Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako zaraditi sa 16 godina?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kako zaraditi sa 16 godina?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24468 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 07:24 - pre 102 meseci
Ja sam daleko od frustracije samo mu ne treba deliti savete sa poravkama RACUNARA i ostalim glupostima.

Proslo je vreme kada su mladi ljudi mogli da zarade.Danas ni odrasli ne znaju kako da prezive a ne klinac sa 16.

Prvo i osnovno je da roditelji ne dozvole da mora da radi sa 16,zbog nekih tricavih 6k.

Sto se tice ucenja da bude djubre od coveka,pocetak je da kao omladinac ode u neku od stranaka i vezba.Vecu ce imati korist,a za ubuduce

da ne pricamo.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 09:27 - pre 102 meseci
Prvo i osnovno jeste da roditelji DOZVOLE da radi sa 16 godina jer je to normalna stvar! Nije normalna stvar da konji od po 30, 40 i 50 godina moljakaju matore roditelje da im udele koji dinar!

Dečko ispravno razmišlja. Ne razumem se u palete poslova, ali pretpostavljam da može da raznosi pice, konobariše u kafiću, volontira negde gde može imati bakšiš, popravlja komšiluku i okolini računare u smislu instalacije OSa i programa i uzme neku dodatnu kintu i tako zaradi sebi za džeparac. Možda i bude pomoćnik nekog majstora u radionici i tako dobije bakšiš i usput kupi zanat.

Kamo sreće da više klinaca razmišlja poput njega!

Moji su imali solidnu kintu kad sam bio klinac, pa su mi davali 50 dinara za užinu, a pljeskavica 60! I sad zamisli kako je lep osećaj kada narežem 1 audio cd sa muzičkim željama i prodam ga za 120 dinara. 20 dinara je bio prazan disk, 100 dinara zarade!!!

A još kad uzmem 10 - 20€ za popravku kompa, pun pogodak! Sa 15 godina sam se osećao kao čovek!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 11:14 - pre 102 meseci
Citat:
bachi:  I sad zamisli kako je lep osećaj kada narežem 1 audio cd sa muzičkim željama i prodam ga za 120 dinara. 20 dinara je bio prazan disk, 100 dinara zarade !!!


Sigurno si plaćao autorska prava i softver za to što si narezivao . To mu dođe nekako kao i ova zarada .
http://www.alo.rs/resources/im...%20kriminalci_6b5d_850x850.jpg
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
79.143.111.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 11:18 - pre 102 meseci
Nauči osnove HTML, CSS, Wordpress, ako imaš sklonosti kreni i sa JS. Nije trivijalno ali nije ni preterano teško. Solidno znanje engleskog se podrazumeva, ako to nemaš to bi trebao da ti bude prioritet ako želiš iole dobar posao u budućnosti. Dobro je što može brzo da se krene, makar i to što napraviš ne bilo po profesionalnim standardima. Za početak možeš da praviš sajtove za bližu okolinu, kad se malo ispraksuješ moći ćeš da se okušaš i po freelance sajtovima, ili da se zaposliš kao junior front end developer.

Najbitnije je da je ovo dobro ulaganje u budućnost, daleko bolje od toga da razvoziš pice. HTML, CSS i JS ne idu nigde i to znanje ćeš moći dugo da eksploatišeš.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 11:36 - pre 102 meseci
Citat:
bachi:Ja sam u tvoje doba zarađivao tako što sam rezao muzičke CD na želje i prodavao za 120 dinara. A i sređivao se po koji komp po kućama za 10 - 20 maraka.

podseti me sad na studentske dane :) to sam i ja radio, samo sto sam rezao u pocetku programe za ucenje stranih jezika, a posle sam presao na filmove u vreme kad je bilo popularno "6 na 1" (6 filmova na 1 DVD). jeste bilo nelegalo to sve, ali nije bilo neke prevelike kontrole, ponekad se desavalo da komunalci nahvataju nekog ko na ulici prodaje filmove, zaplene mu, pa uzmu za sebe da gledaju, ali posto sam ja prodavao preko neta i slao pouzecem delovalo je kao da je bilo potpuno bezbedno. uglavnom, imao sam kolekciju od oko 3000 naslova, koju sam dobro unovcio. zarada je bila solidna jer DVD koji platim 10-15 din. prodam za 200 din. kasnije "kada se razradio pos'o" desavalo bi se ponekad da zaradim za mesec dana vise nego sto mi je kasnije bila pocetna plata.
prestao sam time da se bavim kada sam zavrsio fax i zaposlio se jer jednostavno nisam imao dovoljno slobodnog vremena da se time zanimam, uzasno mi je mnogo vremena odlazilo na sredjivanje kataloga, rezanje, stampanje omota, slanje itd. a i dosla je ona era brzog interneta, od kada svako moze da skine film za par min. pa bi verovatno i interesovanje opalo.

pored toga, neko vreme sam na Limundu (pre)prodavao robu porucenu iz Kine. pisao sam vec o tome ovde na forumu u nekoj temi za internet zaradu. to je donekle legalniji "posao" bio, pa i nas postavljac teme moze da razmisli o tome. ja sam prodavao posrebreni nakit, kineske mobilne telefone, GPS uredjaje, .mp3 playere, itd. zarada bi isto ponekad bila sasvim solidna.
 
Odgovor na temu

Filip0110
Filip011
Beograd, Srbija

Član broj: 321714
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 11:39 - pre 102 meseci
Grujicd upravo to i pokusavam da naucim :) dobro engleski danas skoro svako zna, to se podrazumeva

Bachi i sa tobom se slazem :)
 
Odgovor na temu

Filip0110
Filip011
Beograd, Srbija

Član broj: 321714
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 11:43 - pre 102 meseci
Član sto da ne, vredi pokusati :)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 13:20 - pre 102 meseci
Citat:
jovajovic100:
Citat:
bachi:  I sad zamisli kako je lep osećaj kada narežem 1 audio cd sa muzičkim željama i prodam ga za 120 dinara. 20 dinara je bio prazan disk, 100 dinara zarade !!!


Sigurno si plaćao autorska prava i softver za to što si narezivao . To mu dođe nekako kao i ova zarada .
http://www.alo.rs/resources/im...%20kriminalci_6b5d_850x850.jpg

Kako si uspeo da uporediš rezanje diskova sa nošenjem i upotrebom utoke, to samo tvoj mozak zna.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 14:03 - pre 102 meseci
Da probam da ti dam savet, ali bice malo drugaciji od ovih tipicnih koje si dosad dobio, to sto si do sad procitao to slobodno baci u vodu, nema srece od toga. Ti si pitao sta da radis pocinjajuci od danas 11/2015, a neko ti objasnjava kako je rezao CD-a tamo negde 90-tih, savet samo takav.

Ali da predjemo na posao:

Ako nisi materijalno ugrozen i tvoji mogu da te izdrzavaju, onda nemoj da se zamaras time da trebas raditi. To ti uopste netreba, ali ti treba sledece:

ako imas volje i vremena onda uci matematiku i to tako da je naucis bas dobro. Uci engleski i to tako da ga naucis dobro, ne kao za odlazak na more, vec dobro (za 5), uci da budes odlican.
Kasnije kad malo porasnes (mozes poceti od III ili IV godine srednje) pocni da ucis statistiku, a polako mozes poceti i sa ucenjem Baze podataka i programiranje u vezi baza i statistike. Buducnost je u analizi podataka u obradi podataka u statistici, sociologiji i psihologiji. Web dizajn i slicna srannja, to batali u sirokom luku, to je nesto sto rade nize placeni, nema u tome sreca. Sto se brzo uci, brzo mu i cena pada.

Ako budes dobar dzak, onda imas negde u IV godini (tako je nekad bilo) mogucnost da odes jednu godinu u USA, obavezno da odes.
Kad budes dosao na fakultet onda svaku godinu pokusavaj da se ubacis za odlazak u USA (Work & Travel USA), zaradices nesto para i pogledaces malo dalje od tvojih komsija.
Uclani se obavezno u British Council i "gutaj" knjige koje tamo nadjes.

Pare mozes zaraditi na mnogo laksi nacin od predloga koje si dobio tako sto ces ako si mene slusao biti bolji od sredine oko sebe, onda svojoj generaciji ili mladjima mozes davati casove i pomagati u ucenju i to naplacuj. Bolje je da dajes casove nego da budes fizikalac.

Ako bas nesto da radis onda se registruj na Elance ili vidi kome iz tvoje generacije ili omladincima medju kojima se kreces kako bi mogao da im nesto prodajes i da im uzimas novac.
 
Odgovor na temu

crvenitornado

Član broj: 330183
Poruke: 82
*.mediaworksit.net.



+19 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 14:06 - pre 102 meseci
Decko kaze da voli programiranje, onda je red da ga usmerimo u tom pravcu. Od ljubavi se ne odustaje lako. Dakle, ako volis programiranje, nauci da razmisljas kao geek.

Prvo pravilo geekovanja je, Ne trebaju ti pare.
Drugo pravilo, sve radiš temeljno i ne hvališ se.
Treće pravilo, posećuješ forume i pomažeš ljudima.
Četvrto pravilo, odjebes sve kvazi drugare iz stvarnog zivota.
Peto pravilo, ne treba ti devojka.

To su neke osnove. A ti nam kazi koliko si ozbiljan. Ja kolko sam procenio klinca mogu reci da nije neki zamlata, da je vredan i radan. Cak je i skroman po pitanju zarade.

Koliko se razumes u kompjutere, u koju srednju ides?

Dakle ovako, prvo napravi sebi sajt. Smisli neki svoj brend-ime pod kojim ces da nastupas. Sto na forumima, sto na krstarici. Maksimalno se posveti onome sto volis. Svi poslodavci vole mlade ljude, vredne, napravi svoj CV u koji ces da stavis svoje vestine sto se tice kompjutera. Usavrsavaj se.

Evo ja nisam planirao, ali bih ti dao da mi odradis neki wallpaper sa mojim logom. Itd... Poslo oko kompjutera i interneta ima kolko hoces... Samo se obrati na prave adrese..
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 14:23 - pre 102 meseci
@ crvenitornado

Sta je to geekovanje, ja za takvo nesto jos nisam cuo?

Nije mi jasno ni peto pravilo, cemu to sluzi?

Ja sam ga takodje usmerio na programiranje, ali na ozbiljno bavljenje naukom, a ne da pravi banere ili loga za 10 US$ .

Nije vazno sta vole poslodavci detetu od 16 godina, dok stigne do zaposljavanja, a ne bi trebao da razmislja o tome pre 25 godine, njemu CV ima znacaj onako bas do kurrca.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 14:46 - pre 102 meseci
@2012

kolega postavljac-teme je pitao kako da zaradi sad-odmah 5-6.000 din da ne bi uzimao od roditelja, nije trazio savete za profesionalno usmeravanje.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 14:47 - pre 102 meseci
Citat:
Filip0110:
U buducnosti bih voleo da se bavim programiranjem, i naravno radio u microsoftu :) ali do tada treba necim platiti izlazak :)

Kako znas da bi voleo time da se bavis ?
Jesi nesto programirao ili bar gledao kako neko to radi ?
 
Odgovor na temu

Filip0110
Filip011
Beograd, Srbija

Član broj: 321714
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 14:57 - pre 102 meseci
@2012 ehh ta matematika uvek pravi probleme :) a engleski naravno nema problema.
Ovo sto si ti napisao je sve jako dobro ali dugo traje :). Ne znam da li i dalje postoji ta mogucnost da se ide u ameriku ako si dobar djak, mozda i ima ali ne u mojoj skoli koja nema nikakve veze sa programiranjem i kompjuterima ali naravno da bih isao, pa to je logicno :)
A taj British council, sta je to?
 
Odgovor na temu

Filip0110
Filip011
Beograd, Srbija

Član broj: 321714
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 15:06 - pre 102 meseci
@crvenitornado
S nekim pravilima se slazem a sa nekima nje, ali ovo prvo i peto ahahahaha ne mogu sa razumem :)
Znanje kompjutera mi nije ogromno kao nekima, ne bih da lazem, ali znam osnove pa i vise od ortaka sa kojima se druzim. Napravio sam ja svoj sajt odavno ali nije to nista specijalno, sluzi za interno koriscenje i zabavu sa poznanicima. A sto se tice logo-a nije problem ali bi morao da saceka novi komp jer ovaj vise ne vredi popravljati :)
 
Odgovor na temu

Filip0110
Filip011
Beograd, Srbija

Član broj: 321714
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 15:11 - pre 102 meseci
@ Homer J. Simpson
Nisam nista programirao, ali puno sam citao i gledao kako se to radi, iskreno nisam ni pokusavao ali ako bih se malo zainatio sigurno bih nesto napravio :)
 
Odgovor na temu

crvenitornado

Član broj: 330183
Poruke: 82
*.mediaworksit.net.



+19 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 16:25 - pre 102 meseci
Ako ti bas trebaju pare, sa toliko godina, ako si vredan, pitaj da radis honorarno u nekoj perionici auta, recimo svake subote, to ti je 4 subote po hiljadu 4 000 dindzi. Nije neka para, ali ti je mirna glava i oni primaju raznorazne. Pogotovu ako si iz nekog grada, u drugom slucaju nema vajde. Ugrabi dok je jos toplo vreme ;)
 
Odgovor na temu

Filip0110
Filip011
Beograd, Srbija

Član broj: 321714
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 16:33 - pre 102 meseci
Iz Beograda sam, ima ih svuda ali sad bas po zimi... To je mnogo bolje leti :)
 
Odgovor na temu

crvenitornado

Član broj: 330183
Poruke: 82
*.mediaworksit.net.



+19 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 16:56 - pre 102 meseci
Ja ne vidim da je zima. Evo ide subota. Sutra podrani i u obilazak, pa vidi jel mozes negde da se prisljamcis... ajde ajde, nemoj da si lenj. Dok meni ne padne na pamet neka druga ideja.
 
Odgovor na temu

crvenitornado

Član broj: 330183
Poruke: 82
*.mediaworksit.net.



+19 Profil

icon Re: kako zaraditi sa 16 godina?11.11.2015. u 17:00 - pre 102 meseci
A ako hoces laku paricu mozes da osnujes fejsbuk stranicu ili grupu. Izaberi neku temu koja ti je slicna, koju poznajes, pa idi u tom smeru. I ono najvaznije skupi sto vise clanova. Kad postane popularna ta tvoja stranica, mozes da reklamiras drugare :)

Ili jos bolje, sto je sad u trendu, pravi jutjub klipove. Mora da ima nesto sto ti lezi. Pa pricaj ili pevaj, ili pokazuj kako se sta radi. Internet ti je cudna sprava, najbitnije je steci popularnost, posle pare dolaze same.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kako zaraditi sa 16 godina?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24468 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.