Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamka za lopove - odgovornost postavljača

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zamka za lopove - odgovornost postavljača

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28799 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 19:16 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
Da nije svetinja malo prejaka reč?

Mozda je neodgovarajuca, ali prejaka - nimalo.
Drzava mora da obezbedi zastitu privatne svojine, a ne kao kod nas - ne sme pojedinac to da radi, ali ni drzava bas nece da kaznjava krsenje toga.
Tipa, ne jure se sitni kriminalci, visok prag za tuzbu po sluzbenoj duznosti, skorasnje smanjivanje penzija itd.

Citat:
dusanboss:
Naravno to što je neko čuo tamo nešto od nekoga i to verovatno pogrešno odmah izazova razne fobije.

Moguce da ime i toga, ali imas i medijske izvestaje.
Oni bi bar za nijansu trebali biti kredibilniji.

Citat:
dusanboss:
Ako ti neko udje u kuću u sred noći, šta drugo.

Bese skoro jedan takav slucaj, u Zarkovu?
Vlasnik stana je bio u pritvoru, dalje nisam ispratio.
Nista ono treba da zaradjuje za porodicu, pa ajd da ga vratimo kuci.

Citat:
gilopile:
Da se ja pitam, zabranio bih vatreno oruzje i za posjed i za nosenje. Samo policija i vojska mogu da ga imaju i niko vise. Kome se nadje, kazna zatvora u trajanju od 25 godina.

Uobicajen odgovor na to je da se time obicni gradjani stavljaju u nepovoljniji polozaj, jer kriminalci nece postovati zakon, kakav god da je.

Citat:
Homer J. Simpson:
A drustvo kome je privatno vlasnistvo svetinja veca od zdravlja/zivota osudjeno je na daleko brzu propast.
/snimak/

Sta si hteo da kazes snimkom?
Covek je reagovao ovako, samo zato sto je znao da, ako bude opljackan, moze da se pozdravi sa imovinom, nece tu drzava nista d'uradi.

Citat:
dusanboss:
Nema sumlje da je čin ovog čoveka izuzetno hrabar. Dafinitivno ne promišljen. Sad sam čitao čovek je vlasnik a lopov je odneo 7000 din.
Znam da ljudima znači svaki dinar ali, rizikovati teže povrede ili nešto gore ,ne znam .

Pazi, moze tebi i meni da deluje nepromisljeno, ali ako on ne zastiti svoju imovinu, sta da radi!?
Cuh na vestima da je u pitanju 10.000 din. Da deci kupi jaknu i cizme ili da ih otme neki idiot...

Citat:
Java Beograd:
Poenta je da ovakvi, sve i da su uhvaćeni na delu, ne provode u zatvoru duže od jednog dana. Policija ih pušta na slobodu, "uz krivičnu prijavu". I nikom ništa.

Tacno tako. Nikom nista.

Citat:
branko tod: Za ove mlađe da vide kako se to nekad ovde radilo

Ja mislim da je nas socijalizam i tu unazadio, jer tu vazi pravilo da drzava brine o svemu, a ne pojedinac.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 19:21 - pre 101 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Jbg 'dupke pun naroda' ne mora da znaci da su bas bili u neposrednoj blizini ili iza atentatora ... Ali ako jesu , onda je lud i taj sto je pucao

Citat:
gilopile: Ovo mi nije bas najjasnije. AKo je u medjuvremenu ukinuta smrtna kazna, zar ne bi trebalo da se zameni sa maksimalnom kaznom zatvora? Ne da su se izvukli, nego, jbmlga.


Ako si ikada bio u Beogradu, to se desilo na Tašmajdanu na 50 metara od Jatove
poslovnice odakle je kretao autobus za aerodrom, a pored početne stanice šestice
i taksi stanice. Dan je bio lep, a i pešački prelazi su tu, kao i divna staza za mame
sa kolicima.

Pa i jeste maksimalna kazna. U humanom socijalizmu je maksimum bio 20 god.


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 19:38 - pre 101 meseci
Bilo nekad sad se pripoveda. Da li bi neko danas jurio nekog naoružanog posle slične sačekuše? U većini slučajeva ubjeni bi i zaslužio to. Pa ti sad rizikuj svoj život da bi priveo pravdi ubice nekog teškog kriminalca.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 19:58 - pre 101 meseci
Citat:
IUOP_1:
Sta si hteo da kazes snimkom?
Covek je reagovao ovako, samo zato sto je znao da, ako bude opljackan, moze da se pozdravi sa imovinom, nece tu drzava nista d'uradi.

Da bi se normalan covek radije pozdravio sa lancem kioska nego sa zivotom ...
A svakako ne bi rizikovao ni ubod cackalicom a ne nozem za neku sicu.

E pa s obzirom da ljudi u Srbiji ocigledno svoj zivot vrednuju par hiljada dinara , onda ne znam zasto ocekuju da drugi (lopovi/razbojnici , drzava tj. sudovi i policija i ostali) isti cene vise ?!
Cak bi trebalo ukinuti i ovaj sistem zdravstvene zastite pa nek' placaju punu cenu posledica sopstvenog ludila
Citat:
IUOP_1:
Tipa, ne jure se sitni kriminalci, visok prag za tuzbu po sluzbenoj duznosti, skorasnje smanjivanje penzija itd.

Ne postoji nikakav 'prag za tuzbu' za razbojnistva a za sitne kradje/prevare je valjda spusteno na 1500.
Mada je i onih 5k bilo prenisko posto istraga i postupak kostaju daleko vise
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 20:27 - pre 101 meseci
Da li bi i elektropastir bio greh ili ne?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 21:10 - pre 101 meseci
Au197/79@ ribolovacka prica.


Lavlja_Jazbina@ nE!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 21:39 - pre 101 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Ne postoji nikakav 'prag za tuzbu' za razbojnistva a za sitne kradje/prevare je valjda spusteno na 1500.
Mada je i onih 5k bilo prenisko posto istraga i postupak kostaju daleko vise

Druze, nemoj da me zezas, pa policija i ne izlazi na teren kad je neka "sitnica" u pitanju.

Citat:
Homer J. Simpson:
E pa s obzirom da ljudi u Srbiji ocigledno svoj zivot vrednuju par hiljada dinara , onda ne znam zasto ocekuju da drugi (lopovi/razbojnici , drzava tj. sudovi i policija i ostali) isti cene vise ?!

Uf, al gresis...
Ovaj slucaj pokazuje dve stvari:

1. Ljudi u Srbiji su svesni da ako ne zastite svoju imovinu, drzava im tesko moze pomoci.
Koliko je vrednost te imovine, posve je nebitno.
Nekom je nesto sitnica, a nekom mnogo.

2. Cim je neko u stanju da rizikuje svoj zivot zarad "par hiljada dinara",
to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko se lose zivi.

Citat:
Homer J. Simpson:
Cak bi trebalo ukinuti i ovaj sistem zdravstvene zastite pa nek' placaju punu cenu posledica sopstvenog ludila

E sad si ga odvalio, ali bas onako...

Stvar je jednostavna.
Ovako se to radi u zemljama gde sistem cuva privatnu svojinu: Ubila provalnika nakon što je telefonom pitala policiju da li sme

A ovako je kod nas: Branio porodicu, biće mu suđeno za ubistvo!

Sta vam se vise dopada i sta mislite da je bolje za jedno drustvo?
I jos jedno pitanje, kad bi se na globalnom nivou usvojilo ono sto smatra @gilopile, da niko ne sme imati oruzje, sta mislite kako bi se zavrsio prvi slucaj?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 21:59 - pre 101 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:

Da bi se normalan covek radije pozdravio sa lancem kioska nego sa zivotom ...
A svakako ne bi rizikovao ni ubod cackalicom a ne nozem za neku sicu.

E pa s obzirom da ljudi u Srbiji ocigledno svoj zivot vrednuju par hiljada dinara , onda ne znam zasto ocekuju da drugi (lopovi/razbojnici , drzava tj. sudovi i policija i ostali) isti cene vise ?!

Ja ne znam kako je neko drugi doziveo onaj snimak, ali ja ne vidim kako je onaj covek mogao da izbegne sukob sa lopovom koji drzi noz?

Da je moglo da se pobegne pobegli bi i jedan i drugi, ali resetke su bile zakljucane a lopov drzi noz, sta je mogao da uradi nego da se brani?
Nije to bilo zbog para nego zbog frke...


[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.11.2015. u 23:16 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 22:57 - pre 101 meseci
Citat:
bakara:
Nije to bilo zbog para nego zbog frke...

Aha
Citat:
IUOP_1
2. Cim je neko u stanju da rizikuje svoj zivot zarad "par hiljada dinara",
to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko se lose zivi.

Ne , to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko je lose psihicko zdravlje
Citat:

Ovako se to radi u zemljama gde sistem cuva privatnu svojinu: Ubila provalnika nakon što je telefonom pitala policiju da li sme

A ovako je kod nas: Branio porodicu, biće mu suđeno za ubistvo!

Sta vam se vise dopada i sta mislite da je bolje za jedno drustvo?

Uporedi broj ubijenih vlasnika/radnika prilikom razbojnistva u drustvima gde je to dozvoljeno i gde nije pa ces sam videti sta je bolje
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 23:03 - pre 101 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Ne , to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko je lose psihicko zdravlje

Cije psihicko zdravlje?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 23:03 - pre 101 meseci
A i ovaj trafikant je imao sreće što je lopov sisica i nije smeo da upotrebi nož kako treba, mogao je da prođe neuporedivo gore.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 23:04 - pre 101 meseci
Ima i toga što kaže bakara. Čovek je bio u "bori se il beži" modu a nije imao gde da beži. Ne znamo da li su i koje reči razmenjene. Ipak mislim da je malo neoprezno postopio. Na to se verovatno odlučio kada je video da razbojnik nema želju,hrabrost ili šta već da ga ozbiljnije povredi.
Slažem se jnk. Mogao je da prodje mnogo gore. Izgleda da je procenio situciju. Mada nikad neznaš. Moglo je da se sve promeni za čas i da se završi tragično.
Što kaže IUOP_1 čovek branio deci jaknu i patike. Pa šta bi ta deca bez oca? Iracionalno razmišljanje. Pogotovo ako je čovek otac.

Citat:
Druze, nemoj da me zezas, pa policija i ne izlazi na teren kad je neka "sitnica" u pitanju.


Za svaku provalu policija izlazi na teren čak i ako ništa nije uzeto. To sto je civra ranije bila 15 000 a sad spuštena ne znam na koliko dal 5 000 ili 1 500 odnosi se na kradje tipa ako vam neko mazne bicikl na ulici.
Što uvidjaje rade traljavo a, nekad i samo naprave zapisnik to je druga stvar. Bitno da su za pisanje kazni u saobraćaju uvek orni,vredni i spremni za nove radne pobede.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 23:06 - pre 101 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Homer J. Simpson:
Ne , to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko je lose psihicko zdravlje

Cije psihicko zdravlje?

Takvih kao sto je taj na snimku , ti i vecina ostalih.

Cujem pricu pre nedelju dana kako je neki klosar napao neku babu da joj otme torbu.
I baba ne da , klosar vuce , baba padne ali drzi i dalje i zapomaze , klosar kao odustane i pocne da odlazi medjutim predomisli se , vrati , ugazi (isutira) babu , svu je izlomi i uzme torbu i ode ...
I ja sad razumem da je babi dozlogrdilo da zivi ali sto brate nije otisla da skoci s mosta ili tako nesto , a ne ovako da lezi u bolovima ko zna koliko.
Nema razumnog objasnjenja
 
Odgovor na temu

Svarog
PA

Član broj: 26424
Poruke: 213
*.dynamic.sbb.rs.



+75 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 23:27 - pre 101 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Takvih kao sto je taj na snimku , ti i vecina ostalih.

Cujem pricu pre nedelju dana kako je neki klosar napao neku babu da joj otme torbu.
I baba ne da , klosar vuce , baba padne ali drzi i dalje i zapomaze , klosar kao odustane i pocne da odlazi medjutim predomisli se , vrati , ugazi (isutira) babu , svu je izlomi i uzme torbu i ode ...
I ja sad razumem da je babi dozlogrdilo da zivi ali sto brate nije otisla da skoci s mosta ili tako nesto , a ne ovako da lezi u bolovima ko zna koliko.
Nema razumnog objasnjenja


Budalo nenormalna.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 23:35 - pre 101 meseci
Što je Homer nenormalan ? Pusti sad to što je ubio ženu Mradž i izvukao se na sudu . Mislim da ovde govori razumno. Koja je svrha junačiti se kad tome nije mesto.
Pa niko ne voli da bude opljačkan i verujem da je ljudima žao svojih materijalnih stvari ali, toliko da ih brane životom? Ne vidim računicu u tome. I obično to nisu neke velike svote. 5 000 je mala svota novca. Bila ona nečije mesečno primanje ili je neki milioner zaradio za sekundu. To ne menja činjenicu da je to mala svota novca za koju ne vredi rizikovati telesne povrede a komoli život.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 23:44 - pre 101 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Takvih kao sto je taj na snimku , ti i vecina ostalih.

Ne secam se da sam te vredjao, pa nisi ni ti mene morao.

Citat:
Homer J. Simpson:
I ja sad razumem da je babi dozlogrdilo da zivi ali sto brate nije otisla da skoci s mosta ili tako nesto , a ne ovako da lezi u bolovima ko zna koliko.
Nema razumnog objasnjenja

Ili trolujes ili si idiot, ali u oba slucaja je rasprava besmislena.

Citat:
dusanboss:
5 000 je mala svota novca.

Ajde nemoj sad i ti da lupetas. Prvo razmisli zasto ljudi kupuju lekove na komad, pa onda procenjuj sta koliko kome vredi.

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača16.11.2015. u 23:49 - pre 101 meseci
Ja bih radije kopao po kontejnerima nego izlomljen (ili izboden) lezao u bolnici ...
Mozda sam stvarno ja nenormalan , sta znam.
Mada vidim da vecina civilizovanog sveta ima slicne stavove pa nisam siguran. Ko zna , mozda su i oni budale
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača17.11.2015. u 00:13 - pre 101 meseci
Citat:
Ajde nemoj sad i ti da lupetas. Prvo razmisli zasto ljudi kupuju lekove na komad, pa onda procenjuj sta koliko kome vredi.


Te ne menja činjenicu da je to mala svota novca. Možda u datom trenutku vremena nekome vredi mnogo više opet nema uticaja na opštu vrednost iste svote.
Ne možeš reći da je to veliki novac ma koliko bio siromašan i ma koliko ljudi (zajedno samnom) nemalo ni pola od te vrednosti u džepu. Jednostavno prema tome šta možeš da kupiš za taj novac to nije velika svota i tačka.
Zašto ljudi kupuju lekove na komad je druga tema skroz.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača17.11.2015. u 06:34 - pre 101 meseci
Citat:
Ja bih radije kopao po kontejnerima nego izlomljen (ili izboden) lezao u bolnici ...


Pa mozes i jedno i drugo,u paketu.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Zamka za lopove - odgovornost postavljača17.11.2015. u 07:38 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
Što je Homer nenormalan ? Pusti sad to što je ubio ženu Mradž i izvukao se na sudu :). Mislim da ovde govori razumno. Koja je svrha junačiti se kad tome nije mesto.
Pa niko ne voli da bude opljačkan i verujem da je ljudima žao svojih materijalnih stvari ali, toliko da ih brane životom? Ne vidim računicu u tome. I obično to nisu neke velike svote. 5 000 je mala svota novca. Bila ona nečije mesečno primanje ili je neki milioner zaradio za sekundu. To ne menja činjenicu da je to mala svota novca za koju ne vredi rizikovati telesne povrede a komoli život.


To ti može biti mala svota novca samo u 2 slučaja:

1) Zarađuješ mnogo više od toga pa ti taj gubitak neće teško pasti
2) Sponzoruša si pa te zabole, dodaće sponzor koliko treba


Očigledno da ni ta baka ni onaj nesretnik u trafici nisu te sreće. Ti očigledno jesi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zamka za lopove - odgovornost postavljača

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28799 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.