Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

elitemadzone.org :: MadZone :: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 33705 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 11:53 - pre 101 meseci
Jbg, nasi su lepo vaspitani i kad su ulicari :)

Salu na stranu, desilo se par puta da za mnom potrci poneki pas (mislim da ni jednom nije bas bio copor, mozda 2-3), ali ipak ne delim "ne mogu da ih smislim" stav.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 12:14 - pre 101 meseci
Ma dobro, preterujem i ja. Nije da bijem lutalicu kad je vidim na ulici i bacam ciglu na njih, ali jednostavno se ne osećam lagodno kada prolazim između čopora pasa. Peške kada idem me ne diraju, ali bajsom kidišu samo tako.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 12:20 - pre 101 meseci
Citat:
jovajovic100:
Imam jedno kuče . Kaže mi da hoće da ide na odmor . Možeš li da dođeš da zavijaš noću oko kuće i štale dok je on na odmoru ?

Nikakav problem, jedino sto mi je skupa satnica

Citat:
Nauka u stvari kaze da mnogo stvari nije isto, jer retko koja zivotinja sem coveka upraznjava seks radi zadovoljstva a ne radi prozudenja vrste recimo

A kako to uopste moze da se dokaze? Ja sam gotovo siguran da dzukac to radi iskljucivo zato sto mu je lepo, a jedino covek planira broj dece. Vecina muskih primeraka pasa nema pojma da li ima potomstvo, vec jednostavno, voli da ga tutne na vlazno i toplo mesto i to je sve.

Citat:
Ali pas ne moze da razmislja na nivou coveka

Ima i ljudi ometenih u razvoju tako da slabo razmisljaju, pa opet ih ne izbacujemo na ulicu i branimo njihovo hranjenje. Ne ide ti danas sa pronalazenjem argumenata, ja sam ponudio jedan nepobitan - manjak hromozoma, a vrlo rado bih da cujem i druge ako postoje, ali samo one koji se mogu izraziti u nekim konkretnim brojevima, a ne nekoj opisnoj filozofiji.

Citat:
Dete, koje je gladno, nece praviti lom od kifle. Vec ce svaku mrvicu da iskoristi. Odakle si ti dosao na lom u temi o hranjenju odjednom

Pa ti si prvi pomenuo pravljenje loma, a ja se eto izvinjavam sto sam pogresno protumacio da je rec o lomljenju kifle... Nego, slike govore vise od reci - evo sta ostaje nakon sto se covek hrani:

Nema nijedne druge zivotinje koja ostavlja takav lom nakon sto jede.

Citat:
E onda promeni sistem, uradi nesto da se u globalu ne desavaju takve stvari, ali ne budi sebican...

Pa zasto - ako je to sto sam uradio sebicno, onda meni ustvari mnogo prija da budem sebican, pa cu onda tako i da nastavim.

Citat:
Ja inace ne smatram da zivotinjama treba bukvalno dozvoliti da se slobodno krecu, barem ne u gradovima. Stetocine treba potamaniti, pse/macke udomiti ili uspavati, ljudska bica udomiti, i ulice pocistiti.

I hitler je imao jako slicnu ideologiju

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 12:28 - pre 101 meseci
Poređenje Hitlerove ideologije sa aktivnostima zoohigijene zapravo govori koliko si skapirao problematiku.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 12:44 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
A kako to uopste moze da se dokaze?

Pronadji sam, nije me interesovalo detaljnije ;)
Ali koliko se secam samo jos delfini su ubrajani sa nama da seks upraznjavaju i cisto zbog zadovoljstva.

Citat:
Ima i ljudi ometenih u razvoju tako da slabo razmisljaju, pa opet ih ne izbacujemo na ulicu i branimo njihovo hranjenje. Ne ide ti danas sa pronalazenjem argumenata, ja sam ponudio jedan nepobitan - manjak hromozoma, a vrlo rado bih da cujem i druge ako postoje, ali samo one koji se mogu izraziti u nekim konkretnim brojevima, a ne nekoj opisnoj filozofiji.

Pas ne moze da razmislja na nivou coveka - ma koliko bio napredan u razvoju. Ne moze ni simpanza, ni delfin, ni kit... nijedna zivotinja. Ni blizu.
Ljudi ometeni u razvoju se ne ubijaju, jer se njima mozda i moze pomoci. Ako ne bas tom primerku, moze se od njih nauciti kako drugima pomoci, tj. evoluirati tretman takvih bolesti. Ili spreciti pojavu.
Sta cu uraditi ako cuvam napusteno kuce? Da ispitam kako deluju sminke na njihovoj kozi? Mnogo ce mi znaciti.

Citat:

Pa ti si prvi pomenuo pravljenje loma, a ja se eto izvinjavam sto sam pogresno protumacio da je rec o lomljenju kifle

Pricao si o hranjunju, i ja sam na to odgovorio, nije moj problem ako ti ne mozes da povezes nit razgovora.

Citat:
Citat:
E onda promeni sistem, uradi nesto da se u globalu ne desavaju takve stvari, ali ne budi sebican...

Pa zasto - ako je to sto sam uradio sebicno, onda meni ustvari mnogo prija da budem sebican, pa cu onda tako i da nastavim.

Ovo ti jeste dobar argument :D Barem si priznao da si sebican najzad ;)

Citat:
Citat:
Ja inace ne smatram da zivotinjama treba bukvalno dozvoliti da se slobodno krecu, barem ne u gradovima. Stetocine treba potamaniti, pse/macke udomiti ili uspavati, ljudska bica udomiti, i ulice pocistiti.

I hitler je imao jako slicnu ideologiju :-)

Ali ju je primenio na ljude, a ne zivotinje;)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 13:08 - pre 101 meseci
OK sve, ali zanima me samo jos jedno glediste koje se tice sebicnosti i legitimnosti tamanjenja stvorenja slabijih intelektualnih sposobnosti - recumo da se sutra pojave gosti iz nekog dela svemira koji su intelektualno iznad ljudske rase, da li si u tom slucaju sklon misljenju da je sasvim prihvatljivo da visa rasa dodje u tvoj grad i potamani nizu ili se tu sad nesto menja?
Razumem ako zelis da izbegnes odgovor ukazivanjem na offtopic
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 13:13 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Pa ti si prvi pomenuo pravljenje loma, a ja se eto izvinjavam sto sam pogresno protumacio da je rec o lomljenju kifle... Nego, slike govore vise od reci - evo sta ostaje nakon sto se covek hrani:

Nema nijedne druge zivotinje koja ostavlja takav lom nakon sto jede.

Ti si ozbiljan ili se zezas???
To u opste nije mesto gde je covek jeo.

Izgleda da stvarno nisi video kako to izgleda kako ostave zivotinje iza sebe kad jedu?
Hoces da kazes da zivotinje iza sebe pospreme...
I valjda si se pobrinuo za izmet koji je ostao iza tog psica koji je pojeo tu kiflu...jer oni odmah posle hranjenja to obave tu u blizini?

Moj pas o kome se brinem uneredi celo dvoriste kad ima imalo vise hrane nego sto mu treba, mozes samo da zamislis kako izgleda posle zivotinja za kojima ne cisti covek.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 13:16 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
OK sve, ali zanima me samo jos jedno glediste koje se tice sebicnosti i legitimnosti tamanjenja stvorenja slabijih intelektualnih sposobnosti - recumo da se sutra pojave gosti iz nekog dela svemira koji su intelektualno iznad ljudske rase, da li si u tom slucaju sklon misljenju da je sasvim prihvatljivo da visa rasa dodje u tvoj grad i potamani nizu ili se tu sad nesto menja? :-)

Menja se to da u tom slucaju to postaje dilema tih vanzemaljaca a ne nas (nas niko ne bi ni pitao za mislijenje).
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 13:20 - pre 101 meseci
koja količina humanosti u ovoj temi,prosto već postaje smešno :D
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 13:50 - pre 101 meseci
@Darko Nedeljković
Ljudi vekovima pokušavaju da životinje drže po kontrolom. Neke životinje su uvek nepoželjne, neke su nepoželjne pod nekim uslovima

- Komarci - uvek nepoželjni - akcija: trovanje
- Pacovi i miševi ("slabijih intelektualnih kapaciteta") - uvek nepoželjni - akcija: trovanje, hvatanje u zamku ...
- Zečevi - nepoželjni ako se namnože preko neke granice jer uništavaju useve - akcija: trovanje, ubijajnje Poželjni u odgovarajućem broju, zarad ravnoteže u biosferi
- Divlje živtinje - nepoželjne u urbanim sredinama - akcija: hvatanje i puštanje na slobodu u divljinu (ubijanje u krajnjoj nuždi). Poželjne u divljini, zarad ravnoteže u biosferi
- Golubovi - poželjni kao domaći, gejeni golubovi, nepoželjni kad se previše razmnože u urbanim sredinama. Akcija: trovanje, onemogućavanje razmnožavanja ...

i tako dalje i tako dalje ....

- Psi: poželjni kao domaće, gajene životinje, nepoželjni u urbanim sredinama kao lutalice. Akcija: hvatanje, udomljavanje, uspavljivanje.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 13:56 - pre 101 meseci
Nebitna je ovde humanost. Bitna je komunalna zoo higijena, zarad dobrobiti ljudske zajednice. Jednako kao što se tamane pacovi (da li je to nehumano ?) tako, slično, ali drugačijim merama uklanjamo pse lutalice sa ulica.

Ljudsko društvo je odavno prihvatilo smernice kako treba delovati. Tvoje sažaljenje prema psu lutalici, može biti jednako kao da se neko drugi sažali na pacove, pa počne da ih hrani. "Da se humano ophodi prema tim toplokrvnim životinjama".

Inače na forumu ostavljaš utisak razboritog čoveka. Kako ne možeš da skapiraš da nije humanost hraniti pse lutalice ? Štaviše, suprotno je smernicama ljudskog prosperiteta.

Šta ako baš taj pas lutalica, kome si ti produžio život sutra ugrize i inficira neko dete koje se igra ? Hoćeš li se osećati odgovornim ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 15:55 - pre 101 meseci
Citat:
bakara:
To u opste nije mesto gde je covek jeo.

Izgleda da stvarno nisi video kako to izgleda kako ostave zivotinje iza sebe kad jedu?

Na slici vidis plasticne kese, flase od sokova, ambalazu od jogurta, gajbicu za jabuke... to je nesto sto ostane iza coveka nakon jela, potpuno je nebitno da li je jeo na tom mestu, bitno je to da taj nered stoji tu zato sto je covek jeo.

Citat:
mozes samo da zamislis kako izgleda posle zivotinja za kojima ne cisti covek.

Nije potrebno da zamisljamo, mozemo da odemo u sumu i pogledamo, sav nered koji tamo postoji je posledica toga sto je covek jeo. Zivotinjski izmet je biorazgradiv i dezintegrise se vrlo brzo, a ljudski otpad zagadjuje prirodu stotinama narednih godina.

Citat:
Moj pas o kome se brinem uneredi celo dvoriste kad ima imalo vise hrane nego sto mu treba, mozes samo da zamislis kako izgleda posle zivotinja za kojima ne cisti covek.

To samo znaci da imas premalo dvoriste za tu velicinu psa. U sumi niko ne cisti za zivotinjama i opet moze nekako da se dise, zar ne?

Citat:
Ljudsko društvo je odavno prihvatilo smernice kako treba delovati.

Naprotiv, ja sam uveren da je prvi put u istoriji civilizacije zabranjeno hraniti zivotinje. To je atak na LJUDSKA prava i slobode kakav nikada u istoriji nije zabelezen.

Citat:
Tvoje sažaljenje prema psu lutalici, može biti jednako kao da se neko drugi sažali na pacove, pa počne da ih hrani.

Naravno, ako to neko zeli i narocito ako drzava namerno pusta zivotinje na ulicu niko ne bi smeo biti kaznjen zbog davanja hrane zivotinji.

Citat:
Kako ne možeš da skapiraš da nije humanost hraniti pse lutalice ? Štaviše, suprotno je smernicama ljudskog prosperiteta.

Mnoge pojave nisu humanost, a i suprotne su smernicama ljudskog prosperiteta, da ne nabrajam, seti se sam - da li kaznjavati ljude koji nesto od toga rade?

Citat:
Šta ako baš taj pas lutalica, kome si ti produžio život sutra ugrize i inficira neko dete koje se igra ? Hoćeš li se osećati odgovornim ?

Pitam se samo kako ti i ja dozivesmo ove godine pored tih strasnih posasti koje vrebaju na ulici...
Da li se ti i ja osecamo odgovornim ako neki socijalni slucaj koji se finansira od nasih doprinosa sutra nekog napadne/povredi/opljacka/ubije? Treba li ja koji sam remontovao trafostanicu da se osecam odgovornim sto je danas elektromotorni voz zgazio coveka, jer jelte da nema struje, taj covek bi bio ziv? Treba li onaj pumpadzija sa pocetka da bude odgovoran sto se neko spalio benzinom? Treba li automehanicar da se oseca odgovornim kada ljudi u saobracaju ginu, jer jelte, da su svi automobili neispravni, svi bi bili zivi i zdravi. Trebalo bi svi da procitamo hroniku, vidimo sta se danas desilo, prisetimo se ko je na koji nacin pomogao da se to dogodi i pravac zatvor?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 16:22 - pre 101 meseci
Citat:
bachi:
Au ljudi koliko ste vi daleko otišli.

Nek se javi Darko kada mu jednog dana čopor lutalica izgrize ženu ili decu, pa nek kaže da li se ujeo za pedu što ih je hranio.

Apsolutno podržavam zabranu hranjenja napuštenih životinja, neka crknu. Isto tako ožežiti po vlasnicima pasa koji ih ostave na ulici toliko ih ožežiti da naredna 2 meseca jedu hleb i krompir koliku su kaznu dobili.

P.S. Da, imam maltezera u kući i obožavam džukca, ali ulične džumare ne mogu da smislim, svaki biciklista zna zašto. ;-)



Ok, onda da ukinemo socijalnu pomoc siromasnima, beskucnicima, bolesnima, itd. kad vec nisu sposobni sami da zarade za hranu, nek crknu od gladi.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 16:23 - pre 101 meseci
Citat:
djoka_l:
Evo, recimo:
http://www.novisad.rs/sites/de..._drzanju_domacih_zivotinja.pdf

Član 49, stav 6 (govori se o tome šta je zabranjeno)

Citat:
6. hranjenje napuštenih i izgubljenih domaćih životinja na površini javne namene, u zajedničkim
prostorijama i dvorištima objekata višeporodičnog stanovanja,


Citat:
Član 56
Fizičko lice kao vlasnik, odnosno držalac domaće životinje kazniće se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 8.000,00 dinara, ako:
...
8. postupa sa domaćim životinjama suprotno članu 49. ove odluke.


Dakle, popiješ kaznu od 8000 dinara ako hraniš napuštenu životinju...

Hvala za link koji si postavio. Razlika između Novog Sada i Beograda je u tome što su Novosađani objedinili propise u jedan što je dobro, ali je to moguće zbog drukčije podele vlasti nego u Beogradu. Hoću da kažem da je Odlukom o držanju... u Beogradu prepušteno nižim organim da reše neke situacije tako da svaka beogradska opština ima svoje propise pa je recimo držanje živine i papkara na nekima dozvoljeno, na nekima nije. Išlo se i dalje tako da je recimo prepušteno Zelenilu Beograd da odredi i označi prostore na kojima psi mogu slobodno da se puštaju.

Smatram pogrešnim tumačenjem propisa u situaciji koju je naveo postavljač teme. Za početak propis se odnosi na način držanja domaćih živortinja kako stoji u prvom članu. Zatim se navodi koje su to napuštene životinje ("Neobeležen pas bez brnjice i povoca, koji se zatekne na površini javne namene smatra se napuštenim psom"). Najzad članom 49. se izričito zabranjuje hranjenje takvih životinja na površinama javne namene. Sasvim sam siguran da se pod "hranjenjem" ne može smatrati situacija koju je naveo postavljač teme. Ovaj član je uveden zbog onih koji trajno hrane životinje na javnim površinama postavljanjem posuda za hranjenje, kesa, kutija i slično i na taj način prljaju javnu površinu. To što komunalna policija tumači propis kako joj je volja je sasvim druga stvar. Na sudu ovo ne bi prošlo. Komunalna policija je izmišljena kategorija da se zaposle rođaci i prijatelji i to sa osetno većim primanjima od redovne policije. Tako komunalci vrebaju po gradskom prevozu one koji ne plate kartu (a što bi bio posao prevoznika) ili kažnjavaju vozače koji pogrešno parkiraju (što bi bio posao saobraćajne policije) itd., a jedini cilj je da uzmu što više para kako bi opravdali postojanje službe. Oni nikada nisu ušli recimo u meni obližnju zakonom zaštićenu šumu Zvezdara i našli (nije teško) i kaznili one koji istovaraju šut i đubre ili recimo našli i kaznili one koji bacaju kese sa đubretom iz solitera koji onda ulični psi otvaraju i razvlače tražeći hranu. Bezbroj je situacija koju bi ta "policija" trebalo da radi, a ne radi.




 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?21.12.2015. u 16:41 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
OK sve, ali zanima me samo jos jedno glediste koje se tice sebicnosti i legitimnosti tamanjenja stvorenja slabijih intelektualnih sposobnosti - recumo da se sutra pojave gosti iz nekog dela svemira koji su intelektualno iznad ljudske rase, da li si u tom slucaju sklon misljenju da je sasvim prihvatljivo da visa rasa dodje u tvoj grad i potamani nizu ili se tu sad nesto menja? :-)
Razumem ako zelis da izbegnes odgovor ukazivanjem na offtopic :-)

Ne izbegavam, ja sam i rekao sta mislim o ovome vec.
Tu ce biti finese oko toga koliko se mozemo sa njima sporazumeti (sa zivotinjama ne mozemo uopste realno!)

Ali isti princip - ako njima treba zemlja za opstanak, skroz mi je normalno da nas potamane, ako smo im stetocine. Ili da nas puste u delove gde se ne nastane oni, kao i mi divlje zivotinje.


S' tim sto sumnjam da bi civilizacija dovoljno napredna da moze do Zemlje doputovati bila uopste zainteresovana za resurse. Ne verujem da bi takva putovanja uopste bila moguca po nasim shvatanjima fizike.

Ali isti princip sam vec i naveo, i nista ne menjam u odnosu ljudi-zivotinje i napredna bica-ljudi.


Ako su oni dovoljno napredni da mogu da predoce da bi istrebljenje ljudske rase pomoglo njima vise nego da nas ostavve, ili da bi proizvleno mnogo brzi napredak zivota u svemiru, ne bi mi bilo drago, ali daleko od toga da ne bi razumeo, i da ne bi podrzao.
(ne bi ni probao da se borim protiv toga verovatno, jer da neko bice moze doputovati do Zemlje, svaki otpor koji bi ja mogao pruziti je verovatno manje bitan nego bakterija na Suncu - to se cak ne bi moglo ni porediti sa komarcem protiv coveka, jer komarac moze stici da ujede coveka, pa neko zlo i nanese, ma koliko malo - a mi ni dotle svi zajedno ne bi stigli)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?22.12.2015. u 08:24 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Mnoge pojave nisu humanost, a i suprotne su smernicama ljudskog prosperiteta, da ne nabrajam, seti se sam - da li kaznjavati ljude koji nesto od toga rade?

Pa šta bi ti radio osobi (budali) koja u podrumu zgrade u kojoj živiš, ili neposredno u tvom komšiluku (ako živišu kući), uzme pa hrani pacove ?

I hrani, i hrani, i hrani ... A pacovi se množe, množe i množe. A on misli da je to humano, da je smo oličenje humanosti, jer svaki živi stvor na svetu treba da živi. Ne zaboravi: pacovi su toplokrvne životinje, koje osećaju bol i patnju.

Ajde odgovori na ovo pitanje, pa da mi sve bude jasno i da više ne postujem na ovoj temi.

Dakle: kako bi postupio sa osobom koja u tvojoj neposrednoj životnoj okolini hrani pacove ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?22.12.2015. u 08:40 - pre 101 meseci
pre svega, ja bih sebe smatrao nenormalnim ako donosim pacove u podrum, a pod tesko zamislivom pretpostavkom da to radim, naravno da ocekujem da oni jedu nesto. Sve drugo nije uporedivo, ako se ima u vidu cinjenica da nadlezni donose pse na javne povrsine, pa posle ocekuju da te zivotinje ne jedu. Ukratko, postoje dve opcije - ili zivotinja nema, ili ih ima i one jedu. Treca opcija da zivotinja ima ali one ne jedu je sama po sebi suluda. Izgladneli psi mogu biti opasni po ljude, dok se siti obicno negde sklupcaju i spavaju, tako da je mucenje zivotinja izgladnjivanjem suprotno ljudskom prosperitetu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?22.12.2015. u 08:40 - pre 101 meseci
Citat:
Java Beograd:

Dakle: kako bi postupio sa osobom koja u tvojoj neposrednoj životnoj okolini hrani pacove ?


A sto zajjebavas coveka takvim pitanjem, sto ga provociras?

Znas ti i sam da ce se on kao humanista da pita za dozvolu da se pridruzi tom coveku i tako ce postati "duet" i nastavice sa jos uspesnijim odgajanjem stakora. Verovatno ce vremenom broj stakora postati veoma velik, a mozda im se jos neko pridruzi i postanu ozbiljna grupa, pa se registruju kao Nevladina organizacija za zastitu prava stakora.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?22.12.2015. u 08:51 - pre 101 meseci


@2012

Vidiš kako se ljudi brinu o pacovima , mogao bi da im se pridružiš . Jer ti ne poštuješ ljude , ali poštuješ razne pacove .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?22.12.2015. u 09:08 - pre 101 meseci
@jovajovic100

Ne, genije. Opet lupas gluposti i lepis debilne fotografije, ti se javi Darku, a posle kontaktirajte Javu da vas poveze sa onim njegovim komsijom sto gaji pacove.

P.S. ja sam mislio da ce opuklanje hranitelja pacova ici sporije, ali moram da priznam da su me iznenadil koliko zainteresiranih ima.

[Ovu poruku je menjao 2012 dana 22.12.2015. u 10:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hranjenje napustenih zivotinja: humani čin ili kršenje zakona?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 33705 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.