Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux prebacio 4%

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 347574 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%10.07.2016. u 23:47 - pre 94 meseci
^^ Ma, apt-get je krš i to nikada nije ni valjalo. Sve što nije apt-get je 30 puta bolje. Zašto? Pa, zato. I Murdock pojma nije imao. Preko veze je sve završavao, kao fol, bio on nešto .. ovo, ono.
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%10.07.2016. u 23:49 - pre 94 meseci
Valjda francuski dodatak a verovatno je u pitanju brat tog tvoj yumexa, jumisa, karnexa, šta li je.

Šta je taj yumis bolji od apt-get ili sličnih? Ajde da od yaourta ne može da bude bolji ali šta radi pa je za tebe keva?
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%10.07.2016. u 23:50 - pre 94 meseci
^^ Vidiš da mu dosadno pa druka...
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 00:02 - pre 94 meseci
Ma hoće da nauči a da se to ne primeti.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 05:20 - pre 94 meseci
Nisam ni na jedan problem oko dependencijesa naleteo, primetno je brži od aptgeta ne smara o dodavanju arhiktektura, dok kada dodaš novi repo, posle te sam pita želiš li da uvezeš pgp ključ, dok kod debilana kuka i izbacuje greške prilikom apt-get update i upgrade ako se RUČNO ne doda pgp iz konzole naravno kobajom i meni fala dosta.

Sa jogurtom ne mogu da ga poredim, jer sam juče pio samo moja kravica gusti jogurt.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 05:25 - pre 94 meseci
Ako je tako, onda si rešio problem i našao linux za sebe. Da koristiš kad ti dosadi windows.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 08:11 - pre 94 meseci
Citat:
Zaključak, furam Windows 7 i 8.1 dokle to bude moglo, posle ako 10 ne iskulira sa šprijunskim aktivnostima i ne upropaste Enterprise LTSB ediciju, Linux ću moći da koristim kao desktop računar kod kuće.


Zasto bi koristio Windows kada i oni polako prelaze na Linux? Prvo shell, a sada i GUI ;).

https://github.com/Microsoft/BashOnWindows/issues/637
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 08:23 - pre 94 meseci
Citat:
Mister Big Time: Ne znam koliko je merodavna sva ova statistika, ako npr. kod nas u Srbiji samo iz mog socijalnog okvira 10-ak ljudi od 60+ godina furaju GNU/Linux na desktop i laptop racuanrima godinama bez problema.

Dalje, sve je vise firmi (posebno softverskih) koje teraju samo GNU/Linux iz prostog razloga sto su razvijaju web aplikacije.

S kim si, takav si?

A ovi što razvijaju web aplikacije svakako nisu prosečni desktop kroisnici i ne spadaju u tu statistiku niti u okvire ove teme.

Citat:
calexx:
Ako je tako, onda si rešio problem i našao linux za sebe. Da koristiš kad ti dosadi windows.

Meh, ima i CentOS u desktop varijanti dosta mana, što vizuelnih što ovako, ali mi nekako za sada Red hat derivati više obećavaju od Debian derivata.

Za sada trenutno ne vidim ni jedan jedini razlog zašto bih sa Windowsa prešao na Linux što se desktopa tiče. Jedini ko će me na silu naterati da pređem na Linux jeste sam Microsoft ako nastave sa ovom politikom. O ironije li.

Citat:
Panta_:
Citat:
Zaključak, furam Windows 7 i 8.1 dokle to bude moglo, posle ako 10 ne iskulira sa šprijunskim aktivnostima i ne upropaste Enterprise LTSB ediciju, Linux ću moći da koristim kao desktop računar kod kuće.


Zasto bi koristio Windows kada i oni polako prelaze na Linux? Prvo shell, a sada i GUI .

https://github.com/Microsoft/BashOnWindows/issues/637

Bogohuljenje.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.189.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 08:32 - pre 94 meseci
bachi, problem sa tvojom logikom je sledeći, 99% prosečnih korisnika koristi neki softver koji drugi ne koriste. Zbog toga ti se čini da programeri nisu prosečni korisnici, kada jesu, koriste sve što i 99% ostalih plus još nešto - šta zavisi od programera, C/C++ kompajler, Java ili LAMP, nije toliko bitno.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 09:53 - pre 94 meseci
Citat:
bachi:Za sada trenutno ne vidim ni jedan jedini razlog zašto bih sa Windowsa prešao na Linux što se desktopa tiče. Jedini ko će me na silu naterati da pređem na Linux jeste sam Microsoft ako nastave sa ovom politikom. O ironije li. :D
Svako prema sebi bira sve pa i OS. Jedina razlika je u tome da oni (tu sada pomalo mogu da računam i sebe) koji koriste linux znaju i windows isto ako ne i bolje od onih koji koriste samo windows. Uglavnom i mnogo više nego prosečni i mnogi napredni korisnici. Oni koji ne koriste linux uglavnom ne znaju o čemu se radi, pa iako su par puta probali, zapelo negde, ne umeju da izbace trash ikonicu ili im plače ekran ... i oni biraju ono što im odgovara. Kada i ako jednom počnu da koriste linux pa ipak odvoje malo vremena, eto i njih na drugoj strani. Ovo znam iz ličnog iskustva. ;)

Kad god iz nekog razloga koristim windows, uvek me iznenade neke pojave kojih se sećam od pre više godina, zastajkivanje kada istovremeno radim više zahtevnijih poslova, problemi kada hoću da nešto instaliram pa kružim dok ne nađem najbolje "rešenje" ili nešto slično. Ili neki rad sa particijama ... onda uvek moram da razmislim kako da uradim a da ne zabrlja. Zato i izbegavam.
Citat:
bachi:Bogohuljenje. :D
Apsolutno, zašto bi neko uopšte startovao windows pa pod njim neki GUI pod kojim nikad neće da radi onako kao u prirodnom okruženju. ;)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 10:32 - pre 94 meseci
Zato što će Microsoft kupiti Cannonical.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.189.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 10:40 - pre 94 meseci
I šta planira sa Linuxom? Onako, da prođe kao SCO?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 11:36 - pre 94 meseci
Pa ono, krenuli su sa implementacijom basha, kreću opasno u priču oko clouda i Azure platforme, možda će im u jednom trenutku biti povoljnije/brže da kupe Cannonical. Ne bi me čudilo. Posle kupovine Skype-a, Nokije i skoro Linkedina, ništa nije nemoguće.

Kupili ne kupili, ako ćeš ti moći da držiš Linux desktop okruženja i da nativno pokrećeš Linux programe bez virtuelne mašine, to će biti veliki udar na Linux zajednicu, jer će korisnik instalacijom Windowsa dobiti najbolje od oba sveta.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.189.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%11.07.2016. u 12:39 - pre 94 meseci
Neće u trenutku kad Windows 11 zatraži obavezni login na windows.com ili microsoft.com da se suzbije piraterija.
 
Odgovor na temu

Fabolous
System Administrator
msca/ccna
Laktaši RS

Član broj: 317417
Poruke: 120

Sajt: gmarkovic.info


+8 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%12.07.2016. u 07:02 - pre 94 meseci
Citat:
bachi:
Pa ono, krenuli su sa implementacijom basha, kreću opasno u priču oko clouda i Azure platforme, možda će im u jednom trenutku biti povoljnije/brže da kupe Cannonical. Ne bi me čudilo. Posle kupovine Skype-a, Nokije i skoro Linkedina, ništa nije nemoguće.

Kupili ne kupili, ako ćeš ti moći da držiš Linux desktop okruženja i da nativno pokrećeš Linux programe bez virtuelne mašine, to će biti veliki udar na Linux zajednicu, jer će korisnik instalacijom Windowsa dobiti najbolje od oba sveta.


Slazem se u potpunosti, imaju para mogu sta hoce.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%12.07.2016. u 20:36 - pre 94 meseci
Hmm, uspeo sam da prekopiram Seamonkey profil iz Windowsa u Centos i sve je lepo povukao i uštedeh sebi vreme.

Međutim, i dalje me muči prikaz fontova u odnosnu kako je to u Windowsu.

Evo screenshota.

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%12.07.2016. u 20:50 - pre 94 meseci
Muči te, a? Pa koji je bolji/lepši? Taj sa slike ili onaj drugi? Meni se čini da je taj sa slike onako, malčice sitniji i debeljuškastiji (antialiasing doživljaj) prijatniji za oko.
Mene recimo muči SUPER (win) key i fleka koja se nalazi na istom, na svakoj tastaturi, pa to rešim tako što otkačim taster, onda fino ključem ili iglom izgrebem taster dok ne odstranim fleku i vratim nazad.
Tako svaki put kad kupim novu tastaturu. Dupli posao imam ako tastatura ima dve fleke.

about:networking
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%12.07.2016. u 21:02 - pre 94 meseci
Eeeeeee, iskompajlirao sam program.

Nema u CentOSu xfce-taskmanager, a nema ga ni u repou.

Skinuo sa sajta source, dodao gtk2-devel, otpakovao source od xfce-taskmanaer, configure, make, make install i raaaaadiiiiiiiiii. D

I da, lepše mi je renderovanje fontova na Windowsu, ovo mi nešto mnogo razmazano.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%12.07.2016. u 21:08 - pre 94 meseci
Za one kojima baš nedostaju Windowsovi mršavi fontovi: http://www.webupd8.org/2013/06...t-rendering-in-linux-with.html
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%12.07.2016. u 21:32 - pre 94 meseci
Pa ono, jeste stvar navike i da gledam samo u ovakve fontove, onda bih se vremenom navikao, ali kako neću gledati samo u Centos, bilo bi mi poželjno da rendering bude što približniji Windowsovom.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 347574 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.