Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

StarFire Tires W200

elitemadzone.org :: AutoZone :: StarFire Tires W200

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 51056 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: StarFire Tires W20027.10.2016. u 12:33 - pre 90 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Wintera mi se ne cini toliko losom kao Sigura, ali krs gume nikad vise.

Sigura je letnja a wintera zimska guma... kako si ih to uporedio?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.GW1.HAS1.sanet.ge.



+1340 Profil

icon Re: StarFire Tires W20027.10.2016. u 12:55 - pre 90 meseci
Svaku u svojoj nameni. Sigura je očajna letnja, a Wintera solidna zimska.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: StarFire Tires W20027.10.2016. u 14:05 - pre 90 meseci
Ja sam sad na Picasso stavio Dayton DW 510 gume (brend Bridgestona) i ponasa se bolje od Wintere a nije puno skuplja guma. Nekako je malo bolji osecaj u autu pri naglom kocenju i nagloj promeni pravca (kao da je za malo cvrsci), ali sa Winterom nisam imao problema isto da proklizava i slicno. Videcemo kad dodje do aktivacije ABS/a ili slicno ako bude nekog zesceg snega ili bljuzge. Inace je Picasso model bez ESP pa mi cudno da na Puntu neka guma prokliza na 70 80 kmh kad se ovde to ne desava.

Videcemo kako ce se ponasati. Na Corollu sam ostavio Wintere mada se verovatno nece ni voziti na zimu.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: StarFire Tires W20027.10.2016. u 20:59 - pre 90 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pa koliko je to njih neobavesteno pa dadose takve ocene?Izgleda svi<?!


PA ajde ti pokusaj da objektivno i precizno ocenis gume, koja je dobra na mokrom, na suvom, itd. Naglasak je na ovom PRECIZNO. Znaci neko npr. vozi lagano neku krs gumu, i nema nikakvih problema, dace joj visoku ocenu. Neko vozi potpuno suprotno, od njega ce dobiti najgoru ocenu. Osim toga, takav vozac nece ni da razmatra kupovinu takve gume.

Ne mozes da ocenis gumu kako treba, bez merenja nekih realnih parametara, npr. brzine u krivini koja je pod vodom, duzinom kocenja od 100-0, itd. Da li mozes ti kao vozac da procenis da li si se zasutavio za 40 ili 45 metra? Nema sanse.

Citat:
Nebojsa Milanovic:
Na isti auto sam posle Tigar Sigure montirao najjeftiniju Fuldu.

Razlika u korist Fulde je ogromna, a razlika u ceni je oko 1000 dinara. Wintera mi se ne cini toliko losom kao Sigura, ali krs gume nikad vise.



Fulda je prilicno ozbiljan proizvodjac. Na oba auta imam Fuldu i zadovoljan sam. Na testovima se cesto visoko kotira. Prosle godine sam uzeo Zimski Hankook w452 u 195 65 15, i sta znam, za te pare je dobra kupovina, ali mislim da vredi doplatiti jos 500 dinara do Fulde.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: StarFire Tires W20027.10.2016. u 22:49 - pre 90 meseci

botr..O tome i pricam.Po tebi niko nije imao suprotno misljenje nego su svi slabi vozaci koji ne znaju da procene.

Nije ni bitno.Zimska guma je bitna kako se ponasa na kolotragu punom vode,prelazak preko njih,kocenje i ta nagla promena

pravca koja bi trebalo biti izbegnuta u opreznoj voznji.Mislim na preblizu drugom autu pa on naglo koci i nagla promena pravca

pri izbegavanju.

Tema je W200, pa videcu kakva je elasticnost posle godinu dana starosti i da li je slicnog kvaliteta kao sto je bila nova ( par nedelja).
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
95.180.5.*



Profil

icon Re: StarFire Tires W20010.11.2016. u 00:28 - pre 89 meseci
Kupio sam ove gume u Tempu, pomalo skeptičan. Pratio sam komentare i na drugim mestima, nema baš mnogo.
Dimenzija 185/65/15 sa popustom oko 4000, nije bilo problema kod balansiranja. Za sada deluje ok, mislim da će biti dobra i kad padne sneg-
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: StarFire Tires W20018.11.2016. u 16:33 - pre 89 meseci
Da,ali samo ove godine.Ova godina ( kod mene ) posto je bila na autu od prosle zime dobila je pravac VULKANIZER-PA PA.

Vec nema elasticnost,deluje plasticno.Ne bi je stavio ni na prikolicu.
 
Odgovor na temu

mex2c

Član broj: 130457
Poruke: 34
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: StarFire Tires W20003.01.2017. u 08:28 - pre 88 meseci
Evo pao je sneg, pa sad da kompletiram iskustva povodom bačenih para za 2 komada smeća pod nazivom teme.
Ponašanje na suvom = 1 od 10
Ponašanje na mokrom = -2 od 10 - pogibija čista -moj stil vožnje je oštriji, ali imao sam 1989. Danubiana rumunske gume bolje od ovih. Imao sam i Trayal T10 1990. plastika letnja ali opet bolja po snegu...

Eeee danas su ove konačno završile karijeru kod mene, ponašanja na snegu nema - klizanje, vrtenje na malim uzbrdicama, dobro je da nije neki sneg - najgora letnja polućelava guma će vam biti bolja, a polovna bilo koja je moj savet u odnosu na ovo đubre nad đubretom .

Danas skidam Save od 4 mm sa zadnjih i prebacujem napred.

Nemojte više ni sa Trajalom da ih poredite - oni su pravili bolje. Ovo je neviđeno plastično smeće, čisto da ispunite zakonske uslove, a auto da ne vozite iz bezbednosnih razloga.

Ja ću ih staviti zasad nazad dok ne kupim druge, mada je i to opasno......kakav bre Cooper, Kanada, nove mašine ...tehnologija, lopovi i lažovi sramota, vožnja sa njihovim gumama je izazivanje opšte opasnosti - ne vrede apsolutno ništa -idu u đubre, a fabrici u Novoj Godini želim katanac.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: StarFire Tires W200

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 51056 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.