Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu

[ Pregleda: 5402 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ovojeadresa
Dragan Jovicevic
Pozega

Član broj: 43600
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu08.01.2016. u 12:58 - pre 100 meseci
U automobilu posedujem uređaj Clarion vrx 613, sa monitorom. Na njega je vezan još jedan TV, za gledanje sa zadnjeg sedišta. Na njega je povezan analogni TV tuner (ne vidi se gde je, verovatno je u otvoru gde je radio) i DVD-DivX uređaj koji se nalazi u gepeku. Budući da je analogni signal ugašen, više ne može da se prati TV program na njemu.
Razmišljam da u gepek umesto DVD-a ubacim DVB-T2 prijemnik Prosto RT5430T2. Uredjaj može da radi na 12v i pored TV programa može da se ubaci USB sa spotovima, što je dosta praktičnije nego DVD diskovi. On u sebi ima stabilizator napona na 5v.

Mogući problemi:
- povezivanje - izlaz za kabal za DVD koji bih zamenio i DVB-T2 nisu isti. Da li se može prepraviti kabal kako bi se DVB-T2 povezao, ili ima neki adapter?
- variranje napona - kako sam pročitao, napon u autu može varirati od npr. 11-14v - da li bi uređaju to smetalo?
- potrošnja akumulatora - uređaj bi trebao biti vezan tako da ne vuče struju dok je auto ugašen

Na slikama ispod se mogu videti izlazi za DVD i za DVB-T2.

Svaka pomoć, mišljenje i savet dobrodošli.

Napomena: uređaj se koristi zbog dece za gledanje crtaća i spotova na dužim relacijama. Eventualni savet da ne treba gledati TV i voziti sam unapred usvojio.


 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.dynamic.stcable.net.



+54 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu09.01.2016. u 12:01 - pre 100 meseci
Veza preko žutog, belog i crvenog činča bi trebalo da funkcioniše.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu09.01.2016. u 20:33 - pre 100 meseci
Sa kakvom antenom planiras da hvatas tv signal u kolima?
 
Odgovor na temu

serbiandonjuan
Krusevac

Član broj: 331888
Poruke: 1
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu09.01.2016. u 21:29 - pre 100 meseci
Pozdrav svima, ne znam da li sam pogodio forum na kome trebam postaviti pitanje pa mi ne zamerite, prvi put sam na sajtu. Zanima me da li mi neko može pomoći da nađem kod za Blaupunkt-werke GMBH /815 7 648 238360/ VWZ1Z1A9874407 ? Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu10.01.2016. u 11:04 - pre 100 meseci
Na ovom DVB-T2 ti je ulazna struja 1 amper... Kako će se ponašati u autu kad ga zakačiš na nekih 60-70-90 ampera...
Svi uređaji koje stavljaš u auto moraju biti prilagođeni auto instalaciji da ne bude požara na kraju...

 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.dynamic.stcable.net.



+54 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu10.01.2016. u 21:54 - pre 100 meseci
Nocni, a šta misliš koliko povuče punjač za navigaciju ili za mobilini? Na onaj konektor za upaljač možeš da priključiš potrošač od 10 A. Inače, sijalica u kabini, ako je samo od 5 W, troši oko 0,4 A.
Ipak, ne treba struju iz akumulatora trošiti ako motor ne radi, kako ga ne bi ispraznili, no to je već druga tema.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu10.01.2016. u 22:32 - pre 99 meseci
Nisi ukapirao... ovo je uređaj za kuću a ne za auto i radi na ispravljaču od 1A
Nije problem u tome koliko će on da povuče nego što treba da se zakači na struju koja je 70 puta jača a on je to potpuno zanemario.
 
Odgovor na temu

ovojeadresa
Dragan Jovicevic
Pozega

Član broj: 43600
Poruke: 76
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu11.01.2016. u 11:52 - pre 99 meseci
Citat:
pbenka:
Veza preko žutog, belog i crvenog činča bi trebalo da funkcioniše.

Tako treba da funkcioniše. Problem je struja.

Citat:
AstralPro:Sa kakvom antenom planiras da hvatas tv signal u kolima?

Sa postojećom, koja je već bila u kolima.

Citat:
Nocni:Na ovom DVB-T2 ti je ulazna struja 1 amper

E to je ono što mene buni. Pretpostavio sam da ima neka caka vezana za to. Da li bi tu pomogao pretvarač napona i kako bi moglo da se veže? Ideju za ovo sam našao na sajtu za nautiku, gde su ga uspešno povezivali na brodiće.
 
Odgovor na temu

filka

Član broj: 92966
95.86.4.*



Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu11.01.2016. u 12:13 - pre 99 meseci
Ma ukluci ga slobodno.Na kabel kojima ces da napajas tuner postavi osigurac od 2A i resio si problem.To je uredjaj koji u normalnom radu trosi nekih 700mA i PREDVIDJEN je da radi na 12V DC napon, dali ces ga staviti na akumulator koji ima 20/50/90A je totalno nebitno-jer on povuce 1A Max.Oko potrosnje dok auto stoji i da ne trosi struju-stavis obicni rele na 12VDC i preko njega napajas uredjaj a rele povezes na izlaz za automatsku antenu na radiu i sve ce to da radi-------Dok ne crkne.
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
..70:2000:1:21a:64ff:feca:d930



+54 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu11.01.2016. u 14:06 - pre 99 meseci
Nocni, imaš pravo, nisam shvatio tvoju dilemu i još uvek je ne shvatam. Za izvor napajanja za taj DVBT tuner je bitno da bude napon 12 V, što instalacija automobila daje, da izvor struje bude jednosmeran, što jeste, i da najmanje 1 A struje, što takođe daje. To što mi u nekim delovima auto-instalacije imamo i 100 A struje nema veze. Pomenut konektor za upaljač možeš opteretiti sa maksimalno 10 A, pa to znači da bi na njega mogao vezati i 10 uređaja koji troše 1 A struje, kao što je ovaj pomenuti tuner.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu11.01.2016. u 15:27 - pre 99 meseci
Nocni je slucajno prevideo.Uredjaj potrazuje 1A sto mu dodje 12w potrosnje.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu11.01.2016. u 17:18 - pre 99 meseci
Radice uredjaj ali ne bez problema jer nije planiran za ugradnju u vozilu... Neko je rekao radice dok ne crkne... to je tacno... zavisi i koje je vozilo u pitanju...
Sve sto je planirano za kucnu ugradnju je podlozno crkavanju u vozilu... obican prekidac od kvarcne grijalice koji je predvidjen za 16 ampera kad ugradite u vozilo crkne posle nekoliko mjeseci a trebao bi da radi godinama...
 
Odgovor na temu

ovojeadresa
Dragan Jovicevic
Pozega

Član broj: 43600
Poruke: 76
93.87.15.*



+6 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu27.03.2019. u 12:28 - pre 60 meseci
Slučajno videh temu koju sam davno pokrenuo, pa da napišem da sam ubacio gore pomenutu kombinaciju, s tim što sam uređaj vezao na inverter. Skoro tri godine radi bez problema. Odnosno postoji problem. Kada se auto ugasi, uređaj ne pamti gde se nalazio, već se iz početka pušta željeni folder/fajl.
Televiziju nisam koristio, tj.nisam instalirao antenu, već sam ga koristio za crtane filmove/spotove/koncerte sa fleša.

Pitanje: postoji li neki uređaj, poput Xcarlinka, koji bi mogao da pušta video i muzičke fajlove na Clarion vrx 613, a da ne moram svaki put kad ponovo upalim auto, da puštam fajl iz početka.
Na Aliexpress-u kada se u pretragu unese "cd changer", pokazuje interesantne uređaje, ali su oni uglavnom namenjeni za odgovarajuće modele vozila, tj. za fabričku muziku.
Meni nije fabrička, kako da znam da li bi neki od njih radio u ovoj kombinaciji?
 
Odgovor na temu

looker-on

Član broj: 339519
Poruke: 476



+157 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu27.03.2019. u 12:45 - pre 60 meseci
Da bi pamtio, mora imati stalan napon. Koliko me pamćenje služi, provodnik žute boje bi trebao da bude stalnih 12V?

Evo ti odličnog multimedijalnog uređaja za kola na bazi androida. Znači, podržava sve, muzika, filmovi, navigacija, monitor....
Mislim da je No 1 u odnosu cena/kvalitet.
https://www.ebay.com/itm/NEW-A...2721PB-Bluetooth-/222673509200
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu28.03.2019. u 18:52 - pre 60 meseci
Zadnji put sam čuo za klarion pre 10-15 godina, spakuj ti to fino u podrum a za gledanje filmova neki tablet danas su bukvalno džabe. Od gledanja televizije u vožnji nema ništa, naročito na dugim relacijama. Jedino ako si kamper ima smisla.

Te kineske multimedije sa navigacijom kod nas kreću od 50-100 evra.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pitanje u vezi radio-tv uređaja u automobilu

[ Pregleda: 5402 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.