Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280428 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije22.08.2016. u 17:12 - pre 93 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ja ne kapiram poentu ove teme. ( I sličnih)

Postavljač teme (bio pisac ili ko drugi) krene sa nekom tvrdnjom i onda se kroz hiljadu postova žvaće i prežvaće da li je to tačno ili nije. Sve dok se diskutanti međusobno ne izvređaju do krajnjih granica, ili dok tema ne ode u diskusiju partizani v.s. četnici, ili patriote v.s. izdajnici.


Nekad su se ovakve teme zaključavale u letu, sad je moderacija malo manje prisutna.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije22.08.2016. u 18:01 - pre 93 meseci
E stvarno mi je muka više da slušam o starim dobrim vremnima ES foruma kada su svi bili kulturni, fini, pametni i lepi i kada su se teme zaključavale "u letu".

O nostalgiji za Gojkovom moderatorskom, strogom, ali pravednom palicom. Šta treba da se zakljči iz toga? Da smo mi sad šljam, a ekipa nekad je bila superiorna u svim pogledima?

Zbog čega misliš da bi ova tema trebala da se zaključa? Zato što Java BG ne kapira njenu i poente ovakvih tema? Niko nikog ne vredja niti sem Jave i Miroslava ne pominje paravojne ili vojne (eto kako me već uvlače u tu bezveznu raspravu) formacije iz drugog svetskog rata.

Meni diskusija ima pontu. Uopšte nije cilj da mi sad ubedimo pisca da je njogov stav ispravan ili nije. Iznosim svoja mišljnja, razmenjujem ideje, unaprdjujemo svoje. Ako ti se nečija ideja svidja prihvatiš je ako ne odbaciš, a ne moraš ni da čitaš ako smtraš da nečije pisanje nije vredno toga.

Ovakve kritike koje s vremena na vreme slušam od strane mnogih starijih članova nisu na mestu i možda one zaslužuju moderaciju.

Nisam reagovao da sada, ali više ne mogu da ćutim.

Izvinite za off. Neću dozvoliti da budem uvučen u neku raspravu nevezanu sa temom. Zanimljivo je da uprvo ljudi koji kritikiju odredjenu vrstu ponašanja na formu sami učestvuju njegovoj inicijaciji.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije22.08.2016. u 18:12 - pre 93 meseci
Dušane, imaš ti svetle trenutke!
Like.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije22.08.2016. u 19:26 - pre 93 meseci
Citat:
E stvarno mi je muka više da slušam o starim dobrim vremnima ES foruma kada su svi bili kulturni,

Jel se to tebi javljaju neki glasovi od jeftine droge,koju si kupio od kusura kada su te mama i tata poslali po hleb i mleko?
Mara da si se naduvao kao ovi u spotu.

[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 22.08.2016. u 20:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije22.08.2016. u 19:34 - pre 93 meseci
Citat:
Nisam reagovao da sada, ali više ne mogu da ćutim.

Pazi qurca ispod slamnatog sesira.

Ja bi predlozio mada znam,teska su vremena i svaki dinar odvojiti je luksuz ali dajte da skupimo

dovoljno za vodointalatera i otpusimo mu tu klonjaru,zasra forum a od smrada se tope teme.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije22.08.2016. u 22:11 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss: E stvarno mi je muka više da slušam o starim dobrim vremnima ES foruma kada su svi bili kulturni, fini, pametni i lepi i kada su se teme zaključavale "u letu".

Pa sto slusas kad ti skodi. Ako ti je muka, a ti nemoj.

Citat:
dusanboss: O nostalgiji za Gojkovom moderatorskom, strogom, ali pravednom palicom.

Cuj Gojkovoj... ES je imao veoma dobar tim moderatora koji ga je vodio a koji se raspao (razisao).

Citat:
dusanboss: Šta treba da se zakljči iz toga? Da smo mi sad šljam, a ekipa nekad je bila superiorna u svim pogledima?

Ne u svim.

Citat:
dusanboss: Zbog čega misliš da bi ova tema trebala da se zaključa?

Ne znam za Javu Beograd i njegovo misljenje, ali ne treba se zakljucati. Pre 10god bi trebala (i bila). Sada se sasvim uklapa u forum. ES/EM sada vec ima dovoljno godina da je duze ovo sto je sada nego ono sto je nekada bio. A u ovo sto je sada svakako spadaju i ovakve teme.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 00:12 - pre 93 meseci
Ok, zaključili smo (bar oni samosvesniji) da niko nije imao snage da prizna (sam seb) da sam u pravu, sem Jave koji je nekako u oblandama uspeo da prelomi to preko jezika (pardon, tastature).

Jeste da je ovaj Pisac težak smor i budaletina, ali eto "ad hominem" napad nije uspeo ovaj put jer postavljeno pitanje (uz dovoljno ponavljanja) ne ostavlja mesta za izvrdavanja takvog tipa.

Dusanboss se koprca u pokušajima da opravda pad nataliteta kao "samoregulaciju", ali vrlo bledo i neubedjivo jer ta "samoregulacija" dovodi do toga da odumiru celi krajevi i njih naseljavaju sledbenici nekih u nekoj meri manje "zapadnih" kultura, tako da je ta "samoregulacija" u stvari obično "samoodumiranje" obolelog tkiva .
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 00:59 - pre 93 meseci
Citat:
I btw. pisac je u pravu. Osnovna nit "zapadne civilizacije", tj. generalno ove sada vodece civilizacije i nacina zivota svuda na planeti, je: sebicnost, egocentricnost i neprestana zelja za poredjenjem/dokazivanjem. Da se ima "vishe", "novije" i "bolje" od drugoga, kako bi se u svoj svojoj mentalnoj praznini, osecao "ispunjenijim" i "vrednijim" od drugoga... pritom, ne pitaj koliko ce to da kosta nekog drugog, zivotnu sredinu ili da ostavi trajnu posledicu negde i nekome, jer hej, ako je tebi dobro, pa makar i trenutno -> sve je to ok.


Zar nije to slučaj od kad znamo za ljudsku vrstu, a i nisam sklon mišljenju da je to stanje kod većine stanovnika zapadnih država. Niti mislim da je to vezano samo za zapadni način života.

Da li i Rusi spadaju u zapadna civilizaciju? I oni imaju ozbiljnih problema sa natalitetom.

U ostalom postoje izuzetno bogati ljudi koji bi mogli imati čopor dece bez da žrtvuju ništa od udobnosti svog ževota. Tako da mislim da to nije presudno u ovom slučaju.
Zanimljivo je pitanje koje se nameće. Zašto ljudi iz nerazvijenih krajeva sveta uglavnom imaju veći broj dece nego ovi iz razvijenih?


@pisac ne pokušavam da opravdam. I ja mislim da nešto nije baš kako treba. Ipak je razmnožavanje jedna jako bitna funkcija svakog organizma. Opet, mi smo jedina vrsta koja može svesno da razdvoje seks od reprodukcije (i šmpanze na neki način)

Ja na sve to gledam iz druge perspektive. Mene više brine to što uglavnom neobrazovani, ne toliko uspešni i manje iteligetni ljudi imaju veći broj dece. (uz neke izuzetke). Zar ne znači to da će lošiji geni biti preneti u novu generaciju?





[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 23.08.2016. u 02:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 01:17 - pre 93 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Jel se to tebi javljaju neki glasovi od jeftine droge,koju si kupio od kusura kada su te mama i tata poslali po hleb i mleko?
Mara da si se naduvao kao ovi u spotu.


Lafe ti si lud 100%. Ako neko još sumnja neka pogleda spot koji je okačio. Meni se svidja. Već vidim lava kako razbija saksije
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 01:51 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss:Ja na sve to gledam iz druge perspektive. Mene više brine to što uglavnom neobrazovani, ne toliko uspešni i manje iteligetni ljudi imaju veći broj dece. (uz neke izuzetke). Zar ne znači to da će lošiji geni biti preneti u novu generaciju?


Poistovećuješ obrazovanje i inteligenciju. Jako velika greška.
Poistovećuješ količinu novca (tj. društveni "status") i "uspeh" u životu. Takođe greška.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 07:03 - pre 93 meseci
Citat:
pisac: Poistovećuješ obrazovanje i inteligenciju. Jako velika greška.
Poistovećuješ količinu novca (tj. društveni "status") i "uspeh" u životu. Takođe greška.

OK, šta je za tebe uspeh u životu i zašto smatraš da su ljudi koji ne dele tvoje mišljenje samoživi i glupi?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 08:21 - pre 93 meseci
Citat:
dusanboss

Izvinite za off. Neću dozvoliti da budem uvučen u neku raspravu nevezanu sa temom.


Citat:
dusanboss: Lafe ti si lud 100%. Ako neko još sumnja neka pogleda spot koji je okačio. :) Meni se svidja. Već vidim lava kako razbija saksije :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 08:58 - pre 93 meseci
Citat:
pisac:
Ok, zaključili smo (bar oni samosvesniji) da niko nije imao snage da prizna (sam seb) da sam u pravu, sem Jave koji je nekako u oblandama uspeo da prelomi to preko jezika (pardon, tastature).

Jeste da je ovaj Pisac težak smor i budaletina, ali eto "ad hominem" napad nije uspeo ovaj put jer postavljeno pitanje (uz dovoljno ponavljanja) ne ostavlja mesta za izvrdavanja takvog tipa.


U prevodu, koji sam ja meni kralj.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 09:02 - pre 93 meseci
ipak je vecina ostala pri stavu da si budala!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 11:09 - pre 93 meseci
To čak i da je tačno opet nema veze sa time da li je zapadno društvo bolesno ili nije.
Ti iznova pokušavaš "ad hominem" jer ti je to prirodna samoodbrana od istine koja ti je pred očima i koju ne želiš da vidiš, pa tražiš izgovore pred samim sobom.

Da li je društvo koje nestaje samo od sebe uprkos najboljim uslovima za život u istoriji, i pri tome dok nestaje još uništava deo po deo planete radi svoje udobnosti, bolesno ili zdravo?


Citat:
dule_ns:OK, šta je za tebe uspeh u životu i zašto smatraš da su ljudi koji ne dele tvoje mišljenje samoživi i glupi?

Ne sećam se da sam rekao to što pokušavaš da mi pripišeš. Molim citat.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 11:23 - pre 93 meseci
Citat:
pisac:
bolesno ili zdravo?

U kom smislu?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 11:25 - pre 93 meseci
Pa u smislu: Bolesno umire a zdravo živi.

Ima neki drugi smisao?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 12:13 - pre 93 meseci
ne bih rekao da je Pisac budala ili smarač ... samo je slepo uveren u svoju nepogrešivost. A glavni problem njegove retorike što je često površna, zasnovana na proizvoljnim i neproverenim informacijama i uglavnom u sukobu sa statističkim i naučnom podacima.

IPAK ...
njegove izjave o umiranju bolesnog društva (koje me najviše podseća na nacističku retoriku o čišćenju društva od nearijevskih elemenata), kao i generalizacija korisnika
Citat:
@Otto23:
Najbolji je novi trend... gde se parovi i pojedinci, odlucuju da imaju macku ili psa >umesto< deteta.
Jer dete, smeta stilu zivota koji vode..."
su upravo pokazatelj koliko razmišljaju o ovoj temi.
Jedan od korena problema sa padom novorođene dece, jeste opšti pad plodnosti populacije. A jako često su ta "šetanja kučića", posledica problema sa plodnošću, a ne stila života i ostale gluposti koje su dotični ovde izneli.
Stoga su mi malo ogavne teorije Pisaca i Ottoa, jer ja poznajem nekih pet parova koi imaju problema sa plodnošću (od čega tri sa kučićima, ako je uopšte bitno), a verujem da svaki učesnik ove teme poznaje makar dva-tri para.

Zbog toga i kažem da je ovo izuzetno opširna i ozbiljna tema.



[Ovu poruku je menjao Deep|Blue dana 23.08.2016. u 13:57 GMT+1]
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 12:53 - pre 93 meseci
Lave mogu ja da izkuliram razne provokacije i uvrede, ali kad mi neko okači spot u kome naradjeni (ili šta već) Azijat polnim organom razbija saksije i ostalo pokućinstvo ebg. Imam i ja dušu

Samo me brine činjenica da si ti nekako gledajući ovaj spot u glavi napravio korelaciju sa mojim nikom.


Ovo je komentar neke devojčice ispod videa
Citat:
This one of the most disturbing videos EVER.

Istraumirana je za ceo život. Ne znam da li će ikada moći da ima naormalne odnose.


 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije23.08.2016. u 12:56 - pre 93 meseci
E sad ... Pisac postavlja temu i celu ovu naci-retoriku, a pritom nema pojma o realnim ciframa, pošto ga realna situacija i ne interesuje.
Sama EU ne odumire, jer njena kontinualno raste i neka srednja projekcija jeste da će populacija EU28 porasti sa 507 miliona tokom 2013 na 526 m do 2050. Posle toga se očekuje stagnacija i pad stanovništva.

U priloženoj tabeli se vidi kretanje broja rođene dece na 1000 žena. Za Srbiju nisu prikazani podaci, ali cifra miruje na nekih 1,45 što je nekih 7-8% manje od proseka EU28. Inače 1960, koeficijent za srbiju je bio 2,56 što je tada predstavljao neki prosek.

Inače, za razliku od EU28 srbija ima negativan godišnji priraštaj od nekih 5.3 promila. Između ostalog, osnovni razlog za to je i ekonomska situacija, jer nikome nismo interesantni za imigraciju (pa ni afganistancima). Dodatno pojašnjenje daje i činjenica da nam je prirodni priraštaj od 1960, sa 8,7, stagnirao do 1980, a zatim pao na nulu, negde 1991, te se srozao na -5,3 prošle godine.

Ova statistika pokazuje da mi, kao i cela EU imamo pad u zadnjih 50 godina, ali i da politička, socijalna i finansijska nestabilnost zemlje utiče na smanjenje stanovništva. A kao što rekoh to je samo deo problema.
Stoga ovaj problem ne može da se reši dijagnostifikovanjem bolesti kod onih koji nemaju decu, već bi valjalo da neko malo osmotri realnu situaciju u zemlji i EU, pre nego se prihvati propovedanja.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280428 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.