Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peticija za ukidanje reality programa

elitemadzone.org :: MadZone :: Peticija za ukidanje reality programa

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 50030 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 20:00 - pre 105 meseci
Citat:
since1986BC:
Povećajmo šansu da se prevare i uzmu knjigu.

Jok, samo ce uzeti mobilni ili tablet ili sesti za kompjuter i gledati lajv strim ili snimak sa YT-a. Knjigu nece uzeti ni pod razno.

Besmisleno je ukljucivati knjigu, to se postize sasvim drugim nacinima ali svakako nema nikave veze sa temom. Kao ni pusenje (potpuno nepotrebno izazivanje razgovora o pusenju, jer je to skoro neizbezno...).


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 20:03 - pre 105 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Na moj život ne, budući da je nemam. I to isto svima ostalima preporučujem, daleko snažniji vid protesta od svake peticije.

A ko govori o tvom zivotu i cemu je bitan tvoj zivot kao i tvoj licni subjektivni osecaj (povodom bilo cega...)?

Dokle, bre, da se ovako razmislja i pise. Opet "ja, ja, i samo ja" a ne samo da ne radi nego nicemu ni ne koristi. Kakav egocentrizam...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 21:19 - pre 105 meseci
Sceka, jesi li nekad razmisljao o pisanju knjige?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 21:50 - pre 105 meseci
Da, i napisao. Nekoliko. Zasto? Kakve veze ima sa temom?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 22:32 - pre 105 meseci
Dobro ljudi, ovako samo zauzimamo web prostor. Ove peticije , on-line narocito, su mahom glupost jer se na pokretanju iste sve zavrsi.

Koji od drzavnih organa aktivirati a da nije podmitljivi RRA? Npr i da se mora prvo preko njega, ko je sledeci u lancu komandne odgovornosti?
Kako pristupiti problemu i nastupiti u resavanju?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 23:13 - pre 105 meseci
Nema resenja, dok god je ovo slucaj:




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 23:36 - pre 105 meseci
Sta radi onaj Tasovac? Je l' on beše još uvek ministar kulture?
Kad su ga doveli, prvih mesec dana se reklamirao, šetkao delovalo kao da će nešto da radi...
Odavno nisam čuo za njega, doduše ni ne pratim štampu ni politiku pa možda zato i nisam ništa čuo :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 23:42 - pre 105 meseci
Citat:
Sceka: A ko govori o tvom zivotu i cemu je bitan tvoj zivot kao i tvoj licni subjektivni osecaj (povodom bilo cega...)?

Dokle, bre, da se ovako razmislja i pise. Opet "ja, ja, i samo ja" a ne samo da ne radi nego nicemu ni ne koristi. Kakav egocentrizam...


Pozdrav!


Nemoj mi samo reći da ti govoriš u ime cele Srbije?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa06.09.2015. u 23:47 - pre 105 meseci
Reality nije uzrok, reality je posledica. Zabranjivanjem ove vrste programa/pojave/problema ne resava se nista, smislice se nesto slicno ili jos gore, ako imate volju da rsite problem pozabavite se uzrocima problema, upoznajte genezu nastanka pojava u drustvu u kojem zivite i poctnite resavati izroke problema.

Nija bas normalno da se postavlja pitanje zabrane reality programa i da se ljudi cude odakle ta vrsta programa kao dominantna u drzavi gde je 60% glasaca izabralo predsednika koji ima lazne diplome, a 80% gradjana misli da je najpametnija i najbolja na svetu zato sto je Djokovic najbolji teniser.

U sustini apsolutno je pogresno zabranjivati tu vrstu programa, jer odredjeni deo populacije jednostavno nema kapacitet za bolje i nema osnova lisavati ga neceg sto mu se svidja. To sto je taj program dominantan ne pokazuje nista drugo vec da je ta struktura stanovnistva dominantna u toj drzavi. Ne znaci da su svi na tom nivou, ali da je apsolutna vecina, to je jasno vidljivo.

Zasto nema drugog programa koji bi potisnuo realit? Zasto ne postavite to pitanje? Ja pretpostavljam da se bojite odgovora.

Postoji u Londonu, UK jedno interesantno mesto koje treba posetiti zave se The London Dungeon, to je jedna posebna vrsta pozorista, mada nije pozoriste, nesto specificno gde je prikazana istorija Londona (tacnije jedan deo istorije), moze se videti kako je London bio strasan pre 1000 godina i sta se sve desavalo u tom gradu, a onda izadjete i vidite danasnji London.
Sta se dogodilo?
Pa doslo je do civilizacijskog, industrijskog, kulturnog i svakog drugog razvoja. Kad se vama dogodi razvoj, kad ojaca srednja klasa, kad se razvije pismenost, kad pocne srednja klasa da odlucuje na izborima, a seljaci i radnici da idu na marginu, onda ce i reality biti deo programske seme, ali ne tako vazan i ne tako dominantan da bi morao da se zabranjuje.
U zajednici koja je generalno zatucana i podosta funkcionalno nepismena nije ni cudo sto je reality program dominantan i sto predstavlja "kultnu" emisiju/program.

Morate prvo prestati da gradite kuce bez dozvole, onda morate prestati da glasate za politicare sa laznim diplomama, onda mora da prestanete da mesate naciju i religiju, a posebno religiju i drzavu. A kad to prestanete polako ce i reality otici na margunu drustvenih pojava gde mu je i mesto. Jedini problem je sto meni izgleda da se to nece uskoro dogoditi.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 00:03 - pre 105 meseci
Alo "gradjevinac", jedno po jedno. Na zapadu je i "rodjen" reality kao TV format.
Nisu oni tamo tako "purity" koliko misle da jesu.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 00:06 - pre 105 meseci
@Sceka, slazem se sa Petricicevom karikaturom. Ali samo delimicno.
Na kutiji u opste ne mora da pise SNS, bitniji je taj "omamljeni" sto prilazi kutiji.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 00:10 - pre 105 meseci
Nije nikakav problam sto se reality pojavio na zapadu, tamo ga i ima i dan-danas, ali je marginalna pojava i predstavlja zabavu nizih drustvenih slojeva. Ne predstavlja nesto vredno pomena, jednostavno to je samo jedna od nus pojava tog drustava isto kao i beskucnici. Postoje, ali niko ne mari zbog njih.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 06:56 - pre 105 meseci
Upravo tako. Problem je sto je u Srbiji 90% nizi stalez, ako se to tako moze uopste nazvati, pride procenat nepismenosti je preko 80%.

I da zanemarimo toliku kolicinu nepismenosti, drzavom ipak upravlja pismenija manjina, kada se analizira doticna "pismena" manjina, i termin pismenosti postaje pod znakom pitanja.

Ispada da je u pitanju osnovna pismenost, i velika nekompetentnost, sto zbog prikrpljenih diploma, sto zbog nemanja radnog iskustva, a ponajvise veliki promasaji u odnosu prikrpljena diploma-posao koji se obavlja...

Jednostavno je negativna selekcija u svom velikom usponu, sto se odrazava velikim drustvenim padom..padom morala, padom kriterijuma, padom standarda, padom svih drustvenih aktivnosti.

Tako da i od onih 10-ak do 15% procenata pismenih, sedi nekompetentno na pozicijama, i ne moze se od njih ocekivati neki drustveni napredak.

Kako se zamislja da bivse zene, svastike, konkubine, poltroni ili obavljaci prljavih poslova, mogu da budu uspesni na upravljackim mestima, uz pomoc nedoucenih zanatlija, ili prosto obozavalaca, navijaca, bez ikakvog znanja i iskustva?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 07:13 - pre 105 meseci
Citat:
since1986BC:
Dobro ljudi, ovako samo zauzimamo web prostor. Ove peticije , on-line narocito, su mahom glupost jer se na pokretanju iste sve zavrsi.

Koji od drzavnih organa aktivirati a da nije podmitljivi RRA? Npr i da se mora prvo preko njega, ko je sledeci u lancu komandne odgovornosti?
Kako pristupiti problemu i nastupiti u resavanju?

Ima ispod peticije javno saopstenje - pise da je onlajn peticija namenjena vrsenju medijskog pritiska i da ce uskoro biti organizovano skupljanje potpisa na ulici. Za pocetak u NS pa onda po potrebi u drugim gradovima. Potrebno je napisati predlog zakona i sakupiti 30.000 potpisa da bi se taj zakon nasao na dnevnom redu skupstine.

To je plan, mada sam ja vise sklon misljenju da je dovoljno vrsiti pritisak na RRA u smislu raspustanja iste i ustede novca ako misle da su postavljeni tamo da primaju platu (i mito pride) i nista ne rade. Nisu problem ni emisije ni emiteri, oni samo rade ono sto im RRA dozvoljava, problem je RRA koju placamo da odrzava kvalitet programa, a ona to ne cini.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 08:13 - pre 105 meseci
Niko ne kaže da će web peticijom može da se sruši vlast ili neznamnijašta epohalno napravi. Ali masovna web peticija je svakako jedna vrsta pritiska na vlast, ministarstvo kulture, RRA i ostale.

Dakle, ne treba biti pasivan. Aktiviraj se onoliko koliko hoćeš i možeš. Ako vidim da se prikupljaju potpisi za peticiju na ulici - potpisaću.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 08:28 - pre 105 meseci
Citat:
Sceka: Da, i napisao. Nekoliko. Zasto? Kakve veze ima sa temom?

Nema. Onako pitam.
Kapiram da bi pisao odlicne komedije.

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 09:11 - pre 105 meseci
Ne gledam te rialiti emisije... doduse ne gledam ni TV uopste.
Ali mislim da nije resenje na silu zabraniti prikazivanje, iako ne bi bilo naodmet.
Resenje je ponuditi ljudima da gledaju nesto sto bi im bilo zanimljivije umesto tih rijaliti emisija.
Ali sta? Meni nista ne privlaci paznju vise na TV-u pa ga i ne ukljucujem.

Šta bi moglo biti zanimljivo toj klasi stanovnistva kojoj je iščekivanje "jorgan planine" i šamaranje najlepši deo dana?
Džaba sada bilo kakav kulturno-umetnički program...

E sad, dolazimo do onoga da smo delimično sami krivi za ovaj program.
Ne plaćamo RTV pretplatu, jedva smo se kao nacija izborili za tih ušteđenih 500din mesečno i sada RTS više ne može ostalima da parira svojim sadržajem.

Ovo što je Sceka već okačio



Koliko se sećam, sve su RTS emisije?


Za ovih par godina mislim da su generacije upropaštene ovakvim materijalom, i da je sada jako teško snimiti zanimljiviju emisiju i odvući im pažnju od jorgan planine i šamaranja...

Ljudi oko mene, kolege, moji prijatelji... niko ne gleda ove emisije, ili znaju da mi se te emisije gade pa mi ni ne pominju nikakve detalje vezano za njih
Jedine osobe koje poznajem koje su uspeli da hipnotisu tim sadrzajem su zenina baba od 85 godina sa polomljenim kukom, koja nista i ne moze da radi osim da sedi ispred TV-a i gleda te gluposti. Uz nju naravno i tasta. Pa onda dodje komsinica na kafu pa imaju o cemu da pricaju...
Dzaba toj babi sada da neko pusta bilo sta drugo...
Doduse ranije je gledala i bilo joj zabavne neke emisije sa muzickim programom, gde su svi ovi nasi matori narodni pevaci pevali. Nesto poput grand show-a...

Ajd kad sam se vec raspisao...
U pozoriste nisam isao odavno, kao klinca cale me redovno vodio da gledam razne predstave i prilicno sam uzivao u tome. Bilo mi je zanimljivije nego bioskopi.
Pre neku godinu odlucim sa zenom, ajmo do pozorista, i pokupimo se sa kumovima i odemo na neku predstavu koja je bila tog dana.
Nikad cuo, ali ajd mozda bude zanimljivo.
I na kraju sam zazalio sto sam dosao.
Neki lik se skinuo go, mlatarao qrc3m po bini, neke devojke se valjale i vristale...
Nisam se našao u toj vrsti umetnosti :). Od tad više nisam zašao u pozorište.

I jako mi nedostaje nešto poput ovoga









 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 09:42 - pre 105 meseci
Još pravila rađa još više pravila. Kao što birokratija rađa novu birokratiju.

Suviše mi je populistički zaljučivanje da nam traba novi set zakona. Samo zbog reality sadržaja. Treba gledati pravilnike i videti šta se odatle može izvući.
A sigurno ima neki segment koji obuhvata i reality programe kroz "lupu"/pravilo o sadržaju.
Pritisak onda treba direktno da ide na RRA?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 09:51 - pre 105 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Pre neku godinu odlucim sa zenom, ajmo do pozorista, i pokupimo se sa kumovima i odemo na neku predstavu koja je bila tog dana.
Nikad cuo, ali ajd mozda bude zanimljivo.
I na kraju sam zazalio sto sam dosao.
Neki lik se skinuo go, mlatarao qrc3m po bini, neke devojke se valjale i vristale...
Nisam se našao u toj vrsti umetnosti . Od tad više nisam zašao u pozorište.


Sta ti je umetnost
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Peticija za ukidanje reality programa07.09.2015. u 10:03 - pre 105 meseci
Jos nesto nisam pomenuo - moja baba takodje gleda te reality emisije ali sve vreme prica da su stetne i da ih treba zabraniti, ali kad su vec tu, to je jace od nje, isto kao sto pusaci, alkoholicari i narkomani znaju da su duvan, alkohol i droga stetni, ali ne mogu da se odupru njihovom uticaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Peticija za ukidanje reality programa

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 50030 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.