Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Test intolerancije na hranu

elitemadzone.org :: MadZone :: Test intolerancije na hranu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27342 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 15:36 - pre 112 meseci
Da li je radio neko ovaj test?
Od jednog prijatelja sam čuo samo pohvale, pa me interesuje da li je stvarno toliko dobra stvar?

Kako sam razumeo, nekako u krvi vide na šta je organizam alergičan, na koju sve hranu.
Radi se valjda test na neki određen broj različite hrane.

Interesantno je to da su ovom mom prijatelju rekli da ne treba da jede mandarine, ali može pomorandže i limun...
Ne sme tunu, ali može pastrmku i slično...

Znači i nešto što se svakako smatra zdravom hranu nekom organizmu može da ne odgovara.

Još što mi zanimljivo zvuči, test ne postoji samo zbog rešavanja gojaznosti. nego se preporučuje svima.
Neki ljudi mogu da imaju problema sa konstantnim umorom i spavanjem (recimo ja).
Neko sa gasovima... i slično.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 15:45 - pre 112 meseci
Intolerancija nije isto sto i alergija. Drugi je mehanizam rekcije i reakcija je slabija. A i postoji vise vrsta.
Sto se testova tice, cuo sam oprecna misljenja. Utisak koji sam stekao je da stvar ima smisla ali treba naci nekog ko stvar obavlja kako treba i da to verovatno nece biti bas jeftino.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 16:29 - pre 112 meseci
Sa jednog drugog foruma (da ne linkujem, moze se naci preko Gugla) kaze da se test sprovodi putem
Citat:
skeniranja kompjuterskim sistemom baziranim na homeopatskom principu i trivektorskoj analizi (jako bombasticno zvuci!)

sto bi meni bilo sasvim dovoljno da zakljucim da je to bzvz.

Zvanicna nauka kod nas kaze:

Citat:
Test intolerancije, trenutno možda i najpopularniji metod utvrđivanja namirnica koje ne prijaju ili škode organizmu, u zvaničnoj medicini , izgleda nema podršku. Veliki instituti ovakve testove ne obavljaju, što su nam potvrdili u Institutu za javno zdravlje „Milan Jovanović Batut”, kao i na Vojnomedicinskoj akademiji. Zvanična medicina ovu metodu smatra alternativnom i preporučuje testove koji su zasnovani na naučnoj osnovi.

http://www.politika.rs/rubrike...Intolerancija-na-hranu.lt.html

Istrazivanje u Velikoj Britaniji:

Citat:
Identičan uzorak krvi poslat u više epruveta pod različitim imenima u istu laboratoriju daje potpuno različite rezultate testiranja.

http://www.pedijatar.rs/najnov...t%20intolerancije%20na%20hranu

Sta kazu vodece institucije o svemu ovome:
Citat:
Ne postoje uverljivi dokazi da je merenje IgG antitela od koristi za postavljanje dijagnoze alergija na hranu ili intolerancije hrane, niti da IgG antitela izazivaju simptome intolerancije ili alergije.

http://www.pedijatar.rs/najnov...erancije-na-hranu-ta-kae-nauka


EDIT: typo

[Ovu poruku je menjao IUOP_1 dana 27.12.2014. u 17:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
*.dynamic.sbb.rs.



+627 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 17:29 - pre 112 meseci
Ja ću test sigurno uskoro raditi (dugo već odlažem) zbog čestih glavobolja, a počeo sam da (opravdano ili ne) povezujem sa unošenjem-ne unošenjem određene hrane. Npr. slatko, sir, hleb beli/crni, krompir...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 18:47 - pre 112 meseci
Citat:
valerijan: Ja ću test sigurno uskoro raditi (dugo već odlažem) zbog čestih glavobolja, a počeo sam da (opravdano ili ne) povezujem sa unošenjem-ne unošenjem određene hrane. Npr. slatko, sir, hleb beli/crni, krompir...


Da li ti nabrojano smeta ili ti ne unosenje nabrojanog smeta? Ako ti nabrojano smeta, posebno me interesuje ovo oko krompire, da li se radi o belom krompiru.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 18:54 - pre 112 meseci
Moralno je nedopustivo dozvoliti naivčinama da zadrže svoj novac !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 19:24 - pre 112 meseci
probaj da se malo detaljnije raspitas o samom nacinu izvodjenja testa, pa da prodiskutujemo da li je taj test merodavan ili ne... pre godinu dana mi je kolega ispricao kako je njegov prijatelj isao na 'takav' test, ali sam iz njegove price zakljucio da se radi o obicnom sarlatanstvu, izvodjenju nebuloznih zakljucaka na osnovu krvne grupe, pa cak i pogresnim tumacenjem iz knjige Ishrana po krvnim grupama...

mozda postoji neki zvanicni, medicinski priznat test, to ne znam, ali sam siguran i da postoje brojni prevaranti koji uzimaju pare laicima...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 19:53 - pre 112 meseci
Kolege, ja sam ciljao na zvanični test u zvaničnoj instituciji...npr. Institut za mentalno zdravlje. Možda nisam baš ispratio smer teme.

@2012 retko jedem beli krompir, ali onaj drugi na sve načine. Može biti i da je ulje u pitanju. Takođe 51% optužujem sir i beli hleb.
Još jednom napominjem da se nisam specijalno udubljivao u problem, već samo kad mi baš zagusti...par sati analiziram šta sam, kada i kako jeo..
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 20:17 - pre 112 meseci
Citat:
valerijanKolege, ja sam ciljao na zvanični test u zvaničnoj instituciji...npr. Institut za mentalno zdravlje. Možda nisam baš ispratio smer teme.

@2012 retko jedem beli krompir, ali onaj drugi na sve načine. Može biti i da je ulje u pitanju. Takođe 51% optužujem sir i beli hleb.
Još jednom napominjem da se nisam specijalno udubljivao u problem, već samo kad mi baš zagusti...par sati analiziram šta sam, kada i kako jeo..


Za beli krompir sam te pitao zato postoji Ludisticki pokret koji zagovara da je stetna hrana koja je bele boje, pa kazem da nisi mozda potpao pod uticaj toga i utvrdio da ti smeta beli krompir.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 20:25 - pre 112 meseci
http://dialab.rs/index.php?str...&id=23&id_kategorija=9

evo recimo sta neki od potencijalnih sarlatana pricaju

sve mi ovo toliko lepo zvuci, da mi je zato i sumnjivo
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 20:44 - pre 112 meseci
Prosle godine na Nova Tv HR bilo na emisiji provjereno bas o tome.
Novinarka urdila test na tri razlicita mjesta i tri posve razlicite metode.
1.Kod jedne sarlatanke koja to radi nekim instrumentom najslicnije muzickom "metronomu".
2.Neka druga ustanova koja odsijece pramen kose (privatna ili drzavna ne sjecam se)
3.U jednoj drzavnoj vodecoj bolnici ipak je u pitanju Zagreb je li....
Rezultati nista ni s cim...
Ovi dva prvih ostavili joj jedino rizu da moze jesti ,dok bolnica upozorila da joj je riza katastrofa :)

Misljenja sam da je intolerancija na hranu vise "stvar u glavi" htjeli mi priznati ili ne radije ce mo okriviti,paprike ili limun da bi zastitili neke od svojih poroka.
Alkohol,pusenje,kafa,ne spavanje,uzivanje u brzoj hrani,uzivanje u visoko kaloricnoj hrani. Hranu dostimanu sa ko zna kojom kolicinom onog sranja koja je obiljezena sa E i neki broj.
Covjek moze biti alergican na laktozu,skrob,gluten i ostalo cijeli zivot ili neki period.Alegrgija moze biti od dan dva ili okinuta cudnom kombinacijom hrane.
Sad da li je taj pojam intolerancija uzet kad je alergija neobjasnjiva i ima samo ponekad.
Ni sam ne znam u koliki je period uguran moderni covjek zadnjih 20.000 godila.Poslednjih 500 nacin ishrane je izmijenjen toliko da se moze posmatrati po nekoj logaritamskoj skali.Posebno zadnjih 50 godina,podignut standard svakakva hrana dostupna u ogromnim kolicinama pa raspali.
I sta da uradi zeludac poslije pretrpavanja suhovinom,sirom pa uz to bila neka salata a gdje ces to bez cuge i ko zna jos kakvih mirodjija.Jeste za desert? Naravno ponesi! A kafa? Naravno! Kakav miks hemije zeludac treba da bi sva ta cudesa svario.
Onda dodje muka i izgovor intolerantan sam na neku hranu...
E ajmo sad jednu ispusiti i popiti jos koju.Nije meni od toga muka pretpostavljam da sam intolerantan :) Ipak idem uraditi taj test!
Tamo te ceka neki nadri sarlatan koji ce ti taj test naplatiti i reci isto ovo ako ga se slusa izmedju redova/recenica.
Toga nije bilo dok je covjek bio skupljac i lovac .
Ako se ulovi nesto jede se meso uglavnom se nije mogao ni prezderat.Ako se nadu neki plodovi jedu se samo oni a ko se od voca ili povrca ozderao.
Ja sam sa zelucom i svim tim simptomima koji su ovdje navedeni vodio bitku godinama naravno i sam sam bio misljeja da sam intolerantan na nesto.
Prosao se cigara problem smanjen za 50%,shvatio da neke kombinacije hrane ne smiju ici skupa a pojedinacno moze.
Znaci ako se ima problem nek obrok bude jedna namirnica drugi obrok nesto drugo.
Dvstruka korist zeludac nema problema on treba jednostavnu i laganu hemiju da to svari a jednolicna hrana ne podstice prejedanje sto je generalno dobro za drzanje kilograma pod kontrolom.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 21:23 - pre 112 meseci
Citat:
CoyoteKG:
http://dialab.rs/index.php?str...&id=23&id_kategorija=9

evo recimo sta neki od potencijalnih sarlatana pricaju

sve mi ovo toliko lepo zvuci, da mi je zato i sumnjivo

Zapravo, dobar deo ovog sto pise na toj stranici je tacan. Mozda su neke brojeve prilagodili ali su principi tacni.
Intolerancija na hranu ili strucno nealergijski hipersenzibilitet moze imati vise uzroka. Npr. nemogucnost varenja neke supstance (kao kod int. na laktozu) ili ne-alergijska reakcija imunog sistema (reakcija tipa 2 ili 3 (IgG) ali ne i IgE koji stvara alergijsku reakciju). Moze cak biti i psiholoska ako neko iz psiholoskih razloga toliko ne podnosi hranu da to ima klinicke posledice.

E sad, sto se tice postupka utvrdjivanja, ne znam kakav je taj njihov. Pise da je analizom krvi ali ne znam tacno kakvu analizu vrse. Mogu vrsiti IgG analizu i to ima smisla.
Ono sto treba izbegavati, ne samo vezano za intoleranciju je bilo sta gde se pominje homeopatija.
Takodje, u poslednje vreme se vrte price o namirnicama koje cine krv/organizam kiselijim ili baznijim. Bilo sta bazirano na tome - zaobici (osim ako nema smisla na osnovu drugog, razumnijeg, kriterijuma).
Takodje u vezi postupka, cak i ako je opisani postupak ispravan, i dalje ne znate da li je analiza uopste uradjena ;)
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 21:41 - pre 112 meseci
Citat:
valerijanKolege, ja sam ciljao na zvanični test u zvaničnoj instituciji...npr. Institut za mentalno zdravlje. Možda nisam baš ispratio smer teme. @2012 retko jedem beli krompir, ali onaj drugi na sve načine. Može biti i da je ulje u pitanju. Takođe 51% optužujem sir i beli hleb. Još jednom napominjem da se nisam specijalno udubljivao u problem, već samo kad mi baš zagusti...par sati analiziram šta sam, kada i kako jeo..
2012:Za beli krompir sam te pitao zato postoji Ludisticki pokret koji zagovara da je stetna hrana koja je bele boje, pa kazem da nisi mozda potpao pod uticaj toga i utvrdio da ti smeta beli krompir.


Kad smo kod bele "boje", najviše mi smeta beli luk...

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 22:17 - pre 112 meseci
Citat:
CoyoteKG: http://dialab.rs/index.php?str...&id=23&id_kategorija=9 evo recimo sta neki od potencijalnih sarlatana pricaju. sve mi ovo toliko lepo zvuci, da mi je zato i sumnjivo

Citat:
Brojne studije, u proteklih 25 godina, pokazuju da 55% ljudske populacije pokazuje hipersenzitivnost - abnormalnu reakciju organizma na odredjene komponente hrane i pica koji se uzimaju svakodnevno.-

Ozbiljnost se već naslućuje upotrebom slova C umesto Ć na veoma "problematičnom" mestu.
Te tako imamo "abormalnu reakciju na određene komponente piCa". To je možda ključ muškaraca koji vole muškarce,
a "abnormalna reakcija na komponenta hrane" tj. "hrana/e" je sigurno neka starosrpska osnova reči Ka.ra/e, pa je to verovatno ključ žena koje vole žene.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 22:20 - pre 112 meseci
postoji više savetovališta po beogradu koja se bave tom analizom.
uzmu malo krvi i 3-4000 i za par dana ti daju spisak hrane koju
možeš da jedeš. a sve je to teška prevara , i priča je otprilike ovakva :
http://dijetaplus.com/dijeta-ishrana-po-krvnim-grupama/

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 22:22 - pre 112 meseci
Citat:
Shadowed:
Takodje u vezi postupka, cak i ako je opisani postupak ispravan, i dalje ne znate da li je analiza uopste uradjena ;)

Da, kad sam poceo da se raspitujem malo, po netu vidim gomilu njih koji rade te testove, ali se ispostavlja da svi uzorak krvi salju postom u neke 2-3 klinike u BG-u.
Nemam pojma koje su to klinike, nisam dalje guglao.

I sad kad bih ja u KGu u nekoj klinici koja ima ugovor sa tim iz BG-a, dao krv. Da li bi oni poslali, ili bi mi dali neke random rezultate...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 23:04 - pre 112 meseci
BeoLab, cini mi se, je radio i direktne testove sa uzorkom krvi (ali to je samo nekih 16-ak najtipicnijih namirnica, pa se otprilike po njima mogu i grupe naslutiti kao). To je test koji nije imao nikakve veze sa krvnom grupom, niti kojekavim ne-hemijskim analizama, vec kao test na kozi (PRICK).

Vise ga ne rade izgleda, vec samo neke na gomilu namirnica, nesto kao Dialab verovatno.


Zar nije lakse za netoleranciju da se proba prosto ogromna kolicine te namirnice, ceo dan-dva, bez iceg drugog?:)
Postoji i alergija na hranu koja se ispoljava u jednjaku/zelucu.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 23:12 - pre 112 meseci
Citat:
CoyoteKG:
I sad kad bih ja u KGu u nekoj klinici koja ima ugovor sa tim iz BG-a, dao krv. Da li bi oni poslali, ili bi mi dali neke random rezultate...

Nebitno. Efekat je isti. :D


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 23:31 - pre 112 meseci
Citat:
branko tod:
postoji više savetovališta po beogradu koja se bave tom analizom.
uzmu malo krvi i 3-4000 i za par dana ti daju spisak hrane koju
možeš da jedeš. a sve je to teška prevara , i priča je otprilike ovakva :
http://dijetaplus.com/dijeta-ishrana-po-krvnim-grupama/

Ishrana po krvnim grupama je zasebna prica.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9455 Profil

icon Re: Test intolerancije na hranu27.12.2014. u 23:43 - pre 112 meseci
Citat:
Shadowed: Ishrana po krvnim grupama je zasebna prica.


Nije. Rezultati dobijeni preko tih analiza se podudaraju sa tom teorijom.
Alergološki test je sasvim druga stvar. To je dugotrajna ozbiljna priča.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Test intolerancije na hranu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27342 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.