Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724166 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baronminhauzen
Dejan Rincic
Agencija Rincha
Nis

Član broj: 328267
Poruke: 64
37.220.77.*

Sajt: www.promotivnimaterijal.c..


+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.11.2021. u 17:19 - pre 29 meseci
Jos koji put da ponovimo gradivo: potrosnja je INDIVIDUALNA priča, zavisi od broja grejnih tela, njihove veličine, površine koju grejete, konfiguracije kuće, izolacije, debljine zidova, stolarije.... milion različitih stavki, mali prozori, veliki prozori, dobra ili loša izolacija, izolovan krov ili samo ploča, kuća na ledini ili ušuškana.....

Ako nekom vredi da uporedi, sad u ovim danima kad je ujutru i uveče sveže (prethodnih 7 dana prošle nedelje), meni kotao radi od 07-10 i od 17-23,30h, za 7 dana potrošen skoro pun rezervoar (7 džakova sam stavio u subotu uveče, bio je skoro prazan, toliko sam dopunio sledeće subote uveče, pre 3 dana).

Grejem preko 200m2 (220-230), 12 radijatora + kupatilski, krov loše izolovan (to je u planu za sledeću godinu), puni zidovi + 5mm stiropor, kvalitetna pvc stolarija.

Grejanje na pelet je sada LUKSUZ sa cenom od 300 eur/tonu, kao što je ovih dana, ja sam ga kupio jula na 175, ovo je totalno ludilo.

Pozzz svima
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.11.2021. u 23:33 - pre 29 meseci
Citat:
TodorovicN:
Nemam trokraki ili cetvorokraki ventil ugrađen, nemam termo glave.


Vredelo bi da ugradite i jedno i drugo. Preporuka mnogih upućenih članova foruma za mešni, tačnije antikondenzacioni ventil, je trokraki Esbe VTC512. Dobijate, osim sprečavanja kondenzacije i korozije kotla, stabilniju "masu zagrejane vode" iz koje se uzima energija za grejanje prostora.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.11.2021. u 09:19 - pre 29 meseci
Citat:
stefanmiric1992:
Pozdrav svima, imam jedno pitanje
Ako postavim rezim modulacije da li ona moze da se ugasi tokom noci, posto mi je sobni podesen od 22h na 18C pa ako dostigne tu temperaturu da ne ode u modulaciju tj da radi na snazi P1 celu noc nego da ugasi kotao a da ujutru ponovo pokrene modulaciju kada sobni dostigne temperaturu


Podešavanjem Hrono sata kotao se gasi i pali u određenim periodima. Kada radi, radi u jednom od dva režima rada koji je odabran(podešen): modulacija ili stand by.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.11.2021. u 09:20 - pre 29 meseci
Citat:
DjordjeVA:
Citat:
kepo01:
Citat:
DjordjeVA:
Citat:
kepo01:
Citat:
DjordjeVA:
Pozdrav svima, imam jedan problem vezan za kepo mc 20. Problem je da mi ostaje dosta sljake u piksli,prilikom pustanja kotla u rad imao sam pelet drugog proizvodjaca i nisam imao taj problem. Sada je potrebno bukvalno na svaki potrosen dzak pikslu isprasnim(neka masa tvrda kao kamen).Plamen bi rekao da je dobar lepo gori. Na kotlu je instaliran trokraki ventil. Postoji li mogucnost da se izmenom parametara nesto postigne? Kotao je sa tac ekranom.


Pozdrav Djordje.

Kad kupis gorivo za kola u kome ima vode, nema resenja, osim da sto pre proguta ako moze ili da se isprazni rezervoar.
Takva je situacija i sa peletom. Najbolje je ako mozes da reklamiras pelet. U tekstu ispod imas uputstvo kako da sto bezbolnije potrositi taj pelet, sa nadom da nece napraviti naslage katrana u samom kotlu. U gorioniku ce svakako ostajati nesagorela masa koju moras svakodnevno vise puta cistiti. Ako je veca kolicina peleta u pitanju, reklamiraj.


Kod svake promene peleta potrebno je ispratiti rad kotla i sagorevanje.
Upravo zbog slučaja kao što je Vaš, kao prva pomoć, korisnicima su dostupne opcije kalibracija dozatora peleta i kalibracija ventilatora.
Zupčanik/Servis/Kalibracija dozatora ; Kalibracija ventilatora
Pomoću ovih opcija potrebno je povećati snagu ventilatora i smanjiti doziranje peleta.
Svaki podeok u ovim podešavanjima je 3% ukupne vrednosti.







Postovani Zeljko sve sam vas razumeo i hvala vam na pomoci. Dozator sam smanjio na -1 ventilator na +1... Nisam jos isao u proveru pa javljam rezultate nakod 2 paljenja kakva je situacija. Trenutno morao sam jednom na 24h da ispraznim pikslu,nije mi to neki problem ali hteo sam biti gospodin do kraja :) Da li ce pomoci ne znam ali svaki dzak pre nego sto izrucim u tank drzim 24h na kotlu ako bi imalo efekta da se malo prosusi.


Ako ste zeleli da budete gospodin onda ste trebali da razmislite o modelu KEPO AC, ili jos veci gospodin sa modelom ENERGREEN :)


Slazem se ali jednostavno nije moglo sve :) Sa uglja i drva ovo je vise nego gospodski. E sad da sam ja znao da problem loseg peleta moze na taj nacin da se resi,nategao bi se nekako i za tu razliku.Bice ovo dobro samo da mu nadjem meru... Zanima me samo ima li nekih ogranicenja u ovom podesavanju stetnih po sam rad kotla? Cisto da znam do koje mere smem da idem u trazenju parametara...


U podešavanjima dozatora peleta i kalibracije ventilatora ograničenje je na vrednostima od -7 do +7. To znači da maksimalno možete povećati odnosno smanjiti ove parametre za 21 procenat ukupne vrednosti.
Ova podešavanja direktno utiču na sagorevanje. Loše sagorevanje je „štetno po sam rad kotla“.

 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.11.2021. u 09:21 - pre 29 meseci
Citat:
TodorovicN:
Pozdrav svima. Ranije sam se raspitivao na forumu i na kraju sam se pridružio Kepo taboru.
Kepo mc20 za grejanje 160m2, pvc stolarija, izolacija 10cm, krov ploča (ne znam sta ima od izolacije).
Naime prvo sam hteo na postojeći odzak koj koristi kotao na drva da dodam i Kepo ali sam ipak stavio shidell montažni.
Nemam trokraki ili cetvorokraki ventil ugrađen, nemam termo glave.

Sve radi kako treba, doduše krči mi nepovratni ventil ispred Kepo kotla...
Dodao sam sobni bežični termostat comptherm Q7 rf.

Moja zamisao je da koristim kombinaciju pelet/drva. Da pelet koristim prepodne od 6 do 10h i uveče od 20h do 00h, otprilike. Da u toku dana kada sam kući založim stari kotao.

Termostat na kotlu je na 60c sad kad su topliji dani, povećavaću kako ide hladnije vreme.
Recimo danas sam ga ukljucio oko 9h, zadata temp nekih 21c, čini mi se da je do sada potrošio skoro 2 džaka bioenergy peleta. To je za nekih 7h rada, po mom mišljenju previše. I da - modulira po mom mišljenju kako treba jer primećujem da se radijatori hlade taman koliko da budu mlaki. (Primer sad 46c u kotlu od namestenih 67c, 78 temp dima, 1200 pritisak)
Sve je podešeno onako kako je serviser ostavio, dozir i ventilator na 0, snaga na auto...
Meni deluje da troši više nego što bi trebalo s obzirom na tražene temperature.

Da li bi neko imao neki predlog sta da pokušam da promenim od parametara?
Da li kotao mora da se ugasi ono skroz da bi se čistio, nema neku opciju da se sagorevanje isključi trenutno ?
Da li preko noći isključivati kotao? Deluje mi ekonomicnije da ga ugasim na 7h nego da potroši 1.4kg(skoro 10kg) koliko mu je valjda minimum u modulaciji.


-O potrošnji je već mnogo puta pisano. Kotao troši onoliko koliko objekat koji se zagreva od njega zahteva.
Ukoliko nema problema sa kotlom, parametre ne treba dirati.
-Programiranjem hrono sata kotla da se bar jednom u toku dana/noći ugasi aktivirate čišćenje gorionika.
-Isplativost gašenja kotla u toku noći je opet veoma specifična za svaki objekat i korisnika.
Ukoliko se objekat za tih 7 sati, koliko kotao ne radi, previše ohladi onda treba puno energije da se ponovo zagreje, tako da nema neke isplativosti.
 
Odgovor na temu

DjordjeVA
Djordje Jokic
Nelt Co
Valjevo

Član broj: 346760
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.11.2021. u 17:16 - pre 29 meseci
Citat:
Kepo02:
Citat:
DjordjeVA:
Citat:
kepo01:
Citat:
DjordjeVA:
Citat:
kepo01:
Citat:
DjordjeVA:
Pozdrav svima, imam jedan problem vezan za kepo mc 20. Problem je da mi ostaje dosta sljake u piksli,prilikom pustanja kotla u rad imao sam pelet drugog proizvodjaca i nisam imao taj problem. Sada je potrebno bukvalno na svaki potrosen dzak pikslu isprasnim(neka masa tvrda kao kamen).Plamen bi rekao da je dobar lepo gori. Na kotlu je instaliran trokraki ventil. Postoji li mogucnost da se izmenom parametara nesto postigne? Kotao je sa tac ekranom.


Pozdrav Djordje.

Kad kupis gorivo za kola u kome ima vode, nema resenja, osim da sto pre proguta ako moze ili da se isprazni rezervoar.
Takva je situacija i sa peletom. Najbolje je ako mozes da reklamiras pelet. U tekstu ispod imas uputstvo kako da sto bezbolnije potrositi taj pelet, sa nadom da nece napraviti naslage katrana u samom kotlu. U gorioniku ce svakako ostajati nesagorela masa koju moras svakodnevno vise puta cistiti. Ako je veca kolicina peleta u pitanju, reklamiraj.


Kod svake promene peleta potrebno je ispratiti rad kotla i sagorevanje.
Upravo zbog slučaja kao što je Vaš, kao prva pomoć, korisnicima su dostupne opcije kalibracija dozatora peleta i kalibracija ventilatora.
Zupčanik/Servis/Kalibracija dozatora ; Kalibracija ventilatora
Pomoću ovih opcija potrebno je povećati snagu ventilatora i smanjiti doziranje peleta.
Svaki podeok u ovim podešavanjima je 3% ukupne vrednosti.







Postovani Zeljko sve sam vas razumeo i hvala vam na pomoci. Dozator sam smanjio na -1 ventilator na +1... Nisam jos isao u proveru pa javljam rezultate nakod 2 paljenja kakva je situacija. Trenutno morao sam jednom na 24h da ispraznim pikslu,nije mi to neki problem ali hteo sam biti gospodin do kraja :) Da li ce pomoci ne znam ali svaki dzak pre nego sto izrucim u tank drzim 24h na kotlu ako bi imalo efekta da se malo prosusi.


Ako ste zeleli da budete gospodin onda ste trebali da razmislite o modelu KEPO AC, ili jos veci gospodin sa modelom ENERGREEN :)


Slazem se ali jednostavno nije moglo sve :) Sa uglja i drva ovo je vise nego gospodski. E sad da sam ja znao da problem loseg peleta moze na taj nacin da se resi,nategao bi se nekako i za tu razliku.Bice ovo dobro samo da mu nadjem meru... Zanima me samo ima li nekih ogranicenja u ovom podesavanju stetnih po sam rad kotla? Cisto da znam do koje mere smem da idem u trazenju parametara...


U podešavanjima dozatora peleta i kalibracije ventilatora ograničenje je na vrednostima od -7 do +7. To znači da maksimalno možete povećati odnosno smanjiti ove parametre za 21 procenat ukupne vrednosti.
Ova podešavanja direktno utiču na sagorevanje. Loše sagorevanje je „štetno po sam rad kotla“.



Hvala vam puno. Trenutno na -2 +2 imam situaciju da mi u piksli ostaje malo pepela.Nemam vise onaj kao kamen.Praticu kako ce ici dalje. Temperatura dima je 145c


[Ovu poruku je menjao DjordjeVA dana 04.11.2021. u 19:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

TodorovicN

Član broj: 345982
Poruke: 9
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet05.11.2021. u 21:31 - pre 29 meseci

-O potrošnji je već mnogo puta pisano. Kotao troši onoliko koliko objekat koji se zagreva od njega zahteva.
Ukoliko nema problema sa kotlom, parametre ne treba dirati.
-Programiranjem hrono sata kotla da se bar jednom u toku dana/noći ugasi aktivirate čišćenje gorionika.
-Isplativost gašenja kotla u toku noći je opet veoma specifična za svaki objekat i korisnika.
Ukoliko se objekat za tih 7 sati, koliko kotao ne radi, previše ohladi onda treba puno energije da se ponovo zagreje, tako da nema neke isplativosti.
[/quote]

Hvala na odgovoru.

Hrono sat se programira direktno na kotlu, da li se na njemu može aktivirati potpuno gasenje kotla, ne spuštanje temperature i modulacija kao što preko bežičnog termistata koj imam u kući? Zapravo da li ta dva kontrolera mogu "saradjivati" ?
I primetio sam da temperatura dima ide i do skoro 150c kada krene sa radom sa hladnim sistemom i 6 brzinom. Da li je to uredu temperatura?
 
Odgovor na temu

stefanmiric1992
Stefan Miric
Sanel
Magacioner
Kragujevac

Član broj: 346763
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Josipa Kelave 45


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.11.2021. u 06:00 - pre 29 meseci
Ako sam ja lepo razumeo Hrono sat sluzi da ugasi kotao u zadato vreme bez obzira da li je kotao u stend-by ili modulaciji.
Npr ako smo podesili da svakim danom radi od 6 do 23h na hrono satu u rezimu modulacija, u 23h ce pisati na ekranu "ISKLJUCENO"ako je horono sat ukljucen? Ispravite me ako gresim
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.11.2021. u 09:51 - pre 29 meseci
Citat:
stefanmiric1992:
Pozdrav svima na forumu.
Moze li neko da postavi Parametre odesavanja kotla MC 25 u pdf-u za kotao sa display-om na dodir kao sto je na strani 23 postavljeno za kotao MC/AC 20. Hvala


Pozdrav Stefane,
Koji je softver na tvom kotlu?
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.11.2021. u 09:57 - pre 29 meseci
Citat:
TodorovicN:

-O potrošnji je već mnogo puta pisano. Kotao troši onoliko koliko objekat koji se zagreva od njega zahteva.
Ukoliko nema problema sa kotlom, parametre ne treba dirati.
-Programiranjem hrono sata kotla da se bar jednom u toku dana/noći ugasi aktivirate čišćenje gorionika.
-Isplativost gašenja kotla u toku noći je opet veoma specifična za svaki objekat i korisnika.
Ukoliko se objekat za tih 7 sati, koliko kotao ne radi, previše ohladi onda treba puno energije da se ponovo zagreje, tako da nema neke isplativosti.


Hvala na odgovoru.

Hrono sat se programira direktno na kotlu, da li se na njemu može aktivirati potpuno gasenje kotla, ne spuštanje temperature i modulacija kao što preko bežičnog termistata koj imam u kući? Zapravo da li ta dva kontrolera mogu "saradjivati" ?
I primetio sam da temperatura dima ide i do skoro 150c kada krene sa radom sa hladnim sistemom i 6 brzinom. Da li je to uredu temperatura?


Pozdrav TododrovicN,
Kao što je stefanmiric1992 napisao, hrono sat pali i gasi kotao u podešeno vreme bez obzira na termostat i odabrani režim rada. Kada se upali kotao, on radi u režimu rada koji je prethodno odabran (modulacija ili stand by).
Temperature dimnih gasova su u redu dokle god kotao ne prijavljuje grešku. A temperature su najviše upravo u 6. brzini.

 
Odgovor na temu

stefanmiric1992
Stefan Miric
Sanel
Magacioner
Kragujevac

Član broj: 346763
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Josipa Kelave 45


Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.11.2021. u 13:45 - pre 29 meseci
Citat:
kepo01:
Citat:
stefanmiric1992:
Pozdrav svima na forumu.
Moze li neko da postavi Parametre odesavanja kotla MC 25 u pdf-u za kotao sa display-om na dodir kao sto je na strani 23 postavljeno za kotao MC/AC 20. Hvala


Pozdrav Stefane,
Koji je softver na tvom kotlu?


Mozes li mi pomoci gde se gleda softver pa cu ti reci koji je?
Ako je serijski br onda je 381080371220


[Ovu poruku je menjao stefanmiric1992 dana 06.11.2021. u 18:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet08.11.2021. u 10:02 - pre 29 meseci
Citat:
stefanmiric1992: Mozes li mi pomoci gde se gleda softver pa cu ti reci koji je?
Ako je serijski br onda je 381080371220


[Ovu poruku je menjao stefanmiric1992 dana 06.11.2021. u 18:04 GMT+1]


Kod vas je Tiemme softver.
Kao korisnik imate mogucnost da stelujete dozator peleta i protok vazduha.


Kalibracija dozatora i ventilatora se vrsi na sledeci nacin:

Zupčanik / Servis / Kalibracija dozatora i Kalibracija ventilatora

Jedan podeok je 3% manje ili vise u odnosu na fabricka podesavanja.


 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.internet.mts.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.11.2021. u 08:22 - pre 28 meseci
Citat:
kepo01: Kotlovi koji nemaju dodatno ugrađen trokraki mešni ventil sa termo glavom, potrebno je povećati temperaturu paljenja pumpe na 50 - 55⁰.


Znači za sam kotao nema smetnje da se podigne temperatura uključenja pumpe na 50 - 55⁰C?


[Ovu poruku je menjao rudar64 dana 10.11.2021. u 09:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

minimoris1973
Nikola Mugoša
Beograd

Član broj: 346016
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet10.11.2021. u 12:42 - pre 28 meseci
Pozdrav svima,
za kolegu kojme su temperature izduvnih gasova 150 C,neka ne brine,meni u P6 idu i do 175 C i kotao ne prijavljuje gresku,vec radi ok.
Ja bih se isto malo igrao sa podesavnjima,cisto da naucim u istrazivacke svrhe,ali serviser je cini mi se sve lepo podesio,tj sav pelet sagoreva,nema sljake,
jedino sto sam ja stavio je 75C umesto 70 C koliko je stavio serviser,a na trokrakom stavio 55 C umesto 50 C
sada sto se tice potrosnje trosi oko 1 do 1,2 dzaka dnevno.meni su stavljene temperature na termostatu dnevna 23C a nocna 21C,
koliko sam mogao da vidim jutros tek ga je sinoc prvi put upalio preko noci.
Mislim da se ne isplati stavljati nocnu temperaturu mnogo nize od dnevne 2-3 C maximalno,jer ce ujutru raditi kotao mnogo duze da podigne sa nocne na dnevnu.
Koliko sam mogao da merim ujutru kada se upali treba mu oko 3 sata rada da podigne temperaturu na dnevnu i onda se preko dana upali 3-4 puta i radi po 1-1,5 sati.
Kotao se cisti jednom nedeljno,samo istresem loziste,ispraznim pepeljaru i usisam sve sa strane.Svako drugo ciscenje cistim i malu pepeljaru.
Sada cekam da mi stave novu stolariju,umesto ove stare,pa da vidim kako ce biti sa potrosnjom.

 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.11.2021. u 04:55 - pre 28 meseci
Ako je A13 podešen na modulaciju, a kotao nastavlja da diže temperaturu, kada će se ugasiti? Na fabrički maksimalnoj 80⁰C (i možda plus neki histerizis + tajmer) ili tek na sigurnosnih 85⁰C?
 
Odgovor na temu

veljadj
Đurđević Velimir
Veliki Crljeni

veljadj
Član broj: 25943
Poruke: 692
2a00:1838:36:6a::9ac8



+32 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.11.2021. u 06:29 - pre 28 meseci
Ugasiće se na podešenoj temperaturi vode.
 
Odgovor na temu

rudar64
Lazarevac

Član broj: 346326
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.11.2021. u 07:18 - pre 28 meseci
Ako misliš na bilo koju zadatu ispod 80⁰C, ono tipa 55, 65...tu se ne gasi sigurno. Ako je A13 podešen na 1, kad pređe fabričkih 2⁰C od zadate i istekne određeno vreme ide u privremeno gašenje tj. stanje pripravnosti. U modulaciji ne.
 
Odgovor na temu

Mirkonen
Administrativa
Građevinska

Član broj: 346677
Poruke: 24
*.oriontelekom.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.11.2021. u 08:37 - pre 28 meseci
Pozdrav svima.
Pitanje... da li postoji mogućnost da se kotao nakon postignute zadate temperature u prostoriji, a ne ne kotlu i nakon nekog vremana rada u modulaciji, sam ugasi ili ode u stand by režim.
Praktično ovo bi značilo kombinacija stand by režima i modulacije.
U uputstvu stoji da za parametar A13 postoje dva načina: 1 - prvo modulacija pa stanje pripravnosti i 0 - modulacija, dok na kotlu postpoji i opcija pod brojem 2. Šta ona znači.
Meni bi odgovorala opcija da je A13 podešen na 1 ali se ništa ne deševa. Nastavlja sa modiulacijom non stop.
Ovo pitam iz razloga što rad u modulaciji nema nekog posebnog efekta po temperaturu vode u kotlu osim na potrošnju peleta, bar u mom slučaju, a kada je kotao u standby režimu dešavaju se česta paljenja kotla, pa onda moram da gasim kotao ručno ili preko 4heat aplikacije.
Pozdrav

 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
212.200.169.*

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.11.2021. u 09:12 - pre 28 meseci
Citat:
rudar64:
Citat:
kepo01: Kotlovi koji nemaju dodatno ugrađen trokraki mešni ventil sa termo glavom, potrebno je povećati temperaturu paljenja pumpe na 50 - 55⁰.


Znači za sam kotao nema smetnje da se podigne temperatura uključenja pumpe na 50 - 55⁰C?


[Ovu poruku je menjao rudar64 dana 10.11.2021. u 09:57 GMT+1]



Nema, ako je zadata temparatura veca za 10-15 stepeni.
 
Odgovor na temu

Kepo02
Nikola Barać
Tehnička podrška
Kepo doo
Kosjerić

Član broj: 346701
Poruke: 78
212.200.169.*



+23 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.11.2021. u 09:32 - pre 28 meseci
Citat:
rudar64:
Ako je A13 podešen na modulaciju, a kotao nastavlja da diže temperaturu, kada će se ugasiti? Na fabrički maksimalnoj 80⁰C (i možda plus neki histerizis + tajmer) ili tek na sigurnosnih 85⁰C?


U ovom slučaju gašenje je na 80°c (plus histerezis) ali u zavisnosti od instalacije moguće je da kotao u gašenju dostigne temperaturu od 85°c kada će izbaciti grešku.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 724166 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.