Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?

[ Pregleda: 6858 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?06.01.2015. u 15:09 - pre 112 meseci
U nasoj zemlji vazi zakon da do 21godine smemo da vozimo auto sa 74ks po toni ,e pa mene zanima ako neko sigurno zna kakav je taj zakon u austriji ?do koliko godina i do koliko konja sme tamo da vozi?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?06.01.2015. u 23:16 - pre 112 meseci
Citat:
desire x:
U nasoj zemlji vazi zakon da do 21godine smemo da vozimo auto sa 74ks po toni


Ako sam dobro shvatio, novopeceni divljak ne moze da vozi neke modele vw polo ali zato bez problema moze da sedne u land cruiser?

P.S. Jel se racuna masa praznog vozila ili maksimalna masa?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?07.01.2015. u 00:52 - pre 112 meseci
@desire x

Ne postoji takvo ogranicenje.

Cini mi se da je 2011-te postojao predlog o ogranicenjima ali nije usvojen.

http://de.wikipedia.org/wiki/F%C3%BChrerschein_%28EU-Recht%29



@Informer

Mogu i pojedini modeli

Mercedes G 250 i 290 GD ( masa praznog vozila je oko 2t )
Jeep Grand Cherokee....
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?07.01.2015. u 10:06 - pre 112 meseci
Jeste da je malo blesav zakon, drugi su problemi i resenja u pitanju, vaspitni i problem lose obuke, ali ne vidim cemu poredjenja sa nekom drugom zeljom.
Mislim, mi smo neuporedivi.

BTW, nije to malo KS, s obzirom da su automobili srednje klase preko 1300kg, sto odgovara snazi 100-105KS..

Pa da li je to malo, za nekoga ko realno ne zna da vozi, samo voli, i misli da zna...?

Voznja je malo sloznija vestina, osim poznavanja propisa, a brza voznja zaista nije za svakoga...

Nekako se "ukrstilo", da su automobili poslednjih decenija olako "preskocili" 100ks, pa se nesrece mladih vozaca, ucesnika u saobracaju, dogadjaju u neprihvatljivom broju...
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?07.01.2015. u 11:17 - pre 112 meseci
Ali zato neće moći da vozi yugo 55, ali audi A6 hoće. Odličan predlog su napravili :(
Trebalo je da se stavi ograničenje po kw ali ne po toni.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?07.01.2015. u 12:51 - pre 112 meseci
Mada licno mislim da snaga automobila nema prevelike veze u nesrecama sa kobnim ishodom, mislim bas suprotno: da je snazniji i skuplji automobil bezbedniji, rasprava o novom zakonu nece pomoci Lali da dobije odgovor na postavljeno pitanje.


Zakoni se, kako u zemljama okruzenja tako i u zemljama Evrope razlikuju od drzave do drzave, a jedino zajednicko je sledece (pozivajuci se na Becku konvenciju i i toga da se potpisnice toga moraju pridrzavati) pa onda sledi odgovor Lali:


Ako posedujes mesto boravka, legalnu vozacku dozvollu i vozilo registrovano u odredjenoj (istoj) drzavi i ako si u okviru propisa te drzave, policija u Srbiji te NE sme kazniti.

Drugim recima, ako je u drzavi iz koje potice osamnaestogodisnji mladi vozac dozvoljeno voziti Ferari od 600KS, u Srbiji te zbog toga niko ne moze kazniti, ali ako iznjmljujes, ili pozajmljujes vozilo u Srbiji onda si duzan pridrzavati se zakona koji vaze u Srbiji i koja imaju odredjena ogranicenja. Malo paradoksalno zvuci, ali je tako.


P.S.

Sta to u nasem slucaku konkretno znaci, a sto ce srpske vozace najvise pogoditi. Na primer mladi vozac koji u Srbiju dodje iz Crne Gore, drzave u kojoj nema ogranicenja, nesmetano ce moci voziti svog Audia sa turbo motorom od 300KS, za raliku od njegovog brata koji zivi u Srbiji i koji takav Audi do svoje 21. godine moze samo tuzno posmatrati, ili se njime voziti na zadnjem sedistu.



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 07.01.2015. u 14:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?07.01.2015. u 12:57 - pre 112 meseci
Meni brat zivi u Becu i kaze da vazi zakon do 24godine nesme da vozis auto do 80ks ne znam dali je tacna informacija ?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?08.01.2015. u 08:27 - pre 112 meseci
NIje ni bitno da li su jaci i skuplji automobili bezbedniji.

Ovde je u pitanju sukob civilizacija, mada neki bezuspesno pokusavaju da se porede sa drugima. Balkanskog kvazi narko nabudzenog mentaliteta i strane tehnologije...strane po vise osnova..

Jednostavno, opsta povrsnost i nekvalitet je odlika vecinskog mentaliteta. Brza voznja je gazenje pedale do daske i vitlanje besomucno volanom uz vristanje.

Nikakva tehnicka kultura i izgradjena vestine NE STOJE "iza" doticne "brze voznje". Bolje receno sulude...

PA se odlucilo da prevlada neko izkstvo, kao najgluplja opcija, posto monopole na obrazovanje vozaca drze nedostojni te delatnosti.

A da se malo uporedimo sa Finskom, po pitanju mladih vozaca, a ne sa Kolumbijom, i njihovim narko dilerima?
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?08.01.2015. u 10:02 - pre 112 meseci
@Zarko Silic
Ko i kako određuje koji članovi ZOBS-a važe za stranca koji vozi u Srbiji a koji ne važi? Da li vozač iz inostranstva koji vozi u Srbiji može da ima 0,3‰ alkohola u krvi ili onoliko koliko je u njegovoj državi dozvoljeno? Koliko znam važi zakon države u kojoj voziš, ne?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.159.192



+333 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?08.01.2015. u 11:58 - pre 112 meseci
Po Beckoj konvenciji oprema na vozilu, karakteristike vozila, osovinsko opterecenje i slicno se tretira prema zakonima drzave u kojoj je vozilo registrovano.
Npr ameri imaju crvene migavce i nelogicno je rtraziti da iste promijene kad predju u Kanadu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?08.01.2015. u 13:35 - pre 112 meseci
Upravo tako.

Promili tu ne spadaju.

Apropo brze i bahate voznje:

Nemojde misliti da je na toboze kulturnom Zapadu nema. Itekako je ima i veoma je izrazena. Rekao bih, u pojedinim regionima, izrazenija nego sto je kod nas.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?09.01.2015. u 12:09 - pre 112 meseci
Citat:
desire x:
Meni brat zivi u Becu i kaze da vazi zakon do 24godine nesme da vozis auto do 80ks ne znam dali je tacna informacija ?



Nema takve zabrane u Austiji. Tvoj brat je pogresno informisan.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ogranicenje snage motora za vozace pocetnike? Austrija i druge drzave?

[ Pregleda: 6858 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.