Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 734194 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirkonen
Administrativa
Građevinska

Član broj: 346677
Poruke: 24
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 11:07 - pre 31 meseci
Izvinjavam se...
Imam ... 3 dnevne... 6 programa + 2 za vikend....
Zadate temperature su 24 ujutro, tokom dana 23 a od 1o uveče 20 stepeni
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

veljadj
Član broj: 25943
Poruke: 692
46-167-dynamic.kti.rs.



+32 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 11:16 - pre 31 meseci
Druže da li je temperatura u kući ista kao zadata temperatura na termostatu?Ne mogu da verujem da ne razumeš šta te Željko pita?
 
Odgovor na temu

srba78
Srboljub Pavlovic
Valjevo

Član broj: 344902
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 11:21 - pre 31 meseci
Druže izvini ako sam dosadan, proveri jumper na ploči termostata. Imaš sliku jumpera u uputstvu za termostat..

Mora biti uključen span +- 0,25 . Ovaj drugi jumper pored nije bitan. Jumper je mali i vidi se kroz prorez od pozadi na ploči. Meni je rešilo problem
 
Odgovor na temu

Mirkonen
Administrativa
Građevinska

Član broj: 346677
Poruke: 24
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 11:37 - pre 31 meseci
Citat:
veljadj:
Druže da li je temperatura u kući ista kao zadata temperatura na termostatu?Ne mogu da verujem da ne razumeš šta te Željko pita?

Jeste ista ili viša od zadate neko vreme i to je OK. Problem je u tome što se kada dođe do promene temperature u prostoriji, kotao se pali i gasi bez obzira da li je postigao temperaturu zadatu na termostatu, a dugo radi u fazi paljenja, pa čak i kada postigne temperauru on ide u stand by i ponovo se sam pali iako ga termostat ne aktivira...
Postavio sam sliku u nekom od prethodnih postova. Možeš da vidiš koliko mu treba da završi paljenje, stabilizaciju pa opet paljenje ...
 
Odgovor na temu

Mirkonen
Administrativa
Građevinska

Član broj: 346677
Poruke: 24
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 11:42 - pre 31 meseci
Citat:
srba78:
Druže izvini ako sam dosadan, proveri jumper na ploči termostata. Imaš sliku jumpera u uputstvu za termostat..

Mora biti uključen span +- 0,25 . Ovaj drugi jumper pored nije bitan. Jumper je mali i vidi se kroz prorez od pozadi na ploči. Meni je rešilo problem

Srbo78, taman posla da si dosadan.
Zaludeh i ja na kraju od cele ove price...
Nemam pojma šta je to ali ću to pogledati sada.Javljam...
I kod tebe sličan problem?
Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
*.cpe.sn.co.rs.

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 11:51 - pre 31 meseci
Pa neka me neko ispravi ako grešim, ali na slici od wifi se vidi da kada ti kotao dostigne 65C krene u modulaciju ne vezano sa sobnim termostatom jer je to jedan od uslova Ż modulaciju drugi je sobni termostat. Ja sam nov u ovome ali sam dva puta procitao ceo forum I tamo je neko napisao slican problem kao što ti imas. I meni ne dodje do zadate temperature na kotlu a u prostoriji dodje do termostat temperature, sada probam I standby I modulaciju pa cu videti sta mi više odgovara. Kada je u modulaciji da stalno radi temperatura polako u kotlu pada I dosta vremena prodje da krene da greje, sada merim vreme rada na odredjenim programima da ne stoji na auto nego da se pec upali sa napr P3 I tako podigne temp I termostat ugasi, kada saberem broj Paljenja I potrosnju videcu sta je najbolje.... Moras malo da izucavas sta je najbolje za tvoju kucu... Izvinite na tekstu morao sam da napisem...
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

srba78
Srboljub Pavlovic
Valjevo

Član broj: 344902
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 12:00 - pre 31 meseci
Prošle godine kada je priključeno grejanje imao sam problem sa čestim paljenjem kotla. Jedva sam našao na netu čemu služe jumperi na novom Salusovom termostatu. Ispostavilo se da je bio uključen na TPI ne na span +-0.25C. Taj TPI režim rada je predviđen za rad kotlova na gas/struju pri čemu termostat šalje signal za paljenje/gašenje kotla učestalo kako se temperatura približava zadatoj. Možeš da zamisliš na AC kotlu kako se odrazi. Taman se ugasi, odradi samočišćenje, termostat ga odmah pali. Možda ti pomogne. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Mirkonen
Administrativa
Građevinska

Član broj: 346677
Poruke: 24
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 12:31 - pre 31 meseci
Otvorio, slikao i videh da na mom to nema... Evo slika...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srba78
Srboljub Pavlovic
Valjevo

Član broj: 344902
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 13:03 - pre 31 meseci
Ovo što sam ti pisao je na unutrašnjoj bežičnoj jedinici Salusa.
 
Odgovor na temu

Mirkonen
Administrativa
Građevinska

Član broj: 346677
Poruke: 24
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 14:11 - pre 31 meseci
Evo pogledao. Oba su oborena na dole.. Prvi je na dole za režim rada 5+2 i to je Ok. Drugi je na dole takođe gde stoji da je "osetljivost" termostata na 0,5 stepeni. Da je ovaj drugi prebačen na gore, odnosno da je uključen, osetljivost termostata bi bila na četvrt stepena ili na 0,25 a to je baš ono što želim da izbegnem jer bi se kotao češće palio...kao što se sada pali i gasi kada je temperatura u prostoriji blizo temepreture koja je zadata... Evo i slika sa uputstva na srpskom...
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srba78
Srboljub Pavlovic
Valjevo

Član broj: 344902
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 14:24 - pre 31 meseci
E to je drugačiji Salus. Na mojem su drugi jumperi. Video sam i to na netu. Nije onda ovo što sam ja pisao. Inače kod mene je Salus RT510ETX. Izvini što sam ti oduzeo vreme. Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vocar82
Zemun

Član broj: 339252
Poruke: 8
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 19:52 - pre 31 meseci
Pozdrav svima,
nova sezona novi problemi odmah na startu.

Kotao AC 20, 2017. povezan je na Auraton termostat. Iako je temperatura prostorije debelo premašila zadatu za gašenje kotla, kotao i dalje radi. Na prijemniku kod kotla gori zelena lampica, zatrepere crvena i zelena kada dobije signal iz prostorije, ali nastavlja da gori zelena i kotao i dalje radi. Ništa nije dirano od prošle sezone kada je kotao takođe radio pomoću termostata. U međuvremenu je samo bilo detaljno čišćenje.

Ima li neko ideju šta bi moglo da bude?
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

veljadj
Član broj: 25943
Poruke: 692
46-167-dynamic.kti.rs.



+32 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.10.2021. u 20:11 - pre 31 meseci
Pogledaj na koliko je setovana temperatura ambijenta.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.10.2021. u 11:47 - pre 30 meseci
Citat:
kreculj:
Pitanje u vezi 4Heat wifi modula, da ne davim tehničku službu a možda je to tako kod svih.
U aplikaciju na telefonu se vide temperatura vode, dima, pritisak, podesavanje vremena, snaga kotla, greške se vide (ali ne dobijam obavestenje kada se greška javila da nema peleta) , može se upaliti I ugasiti kotao, i to je to... Sve one druge temperature, pritisci, snage,protok... koje postoje ne pokazuje svuda je nula, greška do aplikacije ili na ovome kotlu nema mogucnost citanja tih podataka ili je potrebna jos neka automatika/elektronika sa sondama za ostale podatke (ovo selektovano pokazuje a sve ono deselektovano je nula)
Hvala


[Ovu poruku je menjao kreculj dana 09.10.2021. u 16:44 GMT+1]


U aplikaciji imate opciju koju aktivirate da Vam na Vas e-mail stizu obavestenja gresaka i nestanak peleta.

 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.10.2021. u 11:49 - pre 30 meseci
Citat:
Vocar82:
Pozdrav svima,
nova sezona novi problemi odmah na startu.

Kotao AC 20, 2017. povezan je na Auraton termostat. Iako je temperatura prostorije debelo premašila zadatu za gašenje kotla, kotao i dalje radi. Na prijemniku kod kotla gori zelena lampica, zatrepere crvena i zelena kada dobije signal iz prostorije, ali nastavlja da gori zelena i kotao i dalje radi. Ništa nije dirano od prošle sezone kada je kotao takođe radio pomoću termostata. U međuvremenu je samo bilo detaljno čišćenje.

Ima li neko ideju šta bi moglo da bude?


Zamenite baterije u termostatu i proverite da se slucajno pri generalnom ciscenju nije neka od zica termostata u kotlu iščupala iz klemice.
 
Odgovor na temu

Mirkonen
Administrativa
Građevinska

Član broj: 346677
Poruke: 24
*.oriontelekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.10.2021. u 12:37 - pre 30 meseci
Pozdrav svima,
Pisao sam ranije o neusklađenosti rada kotla i termostata i o jako dugoj fazi paljenja kotla (sat vremena paljenja da bi prešao u stand by režim pa opet na paljenje...)
Dakle, nikako da krene da radi i da ostane u fazi rada, da bi se sada sam BLOKIRAO!!! Na 4HEAT aplikaciji na telefonu čitam - ER12. Obzirom na to da svako jutro ustajem u isto vreme jer idem na posao, jutros je ta faza paljenja izgleda trajala i duže jer nije stigao da zagreje ... Sada blokada i ER12. Šta se događa?
Drugo, ogromna je razilka u temperaturi prostorije u kojoj se nalazi sobni termostat, u momentu paljenja i gašenja kotla kada postigne zadatu temperaturu!! Moram ručno da podignem temperaturu na termostatu ne bi li se ranije upalio kotao.
Šta se tu dešava...

 
Odgovor na temu

Pop_pirot

Član broj: 343892
Poruke: 10
195.178.63.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.10.2021. u 12:42 - pre 30 meseci
Citat:
Mirkonen:
Izvinjavam se...
Imam ... 3 dnevne... 6 programa + 2 za vikend....
Zadate temperature su 24 ujutro, tokom dana 23 a od 1o uveče 20 stepeni

Možda je uzrok vašeg problema ako i na sobnom termostatu i na wi-fi modulu (a možda i na samom kotlu) imate programirana paljenja i gašenja koja su definisana različitim vremenima i temperaturama (ambijenta i vode u kotlu)?
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

kreculj
Član broj: 104443
Poruke: 130
91.207.62.*

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.10.2021. u 12:59 - pre 30 meseci
Citat:
Mirkonen:
Pozdrav svima,
Pisao sam ranije o neusklađenosti rada kotla i termostata i o jako dugoj fazi paljenja kotla (sat vremena paljenja da bi prešao u stand by režim pa opet na paljenje...)
Dakle, nikako da krene da radi i da ostane u fazi rada, da bi se sada sam BLOKIRAO!!! Na 4HEAT aplikaciji na telefonu čitam - ER12. Obzirom na to da svako jutro ustajem u isto vreme jer idem na posao, jutros je ta faza paljenja izgleda trajala i duže jer nije stigao da zagreje ... Sada blokada i ER12. Šta se događa?
Drugo, ogromna je razilka u temperaturi prostorije u kojoj se nalazi sobni termostat, u momentu paljenja i gašenja kotla kada postigne zadatu temperaturu!! Moram ručno da podignem temperaturu na termostatu ne bi li se ranije upalio kotao.
Šta se tu dešava...



Druže da sam ja na tvom mestu već bi odavno isključio sobni termostat i probao bez njega, pa ako te i onda zeza isključi 4Heat pa opet probaj, pa ako ni to ne pomogne zovni tehničku službu, ja sam kupio prvi sobni koji nije radio, drugi koji sam dobio nije bio kalibrisan lagao za celih 8C, tako da je sve moguće.

Ja sam nov u ovom sistemu grejanja ali pratim i pravim dijagrame pa kada sve isprobam (snagu, temperaturu, ... zovem tehničku službu za konsultacije da li to tako može.

Valjda sam ti bar malo pomogao


Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Djordje011
SBB
Beograd

Član broj: 339391
Poruke: 11
*.dynamic.a1.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.10.2021. u 13:02 - pre 30 meseci
Citat:
Vocar82:
Pozdrav svima,
nova sezona novi problemi odmah na startu.

Kotao AC 20, 2017. povezan je na Auraton termostat. Iako je temperatura prostorije debelo premašila zadatu za gašenje kotla, kotao i dalje radi. Na prijemniku kod kotla gori zelena lampica, zatrepere crvena i zelena kada dobije signal iz prostorije, ali nastavlja da gori zelena i kotao i dalje radi. Ništa nije dirano od prošle sezone kada je kotao takođe radio pomoću termostata. U međuvremenu je samo bilo detaljno čišćenje.

Ima li neko ideju šta bi moglo da bude?



Trebala bi da svetli crvena lampica M/A na prijemniku kada termostat da signal da se ukljuci kotao, zelena lampica MANUAL je da kotao radi u rezimu da "juri" zadatu temperaturu vode.

Na prijemniku prvo pritisnes M/A da se ukljuci crvena lampica, zatim MANUAL za zelenu, pa opet MANUAL da se zelena iskljuci.
 
Odgovor na temu

Mirkonen
Administrativa
Građevinska

Član broj: 346677
Poruke: 24
*.oriontelekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet11.10.2021. u 13:02 - pre 30 meseci
Pozdrav Pop_Pirot,
Programirane temperature su samo na sobnom termostatu. Na kotlu je samo ograničena maksimalna temperatura vode 70 stepeni. Ništa više.
WI-FI modul ima malu ulogu u mom slučaju jer je primarni program na sobnom termostatu. Modul i aplikacija na telefonu služe samo za uvid u trenutni rad kotla sa dosta podataka i informacija o radu...i eventualno daljinsko paljenje, opet kažem samo u mom slučaju jer imam sobni termostat.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 734194 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.