Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuterska/kancelarijska stolica

elitemadzone.org :: MadZone :: Kompjuterska/kancelarijska stolica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21850 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica30.08.2015. u 19:37 - pre 104 meseci
http://www.elitemadzone.org/t4...celarijske-stolice-ili-fotelje
 
Odgovor na temu

intitle

Član broj: 265628
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica31.08.2015. u 12:23 - pre 104 meseci
@Nebojsa Milanovic Pročitao sam manje više sve teme na većini foruma, i izbor je pao na ove 3 stolice :). Inače imam 80 kg, tako da izdržljivost stolice ne bi trebalo da predstavlja problem. Bitno mi je da stolica potraje 2, 3 godine, dok ne skupim pare za nešto ozbiljnije.

Pošto sam na više mesta dobio odgovor isti odgovor što se tiče izbora između ove tri stolice, još samo jedno pitanje:

Ova http://www.mojnamestaj.rs/akci...celarijska-stolica-premier/507 ili eventualno ova polovna http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/211 za nekih 18000?


 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica31.08.2015. u 12:51 - pre 104 meseci
@intitle

Ono sto bih te ja posavetovao pri odabiru (posebno jeftinijih stolica), je da pogledas kako je spojen naslon sa delom na kojem se sedi. Mahom su to dva odvojena dela (tako ih prave zbog lakseg transporta), i treba birati stolice koje koriste drzace za ruke koji se srafe i u naslon i u mesto za sedenje. Tako je manja sansa da ce se naslon rasklimati i otpasti, kao i da ce se ti drzaci olabaviti i raspasti. Takodje, plasticna zvezda se pokazala izdrzljivija, od ovih metalnih, na jeftinim modelima (posto maksimalno shtede, pa je "metalna" izradjena od taknkog iskrivljenog lima, koji je bukvalno na par mesta zavaren, a ne celom duzinom).

I jos jedna obzervacija :). "Eko-koza" na tim kineskim stolicama, je bukvalno neki premaz preko cvrste tkanine koja je ispod. Taj premaz koji lici na kozu, se posle 2-3 godine odlepi i pokida, i nastanu rupe... kao da se stolica tamo gde se najvishe tare i pritiska, isperuta... jedino reshenje je da je tada ili bacis (zbog izgleda) ili da je pretapaciras (sto nije tesko, kupis materijal - mikrofiber npr. - i zalepis preko postojeceg koji se isperutao).

Ja koristim kinesku stolicu, i zadovoljan sam... ali tek posto sam je sam iztapacirao :) (posle 2-3 godine) i jednom promenio zvezdu (kosta 1000 din da se naruci preko neta). Tj. prednost kineskih stolica je sto jeftino mozes da narucis delove koji otkazu (tockici, zvezde, mehanizam za podizanje)...

Nema je trenutno u izboru, ali je vrlo slicna ovoj (posebno taj deo oko drzaca za ruke i naslona, tj. gde se srafi):


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nj_13

Član broj: 327354
*.customer.blic.net.



+26 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica31.08.2015. u 14:22 - pre 104 meseci
Kad mi se raspala i treća stolica ja sam skinuo sa tavana staru drvenu koja je napravljena 1937,a isporučena sa mašinom "singericom".Evo je na slici bez jastučića.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica31.08.2015. u 15:06 - pre 104 meseci
Citat:


Ja dajem prednost ovoj.Ventilacija za guzu i ledja.Mislim da sam nasao model za sebe ( mada 20 kg vise od tebe:) .

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica31.08.2015. u 15:44 - pre 104 meseci
ranije sam u firmi u BG imao neku otprilike ovakvu stolicu. Sedeo sam po 10 sati dnevno i neudobna mi je bila totalno, morao sam da podmecem jastucice iza, a ledja su me razbijala.
u birou gde sada radim, imamo ovakve stolice. OK su, ne bole me vise ledja, ne znam da li je samo zbog stolice ili i zbog kreveta na kom spavam (posto sam i krevet promenio) ali sta god bio razlog nemam vise problema sa ledjima! inace, dok nisam sada poceo da trazim po netu link za da postavim ovde, nisam imao pojma da stolica na kojoj sedim kosta 650€ o.O!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica31.08.2015. u 18:12 - pre 104 meseci
@clan
Nisi sve Kineske iste :). Tj. kod nekih je promasen nagib naslona, i stvarno je neprijatno raditi (suvishe su zavaljene, pa kad sedis normalno, nemas potporu u ledjima uopste). Treba probati prvo u prodavnici, da li je nagib za ledja OK. Ova moja je sasvim ok. Pre nje sam imao neku Italijansku od 300 Evra, metalna sa drvenim elementima, koja se bukvalno raspala posle tri godine. Onda sam odlucio da mi je jeftinije da menjam stolicu na 2 god (ako se raspadne) nego da kupujem dosta skuplje, koje su samo malo kvalitetnije, a zivotni vek im je otprilike isti.
 
Odgovor na temu

tuolarips
Novi Sad

Član broj: 319492
Poruke: 74



+64 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica31.08.2015. u 21:37 - pre 104 meseci
Citat:
ili eventualno ova polovna http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/211 za nekih 18000?

Ja imam tu stolicu, i baš sam zadovoljna. Konstrukcija je veoma čvrsta, ima dobru podršku za leđa, i generalno je veoma kvalitetno odrađena. Inače, tražila sam stolicu veoma dugo, i ova je bila konačan izbor, tako da joj verovatno i to u neku ruku ide u prilog. :)
"Time is a drug. Too much of it kills you." Terry Pratchett
 
Odgovor na temu

intitle

Član broj: 265628
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica03.09.2015. u 15:28 - pre 104 meseci
http://www.mojnamestaj.rs/var/...ecial/507/p507_f3589_thumb.jpg

Da li je ovo zakrivljenje gore predviđeno za vratni deo kičme ili?


EDIT: Očigledno da jeste, ali izgleda da je stolica pravljena za malo niže ljude. Da li je neko probao da vrati robu "u roku od 14 dana" prilikom ugovora na daljinu?
Kako to funkcioniše?


Da odgovorim sam sebi: "Vaša prava u brojevima

14 dana - imate pravo da se predomislite ukoliko ste naručili robu preko Interneta, TV prodaje, kataloga, na prezentaciji ili od prodavca koji se pojavio na vašim vratima"


Izbor je na kraju pao na neku od ove dve:

http://www.100lice.com/radna-stolica-a124r
http://www.mojnamestaj.rs/akci...olica-bob-mesh/512#prettyPhoto

Ovu drugu ću verovatno biti u prilici da probam, tako da ću tad definitivno da odlučim.
Zanima me jel neku imao iskustva sa nekom od ovih stolica?

[Ovu poruku je menjao intitle dana 04.09.2015. u 15:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

intitle

Član broj: 265628
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica20.09.2015. u 16:50 - pre 103 meseci
Uzeo sam ovo na kraju, deluje udobno za sada:

http://www.nowystyl.com/produc...s16-with-an-Ergon-2L-mechanism
 
Odgovor na temu

markora1
Net
Net

Član broj: 329749
Poruke: 5
104.200.151.*



Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica27.09.2015. u 15:02 - pre 103 meseci
Ja i dalje ne nadjoh stolicu koja mi odgovara. Vec 2 meseca sedim na obicnoj, "slavskoj" stolici. Meni najveci problem predstavlja sam mehanizam stolice, jer posle samo par meseci popusti tj. kad se naslonis on jos dodatno ode nazad, pa samim tim moras da pomeris glavu i krivis vrat i gorrnji deo kicme. Ne znam da li ima neki mehanizam koji to sprecava, dakle kad ga fiksiras, da ne ide dodatno nazad.
 
Odgovor na temu

mick_bg

Član broj: 328776
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kompjuterska/kancelarijska stolica23.01.2021. u 17:24 - pre 38 meseci
Pozdrav svima.
Imam identičan problem kao markora1. Nakon nepune dve nedelje je popustio tilt mehanizam i sada stolica ide dole-gore. Dakle, popustila je ona pneumatika ispod.
Reč je o ovoj stolici: link

E sad, ako ne bude prošla reklamacija, ja bih zamenio mehanizam ispod, bez pneumatike. Dakle, kao kod obične daktilo stolice.
Interesuje me kako se vrši demontiranje ovakvih stolica i kanc. stolica generalno? Znam da nije jednostavno kao montaža jer je nemoguće odvojiti tilt mehanizam sa pneumatike ručno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kompjuterska/kancelarijska stolica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21850 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.