Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krečenje kompresorom

elitemadzone.org :: TechZone :: Krečenje kompresorom

[ Pregleda: 22528 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Krečenje kompresorom27.03.2015. u 09:38 - pre 110 meseci
Dakle, ne ono sa reklama Top Shop, nego pravi kompresor. Jel može da se kreči, i kako to sve ispadne ?

Ako neko zna: kakav je pištolj - prskalica potrebna ? Čitam nešto po netu, ali sve nešto vezano za farbanje - lakiranje automobila.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Krečenje kompresorom27.03.2015. u 09:53 - pre 110 meseci
Jel misliš na pravi kreč ili na boju. Za boju ne bi trebalo da ima razlike da li farbaš auto ili zid. Za kreč ne znam, možda je gušći ili gromuljastiji?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Krečenje kompresorom27.03.2015. u 10:07 - pre 110 meseci
Najbolje je da uzmes, ako nadjes, krec u prahu. Ja sam jedne godine uzeo i odusevio se. Ne znam kako i zbog cega, ali s tim krecom sam okrecio jednu prostoriju koja je bila blagi uzas i posle prve ruke belo da belje ne moze biti. Kada sam isao sa onim klasicnim gasenim, koji se kupuje u dzaku od po 35kg, katastrofa, nema ni pola te beline koju dahje ovaj u prahu.

Dobar je jer, je prah jako sitan i ne treba da ga naknadno procedis ako ces da prskas kompresorom, dok oni `mokri` u grumenovima moras da procedis sa odgovarajucim sitom, sto zna da potraje...

Ali, veruj mi, bez dobre cetke, nista :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Krečenje kompresorom27.03.2015. u 10:46 - pre 110 meseci
Izvinjavam se bio sam neprecizan. Ne, ne misliim na kreč. Odavno koristim samo savremene boje za zidove, ali eto, farbanje zidova i dalje zovem "krečenje".

Dakle, planiram da koristim savremene, disperzivne boje za zidove. Prvo akrilna emulzija ("podloga") a onda "disperzija".

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Krečenje kompresorom27.03.2015. u 11:02 - pre 110 meseci
Inace, pistolji za farbanje, barem kada pricamo o onima kojima se farbju automobili, rasipaju oko 35-40% boje, tako da na autu, zidu, ostane 60-65%. Jeste brze nego valjkom, ali mislim da nije prakticno, zbog ovog rasipanja boje, da ne pricamo o tome da ce ti vazduh u kuci biti pun rasprsene farbe, barem bi tako trebalo, ako izvodimo neku analogiju sa farbanjem automobila. Teoretski, moglo bi i sa pistoljem za farbanje automobila, samo ne znam koja bi dizna bila odgovarajuca. Mislim da bi ti trebao neki pistolj koji ima vecu efikasnost.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Krečenje kompresorom27.03.2015. u 12:26 - pre 110 meseci
Krecenje pistoljem jedino ako je taj stan potpuno prazan, u protivnom ce ti vise vremena trebati za ciscenje nego za krecenje.

Ne koriste dzabe profesionalci i dalje valjak i cetku.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Krečenje kompresorom28.03.2015. u 20:08 - pre 110 meseci
Nekada se krečilo sa špricom i ručnom pumpom i to je bio jedini način farbanja.
Traži zaštitu svega i teško pranje po završetku. Mogao je i 1mm da se nabaci.
Pritisak sigurno 5 Bara.
Znam da sada kompresorom farbaju drvenariju.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Krečenje kompresorom10.04.2015. u 20:19 - pre 110 meseci
Pre nekoliko godina "moj rodjak sa sela" je krecio sa pistoljem i kompresorom...Ja sam mu pozajmio kompresor, i kad mi je rekao za sta mu treba, zacudio sam se...Medjutim, on je na buvljaku u Pancevu, kupio pistolj za krecenje...To sam tad prvi put video...To je pistolj, iste konstrukcije kao za lakiranje, samo malo vecih dimenzija i mesto klasicnog rezervoara ima rezervoar na vrhu od metala slican otvorenoj kofi...kao neki veliki levak...i u njega staje nekoliko litara farbe. Prilicno je tezak za drzanje i malo je nezgrapno za rad, ali on je odradio posao...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Krečenje kompresorom11.04.2015. u 06:12 - pre 110 meseci
Moram ti reći da malo kasniš.Ali nije ništa u tome loše da čovek upozna i nauči razne stvari nešto kasnije.
Jer sam ja ove(GRACO MARK V) mašine nabavio 2004god. I firma radila po BG-u.
Postoje mašine za mašinsko nanošenje glet mase i krečenje.(jedna mašina).Ni malo to nisu jeftine "igračke".Cena mašine se kreće od 5k€.Rezervni delovi,poštolji,creva i sl. su da te zaboli glava.Ali sa druge strane zarada je ok, jer površinski dosta odrađuje.I baš za to je i predviđena.Nove i prazne zgrade.Manje ljudi i sl.
Sa kompresorom za farbanje,lakiranje da kreneš da krečiš to nije moguće.Jer presek dizne i pritisak mašine je malo složeniji za tu vrstu nanošenja.Jer se tu koristi "airless" ..bez vazduha nanošenje(300 bara).A kompresor na protiv radi bas na vazduh..
Proizvođači mašina:
Wagner (malo jednostavniji modeli)
Graco
PFT
..itd.
Kao i razne vrste materijala koji se koriste za nanošenje putem ovih mašina.U to vreme proizvodila se i gotova glet masa za ovau vrstu mašina(Zemun)..







 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Krečenje kompresorom

[ Pregleda: 22528 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.