Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pauk servis mi digao auto!

elitemadzone.org :: MadZone :: Pauk servis mi digao auto!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 36019 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 11:08 - pre 105 meseci
notebookFun@ u inostranstvu isto uzimaju dokumenta dok ne platis kaznu!!!
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 11:08 - pre 105 meseci
Citat:
Koliko znam do 15 min je zaustavljane a ne parkiranje

Neka me neko ispravi, ali mislim da je ovo promenjeno pre 3-4 godine, da je to sada 3 ili 5 min

Provereno i u praksi, dobio sam kaznu u bg za parkarinje u roku od 7 min
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 11:13 - pre 105 meseci
Tačno, promenjeno je još onomad, pre min. 5 godina platih kaznu :(
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 11:33 - pre 105 meseci
Da ali ja po Srbiji nigde više ni ne viđam znakove "Zabranjeno prakiranje" (sa jednom linijom). Takoreći svugde su promenjeni na "Zabranjeno zaustavljanje"

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 12:08 - pre 105 meseci
mrzelo me da citam svih 5 stranica posle mene... imam sta da mu i kazem na njegova pitanja, ali... tipican srpski mentalitet, zavist, zbog cega nam je ovako kako jeste... a sto njih nisu a mene jesu.... platicu i ja kad plati Miskovic... kako moze Beko da se izvlaci a ja moram da platim...

ma ne moras ti sinko nista da platis, trti se i vadi ako ti se moze... samo nemoj bre da kenjas ovde kako si neduzan... ne smaraj molim te...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 12:31 - pre 105 meseci
Tačno je da je čovek ovde kriv, ali ono što je još zanimljivo u ovoj temi jeste bar deset poruka u kojima mu se skreće pažnja na znak zabrane zaustavljanja i parkiranja. Taj saobraćajni znak nema veze s njegovom situacijom, pošto se on odnosi samo na zabranu parkiranja na putu (pored puta je takođe zabranjeno, kao što je već više puta rečeno, ali ne zbog znaka nego iz drugih pomenutih razloga). Pa eto, obrušiste se na čoveka što ne zna pravila saobraćaja, a izgleda da on nije jedini.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 12:44 - pre 105 meseci
Da li je tipičan srpski metaliten ili ne to nije ni bitni bako. Ako zakon važi onda važi za sve ili se gleda kroz prste svima a ne selktivno pa lokalne policije cepaju nekog kada vide rgistraciju druge regije.
Kako čovek da ne pop. kad 5 auta prave isti prekršaj a samo njega odnesu . U ovam slučaju pešački unosi pometnju ali, i bez njega ista bi bila situacija.
U mom slučaju svi (možda 5 auta) smo napravili isti prekršaj. Samo su mene odneli .Ostali su bili NS registracije. I kakve to veze ima sa mentalitetom ?
Napravio sam prkršaj, platio kaznu, nebunim se. Kako da se ne bunim kad ovih ostalih 4 niko nije ni opomenuo.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 12:48 - pre 105 meseci
Znak zabrane zaustavljanja i parkiranja se odnosi na drum a ne na trotoar.
Za trotoar se primenjuju druga pravila.
Tj. na trotoar se ne parkira osim ako ne postoji oznaka parkinga ili nešto slično.
No, ako se primenjuje pravilo 1.60m za prolaz pešaka
onda u ovom momentu
bar 30000+ beogradskih vozila može "pauk" da uprti i odnese.

Ako slika iz uvodnog teksta sa prve strane ne vara
stiče se utisak da je i crveni Yugo u prekršaju
jer se nalazi u pravcu obeleženog pešačkog prelaza
i nalazi se na delu koji je izdignut (barem desnim točkovima).
Dakle i Yugo je zreo za "pauka".
Ostala vozila parkirana ispred trotoara (sa leve strane slike) možda nisu u prekršaju jer zaista izgleda da se radi o površini namenjenoj za parkiranje.

U prekršaju je i vozilo u prednjem planu na asfaltu sa leve strane obeleženog pešačkog prelaza (jer se zaustavio/parkirao iza znaka izričite zabrane zaistavljanja i parkiranja, a osim toga ometa prolaz vozilima koja su parkrana na dozvoljenom mestu).

Kratko rečeno radi se o selektivnoj primeni zakona.
A selektivna primena zakona je bezakonje.

Cvrc!

U tom bezakonju učestvuju svi po malo
a najviše upražnjavaju bezakonje oni koji su plaćeni da čuvaju zakon.


Zato Srbija, BiH i ostale "srpske" zemlje nikad neće biti države već samo zemlje
u šta možete biti 100% sigurni
a garant su vam korumpirana partijaka stoka
koja nikad ne govori o državama već isključivo o "srpskim zemljama".
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 12:57 - pre 105 meseci
Ja kad sam polago (pre 13g) zaustavljanj je bilo do 15min preko toga je parkiranje. Sada je to promenjeno . A bilo je zabranjeno zaustavljane i parkiranje 15 m od pešačkog. Ne znam da li se to menjali.
Tačno što kaže Čimni čist primer selektivnog zakona samo je da zaboravio da navede i Hrvatsku i tamo se to dešava najočiglednije je Split vs Zagreb.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 13:07 - pre 105 meseci
Mislim da je i ranije a i sada odstojanje 5 metara a ne 15 metara.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 18:08 - pre 105 meseci
Citat:
Bojan Basic:
Tačno je da je čovek ovde kriv, ali ono što je još zanimljivo u ovoj temi jeste bar deset poruka u kojima mu se skreće pažnja na znak zabrane zaustavljanja i parkiranja. Taj saobraćajni znak nema veze s njegovom situacijom, pošto se on odnosi samo na zabranu parkiranja na putu (pored puta je takođe zabranjeno, kao što je već više puta rečeno, ali ne zbog znaka nego iz drugih pomenutih razloga). Pa eto, obrušiste se na čoveka što ne zna pravila saobraćaja, a izgleda da on nije jedini. :)



Svaka ti čast na ovom odgovoru, cuo sam dosta lijepih rijeci o tebi, od ljudi kojima predajes. Ja im pokusavam da objasnim ali me prave budalom. Ako je pjesak bezbjedno presao kolovoz i ima trotoara jos jedno minimalno 1 metar do mog auta, onda ja nisam ugrozio pjesaka? Svaki dan prolazim TEMERINSKOM ulicom pored te zgrade i uvijek su tu parkirana auta. Danas sam se vracao sa posla i na mjestu gdje sam ja bio ima jedno auto...

Policajac mi je rekao da je dio na kojem sam ja bio parkiran malo uzvisen i da sam ja na trotoaru a ostali nisu! Danas sam isao da pogledam to i nema nikakvog uzvisenja. Ravno kao i na mjestu gdje su druga auta pored.

U zapisniku pise: Nalaze se da u roku od 3 minuta ukloni vozilo sa trotoara.

Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 18:33 - pre 105 meseci
Citat:
Svaka ti čast na ovom odgovoru

Samo treba da ti odgovori i zasto su ti onda odneli auto.Filozofija nije bas takva u praksi.

Branko,sta si zapeo za juga,slika je godinu i kusur stara a kada je on parkirao mozda i nije bilo vozila.

Po znacenju znaka ako se ostavi slobodno mesto za pesake ovi automobili i nisu u prekrsaju,pa ni njegov.

Gde pise da je zabranjeno parkirati u liniji zebre?
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 18:38 - pre 105 meseci
Pokazali su mi slike i zapisnik na kojima se vide jos 3 vozila pored mog.
Ja sam i dalje ubjedjen da ih mogu dobiti na sudu. A od zalbe me dijeli taksa koja kosta 440DIN.
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 18:39 - pre 105 meseci
Budi ziheras.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 18:43 - pre 105 meseci
Član 66, stav 1, tačka 13, na osnovu toga su me kaznili.

Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:
1) na pešačkom prelazu i na prelazu biciklističke staze preko kolovoza kao i na
odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od tih prelaza,
2) na prelazu puta preko železničke pruge, odnosno tramvajskih šina i na rastojanju,
odnosno odstojanju manjem od pet metara od prelaza, kao i u blizini železničke pruge,
odnosno tramvajskih šina, ako se time sprečava saobraćaj vozila koja se kreću po šinama,
3) na raskrsnici i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od najbliže
ivice poprečnog kolovoza,
4) u tunelu, u podvožnjaku, u galeriji, na mostu, na nadvožnjaku,
5) u blizini vrha prevoja ili u krivini gde je preglednost puta nedovoljna ili se
obilaženje vozila ne može izvršiti bez opasnosti,
6) na delu puta gde bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila
do neisprekidane uzdužne linije na kolovozu, suprotne ivice kolovoza ili prepreke na putu
bila manja od tri metra,
7) na mestu na kome bi zaklanjalo saobraćajni znak,
8) na biciklističkoj stazi, odnosno traci,
9) na stajalištu za vozila javnog saobraćaja i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od
15 metara ispred i iza oznake na kolovozu kojim je stajalište označeno,
10) na putu na kome su kolovozne trake fizički odvojene, osim ako je to dozvoljeno
saobraćajnim znakom,
11) iznad priključka na vodovodnu mrežu i ulaza u kanalizaciju ili drugu mrežu
komunalnih službi,
12) na mestu na kome bi se onemogućio pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak
nekom već parkiranom vozilu,
13) na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i
ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje
širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza
,
14) na pešačkoj stazi, odnosno na delu trotoara koji je namenjen za kretanje lica sa
posebnim potrebama,
15) na trgovima, na pešačkoj zoni i protivpožarnom putu,
16) na pristupnoj saobraćajnici, kolskom prolazu između stambenih zgrada, odnosno
prolazima u blokovima naselja,
17) na saobraćajnicama van uličnih parkirališta koje povezuju parking prostore i
stambene zgrade sa drugim saobraćajnicama,
18) na kolskom ulazu, odnosno izlazu iz zgrade, dvorišta ili garaže,
19) na saobraćajnoj traci za uključivanje, isključivanje, zaustavnoj traci, saobraćajnoj
traci za vozila javnog prevoza i tramvajskoj baštici,
20) na parking mestu koje je dopunskom tablom saobraćajnog znaka ili oznakom na kolovozu
obeleženo kao mesto za parkiranje za vozila za osobe sa invaliditetom, ako na vozilu ne
poseduje odgovarajuću oznaku,
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 18:47 - pre 105 meseci
Citat:
Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:
1) na pešačkom prelazu i na prelazu biciklističke staze preko kolovoza kao i na
odstojanju, odnosno rastojanju manjem od pet metara od tih prelaza,

Eto odgovora.A imao si znak.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 18:49 - pre 105 meseci
ali to je tačka 1. On je stavio tačku 13. Ovakve stvari se ne smije desavati, sud to ne tolerise... Ovaj posao treba da rade pravnici a ne obicni policajci!

Zakon mora da vazi za sve ili nikog! Kad je policajac toliko bezobrazan pa digao samo moje auto, a svaki dan tu stoji jos auta i niko ih ne dize. Zasto ja ne bih bio bezobrazan i ostavio ga bez posla jer ne zna da radi svoj posao?
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 18:56 - pre 105 meseci
Uvijek me potresala nepravda i radi toga najvise želim da odem sto dalje iz ove država! Evo da se podjetimo jednog kultnog filma ;)


Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 19:25 - pre 105 meseci
Citat:
13) na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i
ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje
širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza,

Pa lepo ti pise da je zabranjeno na trotoaru. Osim ako je dozvoljeno znakom (da je dozvoljeno a takav znak ne postoji u tvom slucaju!) pa i tada samo ako moze da ostane slobodan prostor od...

Sta tu nije jasno? Na trotoaru je zabranjeno. Tacka.

Citat:
Ovakve stvari se ne smije desavati, sud to ne tolerise... Ovaj posao treba da rade pravnici a ne obicni policajci!

Kakve stvari se ne smeju desavati? Da parkiras nedozvoljeno ili da policajac reaguje na pogresno/nedozvoljeno parkiranje?!

Citat:
Zakon mora da vazi za sve ili nikog! Kad je policajac toliko bezobrazan pa digao samo moje auto, a svaki dan tu stoji jos auta i niko ih ne dize. Zasto ja ne bih bio bezobrazan i ostavio ga bez posla jer ne zna da radi svoj posao?

Aaa, to se ti sada trudis da mlacenjem prazne slame dobijes podrsku tvom pogresnom/nezakonitom parkiranju - klasicno kalimerisanje a kao da si jutros pao s' Marsa pa se iznenadjujes nekim pojavama u drustvu. Iskazujes nezadovoljstvo i spremnost napustanja zemlje... samo zato sto si imao nesrecu da tog dana tvoj automobil bude odabran...

Sto rece @Shadowed, parafraziram, ja bih se stideo da bilo kome ispricam i da se zalim a ti zapenio do ]aja a najvise zbog kinte, evidentno, iako se trudis da to prikrijes stalnim umetanjem svih ostalih nezakonito parkiranih. A da je tvoj auto ostao a odneli neki do tebe samo bi se nasmeja i ne bi te bilo briga ni u kom pogledu, verovatno bi i pomislio "Baksuz burazeru, sta da ti radim"!!!


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pauk servis mi digao auto!27.07.2015. u 19:29 - pre 105 meseci
Citat:
notebookFun:

On je stavio tačku 13.

Lepo ti je napisao da si parkirao na trotoaru. To je fakat.

Drugo, policajac je postupao po pozivu. A poziv se odnosio na tvoje vozilo.

Sad, postavlja se pitanje zašto policajac nije izvršio "redovnu kontrolu"? Ali to nije nešto što spada u tvoj domen interesa, a pogotovu ako si strani državljanin. A ako si državljanin Srbije onda možeš da prijaviš nesavesno postupanje službenog lica.

Dalje, tvrdiš da trotoar nije uzdignut
a na slici se vidi da postoji mali nagib.
To može da se zaključi i po barici koja se vidi pored kontejnera. Sva vlaga (izmedju opeke) je sa desne strane onog dela koji bi trebao biti pešački. Da je kompletna površina ravna tada bi se voda razlila i na levu stranu a ne samo nadesno prema kontejneru.
Baš ćeš me naterati da prošetam Temerinskom.

Opet, sve to nije bitno ako u urbanističkom planu stoji da je to trotoar.

Slažem se s tobom da zakon mora da važi za sve. Ali ne zaboravi da se nalaziš u "Zapadnom Balkanu" što će reći "ni na nebu ni na zemlji".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pauk servis mi digao auto!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 36019 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.