Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64434 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 10:55 - pre 107 meseci
Nije stvar u "super" culima vec sta mozak radi sa signalima koje dobija od nasih sasvim obicnih cula. Vecina bude odbacena, jedan deo interpretiran ali nikada ne dodje do svesnog dela u "sirovom" obliku vec samo ta interpretacija itd.
Mene je jednom probudila macka dok je hodala po sobi, po tepihu (nemam macku nego je usla kroz prozor). Dok sam bio budan nisam cak bio siguran da li se uopste nesto cuje ali je ipak bilo dovoljno da me probudi. A sa druge strane, imao sam obicaj da prespavam munju (da ne kazem grom) koja udari na 100ak metara od mene. A kod nekog drugog bi bilo obrnuto.
Tako si i ti mogao osetiti neki blag potres i da mozak odluci da je to bitno i probudi te a kod drugih se to ne dogodi.

E sad, to je jedna mogucnost (imho, najverovatnija). Stvar je u tome da ni u jednom slucaju nema dovoljno informacija da se sa sigurnoscu odredi sta je u pitanju. Pa se tako moze dati vise objasnjenja (slucajnost je jedno od njih i sasvim validno) a cim je vise, neko nije tacno, i ljudi ce birati uglavnom ono koje im se najvise svidja a ostala odbaciti kao netacna.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 11:31 - pre 107 meseci
A znaci to nije samo do tebe, vi to porodicno?
Do sada smo pricali samo o telepatiji. Kako granata nije zivo bice pa ne moze mislima da je obavesti o svom skorom rusilackom pohodu, to bi znacilo da je mama vidovita. Eto novog pojma. Ti si telepatican, majka vidovita. Verovatno i ostali clanovi porodice imaju neki dar. Mislim da imas idealnu priliku da krenes sa nekim realitijem. Mozda potisnes imperiju Kardashian, dobar je to biznis.


Naravno da je slucajnost. Ja znam (ne licno) jednog lika koji je leteo avionom, i prvi put u zivotu tog dana zamolio stjuardesu da sedne na neko drugo mesto posto avion nije bio pun. Ona je dozvolila, desila se nesreca i on je preziveo, a ostali koji su sedeli u blizini njegovog starog mesta nisu. Zivot je pun slucajnosti. Ja sam slucajno jednom sreo svoju zenu (niti je ona morala izaci tog dana, niti sam ja, niti smo morali da se nadjemo u isto vreme na istom mestu i jos jedno drugom u vidokrugu), onda sam isto tako slucajno joj prisao tog dana a ona je slucajno bila dobre volje pa me je trpila jedno vreme i dala mi sansu da je upoznam. Posle smo se zabavljali pa smo se i svadjali i slucajno smo se uvek nekako pomirili (znas ne mora se po default-u u svakoj svadji pomiriti). I onda sam slucajno jednog dana cuo za oglas u mojoj firmi da trazi radnika (rekao mi jedan drug koga sam tada slucajno sreo a nisam ga video prethodnih par meseci), i eto slucajno tada nisam imao posao, otisao sam na razgovor i kladim se da je slucajno to sto sam im se bas ja dopao (po subjetivnom osecaju onoga ko je odlucivao, a mogao je slucajno da bude bolestan tog dana a neko drugi da me ne izabere), i tako sam se slucajno zaposlio. Mogu ovako do sutra. Jel kontas koliko je zivot skup slucajnosti? Osim ako ne mislis da mi je sve to bilo unapred upisamo u zvezdama.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 11:34 - pre 107 meseci
Ccc, ne citas lepo sta pisem :) Nisam rekao da jeste slucajnost vec da moze biti i da se moze dati vise objasnjenja ali se ne moze znati koje je tacno (inace ne bi ni bile zanimljive te price).

Inace, mozak je jedno vrlo nezgodno i prevrtljivo sokocalo i ume da bude los sedok i samom sebi. Zato se ja uglavnom i ne trudim da objasnjavam ovakve price. Ono sto sam prethodno napisao je bilo zato sto me eto, podsetilo na neku situaciju. Jednostavno, nije moguce odrediti sta se tacno desilo u tim situacijama koje si ispricao jer naprosto nema dovoljno informacija. Bilo ko da tvrdi da je sigurno bila slucajnost ili sigurno bila telepatija ili sigurno bilo [upisi po zelji] lupa. Ne zato sto nije to bilo vec zato sto moze samo da nagadja. Zato sam rekao da je slucajnost mogucnost a ne ono sto je bilo.

To ti je kao da ti neko da neki broj (npr 10) i kaze da ga je dobio sabiranjem dva broja. Ti mozes naci koliko hoces objasnjenja koja su ta dva broja (2 i 8, 9 i 1, -34234 i 34244, ...) i svako od njih bi moglo biti tacno, ali nikako ne mozes znati koja je on zapravo dva broja sabrao jer nema dovoljno informacija.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 11:34 - pre 107 meseci
@Blue samo bez vređanja, ne budi idiot idiote. Tema je takva kakva je...

Shadowed, razumem ja tebe, ali ove dve stvari su mi toliko neobjašnjive (ne računajući zemljotres, tu ne verujem ni ja), da ne bih mogao da ih pripišem nečemu racionalnom.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 11:39 - pre 107 meseci
Jesam li ja negde napisao neku ruznu rec o tebi sem da si vidovit, sto opet nisam ja rekao vec ti pokusavas da me ubedis? I kakva je to ruzna rec?

Mislim da sam ti bas dao argument gomile slucajnosti koje sigurno ne mozes da opovrgnes zdravim razumom.

Hm... idiot.. lepo. Hvala.

 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 11:39 - pre 107 meseci
Synchronicity
Citat:
Synchronicity implies that, just as events may be connected by causality, they may also be connected by meaning. Events connected by meaning need not have an explanation in terms of causality; this contradicts the Axiom of Causality in specific cases but does not contradict causality generally.

Dakle, od uobičajenog percepiranja povezanosti dogadjaja u smislu kautalnosti
može se govoriti i o povezanosti dogadjaja u smislu značenja.

Kauzalnost je uvek ispred značenja
ali mozak može da obrne redosled.


Citat:
Blue82:

Ja znam (ne licno) jednog lika koji je leteo avionom, i prvi put u zivotu tog dana zamolio stjuardesu da sedne na neko drugo mesto posto avion nije bio pun.

To ima i film (Tri Priče) u kome čovek juri za autobusom ali ga vozač ne prima jer "nema mesta".
Nakon toga autobus uleti u saobraćajnu nesreću i svi gidu.
A čovek sa torbom ostane u čudu.

Ima jedna knjiga objavljena pre 30-tak godina u kojoj je navedeno dosta takvih primera
tada nazivanih "prekognicija".
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 11:49 - pre 107 meseci
Citat:
CoyoteKG:
1. Te noći je prvi put za toliko meseci došla da nas premesti u kupatilo. Zašto baš tada? Zašto nije nikada ranije? Samo da ne bude, "mozak je obradio situaciju, nelogičan redosled pucanja, prvo pucPUCpucpucPUC, a ranije je bilo samo PUCPUCpuc"...
2. Zašto se bacila na pod pre nego što je udarila granata? Kako je to mogla da vidi te granate i da tako brzo odreaguje. Čak i da je videla neke granate sa okolnog brda, kako bi mogla da pretpostavi da idu baš ka našoj sobi? I ja sam noću video 1000 puta takve granate, preletale su preko kasarne non stop, jer je kasarna bila u centru grada, a "naši" su se sa "njihovima" dobacivali non stop. Čak su ove granate bile sa našeg brda, kako smo kasnije saznali gađali su taj neki soliter koji je bio pored našeg objekta, ali su podbacili...

Ako nije neka telepatija, ili predviđanje, štogod... onda je ogromna slučajnost? Sve neobjašnjive stvari se mogu pripisati slučajnosti? Ili je to Božja ruka? :)



Brkas neke stvari...
Uopste ne mora da bude slucajnost, nego normalan tok dogadjaja.
Posledice, sama dramatika i vasa licna percepcija dogadjaja je ono sto je definisalo taj dogadjaj, a ne sam dogadjaj, bacanje na pod itd.

To sto vas je neko premestio u kupatilo ne znaci da je on predvideo da ce se nesto desiti, nego da vas je premetio u kupatilo.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 11:53 - pre 107 meseci
Za svaku nesrecu mora da se desi toliko slucajnosti da kada bolje razmislis to nije normalno. Prvo 2 coveka treba da se probude (jedan od njih je mogao zaspati tog dana, jbg zablokirao se mobilni i nije zvonio).Onda se oba coveka moraju uskladiti sa svojim ukucanima (npr neko mi uleti u kupatilo bas kad trebam da krenem i moram sacekati 2 minuta da taj izadje posto i meni treba). Samim tim krenucu 2 minuta kasnije nego inace. Ista stvar mora biti i sa drugom osobom. Onda ni meni ni njemu ne sme da se desi 10000 stvari tipa bolestan, zaboli te stomak, neki problem ima neko drugi od ukucana pa umesto na posao, krenuces drugim putem da ih odvezes do doktora i sl. Onda ako je drugi ucesnik u nesreci pesak, mogao je npr da zastane na 10s da zaveze pertlu, mogao je na putu da sretne nekog poznatog da zastane 3s da se pozdravi sa njim, mogao je ici nekim drugim putem mogao je.... ali na kraju pored svega onog mogao je jedan i drugi su napravili more nasumicnih odluka i sve te odluke su dovele do toga da su se og dana nasli na istom pesackom prelazu, u isto vreme, u sekundu u isto vreme, vozac ga iz nekog razloga nije video i oborio je pesaka. Da bi do ovoga doslo a moglo se spreciti na bilion nacina nekom nasumicnom slucajnoscu tog dana, moralo se pogotiti bezbroj stvari i pogodilo se.

Da li je to sudbina, pa ju je neko mogao procitati? Nije. Naprosto desilo se bas tako.

Primera radi bio je zemljotres. TI si pre njega bio u jednoj sobi i ne znas nisam zasto si otisao 1 minut pre u drugu sobu. I soba u kojoj si bio se srusila. Da li si predosetio da moras da se sklonis iz te sobe da ne pogines? Nisi. Naprosto si pozeleo da promenis sobu. TO si toliko puta pre toga uradio... Nije ti se svidjalo u toj i otisao si u drugu. Igrom slucaja tada je bio zemljotres i zato sto si se pomerio preziveo si.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:06 - pre 107 meseci
intuicija :D

ja razmišljam nešto u ovom fazonu.

Da uzmem primer iz saobraćaja.

Vozači koji su tek položili i krenuli sa vožnjom nemaju apsolutno nikakvu "intuiciju" jer nemaju iskustva i nisu se još nagledali koje kakvih gluposti.

Iskusni vozači manje više znaju šta se može desiti u nekom momentu jer sam mozak već ima mnoge slične situacije u sebi i zna kako da izbegne odredjene situacije.

za mene je intuicija iskustvo :D
Nikakva predvidjanja,nikakve vračke..samo iskustvo i ljudska psiha

sve ostalo su slučajnosti ili spletovi nekih drugih okolnosti :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:08 - pre 107 meseci
Citat:
Lacika.1991:
Vozači koji su tek položili i krenuli sa vožnjom nemaju apsolutno nikakvu "intuiciju" jer nemaju iskustva i nisu se još nagledali koje kakvih gluposti.


Znaju i oni, osim ako su do sedanja u auto ziveli u pecini bez struje i vode i jeli zivo meso.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:10 - pre 107 meseci
Dobro :D znaš na šta sam mislio :D
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:17 - pre 107 meseci
Mislim, u pravu si, samo hocu da kazem da i oni imaju nekakvu svest o saobracaju i o tome sta sve moze da se desi...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:31 - pre 107 meseci
Ljudska čula su u stvari strahovito ograničena, i ljudi žive u svetu koji niti mogu da objasne niti mogu da sagledaju. Kada uzmete takve stvari u obzir onda možete prihvatiti da može da postoji nešto što je "neshvatljivo" ali samo zato što se ne može objasniti dosadašnjim saznanjima niti čulima.

Ono što je recimo neshvatljivo jeste ponašanje ćestica u kvantnoj fizici:

Citat:
Ono što je otkrila kvantna teorija za um je toliko zbunjujuće da zvuči kao znanstvena fantastika: čestice mogu biti na dva ili više mjesta u isto vrijeme. (Nedavno je eksperiment pokazao da se jedna čestica može nalaziti i na čak 3000 mjesta!). Isti "objekt" može se pojaviti kao čestica, na određenom mjestu ili kao val rasprostrt kroz prostor i vrijeme.

Einstein je rekao da ništa ne putuje brže od svjetlosti, ali kvantna fizika pokazala je da subatomske čestice, kako se čini, komuniciraju trenutačno bez obzira na međusobnu udaljenost. Klasična fizika bila je deterministička: u zadanim uvjetima (kao što su položaj i brzina kretanja objekta) moguće je sa sigurnošću utvrditi kamo će objekt otići. Kvantna fizika je probabilistička: ne možete nikada s potpunom sigurnošću znati kako će neka stvar ispasti. Klasična fizika bila je redukcionistička: temeljila se na pretpostavci da samo poznavajući odvojene dijelove konačno možete shvatiti cjelinu. Nova fizika više je organska i holistička; ona svemir oslikava kao jedinstvenu cjelinu, čiji su dijelovi međusobno povezani i utječu jedan na drugoga.


Eksperimenti koji su rađeni u kvantnoj fizici su donosili takve nelogične i neshvatljive rezultate koji ne da su se graničili sa razumom već su prelazili na drugu stranu razuma.

Citat:
Pet eksperimenata kvantne fizike koji pokazuju da je stvarnost koja nas okružuje iluzija

Nitko na svijetu ne može shvatiti što kvantna mehanika zaista jest, to je možda najvažnija stvar koju bi morali znati o njoj. Mnogi fizičari su naučili koristiti njene zakone pa čak i predvidjeti fenomene na osnovi kvantnih kalkulacija, ali još uvijek nije jasno zašto promatrač nekog eksperimenta određuje ponašanje cijelog sustava i na kraju utječe i na sam ishod eksperimenta. Izabrali smo nekoliko primjera eksperimenata na čiji ishod promatrač ima neizbježan utjecaj te ćemo pokušati shvatiti kako se kvantna mehanika ponaša kad na nju utječe svijest....


Sve u svemu, postoje stvari koje se ne mogu objasniti nikakvim kašnjenjima signala ili tendencioznim pamćenjem, ali to onaj koji nije doživeo ne može ni da shvati ni da pretpostavi kako to izgleda.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:34 - pre 107 meseci
^ Odakle ti to da oni sto vazi za mikro svet, vazi i makro svetu?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:39 - pre 107 meseci
Meni se telepatija toliko mnogo puta desila, sa toliko različitih ljudi, da se to jednostavno ne može nazvati slučajnošću.

Da li sam ikad svesno mogao nekom da prenesem misli ? Ne. Da li svesno mogu da ponovim, izazovem, pokažem ? Ne.

Da li verujem da postoji ? Naravno. Kažem toliko se puta desilo, da to ne može biti slučajno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:40 - pre 107 meseci
Citat:
pisac:
Ljudska čula su u stvari strahovito ograničena, i ljudi žive u svetu koji niti mogu da objasne niti mogu da sagledaju. Kada uzmete takve stvari u obzir onda možete prihvatiti da može da postoji nešto što je "neshvatljivo" ali samo zato što se ne može objasniti dosadašnjim saznanjima niti čulima.

Ono što je recimo neshvatljivo jeste ponašanje ćestica u kvantnoj fizici:


Manifestacija takvih "neshvatljivih" stvari je i te kako shvatljiva, a pre svega merljiva (al je izraz)...Na primer - telepatija.

Ko hoce moze da dokaze postojanje telepatije ( i jos pride da zaradi 1 000 000 ) dolara, ali niko nece. To jest hoce, samo nesto im slabo ide.
Dakle, prenos misli, osecanja, stavova na daljinu NE RADI, ne funkcionise i to je samo mastarija.

Potezanje kvantne fizike prilici kvazinaucnicima i teoreticarima zavere koji u nedostatku dokaza za svoje tvrdnje pokusavaju da se vade na kvantnu fiziku, jer je tamo "sve tako neodredjeno"....Valjda misle da zbog te "neodredjenosti" postoji sansa da su oni u pravu....Bolje da igraju loto...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:49 - pre 107 meseci
Ne može da se dokaže zato što to ne radi voljno.

A verujem da, kao što postoje daltonisti, postoje i ljudi koji nisu u stanju da osete to što se naziva telepatijom pa zbog toga i ne mogu da poveruju da to postoji. Ljudi se trude da sve objasne u okviru ovih standardnih čula koje poseduju, ali greška je verovati da čula koja poseduješ jesu i jedina moguća čula (i jedina moguća realnost) koja mogu postojati.

Nego, šta je "ja", i šta je "misao"? Da li su to duhovni ili fizički pojmovi? Ako su duhovni šta je to "duhovno", a a ako su fizički da li tu postoji neka razmena i protok energije, impulsa-elektrona, kvantnih ili kojekakvih čestica, čega već?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 13:56 - pre 107 meseci
Citat:
pisac:
A verujem da, kao što postoje daltonisti, postoje i ljudi koji nisu u stanju da osete to što se naziva telepatijom pa zbog toga i ne mogu da poveruju da to postoji.


Dobro.
Posto postoje daltonisti, sigurno postoje i ljudi koji mogu da materijalizuju jednoroge koji ce im ispunjavati zelje, posto, kvantana mehanika je jedna cudna stvar.

Da li i u to verujes?

Citat:

Ljudi se trude da sve objasne u okviru ovih standardnih čula koje poseduju


ovo zaboravih...

Ljudi se ne trude da objasne stvari u okviru svojih cula vec vise od 150 godina...Zato smo i smislili i napravili uredjaje koji nam necujno prevode u cujno.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 14:08 - pre 107 meseci
Nikada nisam materijalizovao jednoroga niti sam osetio potrebu da to uradim, a ni spontano mi se to nije desilo.

Ali sam zato nebrojeno puta osetio ono što se može nazvati telepatijom, i dok se u nekim slučajevima može objasniti intuicijom i agregacijom jedva primetnih promena u regularnim čulima, u mnogim slučajevima se to ne može objasniti nikakvim promenama u spektru onih regularnih čula koje svi ljudi poseduju jer te promene jednostavno i ne postoje.

Ako neko ugleda na TV-u neku uznemirujuću scenu dok razgovaram sa telefonom, a u tom trenutku niti priča niti čujem disanje preko telefona niti druge zvuke iz okoline, kako ja to mogu da osetim?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?16.05.2015. u 14:15 - pre 107 meseci
Citat:
pisac: Nikada nisam materijalizovao jednoroga niti sam osetio potrebu da to uradim, a ni spontano mi se to nije desilo.


Nisi, zato sto nije socijalno prihvatljivo baviti se "glupostima", ali odredjene stvari, kao sto je telepatija, telekineza, itd, se ne smatraju glupostima, pa si slobodan da kazes da si prisustvovao nekom slicnom fenomenu.


Citat:
pisac:Ako neko ugleda na TV-u neku uznemirujuću scenu dok razgovaram sa telefonom, a u tom trenutku niti priča niti čujem disanje preko telefona niti druge zvuke iz okoline, kako ja to mogu da osetim?


A sta ako ipak cujes nesto sto moze da te navede na pomisao sta doticni radi? Kratak uzdah, promena polozaja, itd?

Ja sam ranije, na primer, bio u stanju da ocenim kada covek iz sedenja predje u lezanje, samo na osnovu promene ambijentalnog zvuka....Krckanja telefona, promene ambijentalnog zvuka dok je tisina i nekih naoko nebitnih zvukova...Tada sam se bavio zvukom i muzikom, pa sam sve te zvucne senzacije dozviljavao jace nego neko ko to nije radio, ali i taj sto to nije radio je ISTO TO primao na nesvesnom nivou.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64434 | Odgovora: 184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.