Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla

elitemadzone.org :: AutoZone :: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19766 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla13.09.2015. u 20:52 - pre 103 meseci
vidoh danas na tv opet izmene zakona oko zataljivanja stakla na autu,

pominju kao treba da se izvrsi provera da li su folije sertifikovane i jos neke kontrole, a niko ne pominje cenu toga, na kraju ce biti skuplja potvrda nego folije i rad,
jos jedna cista otimacina .
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla13.09.2015. u 20:53 - pre 103 meseci
Ja bi te sa folijom kaznjavao.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla13.09.2015. u 21:14 - pre 103 meseci
Bas tako, te folije bi trebalo zabraniti ili posebno oporezovati i upisati u saobracajnu...pa ko voli :)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 07:24 - pre 103 meseci
i ko vidi auto sa folijom obavetno da ga kamenuje
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 07:36 - pre 103 meseci
U Beogradu se neretko vidi džiberski Golf (ili neki Opel) sa zatamnjenom šoferkom. A o bočnim staklima da ne pričam. I to tako, regularno registruje i vozi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 08:04 - pre 103 meseci
tih će i dalje biti nevezano za bilo kakav zakon
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 08:57 - pre 103 meseci
Teško,kažu juče da će zatvarati tehničke preglede koji "registruju"takav auto.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 09:24 - pre 103 meseci
Kažu ...
Poenta je da se mnogi registrovani automobili ni ne pojave na tehničkom. Srpski specijalitet. Mislim da sam negde pročitao da se oko 15% vozila u Srbiji ne pojavi na tehničkom. (ili sam to čuo kod Alvirka u SAT)
Kad se tako posmatra, onda je folija najmanji problem. Isti ovaj procenat vozila, teoretski ima neispravan sistem kočenja i upravljanja.

Ali, poenta je da se auto sa folijama vidi na ulici. (pre svega mislim na folije na prednjim staklima) Dakle, pandur na ulici ne može da prepozna da li je upravljački sistem OK, ali može da vidi folije. I da pošalje vozilo na vanredni tehnički. Ali, jok, to se toleriše.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 11:42 - pre 103 meseci
Pa ako se folije zakonom zabrane, ne bi ni morali nikog da salju na tehnicki, vec na licu mesta oduzmu tablice.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 12:05 - pre 103 meseci
aj sad čisto rasprave radi. Šta tebi to tačno smeta što drugi automobili imaju folije?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 12:19 - pre 103 meseci
Ja cu ti odgovoriti.Koliko znam Bakara pegla bajs a ja recimo motor.Mnogo bi mi znacilo da predupredim radnju vozila koje je bocno od mene ili u nekoj

raskrsnici ,ali se ne vidia koliko toliko namera vozaca.Ne ulazim u probleme zasto neko ne vidi ili previdi ( svakom se desi),ali ako je folija koja

je bezmalo 100% zatamnjenja,ja ne vidim lice vozaca,koje je u tom trenutku negde tamo sa pogledom.Lakse mi je proceniti.Isto mi je bitno da vidim kroz

vozilo ispred sta se desava.Gledam jos dosta detalja ali ovo je jedan od bitnih,meni.Cemu zatamnjenje,zbog sunca.Imas UV folije koje su providne.

Uvek mi je bilo dziberski to zatamnjivanje,posebno sa tim kina,bugarska,kvalitet folija.Bolje zatamniti terasu ako bas vole zatamnjivanje.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 12:34 - pre 103 meseci
Citat:
etjen:
aj sad čisto rasprave radi. Šta tebi to tačno smeta što drugi automobili imaju folije?

Osim ovoga sto je Lav objasnio, jako je bitno da drugi vozaci vide kroz stakla drugih vozila jer tako vide u daljinu, pa recimo prilazeci pesackom prelazu kroz stakla vozila pored, ili otpozadi mozete videti nailazece vozilo ili pesaka.

Druga stvar je sto mozete ostvariti kontakt ocima sa vozacem i procitati nameru, i vidim da li vozac u opste gleda u mom smeru.
I na kraju dosta puta mi se desilo da auto sa folijom nocu ide bocno na mene prestrojavajuci se, jer ocigledno smanjuje vidljivost i smanjuje upadljivost vozila sa boka.

Uglavnom, mnogo je toga sto je lakse videti bez folije a i vozila odavno imaju UV stakla, tako da je to zatamnjivanje samo estetika koja se dopada vlasnicima.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 12:57 - pre 103 meseci
Dodao bih i da je mnogo je lakse predvideti reakcije vozaca ispred ako vidis sta radi, odnosno da li melje sa suvozacem, visi na mobilnom ili gleda u kucne brojeve ;)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 14:51 - pre 103 meseci
Citat:
ili gleda u kucne brojeve


Za taj termin ima jos jedan opis,RAZGLEDA PLACEVE.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 14:56 - pre 103 meseci
Citat:
bakara:
Pa ako se folije zakonom zabrane, ne bi ni morali nikog da salju na tehnicki, vec na licu mesta oduzmu tablice.


Nema ništa od toga,ostaje za prednja bočna stakla 30%,zadnja do 100%,a soferku nikako.

Jedina novina je sto ce za sve to trebati papir,tj atest...

Uostalom,ova novina se ne odnosi samo na foliju već na sve prepravke izvršene naknadno na vozilu(naknadna ugradnja dnevnih svetala,xenona itd,itd).
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 14:58 - pre 103 meseci
Citat:
Jedina novina je sto ce za sve to trebati papir,tj atest.

Zar atest nije trebao do sada?
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 15:02 - pre 103 meseci
Zvanično jeste,ali je agencija za bezbednost saobraćaja zabranila nadležnim instucijama da izdaju ateste dok se ne donesu izmene i dopune postojećeg zakona kojim to nije bilo precizno regulisano.

Samim tim ni policija nije imala pravo da traži nekome atest jer ga niko nije izdavao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 15:15 - pre 103 meseci
Citat:
vaske2:Uostalom,ova novina se ne odnosi samo na foliju već na sve prepravke izvršene naknadno na vozilu(naknadna ugradnja dnevnih svetala,xenona itd,itd).
Šta se sve danas ne sija sa prednje strane srpskih vozila, čudo jedno ! Pod nazivom "dnevno svetlo".
Valjda su tome uzrok jeftine kineske led diode, idealno - na 12V. To se lepi gore, dole, levo, desno, u farove, ispod farova, na braniku, ispod branika. Kažem - čudo !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 16:24 - pre 103 meseci
Najjace su plave ledare u faru na mestu pozicije rednek jugica:)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla14.09.2015. u 19:07 - pre 103 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
etjen:
aj sad čisto rasprave radi. Šta tebi to tačno smeta što drugi automobili imaju folije?

Osim ovoga sto je Lav objasnio, jako je bitno da drugi vozaci vide kroz stakla drugih vozila jer tako vide u daljinu, pa recimo prilazeci pesackom prelazu kroz stakla vozila pored, ili otpozadi mozete videti nailazece vozilo ili pesaka.

Druga stvar je sto mozete ostvariti kontakt ocima sa vozacem i procitati nameru, i vidim da li vozac u opste gleda u mom smeru.
I na kraju dosta puta mi se desilo da auto sa folijom nocu ide bocno na mene prestrojavajuci se, jer ocigledno smanjuje vidljivost i smanjuje upadljivost vozila sa boka.

Uglavnom, mnogo je toga sto je lakse videti bez folije a i vozila odavno imaju UV stakla, tako da je to zatamnjivanje samo estetika koja se dopada vlasnicima.



A šta se dešava kada je ispred vas kombi ili furgon (da ne kažem autobus ili kamion) tada takođe ne vidite kroz njegova stakla, a nameru vozača
ne vredi čitati iz njegovog pogleda jer može vrlo lako da vas prevari isti.

Što se tiče ovih što nasrću na tebe jer te ne vide, za njih stvarno ne znam šta da kažem, ali ne verujem da bi im pomoglo
čak i stakla da skinu.

OGROMNA je razlika u temperaturi unutar vozila sa folijom i bez nje. Takođe je praktično zatamnitii stakla kako ne bi morao stalno iz kola da
iznosiš sa sobom neke vredne stvari - tipa laptopa, telefona i drugo (naročito ako si stalno u pokretu i izlaziš 100 puta dnevno iz auta)

Generalno, ne postoji ozbiljan razlog zbog koga bi vam tamna stakla na kolima mogla smetati.
Istina, neki put može niti nezgodno noću ako ne vidite neku gestikulaciju vozača u susednim kolima, ali nigde u zakonu u saobraćaju
ne postoji deo gde treba voditi računa o gestikulaciji drugih vozača, tako da... A s stim u vezi, samo zamislite da je pored vas neki viši džip
ili kombi, tada takođe ne biste videli vozača, pa vam to ne smeta...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: opet nove izmene oko zatamnjivanja stakla

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19766 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.