzbol I sl a cak je svetsko prvenstvo u nasem fudbalu sockeru, bilo propraceno sa velikom paznjom, mada u odnosu na ovo juce I treca liga hokeja je pracena sa vecom paznjom.

U takvim uslovima, zasto bi se zvezde I profesionalci zajebavali da igraju? Zato na kraju "zvezda" tima bude anthony davis koga ameri znaju samo zbog unibrow patenta..
Uostalom, ima toliko timova u NBA koji bi olesili ovu njihovu reprezentaciju.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 21:47 - pre 116 meseci
Andrej, ako sam te razumeo, to je bar sa 20ak tv za 200 ljudi manje-više gde se isključivo prati sport?

Koji je gušt u tome, niti možeš da se koncentrišeš na tekmu, niti da se opustiš u priči sa društvom? Mada kapiram da razvaljuju biznins..
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.pools.cgn.spcsdns.net.



+694 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 22:07 - pre 116 meseci
Pa pojma nemam, bilo je pedesetak televizora I bar 150 ljudi al ja tipujem na 200. Ali ima otprilike po jedan tv na dva stola I ogroman je prostor, tipa kao supermarket velik ali lepo uredjen. Vidis ni sam ne znam gde su im zvucnini bili ali ja sam opusteno pricao sa drustvom, verovatno sam mogao da pojacam da sam trazio... al ono, zapisle dobre ribe, prodaju najbolji pomfrit na svetu, jastoge I krabe za one koji to vole, pizze I steaks za ostale I mlate pare :)
Ja nisam neki strastveni ljubitelj sporta pa me cak nerviraju ti americki sportski barovi gde sve tresti I debeli redneck neandertalci se deru, ali ovo nije bilo tako pa cu se vratiti ako bude prilike :)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 22:58 - pre 116 meseci
Ni Canada nije prenosila.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci15.09.2014. u 23:19 - pre 116 meseci
Citat:
To su atletske osnove kosarke i nemoj da mislis da evropljani ne znaju sta je teretana i kondicione pripreme, ali jednostavno nikada nece biti atlete kao crnci (uz retke izuzetke). Ili postavimo stvari ovako, daj deset belih amerikanaca iz NBA sistema pa da igramo sa njima. Videces da nas nece nadskociti ili biti brzi, kao sto crni amerikanci.

A sto onda Africki timovi ne osvajaju nista?

Postoji dobar broj uspesnih belih igraca u NBA koji moze da dokaze da ipak moze da se igra na istom nivou.
Razlika je sto se u Evropi mnogo manje igra a i trenira drugacije. Koliko meceva u proseku odigra prosecan evropski igrac u sezoni?

Zato i igraci poput Teodosica nikad nece u NBA, jer bi trebali ozbiljno trenirati a i odigrati 82 meca u sezoni, dok u Evropi moze lako proci sa talentom koji ima bez puno rada. Uglavom sve se jasno videlo u finalu. Snaga, brzina, sut, mnogo ispred nas.
 
Odgovor na temu

hakler88
Student

Član broj: 306398
Poruke: 10
5.57.74.*



+15 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 00:01 - pre 116 meseci
Zna li neko odgovor na pitanje zbog cega pojedini igraci uopste nisu u reprezentaciji, npr. Keselj, Savanovic, Milicic, Kuzmic?
Primera radi, Keselj i Savanovic su imala zapazenu ulogu u reprezentaciji pre par godina, zbog cega sada npr. nisu u timu?
Mililic takodje, on je relativno mlad, ima 29 godina, iako trenutno nije u nekom timu mislim da bi bio dobra zamena za centra.
Kuzmic igra u NBA, a takodje nije u timu.
Ima li neko informacije zbog cega ovakvi igraci nisu u reprezentaciji, cak ni na sirem spisku?
Ima jos korisnih igraca koji nisu u timu, ali ovi mi prvi padaju na pamet
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 00:10 - pre 116 meseci
Darko se trenutno ne bavi košarkom, da li će se možda predomisliti u budućnosti, videćemo.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 07:30 - pre 116 meseci
Citat:
hakler88:
Zna li neko odgovor na pitanje zbog cega pojedini igraci uopste nisu u reprezentaciji, npr. Keselj, Savanovic, Milicic, Kuzmic?
Primera radi, Keselj i Savanovic su imala zapazenu ulogu u reprezentaciji pre par godina, zbog cega sada npr. nisu u timu?
Mililic takodje, on je relativno mlad, ima 29 godina, iako trenutno nije u nekom timu mislim da bi bio dobra zamena za centra.
Kuzmic igra u NBA, a takodje nije u timu.
Ima li neko informacije zbog cega ovakvi igraci nisu u reprezentaciji, cak ni na sirem spisku?
Ima jos korisnih igraca koji nisu u timu, ali ovi mi prvi padaju na pamet


1) Kešelj raspad sezona, ne jedna već jedno 2-3 čovek se traži a mator je.
2) Savanović mator + nema fizičke predispozicije za to što je Đorđević igrao (brža igra, kolko god nekima to smešno sad izgledalo)
3) Miličić dijabola, a i ne igra već godinu ipo uopšte
4) Za Kuzmića nemam pojma

Inače Savanović je bio na širem spisku ali je otpao.

Inače, ne nadajte se previše mi od ovog tima nemamo bolje (ono tipa igrači koji nisu pozvani), eventualno Micov i Nedović ali prvi se posvađao a drugi je povređen (bio na pripremama).
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 08:06 - pre 116 meseci
Nije teško predvidivo šta će se desiti kada se igra protiv neke ozbiljne i motivisane NBA selekcije, u odnosu na "običnu" selekciju:

* makar za jednom više u četvrtini, njihov igrač će izbiti loptu pleju protivničke ekipe i dati lagan pogodak: +8
* makar za dva više u četvrtini, njihov igrač će promašaj kolege koji je šutirao sa distance, višim skokom pretvoriti u direktan koš: +16
* makar za jednom više u četvrtini, doći će do izražaja brzina i fizička sprema i doći će do laganog pogotka: +8
* makar za jednom više u četvrtini, zalepiće čistu bananu: -8

+40. Naravno, ova matematika se ne projektuje baš hirurški ovako, ali pravi razliku. Srbija je dala 92 poena, nije malo. Štaviše Ameri nisu nešto ni sputali Srbiju da igra svoju igru, ali...



Konačno, ovaj rezultat jeste uspeh za Srbiju.

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 08:38 - pre 116 meseci
Interesantno da niko ne spominje doping a cini mi se da je evidentno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 08:58 - pre 116 meseci
Spomenuo ili ne, bez zvaničnih potvrda može samo da se nagađa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 09:12 - pre 116 meseci
Citat:
test1234:
Interesantno da niko ne spominje doping a cini mi se da je evidentno.

Naravno. Nema sanse da prirodno budu onako crni!!!11
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 09:23 - pre 116 meseci
Onolika konstantnost u formi bez povreda plus nestvarni odrazi, brzine itd.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Svetsko Prvenstvo u Kosarci16.09.2014. u 09:26 - pre 116 meseci
Koliko ima istine u onim pricama da, valjda za Olimpijadu, sportiste svih zemalja kontrolise anti-doping MOK-a,
samo Amerikanci testiraju svoje?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetsko Prvenstvo u Kosarci

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 49044 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.