Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 23539 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?31.03.2015. u 21:46 - pre 110 meseci
Ja sam bio u PVO
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?01.04.2015. u 03:09 - pre 110 meseci
Gde sam bio, pa kući. Spremio sam tog dana ranac sa koncentracijom neophodnih stvari, čekao sirene, onda otišao u kola i zbrisao.

Nego, tada smo imali pravu vojsku, sada imamo šarenu lažu. Ono što nisu uspeli (do kraja) tada bombama (da unište vojsku i okupiraju Srbiju), uspeli su kasnije korumpiranjem političara (tj. ministara). Da su sadašnji (i malpređašnji) političari na vlasti, i onaj Rambuje zbog kog se ratovalo (a u kome se tražio slobodan prolaz NATO vojnika kroz Srbiju, sa specijalnim statusom - imunitetom od bilo kakve odgovornosti) bi bio oberučke prihvaćen i još bi i zahvaljivali na ukazanoj časti. Evo, sad pre neku nedelju je to isto prihvaćeno (IPAP) bez ikakve pretnje bombama, i još se ponose "sporazumom".

Ma milina jedna od države.

Jad i beda, uzaludno izginuli nedužni ljudi da bi sad stoka pljunula na sve te mrtve i sa osmehom potpisala ono što smo tad uspeli da odbranimo: nezavisnost (doduše bez Kosova, ali ipak nezavisnost).
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?01.04.2015. u 10:16 - pre 110 meseci
Citat:
pisac: Gde sam bio, pa kući. Spremio sam tog dana ranac sa koncentracijom neophodnih stvari, čekao sirene, onda otišao u kola i zbrisao.

Nego, tada smo imali pravu vojsku, sada imamo šarenu lažu. Ono što nisu uspeli (do kraja) tada bombama (da unište vojsku i okupiraju Srbiju), uspeli su kasnije korumpiranjem političara (tj. ministara). Da su sadašnji (i malpređašnji) političari na vlasti, i onaj Rambuje zbog kog se ratovalo (a u kome se tražio slobodan prolaz NATO vojnika kroz Srbiju, sa specijalnim statusom - imunitetom od bilo kakve odgovornosti) bi bio oberučke prihvaćen i još bi i zahvaljivali na ukazanoj časti. Evo, sad pre neku nedelju je to isto prihvaćeno (IPAP) bez ikakve pretnje bombama, i još se ponose "sporazumom".

Ma milina jedna od države.

Jad i beda, uzaludno izginuli nedužni ljudi da bi sad stoka pljunula na sve te mrtve i sa osmehom potpisala ono što smo tad uspeli da odbranimo: nezavisnost (doduše bez Kosova, ali ipak nezavisnost).

Pa pazi, baš bi glupavi ispali i mi i oni ako bi morali dva puta da nas bombarduju zbog iste stvari. Nego, kad pominješ pravu vojsku, jesi li i ti od onih što tvrde da smo 1999 pobedili NATO?
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?01.04.2015. u 13:15 - pre 110 meseci
A ti, Dule?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?01.04.2015. u 14:22 - pre 110 meseci
Nismo mi nikoga pobedili, vec smo odvratili NATO od "lagane" igrarije terenskog ratovanja.

Prakticno su izbrukani kao nikada do tada, mada su sa ove distance ispali pobednici, oni, ali ne na bojnom polju.

Znacajno su i taktiku promenili, sada guraju tudja ledja da prime batine, kao u arapskom prolecu...

Irak svakako nisu ponovili, iako je vojska bila znacajno manja, ali znacajno prgavija.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?01.04.2015. u 14:27 - pre 110 meseci
Citat:
vladd: Prakticno su izbrukani kao nikada do tada, mada su sa ove distance ispali pobednici, oni, ali ne na bojnom polju.

Ma razvalili smo ih od bruke i sramote.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 07:32 - pre 110 meseci
Citat:
branko tod:
A ti, Dule?


A ja Branko šta?

Ako pitaš gde sam bio, ne sećam se. Sećam se najbolje poslednje večeri, ja u krevetu lego da spavam, a neke pijane budale proslavljaju. Sad dal' su proslavljale pobedu ili što je završeno, nisam nikad saznao. U svakom slučaju nije bila prilika da se slavi.

Ako pitaš da li tvrdim da smo ih pobedili, ne tvrdim. Čak šta više, urnisali su nas.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 14:44 - pre 110 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
vladd: Prakticno su izbrukani kao nikada do tada, mada su sa ove distance ispali pobednici, oni, ali ne na bojnom polju.

Ma razvalili smo ih od bruke i sramote.



Nismo nikoga razvalili, ali smo ih izbrukali.

Tolika kolicina "zdruzenih snaga", prakticno resursi od preko 400 miliona stanovnika protiv resursa 7 miliona stanovnika, razvaljivanje(jedino, pravo i nesumnjivo) stelt tehnologije podmladjenom opremom iz 70-ih godina, odsustvo resenja za kopnenu invaziju, promena taktike ratovanja..sve im se to dogodilo nakon "zdruzene sile".

Naletali su sa minimum 24 aparata sa posadom, jedino su bespilotne letilice letele u malom broju i bez teske zastite, podigli su prag leta na 16km...kopnena operacija na granici razuma...

Za takvu silu, tolika promena taktike je poprilicno znacajna. Dotadasnje taktike su prosto pale u vodu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 14:49 - pre 110 meseci
Citat:
vladd: Nismo nikoga razvalili, ali smo ih izbrukali.

Tolika kolicina "zdruzenih snaga", prakticno resursi od preko 400 miliona stanovnika protiv resursa 7 miliona stanovnika, razvaljivanje(jedino, pravo i nesumnjivo) stelt tehnologije podmladjenom opremom iz 70-ih godina, odsustvo resenja za kopnenu invaziju, promena taktike ratovanja..sve im se to dogodilo nakon "zdruzene sile".

Strasno koliko ljudi mogu da veruju u bajke. Potpuno odsustvo realnosti.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 14:57 - pre 110 meseci
Citat:
vladd:
Tolika kolicina "zdruzenih snaga", prakticno resursi od preko 400 miliona stanovnika protiv resursa 7 miliona stanovnika, razvaljivanje(jedino, pravo i nesumnjivo) stelt tehnologije podmladjenom opremom iz 70-ih godina, odsustvo resenja za kopnenu invaziju, promena taktike ratovanja..sve im se to dogodilo nakon "zdruzene sile".

Cek, ti hoces da kazes da su te zemlje ucesnice celokupne svoje svojne resurse usmerili u tu akciju?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 15:00 - pre 110 meseci
Citat:
vladd:
Citat:
DaliborP:
Citat:
vladd: Prakticno su izbrukani kao nikada do tada, mada su sa ove distance ispali pobednici, oni, ali ne na bojnom polju.

Ma razvalili smo ih od bruke i sramote.



Nismo nikoga razvalili, ali smo ih izbrukali.

Tolika kolicina "zdruzenih snaga", prakticno resursi od preko 400 miliona stanovnika protiv resursa 7 miliona stanovnika, razvaljivanje(jedino, pravo i nesumnjivo) stelt tehnologije podmladjenom opremom iz 70-ih godina, odsustvo resenja za kopnenu invaziju, promena taktike ratovanja..sve im se to dogodilo nakon "zdruzene sile".

Naletali su sa minimum 24 aparata sa posadom, jedino su bespilotne letilice letele u malom broju i bez teske zastite, podigli su prag leta na 16km...kopnena operacija na granici razuma...

Za takvu silu, tolika promena taktike je poprilicno znacajna. Dotadasnje taktike su prosto pale u vodu.



Sto se femkas vladd? Reci da smo pobjedili NATO pakt i to je to.
Sta ga uvijas u oblande sa svih strana i pravis se lud.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 15:09 - pre 110 meseci
"Oboren još jedan zločinački avion. Pilot se katapultirao, lokalno stanovništvo u poteri"
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 15:13 - pre 110 meseci
Citat:
deedee6: "Oboren još jedan zločinački avion. Pilot se katapultirao, lokalno stanovništvo u poteri"

Sveukupno, cela 2 aviona. Onda su zbog tih silnih gubitaka promenili "taktiku ratovanja" sto kaze vladd....i onda smo ih "pobedilii".
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 16:09 - pre 110 meseci
Ne znam za vas, ali ja sam bio spreman da poginem. Ne za ideale, vec za porodicu i domovinu.

Ja nisam obozavalac ni nato ni zapada, vec ovog okolnog brloga, i nekako sam bas bio resen da se oduprem, ne koliko mogu, vec da nadmasim sebe...

I ono sto sam cinio, ispunjavalo me zadovoljstvom, da mogu da doprinesem nekakvoj odbrani i da povecam stetu nanetu agresoru..

Ne smatram da sam ikoga pobedio, sem sopstveni strah. Kako sam zeleo da nato sili napravim stetu, tako sam zeleo i politickom olosu Srbije da naplatim za sve svinjarije koje su cinili.

Nekako je namireno od obe zelje, pomalo, ali znacajno vise nego sto bih sam nesto mogao da uradim.

S te strane sam jako zadovoljan, i nebitno je da se svrstavam u pobednike ili porazene, ispunjeni su neki ciljevi.

Ucestvovao u sukobu, u kom je odvracena najjaca sila planete, i bio u revoluciji koja je skinula komunjarsku bandu.

Ne moze lepse...kasnije se to izrodilo u ovece gluposti...ali nema veze..trajalo je koliko je trajalo...

Sacekali su da omatorim pa da sve izvrnu naglavacke
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
88.128.80.*



+7177 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 16:36 - pre 110 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
vladd:
Tolika kolicina "zdruzenih snaga", prakticno resursi od preko 400 miliona stanovnika protiv resursa 7 miliona stanovnika, razvaljivanje(jedino, pravo i nesumnjivo) stelt tehnologije podmladjenom opremom iz 70-ih godina, odsustvo resenja za kopnenu invaziju, promena taktike ratovanja..sve im se to dogodilo nakon "zdruzene sile".

Cek, ti hoces da kazes da su te zemlje ucesnice celokupne svoje svojne resurse usmerili u tu akciju?


Svasta se desava prvog aprila...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 17:18 - pre 110 meseci
Citat:
DaliborP: Strasno koliko ljudi mogu da veruju u bajke. Potpuno odsustvo realnosti.


I ja to kažem. Ali ne za vladd-a

NATO nismo pobedili, ali smo sačuvali dosta više od onoga što je traženo u Rambujeu. Jel sad jasnije?

Međutim, sada lju ovi prodali i to što smo tad uspeli da sačuvamo.

Ako bi tažili analogiju u istoriji sa ovime što se upravo sada dešava: 1.svetskog rata ne bi ni bilo jer bi mi sa Vučkom i Dačićem pristali na sve ultimatume Austrougarske, i još bi se ponosili kako nas Austrougarska najzad ceni i poštuje dok nas gazi čizmama.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 17:42 - pre 110 meseci
Citat:
pisac: I ja to kažem. Ali ne za vladd-a

NATO nismo pobedili, ali smo sačuvali dosta više od onoga što je traženo u Rambujeu. Jel sad jasnije?

Međutim, sada lju ovi prodali i to što smo tad uspeli da sačuvamo.

Ako bi tažili analogiju u istoriji sa ovime što se upravo sada dešava: 1.svetskog rata ne bi ni bilo jer bi mi sa Vučkom i Dačićem pristali na sve ultimatume Austrougarske, i još bi se ponosili kako nas Austrougarska najzad ceni i poštuje dok nas gazi čizmama.


U poslednoj recenici je najveca zabluda, pa da krenemo od nje.
Ako pogledamo kroz istoriju nema elemenata za tvoju tvrdnju, Austroungarska je vise pomagala odosto odmagala Srbiji. Ulazak Srbije u Prvi svetski rat je greska, isto kao i ulazak u rat sa NATO savezom. Politika koja je predhodila tim dogadjajima je apsolutno pogresna.

Slovenija je bila u sastavu Austroungarske, Hrvatska takodje, ali nema nekih tragova "gazenja cizmama". Austoungarskoj je jedino trebao izlaz na more i nista vise, za to je bila spremana i da plati. Napravila bi se pruga, Srbija bi se modernizovala i to je cela prica. Ako se pogledaju istorijski dokumenti o zivotu i radu Srba na podrucju Vojvodine do 1914 nema tragova o maltretiranju, diskriminaciji ili bilo cime slicnom, sto samo po sebi znaci da je za ocekivati isti takav odnos i prema ostatku Srbije da je bila deo Austroungarske.

Ako napravimo skok i dodjemo u zbivanja '90-tih, nema tragova u tezama da bi NATO gazio Srbiju ili ocekivati nekavo neljudsko ponasanje. To je samo demagogija koja se ponavlja da bi se branile nekakve promasene teze. Postavljanje baze na teritoriju Srbije ne predstavlja nikakav realan problem osim u glavama pojedinaca zaljubljenih u Rusiju. Ako pogledamo iskustva drzava koje imaju baze (NATO ili Americke) na svojoj teritoriji nema elemenata gazenja ili neceg negativnog.
Italija ima baze na svojoj teritoriji 70 godina, Grci su imali baze, ima baza u Nemackoj, ima baza u Turskoj, sustina je sto baza ima, ali nema negativnosti od toga ili ih niko ne moze videti osim odredjenog dela stanovnistva Srbije.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.home.otenet.gr.



+1365 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 17:48 - pre 110 meseci
Citat:
vladd:
Ne znam za vas, ali ja sam bio spreman da poginem. Ne za ideale, vec za porodicu i domovinu.

Ja nisam obozavalac ni nato ni zapada, vec ovog okolnog brloga, i nekako sam bas bio resen da se oduprem, ne koliko mogu, vec da nadmasim sebe...

I ono sto sam cinio, ispunjavalo me zadovoljstvom, da mogu da doprinesem nekakvoj odbrani i da povecam stetu nanetu agresoru..

Ne smatram da sam ikoga pobedio, sem sopstveni strah. Kako sam zeleo da nato sili napravim stetu, tako sam zeleo i politickom olosu Srbije da naplatim za sve svinjarije koje su cinili.

Nekako je namireno od obe zelje, pomalo, ali znacajno vise nego sto bih sam nesto mogao da uradim.

S te strane sam jako zadovoljan, i nebitno je da se svrstavam u pobednike ili porazene, ispunjeni su neki ciljevi.:)

Ucestvovao u sukobu, u kom je odvracena najjaca sila planete, i bio u revoluciji koja je skinula komunjarsku bandu.

Ne moze lepse...kasnije se to izrodilo u ovece gluposti...ali nema veze..trajalo je koliko je trajalo...:)

Sacekali su da omatorim pa da sve izvrnu naglavacke:)



kakvo k3nj@nj3 majko mila.....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 18:28 - pre 110 meseci
Dexic se ne javlja posto se pre 16 godina buckao tati u jajcima.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?02.04.2015. u 20:00 - pre 110 meseci
@Braksi

Ajde ti reci ljudima ovako iz prve ruke koje posledice imas od postojanja USA/NATO baze u Italiji. Kako tebe kao gradjanina Italije pritiska /gazi strana cizma. Moze li se to podneti ili je nepodnosljivo?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gde ste bili 24. marta pre 16 godina ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 23539 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.