Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Službeni telefon

elitemadzone.org :: MadZone :: Službeni telefon

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12023 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 07:36 - pre 90 meseci
Citat:
gilopile:Dabome. Njegova firma, njegova linija, njegov si radnik...

Citat:
nkrgovic:OK, znaci, to je NJEGOV telefon. Naravno da sa svojim telefonom covek sme sve sto hoce i moze, sta ti nije jasno? Nije to tvoj telefon...

Citat:
Java Beograd:Nema pravo da te prisluškuje, a najverovatnije i ne prisluškuje te.

Citat:
pajapop:Zapitaj se, kakav si ti faktor da bi te neko prisluskivao i kakve ti to sluzbene tajne imas da bi mogao nekom drugom da ih otkrivas...

.
.
.

pokretac teme je napisao da je vlasnik servisa, pa je mozda on taj koji hoce da prisluskuje svoje radnike, ne da njega prisliskuju?!

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 08:06 - pre 90 meseci
Pitanje postavljača topika je prilično besmisleno. Naravno da niko nema pravo da prisluškuje bilo koji telefon ili komunikaciju, osim države, ali i to u vrlo specifičnim okolnostima za koje su potrebne i dozvole nadležnih organa. Da li nas neko prisluškuje, sa kojim motivima, u kojoj meri i na koji način i koliko se u svemu tome izlazi izvan zakonskih okvira je nešto potpuno petnaesto. Poslodavac nema prava ni da žene/majke ucenjuje planiranjem rađanja, pa smo svedoci da se to redovno događa. Zato mi pitanje deluje potpuno bzvz, kao kada bi pitao da li imaš pravo da pratiš kretanje supružnika. Naravno da imaš, ali je to onda pre svega pitanje poverenja, a ne nekih prava.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 10:07 - pre 90 meseci
A jel' ste se vi zapitali da li je pokretac teme nekom od vas sef pa vas proverava da li za vreme radnog vremena visite po forumima?
Pokretac teme se ne javlja na temu vec vise od 20 casova, mozda cita i prisluskuje?
Pokretacu teme pise u info da je vlasnik neke firme.

Kao sto je vecina navela, po zakonu nema pravo na prisluskivanje, ali naravno da ce djavo da ga zna da li to rade ili ne. U nekim firmama racun i listing ne dolazi kod vlasnika/direktora nego ide direktno u racunovodstvo i u sluzbu AOP-a i oni te podatke dalje obradjuju. Sad je pitanje mozda oni nesto rade u korist vlasnika (provera visine racuna, pozivanih brojeva itd.).

Mene vise interesuje kako moze vlasnik da ti dodeli mobilni broj i da ti kaze da je to sluzbeni i da stalno moras da budes dostupan/aktivan, a da pri tom ti sam placas racun? U slucaju da ti dodeli sluzbeni broj, a da ti nemas troskova oko njega, mogu da razumem proveru tog broja da li si ga slucajno koristio u privatne svrhe.

[Ovu poruku je menjao Urkelele dana 10.10.2016. u 12:58 GMT+1]
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 10:56 - pre 90 meseci
Citat:
Urkelele:da li si ga slucajno koristio u sluzbene svrhe.

Pa u koje svrhe da ga koristi? :P
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 11:58 - pre 90 meseci
a privatne, bem mu misha! pogresio sam
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 12:07 - pre 90 meseci
Urkelele meni je baš to danas palo na pament. Vidim da je vidan kv vlasnik auto servisa. Oni verovatno imaju neke službene telefone za teren. Čovek se više ne javlja i mini je to malo sumnjivo
Izgleda da je on to proverava da bi znao da li on sam ima pravo da prisluškuje radnike, a ne da li njega neko prisluškuje.

A što se tiče redovnih posetioaca foruma i oni bi trebalo ako ne da se zabrinu barem da se zapitaju. Koliko sam je uspeo da shvatim veliki broju naših (ES doživljavam kao svoju kuću ) aktivnih članova je u radnom odnosu i nekako mi deluje da se piskaranje vrši u radno vreme. Treba samo pogledati statistiku i videće se da se nedeljom pošalje sigurno upola manji broj poruka nego radnim danima . Još ja se nedeljom naoštrim, mislim slobodan dan sad će ljudi da kuckaju kad ono ništa. Mada postoji i druga opcija, možda je nikim ljudima upravo pisanje po forumu posao. Sendvič i 500 din pa nije lože za naše uslove pa nedeljom dobiju slobodno.

Nego što kaže banana ako čovek postiže rezultate i uradi na poslu to što se traži od njega, zašto da ne kucka. Dzabe što neko ne zna ni da koristi inernet ako ne uradi posao.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 12:35 - pre 90 meseci
Ne znam kod kakvih ste vi gazda radili, i da li banana poznaje upravljanje samo u Holandiji, ali kod nas je retko slučaj da gazdu/šefa ne tangira da li si na fejsu pošto si sklopio 30% više ugovora danas nego što je normirano ili pušiš ispred prodavnice ako si istovario i složio u magacin kamion robe. Čim sediš besposlen, znači da imaš viška vremena i da tvoj rad, po njihovom, nije dobro iznormiran. "Ne plaća on tebe da sediš/fejsbučiš/pušiš, nego da radiš".
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 12:57 - pre 90 meseci
To je potpono pogrešan prstup od strane menadžera. Da li će to dovesti do povećanja efikasnosti radnika, naravno da ne. Dovešće do toga da radnik razvuče posao od sat vremena na 2 sata kako ne bi bio plaćen za sedanje.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 13:29 - pre 90 meseci
Citat:
Radgosta.6:
@bananaphone

Statistika sve pokazuje, ali malo je to kontrole. Moras spreciti te frivolnosti radnika. Ne izmisljam, ovo je u nekim firmama svakodnevnica ;) E sad se to mozda ne uklapa u tvoju sliku sveta, ali tako je kako je.



Ma statistika je s*ranje, moja poenta je bila da se tako radi danas - to je trend, koji se meni ne svidja, posto se statistika - kao i sve ostalo namesta da ne pominjem da 10 skuvanih kafa u statistici uvek izgleda isto, a svi znamo da dve komsinice ne prave istu kafu...


Citat:
SlobaBgd:
Ne znam kod kakvih ste vi gazda radili, i da li banana poznaje upravljanje samo u Holandiji, ali kod nas je retko slučaj da gazdu/šefa ne tangira da li si na fejsu pošto si sklopio 30% više ugovora danas nego što je normirano ili pušiš ispred prodavnice ako si istovario i složio u magacin kamion robe. Čim sediš besposlen, znači da imaš viška vremena i da tvoj rad, po njihovom, nije dobro iznormiran. "Ne plaća on tebe da sediš/fejsbučiš/pušiš, nego da radiš".



Radio sam 12g u Srbiji u IT-u pre Holandije i to od firmi sa Gazdom (veliko G - sa dzipom i postoljem), do domacih velikih firmi, banaka, internacionalnih kompanija i medjunarodnih organizacija, pri tom vecina drugara mi je iz slicne price.
Nije nigde crno-belo, postoji svasta, od mikromenadzmenta i kojekakvih izdrnavanja, do nebuloza od zahteva itd.
Pricamo o trendu, trend je upravo sto sam ja rekao - odradi posao u IT-u (i to u poslednje vreme - statisticki gledano - ne objektivno dobro) - to je prioritet, ako to radis kako treba, mozes da pausis ispred prodavnice koliko 'oces, blejis na fejsu itd. Ustvari nikog nije ni zanimalo sta ja konkretno radim, sistem/baza/mreza/firma su morali da rade non-stop, dokumenti dostavljeni na vreme i kako treba a ja sam mogao da dubim na glavi ili ceo dan provodim u konzoli - nikog nije bila briga...
Sad to je moje iskustvo rada u IT-u u Srbiji i inostranstvu, svatko ima pravo na svoje iskustvo i misljenje...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 14:05 - pre 90 meseci
Slažem se, razna iskustva, razne firme, razne gazde i Gazde... Iako je ovo prevashodno IT forum, iznenadićemo se kada otkrijemo da osim IT-a postoji i ostatak sveta, neki prodavci, magacioneri, vozači, vodoinstalateri, štampari, električari, pekari... Čudo jedno! I nisam baš siguran da je to o čemu ti pišeš trend, ni u Srbiji ni u delatnostima van IT industrije. Voleo bih da grešim, ali u većini firmi ne važi pravilo - uradi svoj posao pa sedi koliko hoćeš. Uvek će neki šef da nađe nešto što bi moglo da se odradi dok si u leru.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 15:12 - pre 90 meseci
Citat:
deki77:
Pazi ti njih može! :)
Ko vam je rekao da bilo ko može da se bavi prisluškivanjem ljudi,pa i svojih zaposlenih bez da je policija,vojska.?


A ti kao da si juce dosao na ovaj forum pa ne znas da je ovde procedura da se prvo jave svi koji blage veze nemaju da nalupetaju neke gluposti po principu malog perice pa tek onda dodju na red oni sa tacnim informacijama.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 20:49 - pre 90 meseci
Citat:
Informer: A ti kao da si juce dosao na ovaj forum pa ne znas da je ovde procedura da se prvo jave svi koji blage veze nemaju da nalupetaju neke gluposti po principu malog perice pa tek onda dodju na red oni sa tacnim informacijama.


Grška, ovaj hoću reći greška, procedura je da se na pitanje koje blage veze nema sa životom, postavljeno na način kao da pita petogodišnjak, odgovori u istom stilu. Dakle, ako pitanje postavlja mali Perica, dobiće odgovor koji je saobrazan kognitivnim sposobnostima malog Perice. Kasnije se u zavisnosti od toka diskusije može dati i neki drugi odgovor.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 21:18 - pre 90 meseci
Osnovno pitnje je kako će neko vršiti prisluškivanja telefona, ali nijedan ekspert na to pitanje nije dao valjan odgovor.

Idemo iz početka.

Kako će vlasnik vršiti prisluškivanje??
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 21:40 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent: Osnovno pitnje je kako će neko vršiti prisluškivanja telefona, ali nijedan ekspert na to pitanje nije dao valjan odgovor.

Idemo iz početka.

Kako će vlasnik vršiti prisluškivanje??


Aplikacijom na telefonu.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 21:51 - pre 90 meseci
Pre bih radniku dao otkaz nego da ga prisluskujem ako je vec doslo do toga.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 21:57 - pre 90 meseci
Nijesam čuo za aplikaciju koja se nalazi na telefonu, koja je nevidljiva i koja se ne briše takozvanim fabričkim resetom.

Može biti da si ti upućeniji u aplikacije za mobilne, ne znam, no bih rekao da takvo što ne postoji.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 22:01 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent: Nijesam čuo za aplikaciju koja se nalazi na telefonu, koja je nevidljiva i koja se ne briše takozvanim fabričkim resetom.

Može biti da si ti upućeniji u aplikacije za mobilne, ne znam, no bih rekao da takvo što ne postoji.


Pitaj google.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 22:04 - pre 90 meseci
Citat:
bananaphone: Pitaj google.


Evo pitam tebe, ti uze riječ.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Službeni telefon10.10.2016. u 23:40 - pre 90 meseci
Cekaj, da rascistimo neke stvari:

- Apsolutno se slazem, zabranjeno je vrsiti uvid u neciju privatnu prepisku. Nema zamerke, ne sme niko da ti cita privatni mail, ili prisluskuje tvoj telefon.

- Da li si siguran da je zabranjeno da ja stavim video nadzor? Lepo snimam SVOJ prostor, stavim znak napred i to je to. Pricamo o SVOM prostoru, ne o javnoj povrsini. Od koga treba da trazim dozvolu da snimam u svom stanu, ili prostoru preduzeca ciji sam vlasnik? Jedno je prisluskivanje, bez znanja prisluskivanog, u okviru njegove privatnosti za to mora (i treba da mora) da postoji nalog suda, ali nije prisluskivanje ako ja snimam sebe i svoj prostor - ne treba mi dozvola suda da snimam u necemu ciji sam vlasnik.

- Ako dobijem racun za telefon koji je vlasnistvo preduzeca zasto je zabranjeno da trazim od operatera listing? Zasto je zabranjeno da instaliram Mobile Device Management aplikaciju i pratim koriscenje, kao i da mogu da remote upravljam uredjajem? Sve vreme pricam o uredjaju koji je vlasnistvo preduzeca i potrebi da se, ako nista drugo, zastiti od zloupotrebe u slucaju da uredjaj bude izgubljen/ukraden.

- Ako ja zelim da postujem pravo i zakone o zastiti licnih podataka zar ja nisam DUZAN da implementiram sisteme za uvid u sadrzinu sluzbenih mailova i web saobracaja, u vidu nekog data-loss prevention mehanizma? PCI kaze da moras da ga imas, sto znaci da ga sve banke sigurno imaju.

Niko ne spori pravo zaposlenog na privatnu komunikaciju, stavise svi se slazemo da je to pravo nesto sto se mora postovati. Ali, zasto je zabranjeno preduzecu da nadzire koriscenje opreme koja je u njenom vlasnistvu? Zar je prisluskivanje ako ja snimam svoje sopstvene razgovore? Nisu li razgovori moji, ako je uredjaj moj, broj moj, ja imam ugovor i ja placam racun? Smem li ili ne smem da imam DLP? Ako ne smem, kako da stitim treca lica? Ako smem, to je intercept podataka, ne moze drugacije da radi. Ja sam, iz prakse, ubedjen da smem....

Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Službeni telefon11.10.2016. u 00:07 - pre 90 meseci
A da li je zabranjeno da ja snimam sve razgovore na sluzbenim telefonima u vlastitoj firmi?
Ko hoce privatnost, moze da koristi svoj telefon za privatne razgovore.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Službeni telefon

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12023 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.