Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Istezanje kutijastih profila po dužini

elitemadzone.org :: TechZone :: Istezanje kutijastih profila po dužini

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzerirajs

Član broj: 81956
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Istezanje kutijastih profila po dužini13.08.2015. u 01:46 - pre 105 meseci
Pozdrav svima,

Planiram ovih dana da počnem sa pokrivanjem terase gde će krovna konstrukcija, dimenzija 7m x 4,5m, biti izrađena od drvenih greda (10x8cm), podaščano i pokriveno crepom. Obzirom na širinu od 4,5m i opterećenje koje će postojati usled pokrivanja crepom, rešio sam da napravim rešetkasti nosač koje će na početku i kraju biti oslonjen na dva stuba i fiksiran šrafovima u zid kuće (deo terase je uvučen u kuću i sa dve bočne strane se nalazi zid).
Rešetkasti nosač dužine 7m planiram da uradim od dva kutijasta profila 60x40x2mm koji su međusobno povezani profilima 20x40x2mm (zmija).
I konačno pitanje... ne znam u kolikom stepenu dolazi do istezanja po dužini ovih kutijastih profila usled promena temperature (leto-zima), jer ako rešetkasti nosač uradim ''knap'' od zida do zida, da li može da se desi da profili ''rade'' po dužini usled promena temperature, i da li i koliki luft trebam da ostavim između nosača i zida?
Kako bi bilo malo jasnije o čemu se radi, na brzinu sam u Paintu nacrtao kao to izgleda. Nadam se da razumete o čemu pričam.
rešetkasti nosač

Svaki savet je dobrodošao.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3875
31.223.133.252



+334 Profil

icon Re: Istezanje kutijastih profila po dužini13.08.2015. u 06:29 - pre 105 meseci
alfa=dL/(LdT)

alfa kod zeljeza je oko 10-5.
Elem kod tebe neto manje od 4 mm.
Nevezano za pitanje, mora li bas crijep?
4.5 m raspona nije bas mali raspon za opterecenje crijepom i dodatna opterecenja
zbog snijega i vjetra.
ja bih razmisljao o limu ili limenim panelima ili nekom slicnom materijalu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.adsl.eunet.rs.



+2283 Profil

icon Re: Istezanje kutijastih profila po dužini13.08.2015. u 07:51 - pre 105 meseci
Ja imam kapiju od kutijastih profila duzine 4m i nikad nisam merio ali ovako odokativno imam utisak da je razlika izmedju leta i zime veca od 4mm, vise lici da je oko 1cm.
 
Odgovor na temu

dzerirajs

Član broj: 81956
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Istezanje kutijastih profila po dužini13.08.2015. u 17:52 - pre 105 meseci
Hvala na odgovorima.
Da bi bilo malo jasnije evo je KONSTRUKCIJA KROVA kao i OSLANJANJE NOSAČA.
Ne znam da li je ovo izvodljivo na ovaj način. Rešetkasti nosač ne bi bio direktno fiksiran u zid već bi bio pričvršćen za ''U'' profil mašinskim šrafovima, a rupe kroz koje oni prolaze bi bile veće za 2-3mm od šrafa kako bi se dozvolilo materijalu da radi.
Što se tiče pokrivke, lim i leksan su otpali zbog zvukova kada pada kiša, hladovine...a najvažnije od svega...već imam crep :)
U obzir bi možda došla tegola, ali opet...imam crep.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3875
31.223.133.137



+334 Profil

icon Re: Istezanje kutijastih profila po dužini13.08.2015. u 18:24 - pre 105 meseci
ja se izvinjavam, racunao sam na 4.5m duzine, a sa slike je duzina 7 metara.
Istezanje oko 7 mm.
 
Odgovor na temu

dzerirajs

Član broj: 81956
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Istezanje kutijastih profila po dužini13.08.2015. u 20:39 - pre 105 meseci
Hvala na trudu.
Ako neko ima neki savet oko oslanjanja i povezivanja konstrukcije...svi predlozi i mišljenja su dobrodošli.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Istezanje kutijastih profila po dužini

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.