Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novak Đoković i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Novak Đoković i dalje ide napred

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 556790 | Odgovora: 2890 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred05.01.2022. u 22:25 - pre 27 meseci
Citat:
Shadowed:
Oni i ne kazu da je problem veza za covid vec da mu viza nije ispravna.


Aha, godinama mu je bila ispravna pa sad odjednom nije. Zaboravio kako se popunjava ;)

U pravu si, to je ozbiljan problem i nikako ne može da se prevaziđe na licu mesta. Ja mislim da je tu jedino rešenje teška robija.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred05.01.2022. u 22:33 - pre 27 meseci
Vidi, ne tvrdim ja da je to tacno vec da oni biju u klin ti u plocu. Na "nije mu dobra viza" ti odgovaras "uradi mu test". Wtf :)
A ako jeste neispravna, jbg, i ja nisam mogao bez ispravne vize da idem u inostranstvo svojevremeno i niko mi to nije resavao na licu mesta. Koji je on palac da mu se daje poseban tretman.

Mislim, mene realno uopste nije briga da li ce on uci u Australiju i da li ce igrati na AO. Marim za to koliko i za sneg u Sibiru. Al' mi besmislice idu na zivac :)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred05.01.2022. u 22:56 - pre 27 meseci
Ako se u slučaj uključila cela njihova vlada... i to nedeljama unazad, onda očigledno ima neku vrstu posebnog tretmana. Samo se taj tretman koristi radi slanja političke poruke i demonstracije sile a mogao je da se iskoristi za rešavanje proceduralnog propusta. Ako ga uopšte i ima sa Novakove strane, vrlo moguće da oni međusobno nisu dovoljno sinhronizovani (na relaciji turnir-vlast). I do sada je bilo prilično disonantnih tonova.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred05.01.2022. u 23:04 - pre 27 meseci
Ono što sam ja pročitao je da on ima vizu, ali viza nije kompatibilna sa medicinskim izuzećem. Jasno je da je politička stvar. U suštini za nas je to nebitno. Neka se vrati kući i to je to.

Citat:

- Ovo je borba za slobodarski svet, ovo nije samo borba za Novaka, već borba za ceo svet! Ako ga ne puste za pola sata, skupićemo se na ulici, ovo je borba za sve - poručio je Srđan Đoković.

https://www.telegraf.rs/sport/...-ga-ne-puste-izlazimo-na-ulicu


Nadam se samo da nema toliko budala koje će stvarno izaći na ulicu zbog ovoga. Kada su nedavno građani blokirali ulice zbog ozbiljnih problema, Novak je pružio podršku preko Instagrama. Mislim da bi trebalo da sada mi uzvratimo istom merom, a izlazak na ulicu da ostavimo za nešto ozbiljnije.
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.cable.triera.net.



+243 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred05.01.2022. u 23:15 - pre 27 meseci
Nadam se da je to zadnji "kenguru" turnir, kao što kaže onaj iz USA. I nadam se da se im ne desi Kazahstan.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
79.101.120.*



+10254 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 08:41 - pre 27 meseci
Čekaj, sad je uložio žalbu, pa ćemo da vidimo.

Pogrešna viza?!? Pa nije ovo Noletu prvo put u životu da putuje u Australiju. Smešno.

Medicinsko izuzeće možda može biti problem. Jer, dobio ga je od AO za učešće na AO, ali ga nije dobio od neznam_ni_ja_koga, za ulazak u Australiju. Bar su takve vesti.

Pitanje je kako su ušli ovi drugi koji su ušli a imaju medicinsko izuzeće na AO (kažu u medijima da jesu) i kakve su oni dokumente imali.



Gledam nešto omikron brojeve i zaključujem: garant će se bar 50% tenisera na turniru razboleti.
Biće haos u smislu odustajanja, ispadanja i ostalog.
Možda i bolje, ako ga ovi ipak na kraju ne puste u državu, da ne učestvuje u cirkusu.


Ali, ostaje pitanje kako će i šta će sa maltene svim ostalim turnirima i ulascima u razne zemlje gde se traži vakcina.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 09:01 - pre 27 meseci
In the end, who cares?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 10:13 - pre 27 meseci
Citat:
Shadowed : Oni i ne kazu da je problem veza za covid vec da mu viza nije ispravna. Znas li da je viza ispravna pa na osnovu toga tvrdis da lazu?

Vizu nije popunjavao Noletov cale, vec je vizu izdala ambasada ili konzulat drzave Australije.

Naravno da je viza bila ispravna i izdata na osnovu validnih papira(ovde se radi o nalazu dve nezavisne komisije), nego se digla dreka tamo i doneta je politicka odluka.
Da se razumemo ima pravo carinik po soptsvenom nahodjenju da odje*be nekog za ulazak u zemlju, ali posto se radilo o visokoprofilnoj licnosti, tu odluku je doneo kengurski premijer, a da li je sve legalno po njihovim zakonima, ne znam.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 10:26 - pre 27 meseci
Sve to ok, moze da se ispostavi da je viza ipak ok i da je neopravdano zadrzan itd. Ali, kao sto posle rekoh, besmisleno je na optuzbu "pogresna ti je viza" da se odgovara "urade mu test i nema problema". Kakve veze ima test sa datim razlogom za zadrzavanje (bio on opravdan ili ne).

Inace, to sto mu je vizu dala ambasada ne menja mnogo stvar. Mozes ti da dobijes npr. turisticku vizu, odes, krenes da radis i oni te nahvataju i kazu da ne mozes tako sa vizom koju imas. Ne mozes da se pravdas kako je viza ispravna jer je dala ambasada. Jeste ispravna ali ne za to sto hoces.
I da se odmah ogradim posto ce se neko nakaciti, to je primer, ne kazem da je Novak dobio turisticku vizu a isao da radi.

Nazalost, malo je neutralnih izvora informacija oko ovog tako da svako informacije koje su pri tome nepotpune interpretira na svoj nacin i tako prenosi. Gluvi telefoni. Znace se verovatno za koji dan.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 10:30 - pre 27 meseci
Sad mogu da ga drze do ponedeljka, opusteno.
Troje uslo sa istom vizom


Jasno ko dan zasto ga ne pustaju:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 10:30 - pre 27 meseci
Hoćeš da kažeš da je Novak dobio turističku vizu, a išao da radi!?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 10:47 - pre 27 meseci
@Shadowed
Koliko kapiram iz vesti u ovom slucaju je kengurska savezna vlast overrajdovala neku odluku lokalne drzave.

Mislim, kada ides u amabasadu po vizu, na njoj pise drzava Australija ili Kanada ili...., ne pise da je to ispostava drzave Viktorije ili Juznog pola itd..
Ovde je drzava Australija jedini autoritet za izdavanje vize i ta cinjenica je jedina bitna za posetioca iz druge zemlje. Na vizi u soski pise Austrlija, Kanada ili vec i period vazenja i to je to. Nole je sve to imao i sve je to bilo legalno u pogledu odnosa putnik namernik i drzave destinacije.

Potpuno je druga prica, sto se ovakav ishod mogao naslutiti jos pre mesec dana iz pisanja britanske i americke stampe, ono tamo se ljudi otpustaju sa posla i skidaju sa svih digitalnih platformi ako samo zucnu nesto oko kovida i slicno.



 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 10:52 - pre 27 meseci
Varaju se oni koji misle da su samo u Srbiji debili na vlasti.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 10:58 - pre 27 meseci
Citat:
Shadowed:
Sve to ok, moze da se ispostavi da je viza ipak ok i da je neopravdano zadrzan itd. Ali, kao sto posle rekoh, besmisleno je na optuzbu "pogresna ti je viza" da se odgovara "urade mu test i nema problema". Kakve veze ima test sa datim razlogom za zadrzavanje (bio on opravdan ili ne).


Očigledno se radi o proceduralnoj a ne suštinskoj grešci. A proceduralne greške se rešavaju jednostavno ako se ima volje. Mislim, vidim da ti zagovaraš odjeb kao rešenje za svaku grešku, nebitno kakva je. Po meni je to pogrešno, ako nešto može da se ispravi, ne vidim zašto bi se terao mak na konac. E sad, ovde je malo drugačija situacija, ovo je prešlo na teren politike, pa se sad tu prepliću drugi uticaji dok je to sa vizama i papirima samo fasada. Pogotovo u svetlu tvrdnji da su i drugi igrači već prošli sa istim izuzećem i istom vizom. Ako je to tačno, to bi bio žešći prc u dupe Australijancima. No slažem se da i dalje nemamo potpunu sliku dešavanja i da će se u narednom periodu to raspetljati.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 11:21 - pre 27 meseci
Greški...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 11:47 - pre 27 meseci
@Bradzorf, zašto to radiš? Podržavam te ako hoćeš da troluješ, ali ne ovako glupo.

https://pravopis.elektronskaknjiga.com/sibilarizacija/gresci.html
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 408
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 12:25 - pre 27 meseci
Baresi - respect za Pink Floyd :)

Mislim da je ovo sa Novakom pokazna vežba Australije, uz podršku svetskih moćnika "kako će proći oni koji ne slušaju sistem" i "kako je zakon isti za sve" i "ako jednog Novaka Đokovića nisu pustili na turnir, šta se ti čudiš obični smrtniče što si dobio otkaz / zamrznut ti je račun / ne možeš na šoranje bez vakcine i slično".
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 12:57 - pre 27 meseci
Izlazi drugi deo filma Terminal. Još uvek se traži glumac za ulogu Novaka Đokovića. Prvi deo filma biće sniman u Krakoziji.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 13:08 - pre 27 meseci
Citat:
Turmen: Baresi - respect za Pink Floyd :)

Mislim da je ovo sa Novakom pokazna vežba Australije, uz podršku svetskih moćnika "kako će proći oni koji ne slušaju sistem" i "kako je zakon isti za sve" i "ako jednog Novaka Đokovića nisu pustili na turnir, šta se ti čudiš obični smrtniče što si dobio otkaz / zamrznut ti je račun / ne možeš na šoranje bez vakcine i slično".

Pre bih rekao treniranje straha prema samim Australijancima, koji su vec poceli da se bune protiv onih drakonskih mera zakljucavanja ...

Ali ne cude me Australijanci. Oni su mozda jedina drzava na svetu koja je u toku pandemije zabranila povratak u zemlju svojim sopstvenim drzavljanima.

A cak i pre pandemije su bili prilicno rigorozni prilikom izdavanja turistickih viza. To znam pouzdano, iz prve ruke. Formular za vizu im je debeo kao Rat i mir. Muskarci moraju da pricaju sve sto su radili u vojsci, traze ti i imena tvojih bivsih staresina, njihove cinove, tacne datume kada si sluzio ... uzas! Maltene samo sto te ne pitaju za tacne datume kada si pobegao preko ograde kasarne bez dozvole za izlazak u grad ...

Na ulasku u zemlju popunjavas jos dodatne formulare, onaj za carinu ima pitanje da li si bio prethodnih mesec dana na nekoj farmi (?). Onda ti nekom gazom prelaze preko stvari i cipela da vide da li lazes (mada su i mene na nekim evropskim aerodromima izdvajali iz reda i koristili istu tu gazu i nekakav skener, pa su nesto coktali i negodovali ... nikada nisam kapirao cemu to sluzi ... ali verovatno ne da bi gledali da li sam bio na farmi).

Znaju da ljudima konfiskuju svu hranu na ulasku u zemlju, cak i cokoladice deci iz ranaca otimaju i bacaju, jer navondo sadrze mleko koje je izmuzeno od australijskih krava. Ne smes da imas nikakve predmete od drveta cije je poreklo van AU (ovo poslednje govorim iz iskustva meni bliskih ljudi koji su tamo isli), ako ti to nadju uzimaju to rukavicama i bacaju sa sve rukavicama u posebne kontejnere. Navodno ne smes da imas ni kopiju brendiranih stvari, mada nisam jos cuo za slucaj da su nekome izuli fals-patike ... ali me ne bi cudilo da jednog dana na izlazu njihovog aerodroma bude gomila bosih ljudi! Ma ludaci, bre !!! Kenguri ih sutiraju u *a*a previse, pa prave i radjaju debile!
 
Odgovor na temu

mrki666

Član broj: 346927
Poruke: 32
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Novak Đoković i dalje ide napred06.01.2022. u 13:19 - pre 27 meseci
Bojim se da će cela Australija da izađe na ulice, ako imaju iole samopoštovanja...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Novak Đoković i dalje ide napred

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 556790 | Odgovora: 2890 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.