Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lupanje u prednjem lijevom dijelu. Golf mk4.

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lupanje u prednjem lijevom dijelu. Golf mk4.

[ Pregleda: 4004 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

emir36
direktor
dc de

Član broj: 325642
Poruke: 1
109.175.60.*



Profil

icon Lupanje u prednjem lijevom dijelu. Golf mk4.17.10.2014. u 10:15 - pre 115 meseci
zdravo drugari

imam jedan problem na golfu IV prilikom kretanja vožnjom unazad i lagano motanjem u lijevu stranu osjetim udar odnosno jedno lupanje u prednjem lijevom dijelu, kao i kretanje unaprijed u desnu stranu. mijenjao sam kuglu provjerio kinetičke zglobove na lijevoj strani, kranjica dobra. kod jednog majstora sam otjerao vozilo i on mi je rekao da bi mogla biti letva volana tj. da se čuju kroneri odnosno neko zupčanici na letvi. To je lupanje koje se osjeti i čuje i vani. Prilikom kretanja preko rupa na pravcu i u vožnji to se ne osjeti. Nisam osjetio da ima lufta u volanu, a kad se čuje udar osjetim neko manje trenje ispod nogu odnosno kod kočnica i kvačila. Ovim putem molim ako je imao iko sličan problem da mi pomogne odnosno rekne savjet bit ću zahvalan

MNOGO HVALA
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Lupanje u prednjem lijevom dijelu. Golf mk4.17.10.2014. u 20:44 - pre 114 meseci
Proveri "zadnji" silent blok na prednjoj viljusci, "pastetu", da se ne setka u lezistu, i proveri lezaj amortizera.

Postoji spona sa kuglom od letve volana, mada je to lako konstatovati, ako se vec gledalo.

Servo letva nije bas sklona lupkanju, mozda se pre pojelo neko leziste balans stangle, ali sve jedno, proveriti jos ove dve-tri stavke.

Ima nekoliko pozicija koje su sklone takvom ponasanju, pa ih treba proveriti jednu po jednu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lupanje u prednjem lijevom dijelu. Golf mk4.

[ Pregleda: 4004 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.