Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335271 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3935



+9457 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 08:10 - pre 92 meseci
U Srbiji svugde ima vode u kućama!


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 08:25 - pre 92 meseci
Citat:
bonifacic: Posle ide tranzicija i haos. Srbiji treba jos samo malo da udjemo u EU i bicemo normalna drzava. Normalna drzava znaci da cemo ziveti u normalnom sistemu koji ce biti kompatibilan sa svetom i gde ce svako moci da razvija. Bice i onda naravno prosjaka, lumpenproleterijata i ljudi bez mokrog cvora, ali to ne znaci da sad cela drzava treba da se pretvori u diktaturu i socijalnu instituciju da bi se zbrinulo nesto zgubidana.

Bugarska je očigledan primer države koja se razvila za bezmalo deset godina članstva u EU.
Sećam se dva velika diktatora koja su ugnjetavali narod besplatnim školstvom, zdravstvom, silnim beneficijama...Sadam i Gadafi. Posle njihove likvidacije sada su to uređene, demokratske zemlje u kojima je narod srećan do te mere da se od sreće ubijaju.
Evo, i u Siriji, u kojoj je takođe narod pod diktaturom, uvođenje slobode ide uspešno?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 08:27 - pre 92 meseci


Dobro da se razumemo, ovo nije zivot prosecnog Srbina u Srbiji, ovi ljudi dozivljavaju sve lepo sto imamo u Srbiji, dok ih lose stvari koje itekako oseca svatko od gradjana Srbije, ne doticu.

Nisam na njih mislio kad sam rekao prosecan Srbin.

@Ostali

Ja imam sliku Belorusije kroz prizmu jednog coveka koji je odrastao tamo, ima roditelje/familiju/prijatelje tamo, i cisto da se zna - nije sirotinja a jeste patriota. Pri tom je posetio Sloveniju i Hrvatsku pa zna kako je bar izgledala ex-YU. Njegova prica je upravo ono sto sam rekao, sad kad neko kaze na primer da ljudi zive u kolibama bez vode i struje, uvek ce neko naci neko zabaceno selo u Srbiji gde baba nosi vodu.

Nije problem u svakoj drzavi ces naci nekog tko zivi bez struje i vode, bivsi muz od poznanice neke moje rodbine, je ziveo u sred Amsterdama bez struje i vode (u stanu koji je u takvom stanju verovatno vredeo bar 500k), covek nije hteo da placa racune prevazisao je civilizacijske potrebe i ziveo ko klosar +10g (pisac - nista na tvoj racun), dok se nije razboleo, onda se ipak malo setio civilizacije... Eto znaci i u Amsterdamu isto ljudi zive bez struje i vode a posto je zeleznicka stanica definitivno prljavija od one u Minsku - onda ljudi zive bolje u Belorusiji ;)))...

 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 08:35 - pre 92 meseci
nemojmo mesati babe i zabe. Ostavite se Azije i Afrike i pricajmo o Evropi. Evropa je najrazvijeniji kontinent sveta i na njemu postoje odredjena ponasanja. Ako encemo da ih prihvatimo mozemo da se selimo.

Bugarska je uvek bila siromasna i zaostala zemlja i EU joj tome nije kriva. Izbacite taj komunisticki metod razmisljanja - kao sta su dobili ? Dobili su to sto su zaradili, a zaradili su koliko vrede.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 08:47 - pre 92 meseci
Citat:
bonifacic: nemojmo mesati babe i zabe. Ostavite se Azije i Afrike i pricajmo o Evropi. Evropa je najrazvijeniji kontinent sveta i na njemu postoje odredjena ponasanja. Ako encemo da ih prihvatimo mozemo da se selimo.

Bugarska je uvek bila siromasna i zaostala zemlja i EU joj tome nije kriva. Izbacite taj komunisticki metod razmisljanja - kao sta su dobili ? Dobili su to sto su zaradili, a zaradili su koliko vrede.

Reči mi, jel imaš neku muzičku želju?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 12:09 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
...prevazisao je civilizacijske potrebe i ziveo ko klosar +10g (pisac - nista na tvoj racun)...

Ovo mi je osvezilo ovaj prohladni septembarski dan!


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 12:25 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:Recimo, meni je interesantno da čujem iz prve ruke utiske iz neke zemlje koja je na zapadu etiketirana kao zemlja diktature.


Etiketirana zemlja od strane NATO zemalja (i satelita) kao zemlja diktature je:

- ona zemlja koja se nije zadužila kod zapadnih kreditora (prvo i najvažnije)
- zemlja koja ne vodi politiku onako kako ambasador USA nalaže
- zemlja koja ima svoju proizvodnju, i izvoz i na trećim tržištima čini konkurenciju američkim korporacijama
- zemlja koja mudro štiti svoje tržište carinama na određenu robu iz određenih zemalja
- zemlja čija državna bezbednost štiti državu od rovarenja CIA, MI6 i sličnih

Ako je zemlja dovoljno mala i / ili slaba, takvima se demokratija uteruje na poznate načine, uglavnom s' proleća:



A ako je zemlja dovoljno velika i jaka, onda ostaje samo da se kokodače kako je tamo diktatura.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 13:09 - pre 92 meseci
Citat:
Java Beograd: Etiketirana zemlja od strane NATO zemalja (i satelita) kao zemlja diktature je:

- ona zemlja koja se nije zadužila kod zapadnih kreditora (prvo i najvažnije)
- zemlja koja ne vodi politiku onako kako ambasador USA nalaže
- zemlja koja ima svoju proizvodnju, i izvoz i na trećim tržištima čini konkurenciju američkim korporacijama
- zemlja koja mudro štiti svoje tržište carinama na određenu robu iz određenih zemalja
- zemlja čija državna bezbednost štiti državu od rovarenja CIA, MI6 i sličnih

Ako je zemlja dovoljno mala i / ili slaba, takvima se demokratija uteruje na poznate načine, uglavnom s' proleća:



A ako je zemlja dovoljno velika i jaka, onda ostaje samo da se kokodače kako je tamo diktatura.


neverovatno izvitopereno i naravno netacno misljenje puno demagoskog prosipanja.

Prvo demokratija je postignuce nase civilizacije. Sve razvijene i moderne zemlje sveta su demokratske. One su se borile i gradile demokratski poredak dok su druge zemlje poput nazalost nase sviruckale 50 godina kako kaze partija a onda smo krenuli pod vozdom da koljemo po komsiluku i tako jedno 10tak godina. Mi smo 1999 jos i dobro prosli i treba da cutimo.

Lako je tebi sad da se isk... na demokratiji, sad je imas pa mozes, imas pasos da putujes kad hoces gde hoces, benzin sipas na pumpi, a kredit podizes u banci ako ti treba. Robe imas koliko hoces kakve hoces u supermarketima. Milicija te nece pendreciti ako kritikujes vlast.

Jesi mogao tako i kod tvog Slobe ?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 14:00 - pre 92 meseci
Nemaš ti pojma o demokratiji.

Niti imaš pojma o mom pasošu niti gde sam i kad sam putovao.

Imaš pileći mozak koji u daljinu seže najviše do vremena Slobe Miloševića, pa tako gradiš svoje viđenje stvari

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 14:25 - pre 92 meseci
nazalost druze Java ti nisi u stanju da ucestvujes ni u kakvoj polemici jer mozak uopste nemas vec jednu vijugu koja delimicno upravlja fizioloskim potrebama da ne bi krepo a drugi deo te vijuge vrsi copy/paste fraza i slika koje ti se dopadnu.

Eto recimo ta slika koju si c/p je verovatno nastala u nekoj ruskoj trovacnici i predstavlja americki avion koji baca bombe ? Pa posto kazes da imam pamcenje do Slobe hajde da vidimo koga su Amerikanci bombardoviali:

- prvo bombardovali su nemacke naciste
- zatim japanske koljace iz Azije i fasiste
- zatim Kimove Korejce koji su krenuli na jug
- pa Vijetkongovske komuniste koji su opet napali jug
- pa Slobodana Milosevica balkanskog kasapina

dakle sve same cvecke. Tamo gde su Amerikanci pobedili i pomogli demokratiju nastao je prosperitet. To su sve fakti.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 17:51 - pre 92 meseci
Citat:
bonifacic: nazalost druze Java ti nisi u stanju da ucestvujes ni u kakvoj polemici jer mozak uopste nemas vec jednu vijugu koja delimicno upravlja fizioloskim potrebama da ne bi krepo a drugi deo te vijuge vrsi copy/paste fraza i slika koje ti se dopadnu.

Eto recimo ta slika koju si c/p je verovatno nastala u nekoj ruskoj trovacnici i predstavlja americki avion koji baca bombe ? Pa posto kazes da imam pamcenje do Slobe hajde da vidimo koga su Amerikanci bombardoviali:

- prvo bombardovali su nemacke naciste
- zatim japanske koljace iz Azije i fasiste
- zatim Kimove Korejce koji su krenuli na jug
- pa Vijetkongovske komuniste koji su opet napali jug
- pa Slobodana Milosevica balkanskog kasapina

dakle sve same cvecke. Tamo gde su Amerikanci pobedili i pomogli demokratiju nastao je prosperitet. To su sve fakti.


Prvo, ne znam gde je nastala ta slika, možda baš tamo gde si rekao, ali sam takođe siguran, da se koristi širom sveta, čak i u krajevima koji nemaju mnogo zajedničkog sa Rusijom, da sada ne nabrajam. Drugo, za ove prve dve stavke, kako da ti to kažem, Rusi su tu dali nemerljiv doprinos, neuporedivo veći od USA, neuporedivo veći nego svi zapadni "saveznici" skupa. Što se tiče Koreje i Vijetnama, ni tu se ne slažemo. Šta predstavlja ovo komunisti, nije mi baš najjasnije? Da li je to opravdanje, da li je možda legitimno bombardovati komuniste? Evo, ako već govorimo na taj način, moje je mišljenje da rojalisti i desničari prave mnogo veća zla na ovom svetu. Ne znam šta tek da kažem za poslednju stavku, čemu služi ovo "kasapin", osim kao novinarski spin da pojača propagandu. Zanimljivo je da druga dvojica(Buđman i Izmetbegović) najodgovrnijih u raspadu SFRJ, nisu okarakterisani kao kasapi, nisu dobili sankcije i bombardovanje. Evo, kroasani su u EU, a ono što se vidi na njihovoj političkoj sceni je divljanje nacionalizma i povampirenje neoustaštva, ali hebiga, neko tamo negde kaže kako je sve to ok, šta tu ima da se priča.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 21:42 - pre 92 meseci
Citat:
bonifacic:
nazalost druze Java ti nisi u stanju da ucestvujes ni u kakvoj polemici jer mozak uopste nemas vec jednu vijugu koja delimicno upravlja fizioloskim potrebama da ne bi krepo a drugi deo te vijuge vrsi copy/paste fraza i slika koje ti se dopadnu.

Eto recimo ta slika koju si c/p je verovatno nastala u nekoj ruskoj trovacnici i predstavlja americki avion koji baca bombe ? Pa posto kazes da imam pamcenje do Slobe hajde da vidimo koga su Amerikanci bombardoviali:

- prvo bombardovali su nemacke naciste
- zatim japanske koljace iz Azije i fasiste
- zatim Kimove Korejce koji su krenuli na jug
- pa Vijetkongovske komuniste koji su opet napali jug
- pa Slobodana Milosevica balkanskog kasapina

dakle sve same cvecke. Tamo gde su Amerikanci pobedili i pomogli demokratiju nastao je prosperitet. To su sve fakti.

Simbol zla 20-og veka je bio kukasti krst, a koje boje i znakovi ce biti simbol novog zla 21-og veka vec se moze naslutiti po onome sto je nama uradjeno na samom kraju proslog i sto je dalje radjeno mnogim drugim zemljama i celom svetu na pocetku ovog veka. Nece to izgleda biti cudni krstovi nego po svemu sudeci strafte i zvezdice.
 
Odgovor na temu

Radgosta.6

Član broj: 334276
Poruke: 11



+52 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 21:46 - pre 92 meseci
@Darko Nedeljković

Da li mozes da uslikas i neki supermarket? Koji je asortiman robe, koje su cene i sl....

Kurs je 1.00 EUR = 22,483.71 BYR

http://www.xe.com/currencyconv...ount=1&From=EUR&To=BYR

http://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=BYR&view=5Y
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 21:53 - pre 92 meseci
Citat:
Radgosta.6: @Darko Nedeljković

Da li mozes da uslikas i neki supermarket? Koji je asortiman robe, koje su cene i sl....

Kurs je 1.00 EUR= 22,483.71 BYR

http://www.xe.com/currencyconv...ount=1&From=EUR&To=BYR

http://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=BYR&view=5Y

Sve imaš na netu:
http://evroopt.by/tovary-v-magazinah-evroopt
http://www.green-market.by/media/pdf/Green_September_2.pdf
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
93.85.190.*



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 22:04 - pre 92 meseci
Mogu, sad sam se vratio iz supermarketa. Asortiman kao u bilo kojoj zapadnoj drzavi plus beloruski proizvodi kojih na zapadu naravno nema. Jelo mi se nesto slatko, video sam da imaju jedno 20 vrsta Twix-a
Neka ti je greska sa kursom, jedan evro je 2,2 rublje. Radili su nedavno denominaciju, to im je jedini put u istoriji da to urade, a nemci i ameri su to uradili mnogo davno. Generalno ja i Srbiju smatram drzavom veoma niskih cena, a ove su isto tu negde, sa izuzetkom nekih artikala koji su drasticno jeftiniji (gorivo, transport itd). Ali, eto, reci konkretan brend cija te cena interesuje, pa da uslikam.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 22:31 - pre 92 meseci
Eeh Darko, twix si jeo u Belorusiji (tako naslućijem, možda i nisi) Mogao si već da uzmeš neki Beloruski slatkiš. Tviks možeš svuda da jedeš.

Vidim da ti ne smeta da vodiš nešto slatko iz Belorusije u bioskop.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 22:34 - pre 92 meseci
A mogla je i neka slika iz supermarketa... (slika govori vise od 'iljadu rubalja )


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.09.2016. u 22:40 - pre 92 meseci
Darko nema ti druge nego da napravis jedan vlog iz Belorusije.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 01:01 - pre 92 meseci
Citat:
bonifacic:

? Pa posto kazes da imam pamcenje do Slobe hajde da vidimo koga su Amerikanci bombardoviali:



Prvo si zaboravio da kažeš da su napadali Sovjetsku Rusiju od 1917 do 25 .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.09.2016. u 02:44 - pre 92 meseci
Hajde da vidimo koga su Ameri bombardovali... mada oni non-stop nekog bombaduju. Tako da bi iznenadjenje bilo, kad nekog, negde, ne bi bombardovali... dok naravno, izbacuju floskule o "miru i demokratiji"... dobijaju Nobela...

https://en.wikipedia.org/wiki/...nited_States#20th_century_wars

Citat:
List of countries the USA has bombed since the end of World War II

China 1945-46

Korea 1950-53

China 1950-53

Guatemala 1954

Indonesia 1958

Cuba 1959-60

Guatemala 1960

Belgian Congo 1964

Guatemala 1964

Dominican Republic 1965-66

Peru 1965

Laos 1964-73

Vietnam 1961-73

Cambodia 1969-70

Guatemala 1967-69

Lebanon 1982-84

Grenada 1983-84

Libya 1986

El Salvador 1981-92

Nicaragua 1981-90

Iran 1987-88

Libya 1989

Panama 1989-90

Iraq 1991

Kuwait 1991

Somalia 1992-94

Bosnia 1995

Iran 1998

Sudan 1998

Afghanistan 1998

Yugoslavia – Serbia 1999

Afghanistan 2001

Libya 2011

http://www.globalresearch.ca/l...-the-end-of-world-war-ii/24626

Sirija... Jemen(proxy)?

...
America Has Been at War 93% of the Time, Since 1776
222 godine od 239 godina postojanja... klasicni mirotvorci.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335271 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.