Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 723949 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet20.11.2017. u 16:34 - pre 77 meseci
Modulacija je cetvrtina snage kotla, pa koliko uspe sa tom snagom da postigne temparaturu, toliko je. Nema pravila.
 
Odgovor na temu

UsernameKljun
moje
moja

Član broj: 337319
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet20.11.2017. u 18:19 - pre 77 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

Kimii
Beograd

Član broj: 337176
Poruke: 10
77.243.25.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet21.11.2017. u 12:20 - pre 77 meseci
Hvala usernameKljun i Kepo01
Kepo MC 25, kuća 110m2, stiropor 12 cm,
stiropor po tavanu 10 cm, stolarija pvc troslojno staklo.
 
Odgovor na temu

Bojan_kg84
Kragujevac

Član broj: 207237
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2017. u 12:08 - pre 77 meseci
Pozdrav za sve

Nikako da je javim vreme me ubi...
Od ove godine sam vlasnika kotla Kepo ac25
Grejem povrsinu oko 150m2 iz dve etaze.
Kuca zidana duplom ciglom omalterisana jedan sprat drvena stolatije srednjeg kvaliteta drugi sprat pvc ulazna vrata aluminijum i prizemlje i sprat tavan 10cm mineralne vune.
U pocetku sam imao malih problema ali je sve to reseno u najkracem mogucem roku i za to sve pohvale za firmu kepo i za Direktora teh.sluzbe Zeljka.
Kao sto reko vreme mi je najveci problem pa sam zbog toga i uzeo seriju ac ali ipak moram da udjem u kotlarnicu svaki dan par na par minuta da dospem peleta i svaki drugi dan (ako bude treci onda je prepun) da ocistim ceo ali ceo kotao cak i onu posudu iza...
Isprobavao sam da radi i po 24h i od 07h-22h isto prosek bude oko 2.9 do 3.2 po satu.
Neznam dali je to mnogo ili malao ali koliko sam primetio u modulaciju ne ide uopste skoro uvek je na 3 ili 4, snaga kotla 5 imam mesni ventil namesten na 50°C temperatura vode na 60°C nemam sobni termostat tako da je amnijent na 35°C
Interesu je me da li je to ok i dali je normalno da svaki drugi eventulano treci dan moram da cistim onu posudicu iza mnogo je usko priliko odvijanja i zavijanja donjeg srafa po par putami ispadne... a pise da se cisti na 45 dna.
I dali tebam da postavim neka duga pdesavanja da bi manje trosilo ako moze...
Malo sam vas udavio izvinite ako ima nekih gresaka u pisanju
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2017. u 12:43 - pre 77 meseci
Na koju posudicu mislite?
 
Odgovor na temu

Bojan_kg84
Kragujevac

Član broj: 207237
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2017. u 15:39 - pre 77 meseci
Posudica mala dugacka sto je sa leve strane kotla
 
Odgovor na temu

Nikola-es
Nikola Stojanovic
Kraljevo

Član broj: 337571
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2017. u 17:47 - pre 77 meseci
Citat:
kepo01:
Citat:
Nikola-es:
Pozdrav svima sa foruma.

Od skoro sam vlasnik Kepo kotla MC20 i mogu slobodno da kazem da je i ovaj forum jedan od razloga sto sam se odlucio za njega. Zadovoljan sam.
Odmah na startu da odam priznanje Zeljku i sve pohvale za njega. Svaka cast! Vrlo profesionalno, opsirno i jasno odgovara na sva pitanja i probleme (a vidim da ih hvala Bogu i nema mnogo).

Laik sam po pitanju samog nacina rada kotla tako da ako ima neko da posalje link gde bi se sto bolje "upoznao" sa samim funkcionisanjem kotla bio bih mu zahvalan.

Prostorija koja se greje je 140 m2, (prizemlje i sprat, 70+70m2)
Spoljna izolacija stiropor 8cm, PVC stolarija. Na spratu gornja izolacija 15 cm mineralna vuna. Kotlarnica uz samu kuću.
Trenutno se greje samo prizemlje, na spratu su postavljene termo glave (na pahuljici), u prizemlju nema termo glava.
Mesni ventil ugradjen sa termo glavom nastelovanom na 50 c.

Ponavljam greje se samo prizemlje trenutno, zadata temperatura vode 60 c. Kotao lako i brzo dostize temperaturu od 58c i radi vecim delom dana u 3 brzini (zadata snaga 5).
Sve to funkcionise dobro, sada po ovim spoljnim temperaturama od +5c u kući je više nego toplo (22-24c).

E sada, vec tri puta sam radi testiranja i na spratu odvrnuo termo glave da vidim kako ce sve to da funkcionise. Sa zadatom temperaturom vode od 65-70c.
Kotlu malo sporije treba da dostigne temperaturu vode, ali verujem da je to naravno zbog vece kvadrature.

Svi radijatori greju lepo sem jednog u dnevnoj sobi u prizemlju, on je bio hladan. Dovodna cev do njega je vruca ali on je hladan. Svi radijatori su ozraceni napominjem.
U konsultaciji sa serviserom pumpa je pojacana na "trojku" i nekako smo uspeli da ugrejemo i taj "potopljeni" radijator. Ne greje kao ostali ali ipak greje. (inace, taj problem se ne javlja kada grejem samo prizemlje, tada se i taj potopljeni radijator ugreje lepo)

Imam par pitanja za Zeljka, kada bude imao vremena da mi odgovori:

1. Da li kotlu nesto skodi sto ce pumpa raditi na trojci(fabricki je bila na dvojci)? I na kojoj temperaturi vode se pali pumpa?
2. Da li je normalno sto mi kotao na zadatu temp vode od 60c dolazi do 58c max i radi u trecoj brzini vecim delom dana? (citao sam da kotao juri zadatu temp vode i kada je dostigne ulazi u Modulaciju tj. prvu brzinu, gde je i potrosnja najmanja)
3. I kako da resim problem sa tim potopljenim radijatorom da greje kao i ostali? Ipak mi je on najbitniji jer najveci deo dana se boravi u toj dnevnoj sobi. Negde sam procitao da se delimicno priguse ventili na radijatorima koji su blizi kotlu, kako bi vise energije doslo do tog potopljenog radijatora.

Unapred hvala svakom savetu i razmeni misljena.

[Ovu poruku je menjao Nikola-es dana 18.11.2017. u 07:41 GMT+1]


Postovanje Nikola,

pvo da razjasnimo termin "modulat". Modulat je minimlna snaga kotla ili ti snaga prve brzine. U Vasem slucaju slucaju to je oko 4-5 kw, u zavisnosti od kvaliteta goriva, sagorevanja, itd ...
Kada je kuci potrebno energije 5 kw i manje, kotao tek tada odlazi u modulaciju. U kojoj ce brzini raditi, to iskljucivo zavisi od trenutnih gubitaka prostora koji se greje.
Kada se tek pusti grejanje, potrebno je 3-5 dana da se objekat, zidovi, zagreju, i tek kada pocne da akumulira toplota u objektu onda se smanjuje i potrosnja peleta.

1. Kotlu nece skoditi ako pumpa radi u trecoj brzini. Pumpa se pali na 55 stepeni ako nema termostatski trokraki ventil. Ako je ugradjena zastita moze i ranije.
2. Normalno je. Objasnio sam u predhodnoj recenici. Kada objektu bude potrebno manje od 5 kw, kotao ce dostici zadatu temparaturu 60 stepeni, i otici ce u modulaciju. Vi mozete da ga ogranicite na prvu brzinu (tj. modulaciju) i videcete da je to nedovoljna snaga za potrebe vaseg objekta, jer nece moci da dostigne ni 50 stepeni, a kamoli 60.
3. Na radijatoru imamo ventil i prigusnicu. Samo ime prigusnica govori da se radijator moze prigusiti! Posao majstora za grejanje je da po pustanju grejanja prigusnicama izbalansira mrezu, i time obezbedi dovoljno energije u svakom grejanom telu. Poslednji radijatori su uvek problem, pogotovo ako su potopljeni.
Krenite redom od kotla. Najblize radijatore prigusite 80%, sledeci 70%, sledeci 60%, itd ...
Pravilo je da se na poslednjem radijatoru uradi i unakrsno povezivanje, sto znaci da ventil ide na jednu stranu , a prigusnica na drugu i time smanji otpor nebi li lakse voda proticala.
Kako se prigusuje radijator? Otvorite prigusnicu do kraja, a zatim je zatvorite i prebrojte koliko krugova ima navoj. Ako je dva ipo kruga, onda prvi radijator otvorite pola kruga. Sledeci radijator 3/4 kruga. Sledeci 1 krug. Otvorite termo ventile do kraja ako ih imate, i pratite situaciju. Na poslednjim, predposlednjim radijatorima otvorite prigusnice do kraja.
Nadam se da smo se razumeli?

Pozdrav

Hvala Zeljko, sve je jasno kao dan.
Upravo je tako i povezan taj zadnji potopljeni radijator, unakrsno, kao sto ste i napisali.
Hvala jos jednom na pomoci.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2017. u 22:37 - pre 77 meseci
Citat:
Bojan_kg84:
Posudica mala dugacka sto je sa leve strane kotla


Zato je i predvudjeno da imate min. 60 cm slobodnog prostora sa leve strane, da bi mogli komotno da ociatite kotao i radite servise.
Nemojte je cistiti mesec dana, bez obzira sto je puna. Unutra ima sasvim dovoljno prostora za gomilanje pepela. Razlika je sto ce te morati da koristite lopaticu koju ste dobili uz kotao, i sa njom da ostatak pepela izgrnete vani.
Izolaciju objekta nemate, a onde gde imate je prosecna. Bez obzira sto je pecena cigla, nemate termo prekid, i toplota koja akumulira u cigli odlazi vani.
Modulacija na vasem kotlu je 5-6 kw snage, i nerealno je da vam je ta energija dovoljna da zagrejeta vasih oko 150 m2 i sa izolacijom, kamoli bez nje.
Kotao oslobadja onoliko energije koliko kuca trazi da bi dostigli zeljenu sobnu temparaturu.
Vec se pricalo na firumu da 1 stepen vise u kuci podize potrosnju za 10%. 22 ili 24 stepena, velika je razlika.
Da bi napravili ustedu jedino mozete probati sa sobnim termostatom, pod uslovom ako je moguce napraviti pauzu rada kotla od 3 - 5 sati da temparatura u kuci ne pada za 0.4 stepena.
Ako 0.4 stepena, ili 0.2 u zavisnosti kako vam je nastelovan sobni termostat padne za 1 do 2 sata, onda u tom slucaju i necete napraviti neku posebnu ustedu. U tom alucaju bolje da kotao radi non stop, pa kada dostigne zadatu temparaturu na termostatu u kuci ode u modulaciju, a ne u gasenje.
 
Odgovor na temu

Bojan_kg84
Kragujevac

Član broj: 207237
Poruke: 16
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.11.2017. u 23:52 - pre 77 meseci
Prostora ima dovoljno po zahtevanom iz uslova za montazu....
Jedan sraf od dva je postavljen ispod nivoa lima prosecenog obloge kotla ako mogu tako da kaze pa on stavra male probelme posto je moj kotao iz 2015 na novijim modelima kako sam primetio to je malo drugacije ako se ne varam...
A sto se tice da je kotao slab kad sam se raspitivao receno mi je da uzmem od 20kw da mi je on dovoljan.... ja sam uzeo 25kw iz razloga da budem siguran da ce biti dovoljno....
U svakom slucaju hvla na informaciji
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 06:20 - pre 77 meseci
Ako je model 2015 prilaz toj posudi je nezgodan i u pravu ste da je malo komplikovano za ciscenje.
Ono sto mogu da vam pomognem jeste da posle sezone svratimo kod vas u Kg, uzmemo kotao, preteramo kod nas u firmu i napravimo prilaz ciscenju kao kod novih modela. Imate sliku na nasem sajtu kako sada izgleda.
Ako vama sve to nije kompiikovano, mi smo tu ako se resite za doradu. Naravno nemate nikakve obaveze prema nama, samo je potrebno da se kotao raskaci sa instalacije kada dodje nas vozac po njega.

Da vam je objekat izolovan, kotao od 20kw bi mogao da zadovolji vase potrebe.
 
Odgovor na temu

Nenad-ynwa
Pancevo

Član broj: 335543
Poruke: 91
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 19:54 - pre 77 meseci
Pozdrav svimai ja se javljam prvi put ove godine. Kao zadovoljni korisnik Kepo kotla.
Moj savet,koji sam ja inace prosle god dobio od Zeljka,je da ugasite sobni termostat(i ja sam bez veze bacio pare) postavite termo glave i pec postavite da juri temp vode i da radi u modulaciji. Znaci stand by off.
Ja sam prva dva meseca koristio sobni,prvo bude pretoplo kad nagruva 60c u radijatore,a posle dodje do malog zahladjenja u kuci dok ne upali opet. Dok sa termo glavama u kuci non stop prijatno,radijatori polu topli(termo gl odradjuje) a i potrosnja je manja. Ja sam ovom postavkom mnogo zadovoljniji. Pozz
Kepo kotao 15kw-trokraki mesni ventil, pumpa u kotlu
100m2(trenutno grejem 60m2,ostalo klima), 5-ica stiropor,
na ploci 10cm vune
Sobni termostat Q7,dnevna 21-22c, nocna 19-20c
Trenutno ugasen sobni, kotao juri zadatu temp(
modulacija),postavljene termo glave- mnogo
bolje grejanje. Temp u kuci 21-24c
+
Fujitsu llcc 12btu (35m2 dnevna sa trpezarijom i kuhinjom)
 
Odgovor na temu

Nenad-ynwa
Pancevo

Član broj: 335543
Poruke: 91
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 20:11 - pre 77 meseci
Trenutno mi kotao radi od 05-12 i od 16-23h. Temp vode 60,termo gl na 23. Ove godine grejem 30m2 manje(grejem inverterom dnevnu i trpezariju) pa mi pec brzo ode u modulaciju na ovim spoljnim temp. Pitanje za Zeljka,da li moze da se smanji T zastite kotla,tj T prilikom koje se pec gasi(fabricki je na 80)
Smanjio bi tu T ako se moze i sme???. Da kad pec ode u modulaciju ne gura bez razloga do 80c,a u kuci pozatvarane t glave. Ne go da ugasi pec vec na 65 ili bar 70c.
I zaboravio sam u proslom postu da napisem,uvek jedan radijator(npr u kupatilu)treba da bude bez t glave kako bi voda imala gde da kruzi.
Kepo kotao 15kw-trokraki mesni ventil, pumpa u kotlu
100m2(trenutno grejem 60m2,ostalo klima), 5-ica stiropor,
na ploci 10cm vune
Sobni termostat Q7,dnevna 21-22c, nocna 19-20c
Trenutno ugasen sobni, kotao juri zadatu temp(
modulacija),postavljene termo glave- mnogo
bolje grejanje. Temp u kuci 21-24c
+
Fujitsu llcc 12btu (35m2 dnevna sa trpezarijom i kuhinjom)
 
Odgovor na temu

UsernameKljun
moje
moja

Član broj: 337319
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 20:33 - pre 77 meseci
Uh, tebi ako nabija temperaturu u modulaciji, mozda je bolje da ti bude u stand by modu.
A sto se tice termostata, tu bih se slozio, bar na osnovu kratkog iskustva sa ovim grejanjem, cekam jacu zimu pa cu da vidim.
Ja imam 4 grejna tela bez termo glava i 7 sa istim. Sa termostatom je lagodno, ne mislis nesto posebno ali moja zapazanja su sledeca. Kad dostigne zeljenu temperaturu, kotao ide u modulaciju a u kuci podigne temperaturu za 0,7-0,8 stepeni vise od zadate i onda tu drzi dugo, treba dosta vremena da spadne T da bi ponovo ukljucio. Za to vreme radijatori koji su sa termo glavama i dalje od kotla skoro hladni i nekako se u prostoriji gde boravim oseca malo uh da je sad da dogreje.
Trenutno sam postavio T ambijenta na 40 a kotla na 60 stepeni, mesni je podesen na 50 kako je predvidjeno. Tako da u kuci regulisem termoglavama temperaturu kako mi odgovara, Termostat dobro dodje za to 😊
Moja neka gruba procena je da trosi tu negde malo manje od 2kg peleta po satu sto mi je sasvim prihvatljivo i uklapa se u fabricke podatke.
Ja posude za pepeo, sve i onu bocnu cistim svako trece jutro, bocna bude skoro puna, nije tedko. Svako jutro onom cetkom ocistim zidove u unutrasnjosti kotla i sipam pelet.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 21:33 - pre 77 meseci
Vratite ekran na staro mesto. Imam MC/20(stari tip)i AC/25(novi tip).Ekran na starijim modelima,bar je moj utisak,se nalazi na praktičnijem mestu.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 21:37 - pre 77 meseci
Kada kažem "praktičnije mesto",tada mislim na poklopac rezervoara
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 21:44 - pre 77 meseci
Evo da se oglasim i ja, druga sezona sa MC 15 i sobnim termostatom. Sto se prosle sezone tice ja sam zadovoljan, ove godine je serviser ocistio kotao i kaze da nije bilo prertrane prljavstine , sljake i necistoce. Ono sto me sada buni jeste to ciscenje te piksle sa strane kojoj se prilazi tek nakon skidanja lima koji ima 8 srafa pa onda poklopca sa jos dva, bar kod mene, e sad, ja sam to do sada cistio do tri puta u toku prosle sezone a ovde sad citam da se ona cesce puni i zahteva cesce ciscenj pa me zanima ima li potrebe za tim? Sa promenom peleta takode sam primetio da mi temp dimnih gasova ode preko 130c u 5 brzini, inace kotao regulise sobni termostat pa bi vrrovatno trebal smanjiti parametre pa brzinama, ako sam dobro skapirao. I jos jedno pitanje za vas koji reguliste t preko termo glava, da li ste uporedjivali i kolika je usteda u potrosnji?
 
Odgovor na temu

UsernameKljun
moje
moja

Član broj: 337319
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 23:39 - pre 77 meseci
Kepo01 rece da ta pepeljara sa strane ne mora da se cisti dok se ne potrosi tona peleta iako se prepuni jer ima mesta za pepeo. Ja je praznim na mom AC20 svaki treci dan jer je lako dostupna i skida se samo poklopac sa 2 srafa. Posle tone peleta, skidao sam lim sa prednje strane kotla iza srednje pepeljare, ti je valjda turbina, neki ventilator se vidi. Tu je bilo fino pepela koji sam ocistio i usisao, to je pepeo koji ne padne u tu bocnu pepeljaru.
Nije mi tesko a i sam proces ciscenja je lak i brz, tako da cu da nastavim tako.
Sto se tice termo glava, super su stvar jer u svakoj prostoriji mozes da regulises temperaturu posebno. A sto se tice potrosnje, logicno je da smanjuju istu jer nije isto ako su radijatori odvrnuti na max ili ako su priguseni. Koliko smanjuju potrosnju, to ne znam.
 
Odgovor na temu

UsernameKljun
moje
moja

Član broj: 337319
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.11.2017. u 23:42 - pre 77 meseci
Citat:
sajkatava:
Kada kažem "praktičnije mesto",tada mislim na poklopac rezervoara

Displej kod novih modela je na prednjoj strani, lako je dostupan a ne smeta. Ne znam zasto mislis da je prakticnije da se protezem preko kotla do poklopca.
 
Odgovor na temu

Nenad-ynwa
Pancevo

Član broj: 335543
Poruke: 91
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet25.11.2017. u 05:34 - pre 77 meseci
Citat:
UsernameKljun:
Uh, tebi ako nabija temperaturu u modulaciji, mozda je bolje da ti bude u stand by modu.
A sto se tice termostata, tu bih se slozio, bar na osnovu kratkog iskustva sa ovim grejanjem, cekam jacu zimu pa cu da vidim.
Ja imam 4 grejna tela bez termo glava i 7 sa istim. Sa termostatom je lagodno, ne mislis nesto posebno ali moja zapazanja su sledeca. Kad dostigne zeljenu temperaturu, kotao ide u modulaciju a u kuci podigne temperaturu za 0,7-0,8 stepeni vise od zadate i onda tu drzi dugo, treba dosta vremena da spadne T da bi ponovo ukljucio. Za to vreme radijatori koji su sa termo glavama i dalje od kotla skoro hladni i nekako se u prostoriji gde boravim oseca malo uh da je sad da dogreje.
Trenutno sam postavio T ambijenta na 40 a kotla na 60 stepeni, mesni je podesen na 50 kako je predvidjeno. Tako da u kuci regulisem termoglavama temperaturu kako mi odgovara, Termostat dobro dodje za to 😊
Moja neka gruba procena je da trosi tu negde malo manje od 2kg peleta po satu sto mi je sasvim prihvatljivo i uklapa se u fabricke podatke.
Ja posude za pepeo, sve i onu bocnu cistim svako trece jutro, bocna bude skoro puna, nije tedko. Svako jutro onom cetkom ocistim zidove u unutrasnjosti kotla i sipam pelet.


E bas zato mi je u modulaciji,nemam neku extra izolaciju,ali je lepo ususkana kuca,i prodje i do 3-4 sata dok ne upali opet(kad je preko termostata na 23c) i tad se oseti to zahladjenje,sto mi se ne svidja
, trenutno se pali- gasi 2x dnevno kad je napolju oko 5c ne dize mnogo temp,radi u prvoj brzini,nekad u modulatu
Ali cim skoci dnevna na 10,i malo sunce ugreje kroz prozor,tad bude previse. Zato sam mislio da smanjim temp gasenja kotla,da ne moram da idem u kotlarnicu da gasim,bez veze radi na 70c,a t glave zatvorene.
Sto se yice ciscenja i ja slicno radim,bocnu tacnu cistim na oko 500kg
Kepo kotao 15kw-trokraki mesni ventil, pumpa u kotlu
100m2(trenutno grejem 60m2,ostalo klima), 5-ica stiropor,
na ploci 10cm vune
Sobni termostat Q7,dnevna 21-22c, nocna 19-20c
Trenutno ugasen sobni, kotao juri zadatu temp(
modulacija),postavljene termo glave- mnogo
bolje grejanje. Temp u kuci 21-24c
+
Fujitsu llcc 12btu (35m2 dnevna sa trpezarijom i kuhinjom)
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet25.11.2017. u 07:41 - pre 77 meseci
[quote]UsernameKljun: Displej kod novih modela je na prednjoj strani, lako je dostupan a ne smeta. Ne znam zasto mislis da je prakticnije da se protezem preko kotla do poklopca.[
Čini mi se lakšim da se "protegnem"preko kotla,nego da se igram sa parametrima iz čučnja,naročito mi loji smo visoki oko 2,00m..Inače kod mena je u kotlarnici jaka refleksija sijalice pa je za očitavanje ekrana mnogo bolja situacija,kada je ekran pod uglom(na poklopcu)
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 723949 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.