Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bernie Sanders - The Young Turks Interview

elitemadzone.org :: MadZone :: Bernie Sanders - The Young Turks Interview

[ Pregleda: 3988 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 00:29 - pre 98 meseci
Covek otvoreno prica o vecini problema koje potresaju US, a manje ili vise se preslikavaju na ostatak sveta.



https://youtu.be/ggFitmOTSok
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 01:55 - pre 98 meseci
komunisti preruseni u socijaliste se uvek pojavljuju kad naidje ciklus krize. I pocinju da predlazu svoja sumanuta resenja koja su dokazano neuspesna. U PRAKSI DOKAZANO NEUSPESNA.

Bas kao sto i sarlatani i nadri lekari pokusavaju da obrlate bolesnika.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 06:45 - pre 98 meseci
Citat:
preynow: komunisti preruseni u socijaliste se uvek pojavljuju kad naidje ciklus krize. I pocinju da predlazu svoja sumanuta resenja koja su dokazano neuspesna. U PRAKSI DOKAZANO NEUSPESNA.

Bas kao sto i sarlatani i nadri lekari pokusavaju da obrlate bolesnika.


Vratis se pijan iz kafane - i pravo na elitemadzone ;)
Ajde kad se otreznis i pogledas interview - reci sta ti je zasmetalo, i koje socijalisticko/komunisticko glediste zastupa ovaj covek a da ga nemas implementirano u vecini civilizovanih zemalja.
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 08:09 - pre 98 meseci
Citat:
bananaphone: Vratis se pijan iz kafane - i pravo na elitemadzone ;)
Ajde kad se otreznis i pogledas interview - reci sta ti je zasmetalo, i koje socijalisticko/komunisticko glediste zastupa ovaj covek a da ga nemas implementirano u vecini civilizovanih zemalja.


mislis da sam pijan ? Ja bih rekao da si ti naduvan i pun ushicenja seo da se odusevljavas sa Sandersom.

Socijalizam i jeste problem Evrope i to se najbolje vidi sada kada je kriza. A Sanders sada trazi socijalizam. Kako ces da pokrenes privredu u krizi ? Recimo da resis nezaposlenost. Tako sto ces uvesti minimalac ? Pa sindikati i nihova nerealna ocekivanja su i doveli do nezaposlenosti.

Fantasticna socijalisticka Evropa je vec 8 godina u recesiji zapravo depresiji a trula Amerika raste. Pogledaj statistiku, mislim kad prodje dejstvo marihuane.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 10:25 - pre 98 meseci
Citat:
preynow: mislis da sam pijan ? Ja bih rekao da si ti naduvan i pun ushicenja seo da se odusevljavas sa Sandersom.

Socijalizam i jeste problem Evrope i to se najbolje vidi sada kada je kriza. A Sanders sada trazi socijalizam. Kako ces da pokrenes privredu u krizi ? Recimo da resis nezaposlenost. Tako sto ces uvesti minimalac ? Pa sindikati i nihova nerealna ocekivanja su i doveli do nezaposlenosti.

Fantasticna socijalisticka Evropa je vec 8 godina u recesiji zapravo depresiji a trula Amerika raste. Pogledaj statistiku, mislim kad prodje dejstvo marihuane.


Ne postoji socijalisticka ekonomija ni u jednoj zapadnoj EU zemlji, ni u jednoj visoko uspesnoj azijskoj drzavi (Singapur, Hong Kong, Juzna Korea) pa ni u Americi, niti iko prica o socijalistickoj ekonomiji. Negde postoje socijalni programi a negde ne postoje, ali ekonomija je iskljucivo kapitalisticka - ili kao u Japanu i Kini - feudalna - sa kapitalistickim interfejsom prema svetu.

Pusti sad politiku EU, kriza u jednom regionu ne moze da se poredi sa krizom u drugom, reci mi kad je Amerika bila u vrtlogu najvecih kriza - da li je to bilo kad su sindikati i socijalisti bili na vlasti, ili kad je free market i wall street diktirao kako ce zemlja da se razvija.
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 10:47 - pre 98 meseci
cak i da Sanders pobedi, a nece, ja ne mogu da se setim kad su republikanci totalno bili izgubili kongres tako da on nista ne bi mogao bas kao sto je i Obama ratovao sa Kogresom 8 godina.

Drugo, Sanders je lud. On kaze mi bail outujemo wall street a deca nam imaju najskuplje skolstvo. On bi uzeo pare i dao deci da studiraju. Zar nije to radio Staljin i Tito. Oduzeli zemlju pa svima dali da imaju jednako. Jedino sto su se ujeb. je da neko lako radi 100ha a neko ne zna ni sta ce sa jutrom pa su posle isli cupali ljudima brkove sto ne daju propisano.

Cene Americkog skolstva su smesne s obzirom na to sta pruze a pametni ljudi ulozeno vrate za 2-3 godine rada, a za 5-6 i ono sto su propustili nadoknade. E ali hoce svaka susa da studira danas i sta treba i sta ne treba.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 11:29 - pre 98 meseci
Citat:
preynow: cak i da Sanders pobedi, a nece, ja ne mogu da se setim kad su republikanci totalno bili izgubili kongres tako da on nista ne bi mogao bas kao sto je i Obama ratovao sa Kogresom 8 godina.

Drugo, Sanders je lud. On kaze mi bail outujemo wall street a deca nam imaju najskuplje skolstvo. On bi uzeo pare i dao deci da studiraju. Zar nije to radio Staljin i Tito. Oduzeli zemlju pa svima dali da imaju jednako. Jedino sto su se ujeb. je da neko lako radi 100ha a neko ne zna ni sta ce sa jutrom pa su posle isli cupali ljudima brkove sto ne daju propisano.

Cene Americkog skolstva su smesne s obzirom na to sta pruze a pametni ljudi ulozeno vrate za 2-3 godine rada, a za 5-6 i ono sto su propustili nadoknade. E ali hoce svaka susa da studira danas i sta treba i sta ne treba.


Dobro to su svi razlozi zasto on mozda ne bi napravio nesto cak i da pobedi, svi ti razlozi stoje za svakog predsednika iz demokratskog bloka, ja ne pricam o tome da li ce da pobedi i kako ce da vodi drzavu, nego o tome da otvoreno prica koje probleme trenutno US ima a prelivaju se i na ostatak sveta.


Sa druge strane pominjes krize - ja ti postavljam prosto pitanje - jel US imao krize u svojoj istoriji? - i kad su se desavale - kad je drzavu vodio wall street ili neko drugi?


Cene univerziteta u US-u su dramaticno otisle na gore - imas cele studije zasto je to tako i sta to znaci, ali ni jednu nisam video koja predvidja da ce zbog toga ekonomija da procveta niti da su cene smesne, dizu se krediti itd.

Potrazi analize na netu - videces da su cene univerziteta bile 2-5k $ za public i ±10k za private (danasnih dolara sa inflacijom) od 60-tih to sredine-kasnih 80-tih i onda krece ludilo, tipa 10-12k za public i 30+ k za private. Svo vreme pricamo o US-u, nema potreba da se poredi sa EU ili sta god, poredi samo US od pre 20g - pa unazad i US sad.

Za health system imas 100 analiza - poredjenja itd. i niko ne poredi USSR i YU sa US, imas poredjenja CA/UK/NL/GER/AUS/USA health systema - gde je US uglavnom poslednji po svakom parametru, a sve ove zemlje su viskoko kapitalisticke i sigurno nisu bogatije nego US.

 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 12:21 - pre 98 meseci
@preynow

A kako bi ti nazvao wall street bailout:

kapitalizam, komunizam, socijalizam, feudalizam, nešto peto?

[Ovu poruku je menjao dule_ns dana 25.03.2016. u 13:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dule_ns dana 25.03.2016. u 13:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 12:58 - pre 98 meseci
kako je nastala kriza ? Tako sto se neko opet igrao koumnizma populizma. Uzeli ljudi lovu i delili kredite raznom basibozuku. Svi bili srecni ej imam svoju kucu. I kad je krenulo vracati pola njih puklo.

A najbolji su mi ovi europejci kad pridikuju Americi. America bailoutovala banke uzela ucesce u njima pojacal kontrolu u sektoru ogranicila bonuse. Ni 1 mesec posle krize niko je se nije secao niti je bilo kakav zastoj dozivela AMerika osim kao istorijske lekcije sta se sme a sta ne.

A Evropa ? Haha snom mrtvijem socijalistickim spava bez ikakve nade da se digne.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 13:47 - pre 98 meseci
Jesse "The Body" Ventura se kandiduje ako Bernie ne prodje, a po svemo sudeći neće. Mislim realno, pogledaj te ga da li on liči na predsednika of USA?

Kad vidim Hillary ja se uplašim. Žena deluje spremna na sve. (daleko od toga de je volim ili podržavam njenu politiku.) Još kad počne sa oniom gestikulacijom rukom kao naš Sloba, strašno.

Ventura nema šanse pošto je nezavistan kandinat.

Tako da po svemu sudićemu Trump pobedjuje.

Kako verme prolazi imam sve bolje mišljenje o ovom čoveku. Iz počtka ga nisam podnosio uopšte.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 13:50 - pre 98 meseci
Citat:
preynow: kako je nastala kriza ? Tako sto se neko opet igrao koumnizma populizma. Uzeli ljudi lovu i delili kredite raznom basibozuku. Svi bili srecni ej imam svoju kucu. I kad je krenulo vracati pola njih puklo.

A najbolji su mi ovi europejci kad pridikuju Americi. America bailoutovala banke uzela ucesce u njima pojacal kontrolu u sektoru ogranicila bonuse. Ni 1 mesec posle krize niko je se nije secao niti je bilo kakav zastoj dozivela AMerika osim kao istorijske lekcije sta se sme a sta ne.

A Evropa ? Haha snom mrtvijem socijalistickim spava bez ikakve nade da se digne.



Jaaaooooo, sad si sve rekao ;)))). Wall Street se igrao komunizma/populizma za vreme Bush-a i uvalio pola sveta u ekonomsku krizu!!!?!?!

Podseti me na FOX https://youtu.be/YDxmpmln-CI


Aj sve najbolje - nema dalje od ovog, nema potrebe da dalje "diskutujemo" ;)
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 13:56 - pre 98 meseci
ej !

WS nije dobrotvorna ustanova a u globalnom svetu bori se za svoje pozicije. A tu je pravilo TVOJA SMRT MOJ ZIVOT !

I nemoj da siris nego reci mi kad ce propasti Amerika jer je odbacila socijalizam i sta to ne valja u Americkoj privredi ?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 14:09 - pre 98 meseci
Citat:
preynow: ej !

WS nije dobrotvorna ustanova a u globalnom svetu bori se za svoje pozicije. A tu je pravilo TVOJA SMRT MOJ ZIVOT !

I nemoj da siris nego reci mi kad ce propasti Amerika jer je odbacila socijalizam i sta to ne valja u Americkoj privredi ?



Mislim da me nisi razumeo - nema potrebe dalje da pricamo ni da diskutujemo, aj sve najbolje.
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 14:13 - pre 98 meseci
bolje reci da ti ponestaje argumenata za tvoju socijalisticku muckalicu...

WS je i prodavao lose zajmove diljem sveta i tako inficirao i unistio bilanse dosta banaka. US potom pomogla svoj sektor i idu dalje, a ostali u vnago. Pa ti sad reci ko je tu pametan a ko glup.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 14:17 - pre 98 meseci
Citat:
preynow: bolje reci da ti ponestaje argumenata za tvoju socijalisticku muckalicu...

WS je i prodavao lose zajmove diljem sveta i tako inficirao i unistio bilanse dosta banaka. US potom pomogla svoj sektor i idu dalje, a ostali u vnago. Pa ti sad reci ko je tu pametan a ko glup.



;)))))))
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 14:28 - pre 98 meseci
sad vec postajes bezobrazan, ocekivao sam malo veci nivo od tebe.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 14:35 - pre 98 meseci
Citat:
preynow: sad vec postajes bezobrazan, ocekivao sam malo veci nivo od tebe.



Kazem ti da ne zelim dalje da diskutujem treci put, koji deo ne razumes ;)))
 
Odgovor na temu

preynow

Član broj: 332876
Poruke: 40



+41 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 14:46 - pre 98 meseci
ne razumes ti ekonomiju, to je problem.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview25.03.2016. u 16:23 - pre 98 meseci
Citat:
preynow: ne razumes ti ekonomiju, to je problem.



;)))))
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Bernie Sanders - The Young Turks Interview29.03.2016. u 13:04 - pre 98 meseci
Na drugom forumu gde se vodi diskusija o ovom interviju-u pojavio se isti problem - ne razumevanja socijalisticke drzave i socijalnih programa.

Neko je postovao listu http://www.forbes.com/best-cou...for-business/list/#tab:overall - sa spiskom zemalja u kojima je najlakse voditi neku vrstu (free market) biznisa.

U samom vrhu su: Danska, Svedska, Norveska i Holandija - sto bi trebalo da bude jaka indikacija da se radi o zemljama sa odlicnom kapitalistickom ekonomijom i pristupu biznisu ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bernie Sanders - The Young Turks Interview

[ Pregleda: 3988 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.