Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opis jedne vrste osobe

elitemadzone.org :: MadZone :: Opis jedne vrste osobe

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7443 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
se400.pppoe-8227.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Opis jedne vrste osobe30.07.2016. u 21:01 - pre 93 meseci
Dakle, ovo se zasniva na stvarnoj osobi koju sam poznavao, a htio bih da čujem komentare:

Riječ je o vrlo popularnoj osobi, izvanredno duhovitoj i rado viđenoj u društvu. U školu dolazi sa torbom u kojoj je samo jedna sveska i olovka. Kad je kontrolni, često se i ne potrudi da izvadi bilo šta iz torbe, nego samo pita ostale učenike i dobije i papir i olovku bez problema. Pred profesorima često izvede zanimljivi skeč pa ne dobije ni keca kojeg bi trebala dobiti.

Dobiti na kontrolnom 2 ili 3 za tu osobu nije problem, iako je sve što je naučila u školi bila vještina prepisivanja. Na karti Evrope ne zna pronaći Evropu. Ponekad se tu zna zadesiti i 3+ ili čak 4. Istovremeno, ostali učenici istog nivoa znanja dobijaju redovno 1.

Nekad će ta osoba proslijediti vješto i diskretno svoj kontrolni iz Njemačkog ili Matematike nekom drugom, pa će taj odraditi sav posao i vratiti papir natrag.

Onda ta osoba dolazi na fakultet. Kako se snalazi na fakultetu, može se pogađati, ali najvjerovatnije je našla načina sukladnog svom stilu razmišljanja i djelovanja. Konačno dobiva i posao, ali najvjerovatnije uredski i ne baš previše težak. S druge strane plata je nadprosječna, možda oko 1000 KM
netto? Naravno, ta osoba vrlo vjerovatno će humorom šarmirati kolege i uskoro dio njih pored svoga posla odrađuje i dio posla te osobe. Dok oni vrše sabiranja u Excel-u ili tipkaju izvještaje u Word-u, on/ona je negdje vani, pravi "zasluženi predah" uz piće ili kafu.

Svi ti ljudi i u školi i na poslu dobro znaju da daju svoje resurse i energiju nekome kome možda i ne bi trebali, ali šarm je jednostavno previše jak da se odoli.


Biće još...

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 30.07.2016. u 23:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
se400.pppoe-8227.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe30.07.2016. u 21:08 - pre 93 meseci
Drugi tip osobe je sličan prvom, i isto tako baziran je na stvarnoj osobi. Ova osoba bi se mogla opisati kao profesionalni prijatelj, odnosno dobrim dijelom živi od toga što je dobar prijatelj drugima. Barem ti drugi tako to vide. Dakle, ta osoba redovno ljetuje i provodi se na račun drugih, a da potroši 10 manje novca nego oni. Jede, spava i koristi WC svojih prijatelja.

Naravno, oni su opčinjeni njome. Možda joj, puni sreće i treperenja, svrate kući i stave gaće i čarape na pranje u veš-mašinu? Pa onda obrišu podove?

Čini se da je ta osoba nesvjesna načina svog funkcionisanja, kao da je spontano razvila vještinu profesionalnog prijateljovanja.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 30.07.2016. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe30.07.2016. u 21:18 - pre 93 meseci
Za prvu osobu se moze reci: "slika tipicnog politicara"...A za drugu: "bolje umeti nego imati"...Parazit!!!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe30.07.2016. u 21:27 - pre 93 meseci
Poznavao sam lika ( drugi tip osobe ). Ma nema, to je to. Nekako je uvek tu prislepan. Isao covek i na more bez dinara milion puta. Nekako, sa svima je dobar i svi ce ga primiti u drustvo.
Nije mi jasno, ali ima nesto u takvim likovima.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe30.07.2016. u 21:48 - pre 93 meseci
ne vidim nista lose u obe osobe...

Prva osoba, jer "prolazi lako kroz zivot", ne mora da znaci da je los radnik. Mozda bas radi neki posao gde je bitan taj šarm kako ga ti zoveš... To što je kroz školu prošao bez stečenog znanja, i u mojoj okolini je tako prošlo 99% ljudi... I danas to što su "naučili" u školama, nije primenjivo znanje za posao kojim se bave. Nisu krivi oni, nego školstvo, i profesori koji su tu radili za platu, a ne da nauče učenike. U Kragujevcu, možda samo Gimnazija može da se nazove školom gde može nešto da se nauči, i Mašinski fakultet. Sve ostalo je snalaženje i bubanje...(možda sam previše generalizovao)

A druga osoba, možda si ti osoba koja meri koliko ko daje plaća, i to mi je gore nego to što radi ta osoba koju si naveo...
Sa takvim "meračima" ne bih ni izlazio. Da se razumemo, u mom društvu najčešće ja plaćam, i nikad ne izlazim ako nemam novca sa sobom. Ali takođe nikada nisam ni merio ljudima koliko su puta nešto platili, i da li plaćaju.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
se400.pppoe-8227.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe30.07.2016. u 22:12 - pre 93 meseci
Ono održavaš i gajiš prijateljstvo s nekim, kad odjednom shvatiš da nju/njega ne interesuješ ni 1%. Jednostavno zaboravi na tebe i ne pošalje ti ni trivijalnu čestitku za rođendan, iako dobro zna kad je. Mislim onda: "Hej, s kim se ti tu baviš i na koga trošiš vrijeme i energiju."

Ima nešto prilično gadno za mene u odnosima koji se baziraju prvenstveno na materijalnim stvarima.

Citat:
pajapop:Parazit!!!


I parazitizam je legitiman način preživljavanja sa stanovišta teorije evolucije a ljudi su dio kraljevstva Animalia.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 30.07.2016. u 23:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe30.07.2016. u 22:41 - pre 93 meseci
Citat:
R A V E N: Ono održavaš i gajiš prijateljstvo s nekim, kad odjednom shvatiš da nju/njega ne interesuješ ni 1%. Jednostavno zaboravi na tebe i ne pošalje ti ni trivijalnu čestitku za rođendan, iako dobro zna kad je. Mislim onda: "Hej, s kim se ti tu baviš i na koga trošiš vrijeme i energiju."


Dobro, ti sad najbolje znas, o tvojim se prijateljima radi...Samo da te utesim, svi smo mi ili evo, bar ja, to isto doziveo...Nisi jedini...I prekinuo sam odnose sa nekim ljudima i sad vidim da nisam pogresio...






Citat:
R A V E N
I parazitizam je legitiman način preživljavanja sa stanovišta teorije evolucije a ljudi su dio kraljevstva Animalia[/i


Slazem se, ali za razliku od Koye ja mislim da je to lose...I da takve ljude treba izbegavati...Realno, kakva korist od parazita u prirodi...Drugo je simbioza, ali parazitizam...???
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
31.176.194.0

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe05.08.2016. u 06:17 - pre 93 meseci
Ne znam, valjda su korisni sami sebi, a i ubiju dio svojih domaćina, pa tako održavaju neku ravnotežu među brojem živih organizama.

To gore sam napisao sa dosta sarkazma.

Kažem vam, ljudsko društvo i čovjek se nešto bolje mogu upoznati ako se koriste modeli iz životinjskog svijeta.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe05.08.2016. u 08:47 - pre 93 meseci
Cuj, postoje pozicije u zivotu, profesionalnom i privatnom, za koje je mnogo bitniji sarm, nego koliko si linija teksta uneo u word ili excel danas. Nekad je bitnije za firmu, da sklopi neki ugovor ili zavrsi neke pregovore ili napravi neku prezentaciju, mala doza sarma, nego da osoba koja odradjuje te poslove, zna da pokaze na mapi Kukova Ostrva. I videces da vecina prodavaca a i inzenjera, koji rade direktno sa korisnicima, uglavnom ima manju ili vecu dozu sarma, pored profesionalnog znanja.
Ne podrzavam parazitiranje (drugi primer je katastrofa), niti imam tu vrstu sarma, ali realno odnose medju ljudima ne definise tko je koliko redova excel-a uneo danas...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
31.176.194.0

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe05.08.2016. u 09:27 - pre 93 meseci
Možeš li opisati kako to djeluje na stvarnom primjeru, konkretno i detaljno?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe05.08.2016. u 09:31 - pre 93 meseci
mislim da je vec rekao

Citat:
Nekad je bitnije za firmu, da sklopi neki ugovor ili zavrsi neke pregovore ili napravi neku prezentaciju, mala doza sarma, nego da osoba koja odradjuje te poslove, zna da pokaze na mapi Kukova Ostrva


I kad sklopi posao, onda ces i "ti" imati platu sa svojim znanjem brzog unosenja teksta u word i excel...

Dzaba bilo kakvo znanje ako je neko drkoš ili neka totalno asocijalna ili antipaticna osoba.

Stvarni primer...

Imam par poznanika, koji imaju znanja i potencijala koliko hoces u IT-u, ali jednostavno zarobili su se na svojim nekim bezveznim poslovima za smesnu svotu novca, jer jednostavno kad odu na razgovore na posao, verujem da su prilično čudni :).
Ja ih poznajem dugo, i ta njihova čudnost je meni simpatična, i da mogu zaposlio bih prvo njih.
Al verovatno ti ljudi koji ih pozovu na razgovor, pošto ih ne poznaju, steknu neki odbojan stav...
Pa na razgovor uleti neko nasmejan, koji šarmira sve tu, plus ima naravno nekog znanja. Ljudi požele takvog u timu, iako bi ova dvojica prethidnih koje sam nabrojao razbili tog šarmantnog na svim IT poljima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe05.08.2016. u 10:01 - pre 93 meseci
Citat:
R A V E N:
Možeš li opisati kako to djeluje na stvarnom primjeru, konkretno i detaljno? :)


Ljudi su iracionalni, nisu masine, i ja nisam dovoljno vest pisac da bi preneo odnose izmedju ljudi iz stvarnog zivota, gde je sarm definitivno doprineo resavanju situacije u pozitivnom smislu, ali imam takvih primera i previse.
Pa i sam znas kad odes na neku prezentaciju koja traje sat vremena, da paznja publike nije zasnovana samo na tehnickom znanju predavaca nego i nacinu kako on komunicira sa publikom, uvlaci publiku da ga prati ili ucestvuje u prici, pravi saljive primere itd.
Ili kad imas besnog korisnika, koji iracionalno vristi i sa kojim ne mozes racionalno raspravljati o problemima i nacinu kako da ih prevazidjes na najbolji nacin, posto on na tvoje krajnje korisne predloge, govori da ce pobacati i tebe i tvoju opremu kroz prozor, pojavi se netko tko sa licnim sarmom preko kafice jednostavno izbaci taj iracionalni deo iz coveka i razgovor krene normalnim tokom, a da pri tom tehnicki aspekt problema nije ni pomenut.

I to sam vidjao od moje prve firme gde nas je bilo ukupno cetvero zaposlenih + vlasnik i gde se rakija/vodka/viski - kao u svakoj domacinskoj firmi, nudila svakom klijentu, a po potrebi se "poslovni sastanak" sa svim zaposlenim, nastavljao u kafani, pa do multinacionalnih korporacija, sa vise od 10k zaposlenih, odela i sala za sastanke sa 50+ ljudi...

Pa i tvoji primeri su sasvim dovoljni da pokazu koliko su odnosi izmedju ljudi komplikovani i koliko je sarm ustvari bitan gde god imas vecu grupu ljudi koji trebaju zajdeno da naprave neki dogovor/plan/saradnju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe05.08.2016. u 13:29 - pre 93 meseci
@R A V E N

Nije samo rad i cisto znanje ono sto cini coveka, to jednostavno nije dovoljno da bi prosao dobro u zivotu.

Socijalno drustvena i pritom sarmantna osoba ima jednako dobre sanse da uspe u zivotu.
Nekome je bog dao jedno, nekome ovo drugo, a najbolje je prosao onaj koji ima obe osobine.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe05.08.2016. u 13:52 - pre 93 meseci
"U školu dolazi sa torbom u kojoj je samo jedna sveska i olovka. Kad je kontrolni, često se i ne potrudi da izvadi bilo šta iz torbe, nego samo pita ostale učenike i dobije i papir i olovku bez problema."

Ka da opisuješ mene u gimnaziji. :) Samo što mi niko nije pomagao oko kontrolnih. Kod nas u razredu znanje su čuvali jako ljubomorno. Odredjena ekipa odlikaša ne bi pomogla ni rodjenoj majci. Tako da nikakv šarm nije mogao tu da ima efekta. Plus mislim da su profesori poprilično pazili da se ne prepisuje.

Tako sam ja za svaku svoju bednu dvojku morao da učim više nego neko za četvorku.

Ovaj dugi tip osobe imao sam priliku da sretnem više puta u živutu. Svima glume prijatelje, sa svima su dobri, a u stvari nikoga ne cene i ne poštuju. Mislim da kao odrasla osoba jako lako mogu da prepoznam i ogradim se od ovakvih ljudi.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
89.146.178.47

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe11.10.2016. u 04:18 - pre 90 meseci
Ja sam jedno vrijeme prodavao čemprese na pijaci i tu sam jednom "pogodio" dobar posao da prodam 7 komada po 5 KM. A prije si sretan ako prodaš 2 komada preko vikenda.

I sutra ja sve to donesem i kažem mu : "Dakle, ovo po 5 KM..."

Uj, ja mislio mi se dogovorili po 4! (Na licu mu je izraz blago iznenađenog dobričine.)

"Ništa onda." Ja pokupim čemprese i odem. I kasnije mislim: "Neka stari. Radije bih jeo pokvarene crne kobasice iz javne kuhinje ako spadnem na taj nivoo, nego što bih pristao na tvoje manipulacije".
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe11.10.2016. u 08:11 - pre 90 meseci
Citat:
dusanboss:Tako sam ja za svaku svoju bednu dvojku morao da učim više nego neko za četvorku.
Ne razumem ovo ? Kako to misliš ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe11.10.2016. u 08:16 - pre 90 meseci
Sad sam video i uvodni post teme.

Citat:
R A V E N:Svi ti ljudi i u školi i na poslu dobro znaju da daju svoje resurse i energiju nekome kome možda i ne bi trebali, ali šarm je jednostavno previše jak da se odoli.


Šta reći ? Život nije fer. Ako si mislio da jeste, zaj ebo si se. Pogledaj samo Mikija iz rijalitija, i pomisli koliko je para vucibatina zaradio ! Kako, zašto ? Koje on to sposobnosti ima. A pomenuti je kap u moru. Pomisli na Kim Kardašijan. Pa njenu sestru, pa sestrinu sestru (ne mogi da im pokapiram rodbinske odnose)

Ali, vidi, realno to je kap u moru. 99% vucibatina završi kako im dolikuje. 1% se snađe.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe11.10.2016. u 08:28 - pre 90 meseci
Citat:
bakara:
@R A V E N

Nije samo rad i cisto znanje ono sto cini coveka, to jednostavno nije dovoljno da bi prosao dobro u zivotu.

Socijalno drustvena i pritom sarmantna osoba ima jednako dobre sanse da uspe u zivotu.
Nekome je bog dao jedno, nekome ovo drugo, a najbolje je prosao onaj koji ima obe osobine.


Glupsonima kao mojoj malenkosti, treba mnogo vremena da ovo shvate. Nisam baš siguran, ali mi se čini da to ima malo veze i sa životnim iskustvom, tj. protokom vremena. Problem je u tome što ne postoji škola u kojoj se uče socijalne veštine, a one mogu biti od presudnog uticaja na život. Uglavnom, kada te život ošamari dva tri puta, posle toga počinješ da shvataš neke stvari, zato se u takvim situacijama u glavi roje misli: "aha, tako znači".
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe11.10.2016. u 13:14 - pre 90 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
dusanboss:Tako sam ja za svaku svoju bednu dvojku morao da učim više nego neko za četvorku.
Ne razumem ovo ? Kako to misliš ?

Nastavnici stvore slike u glavi o svim učenicima i tako dobri učenici ponekad mugu da se provuku i bez znanja, na račun stare slave. Dok neko ko ga su upoznali kao lošeg čak i ako krene da uči biće mu mnogo teže da dobije istu ocenu nego ova druga kategorija učenika.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Opis jedne vrste osobe11.10.2016. u 13:24 - pre 90 meseci
Da, ali nije lako steći i održavati "staru slavu". Dok si ti lenčario neko je učio.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Opis jedne vrste osobe

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7443 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.