Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neizdavanje fiskalnih racuna

elitemadzone.org :: MadZone :: Neizdavanje fiskalnih racuna

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32076 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 11:54 - pre 88 meseci
Citat:
meldonijum:zašto onda Djoković mora da se "potuca po belom svetu" umesto da plaća porez u Srbiji?
Ebo te Đoković da te ebo. Oćeš da ga popljuješ i na temi gde je čovek pitao pitanje u vezi kamenca u bojleru ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

meldonijum

Član broj: 335087
Poruke: 12



+42 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 11:55 - pre 88 meseci
Pa zar nisu lopovi?
Oni što naplaćuju račune u pošti žive od "bakšiša", plata im ne treba.
Plaćaš račun u pošti 25+20=50 dinara.
Ako primaš novac onda ti isplaćuju 25+20=40 dinara.
Računaj da svaka šalteruša ima 1000 takvih transakcija dnevno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 11:59 - pre 88 meseci
Znam, pa i ja sam Srbin. Nisam pao s Marsa. Ma jesu, "svi su oni lopovi". Zato komšija gradi bez dozvole, i otima 2m trotoara, jer, "svi su ovi lopovi".



Ima jedna psihijatrijska tehnika, za otkrivanje ličnosti. Ukratko ona glasi ovako: "Pusti ga da priča o drugima - rećiće ti sve o sebi"




Edit: u spisak firmi koje se podrazumevaju da su "država" zaboravio sam Poštu. Hvala što si me podsetio. Nema veze što u privatnim bankama (koje stvarno ne spadaju u pojam "država") naplaćuju duplo veće provizije. Ovi u pošti su lopovi. Posebno šalteruše.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

meldonijum

Član broj: 335087
Poruke: 12



+42 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 12:07 - pre 88 meseci
Citat:
otima 2m trotoara

Ako ne i više!
Obidji prodavnice (i pekare) po komšiluku. Ispred prodavnice (pekare) frižidiri sa sokovima, sladoledom, panoi sa novinama i drugim "džidža-bidžama",
klime iz kafana duvaju duvanski smog u lica prolaznika,
trgovci belom tehnikom izlože šporete po trotoaru,
ljudi se sapliću, preskaču,

a inspekcija "nije utvrdila nepravilnosti"!

I sad će me neko ubediti da nam je inspekcija potrebna!


Citat:
u privatnim bankama (koje stvarno ne spadaju u pojam "država") naplaćuju duplo veće provizije.

Aaaaaaaaaaaa zato imaju pravo da otimaju bakšiš?



 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 12:11 - pre 88 meseci
Naravno da ne treba. Inspekcija spada u omrznutu "državu", koja je, kao što sam rekao, Srbima nametnuta i strana.

Ko nešto prijavi inspekciji, taj "šuruje sa državom" i dostojan je prezira.

Nema veze što komšija otima 2 m trotoara, i moje dete će morati da pešači ulicom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 12:20 - pre 88 meseci
Citat:
pajapop:Valjda se i vama nekad tako nesto desilo, na nekom drugom mestu u nekoj drugoj prilici, ili vasim zenama, deci ...I problem je ta moja moralna dilema...Da li biti "cinkara" i ici protiv mojih moralnih nacela makar i na moju (nasu) stetu ili...sta???

Trazi racun - ako ga ne dobijes i nastavis da primecujes da niko ne dobija racun - prijavi ih inspekciji. Svakom se dogodi da ponekad ne dobije racun, ali ako je to toliko ucestalo kao sto ti pricas, ne vidim zasto bi imao ikakvu dilemu.
 
Odgovor na temu

meldonijum

Član broj: 335087
Poruke: 12



+42 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 12:22 - pre 88 meseci
Citat:
Inspekcija spada u omrznutu "državu", koja je, kao što sam rekao, Srbima nametnuta i strana.

Na to sam već odgovorio.
To je problem "države" što je prosečan stanovnik vidi kao lešinara.
Da se "država" drukčije ponaša onda bi većina stanovništva poštovala državu i mnogi problemi bi bili rešeni.
Ovako imaš "državu" koju ne poštuje recimo 90% stanovništva. Dokaz: već sam napomenuo kako se ponaša prosečan prodavac time što uzurpira tudju imovinu (državnu jer je trotoar na "državnoj imovini").
Ali najgore je što upravo "državni" službenici ne poštuju tu istu državu jer ne preuzimaju ništa da bi se trotoar doveo u red.

Nemoj samo da mi kažeš da sam zapeo za trotoar.
Mogli smo i o "divogradnji" a u kojoj prednjače državni službenici uključujući i predsednika "države".

Dakle, u "državi" prosečan stanovnik je u neprijateljskom okruženju i nije čudno da ne ceni "državu".
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 12:38 - pre 88 meseci
Na žalost, država nam je haotična.
Kako objasniti praksu države da i posle silnih obećanja, firme i dalje moraju da plate PDV bez obzira na realizaciju naplate.
Konkretno, lično sam tako zapao u dubiozu. Dva velika posla koje je finansirala država a ja bio podizvođač, država nije platila po dogovoru a ja radio i na kraju morao istoj državi da platim PDV?
Kakva nam je država, govori i to da je firma u čijem je UO premijerov brat, odmah dobila avans a po završetku radova sve do dinara a ostale firme su stavljene na stand by. Platićemo vam samo ne znamo kada a dotle vi nama u roku platite PDV.
Takođe, ponašanje mnogih koji su na državnom poslu je nešto što posebno iritira. Ovde ne mislim na zdravstvo i školstvo nego državnu administraciju.
Bahatije i neljubaznije ljude teško da je moguće sresti, uz dužno poštovanje pojedincima koji rade svoj posao.
Mogao bi roman da napišem samo iz onoga što sam u protekloj godini doživeo u susretu sa državnom administracijom a ne živim godišnje svih 12 meseci u Srbiji.
Naravno, ovo nije opravdanje za pomenutu pekaru sa početka teme nego logičan odgovor bahatoj državi.

P.S. Da li još u nekoj državi plaćaju PDV i na akcizu kao što je praksa u Srbiji?

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 12:41 - pre 88 meseci
To ti kažem.
Srbinu je potpuno nebitno što na izborima glasa za onog ko će da vodu državu. I kad pobede "njegovi", opet država ne valja. Zato što su "svi oni lopovi".

"Država" to nije nešto za šta je većina Srba glasala i izglasala. To nije nešto po volji građana. To je nametuno od Turaka, Mađara, Austrijanaca ili od Hrvata Josipa Broza.

Čak ni lokalna samouprava, koja je po svojoj definiciji mnogo bliža građaninu. I lokalnu samoupravu odavno Srbin sam bira na slobosnim izborima, ali opet ne valja. Svi su lopovi.

Nema veze što je komunalni red u nadležnosti lokalne samouprave. I to je država. I kao što znamo, "svi su oni lopovi".


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 12:48 - pre 88 meseci
I onda, naravno, zašto bi u lokalnoj pekari izdavali fiskalni račun, ako, eto, predsednik države ima nelegalnu vikendicu.

Sasvim je moralno opravdano da pekar ne izdaje te račune. Jer, zna se da svaki dinar plaćenog PDV ide direktno u Dinkićev džep. Pardon, u džep Tadića i Đilasa.

Ups, pardon još jednom. 'Teo sam da kažem u Vučićev džep.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 12:59 - pre 88 meseci
Nema veze što je uvođenjem PDV sprečena utaja poreza ENORMNIH proporcija.

Jer, svako ko je kupovao robu bilo od koga, uvek je pisao izjavu da je roba namenjena daljoj prodaji, ili da je kupljena kao osnovno sredstvo.
I od ukupnih obaveza po osnovu Poreza na promet (kako se onda zvao) u državnu kasu se nije slivalo ni 10%.

Uvođenjem PDV-a, realno, hiljadama i hiljadama pravih lopova je oduzet način da kradu. Od građana, naravno, nisu oni krali od države.

Nema veze. Dinkić, koji je uspeo da uvede PDV ostaće u narodu upamćen kao najveći lopov.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 13:44 - pre 88 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
3way:
Te stvari treba da rade ljudi koji su placeni da rade te stvari, a ne gradjani. Te price "prijavi nepravilnost" cu cista glupost i pokrivarnje lenjosti i nesposobnosti nadleznih sluzbi...

Da sutra neko ispred tebe divlja kolima u naselju, prodje na crveno itd, da li bi ga prijavio ako mozes ili bi imao isti komentar, da to treba da radi policija ili neka nadlezna sluzba?


Normalno da bih ga prijavio.
Zasto? Pa zato sto postoji ogromna sansa da to niko nadlezan nije video, jer se takve stvari desavaju u trenutku...za razliku od varanja na porezu koje se desava mesecima i godinama....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 13:51 - pre 88 meseci
Citat:
Java Beograd:OK. I ? Misliš da samo država Srbija ubire porez ? Grdno se varaš.

Poreska opterećenja građana u Srbiji su u donjoj polovini Evropskog proseka.

Pogledaj na primer PDV u Evropi. https://www.ricksteves.com/travel-tips/money/vat-rates-in-europe Srbija ima 20%. Dakle, negde u dnu lestvice.

Ili još bolje, pogledaj uporednu tablicu poreza na dobit, poreza na zarade i poreza na dodatu vrednost. https://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_in_Europe

Mogao bih da tražim i poorez na imovinu, porez na nasleđe, porez na prenos apsolutnih prava i slično. Ali možeš ti to i sam.

A zasto nisi barem pogledao taj link?
Srbija uopste nije u dnu po pitanju poreza, sta vise na vrhu je. U Srbiji je veliki porez i na najniza primanja. U vecini drzava uopste nema poreza na najniza primanja.

Ako uzmemo 90% populacije Srbije, sve zemlje sa linka koje si naveo imaju nizi porez nego Srbija.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 13:54 - pre 88 meseci
Citat:
3way:Normalno da bih ga prijavio.
Zasto? Pa zato sto postoji ogromna sansa da to niko nadlezan nije video, jer se takve stvari desavaju u trenutku...za razliku od varanja na porezu koje se desava mesecima i godinama....

Pricamo o izdavanju fiskalnih racuna u lokalnoj pekari, mislis da za svaki neizdat fiskalni racun treba da bude prisutan neko nadlezan? Na koju foru?

Uostalom u cemu je razlika, u oba slucaja prijavljujes nekog ko ocigledno krsi zakon.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 14:07 - pre 88 meseci
Citat:
DaliborP: Pricamo o izdavanju fiskalnih racuna u lokalnoj pekari, mislis da za svaki neizdat fiskalni racun treba da bude prisutan neko nadlezan? Na koju foru?


Tako sto ce neko moze da proveri da li se izdaju racuni. Cemu sluzi inspekcija? Da ustanovi nepravilnost? Pa to moze i moja baba.


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 14:09 - pre 88 meseci
Dobro, ajde da kazemo da ne moze inspekcija da zadje u svaku pekaru. Siguran sam da nemaju toliko ljudi, ali ajde da ti verujem pa da ustvari nece.

Sta je cudno da ti kao musterija prijavis nekog ko krsi zakon, bas kao sto bi prijavio nekog u saobracaju? Zar nije koncept isti, za dobrobit drustva?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 14:14 - pre 88 meseci
Ako nemaju, neka unajme jos ljudi.

Nije problem u tome da ja prijavim nekoga ko krsi zakon, nego da radim nesto za sta neko drugi dobija ( ili bi trebalo da dobija ) platu.

Slicno je kao sa, recimo, parkiranje u Bg. Gomila se parkira bukvalno gde hoce. Sve sto je potrebno, ali BUKVALNO sve je covek koji ce proci i napisati kazne...ali, to iz nekog razloga ne funkcionise...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 14:18 - pre 88 meseci
Citat:
3way: Nije problem u tome da ja prijavim nekoga ko krsi zakon, nego da radim nesto za sta neko drugi dobija ( ili bi trebalo da dobija ) platu.

Svasta, pa neces ti da radis nekakao "posao" time sto ces da prijavis tako nesto, te stvari radis upravo zbog sebe, zbog drustva u kom zivis i dobrobita za isto.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 14:20 - pre 88 meseci
Ne mislim da cu bukvalno da radim njegov posao. U pitanju je osecaj da radis nesto, za sta vec neko dobija platu. Ne mislim da je to nekakav racionalni argument - a i ne trudim se da bude.

Sto se tice svih ostalih komentara - apsolutno sam saglasan.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

meldonijum

Član broj: 335087
Poruke: 12



+42 Profil

icon Re: Neizdavanje fiskalnih racuna12.12.2016. u 15:24 - pre 88 meseci
Citat:
DaliborP:

Sta je cudno da ti kao musterija prijavis nekog ko krsi zakon, bas kao sto bi prijavio nekog u saobracaju?

U saobraćaju moram da učestvujem i zato sam zainteresovan da svi poštuju pravila.

Ali kad je u pitanju porez koji služi samo za "od sutra će nam biti bolje" nemam interes.

Šta je moj interes da prijavim nekog ko nije platio porez? Osim ako je pekar upakovao bajatu kiflu!
Šta ja imam od toga?

Tačnije, koliki procenat od uteranog poreza daju meni nakon uspešne prijave?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Neizdavanje fiskalnih racuna

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32076 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.