Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto neće u brzinu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto neće u brzinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12108 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Auto neće u brzinu13.12.2016. u 06:08 - pre 88 meseci
Hteo sam kao naziv teme staviti :" Auto neće u brzinu kad se ugreje", i "Auto neće u brzinu hladan" jer sam sve siptome prošao, sad pišem trenutne.

Auto mazda 3 2004 sedan, 1.6, 5 brzina. Prošle godine zamenjeno crevo za kvačilo, jer je auto vožen bez one plastike dole, crevo počelo da rđa kod cilindra. Kako je zamenjeno, prvih možda 10 km, kvačilo hvatalo nenormalno visoko, skoro pred kraj, nakon toga se vratilo na staro. Kako je došlo hladnije vreme, nije hteo u 1 brzinu dok je hladan. Ugreje se, sve ok.
Ove godine, zamenjeno ulje, stavljeno castrol syntrans, navodno dosta ljudi je takav problem rešilo sa ovim uljem (čim spominjem dota ljudi, neko će reći takav iz fabrike, što je veoma moguće)
Posle toga mesec dana ok, dosta mekše promene brzine.

Kako je došlo hladnije vreme, ako je hladno napolju, auto radi ok, kako se zagreje, neće ni u 1 brzinu (Rikverc uvek bez problema radi)
Čudna stvar je što kad ubacim u brzinu, kvačilo normalno hvata na pola.

Odvezao kod majstora, objasnio problem. Auto stajao par dana, on provoza, radi sve ok, kaže da u kvačilu nije problem, prva malo zakačinje, to je to. Preuzmem auto, vozim, sve normalno.
Posle par dana problem se ponavlja.

Da sumiram:
- Auto teže ide u brzinu u mestu, kad krene, normalno menja brzine
- Kvačilo hvata na pola, nikakvih čudnih zvukova, normalno vuče
- Kad je ugašen, bez problema u bilo koju brzinu
- Prilikom ubacivanja, čak i ako je malo na silu, zupčanici ne krče
- Posle štelovanja sajle menjača, ima nekog napretka, i auto može da se ubaci u 1
- Auto nisam nešto silovao, za 2.5 godine prešao 20 hiljada, polovina na autoputu.

Ranije, kad god bih pritisnuo kvačilo, čuo bi se zvuk kao da nešto škripi. Taj zvuk nestane kad se zagreje. Sada, čak i kad je hladan, zvuka nema. Pokušao sam da ispustim vazduh iz creva kvačila (ako je uopšte bio), posle toga opet škripi, mada nema neke promene u radu.
Znam da će neki reći cilindar, pumpanje kvačila ne pomaže, i meni se čini da kad se pritisne, gura istu razdaljinu.


[Ovu poruku je menjao fade dana 13.12.2016. u 07:34 GMT+1]
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
ns1.eltakabel.net.



+333 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 06:21 - pre 88 meseci
Hoce to tako i od krive lamele, kvara na druk lageru ili nosacu druk lagera, ili krive potisne ploce.
Probaj ovako, digni jedan prednji tocak na dizalicu.
Naravno dobro zakoci vozilo ( rucna+kamen ispod zadnjih tockova i kod prednjeg koji je na zemlji).
Upali kola pritisni kvacilo i ubaci u 1. ili 2. brzinu.
Drzi pritisnuto kvacilo i dignuti tocak ne bi smio da se okrece.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 06:28 - pre 88 meseci
To nije bezbedan nacin jer ce jos neko citati pa ce dati jaci gas i napraviti belaj.

Bolje oba pogonska neka digne mada meni do resenja problema menjac mora dole.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 06:43 - pre 88 meseci
Kako je on objasnio, kvačilo se ne pušta, tako da sumnjam da će auto da ide negde, osim ako neko pogrešno protumači.
Kad budem imao slobodnog vremena, probaću.

Kakva iskustva imate što se tiče onih sajli za biranje brzina? Deluje tvrdo, mada u menjaču ima lufta kad pomeram, dok kad pomeram na motoru, deluje tvrdo, kao da se negde savija bužir, da nije potpuno tvrdo.
Kao što rekoh, štelovanje menjača za onu sajlu koja se koristi kad menjač ide levo - desno pravi značajnu razliku.

Na forumima vidim dosta žalbi vezano za ovaj problem kod mazde, čak i za potpuno nova auta.

Zaboravio sam da dodam, ako se auto malo pomera, bez problema ubaci u brzinu.

[Ovu poruku je menjao fade dana 13.12.2016. u 08:30 GMT+1]
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 07:39 - pre 88 meseci
Citat:
fade:
- Posle štelovanja sajle menjača, ima nekog napretka, i auto može da se ubaci u 1

Sigurno se tu ukombinovalo vise problema, pa svakim resenjem dolazis do nekog malog napretka, ali ja bih se najvise skoncentrisao na ovo. Nesto te tu zeza oko te sajle. Vidi da li to treba podmazati, jos dostelovati, promeniti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 07:43 - pre 88 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
To nije bezbedan nacin jer ce jos neko citati pa ce dati jaci gas i napraviti belaj.

Meni je svojevremeno majstor tako cistio diskove (skidao koroziju). Onaj u Juznom bulevaru sto samo menja plocice i diskove. Posle kad sam video kako, onda sam i ja to uradio jos par puta dok nisam promenio diskove. Znaci, najnormalnije podigne jednu stranu, skine tocak, ubaci u petu i kaze mi da sednem unutra i dodam gas. Posle minut nema vise korozije
Auto ne bi smeo da krene kad je jedan tocak podignut.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 09:00 - pre 88 meseci
sta se meni desilo pre nekih 10 godina...

kupim ja jedan mali twingic da se vozikam po gradu i do pijace. Isao je dobro a onda jednog dana krenem u prvu ubacim u drugu i od jednom auto nece da ostane u brzini. Imao sam onaj osecao kao kad vam na biciklu spadne lanac.

Odvezem ga u servis kaze majstor poluosovina ti je propala na ulazu u diferencijal. treba da se menja poluosovina. OK donesem mu ja poluosovinu kad ono probali su da je nameste i nesto ne ide. Kad kaze serviser gle ovaj menjac je od renoa 5 iz neke 198x. !!! Odakle vam ovaj auto. Kazem ja kupio sam od komsije a on ga uvezo iz svabije vlada....

posle su mi nasli za 100 evra twingov menjac i sve je bilo OK. Poluosovina nije ni trebala da se menja.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 15:17 - pre 88 meseci

Jedan od razloga otezanog menjanja brzina je nedovojno ili ne adekvatno ulje u menjacu...Ceo problem je i nastao kad si ga promenio? Da li je to ulje propisane specifikacije. POseti ovaj sajt, po broju motora pronadji odgovarajucu specifikaciju...Ako postoji razlika izmedju sipanog ulja i pronadjenog u katalogu, onda je tu problem...:http://vozilalizov.com/ulje-menjac/mazda/3.html
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
ns1.eltakabel.net.



+333 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 15:45 - pre 88 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
To nije bezbedan nacin jer ce jos neko citati pa ce dati jaci gas i napraviti belaj.

.


Ja nikad ne savjutejem nebezbijedne nacine.
Kad se digne jedan tocak sila na drugom tocku je jednaka otporu kotrljanja lezaja u dignutom tocku - dakle ravna nuli jer i u nedignutom tocku ima lezaj sa istim otporom.
Imas na netu beskonacno tutrijala kako radi diferencijal.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 16:10 - pre 88 meseci
Na tom spisku nema mog motora sa manulnim menjačem, a i ulje sam uzeo pošto sam pročitao da je dosta ljudi koristilo upravo to. Čak i na castrolovom sajtu stoji to kao preporučeno, kao i na još par sajtova. Ulje sam menjao jer sam taj problem imao i ranije, u zimskim periodima, kao sad. Razlika je što je sa tim uljem kad se ugreje, radio ok. A sa novim, dok je hladan, radi super, kad se ugreje, onda ne :)

Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 16:16 - pre 88 meseci
otisao je tebi burazeru menjac nikakvo tu ulje vise ne pomaze.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 16:55 - pre 88 meseci
Hvala burazeru na pomoći koja proizilazi iz tvog ogromnog iskustva. Sutra idem po novi menjač.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 19:27 - pre 88 meseci
Najlakse je posumljati na sam menjac...Mogao bi da ti nabrojim vise stvari koji bi mogli "crknuti" i da dodje to tog problema..Ali, ja sve mislim da je do tog ulja...Dobro, nisi napisao koja je specifikacija na njemu, sumljam da je retko...Napisi sta pise na kutiji...

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 13.12.2016. u 20:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 19:58 - pre 88 meseci
"posumljati" ?
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 20:24 - pre 88 meseci
Citat:
pajapop:
Najlakse je posumljati na sam menjac...Mogao bi da ti nabrojim vise stvari koji bi mogli "crknuti" i da dodje to tog problema..Ali, ja sve mislim da je do tog ulja...Dobro, nisi napisao koja je specifikacija na njemu, sumljam da je retko...Napisi sta pise na kutiji...

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 13.12.2016. u 20:47 GMT+1]


Ulje je castrol syntrax transaxle 75w90 gl4+, na kastrolovom i jos par sajtova je to preporuceno, a i dosta ljudi je pisalo da ga je koristilo upravo za taj tip auta.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 21:37 - pre 88 meseci
haha, ti stvarno verujes da ti zbog ulja izbacuje brzinu !
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu13.12.2016. u 22:42 - pre 88 meseci
Divno je sto Braxi nema problema, pa ga nista ne dotice...moze da se zafrkava...Malo sam istrazivao, menjacko ulje je u redu...ali, posto ti se ovaj problem javio nakon te intervencije, menjanja cevi, ja ga ipak povezujem nekako sa tim...Bice da je najverovatnije do cilindra...Ne znam, ako si kad je menjano crevo,..problem je ne u menjackom ulju vec u hidraulicnom ulju za kocnice tj. kvacilo... . to ulje, koje je (verovatno) pokupljeno pa ponovo vraceno...ako je to ucinjeno, e to nije smelo da se uradi...Uvek mora da se sipa novo, cisto ulje i da se sistem ozracuje i dopunjuje sa novim uljem..Moguce je da ti klip u cilindru podglavljuje ili je gumica popustila pa nema dovoljnog pritiska zbog necistoca....Kako je kod tebe to uradjeno? Sigurno sad treba novi cilindar...Znaci, bolje, makar i "preventivno" prvo zameni cilindar kvacila, e ako ni to ne resi problem, onda...videcemo...;)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu15.12.2016. u 09:36 - pre 88 meseci
Mislim da nisi pazljivo citao - njemu kvacilo normalno radi, ali MENJAC nece u neke brzine, a u druge hoce. Ja sam taj problem imao na Mitsubishiju, ali je kod njega potpuno drugacije reseno, nema tu sajlu, nego plasticni selektor brzina i metalnu stanglu, pa kako god majstor nasteluje, jedna strana pravi probleme - ili prva i rikverc, ili peta brzina, isto imalo razlike kad je hladan i kad se zagreje. Uzeo sam na auto otpadu drugu rucicu menjaca sa sve stanglom i tim plasticnim selektorima i od tada sve radi perfektno. Hoce to kod japanaca ako si suvise grub prema vozilu za cas nesto izlomis - ja sam jednom dao bratu auto a on salta iz sve snage kao da je to jugo i cao selektore. Drugi put neko zalupio vrata kao da je jugo i pukla neka plastikica, ne radi brava. Japanci automobile prave za normalne ljude, da se voze dugo i pouzdano, bez upotrebe sile, a ne za balkanski mentalitet naviknut da na menjace i vrata za koji moras biti bilder. Pogledaj ti opet kako je to kod tebe reseno, sta jos ima oko te sajle, postoje li selektori ili kako je to sve projektovano da funkcionise, pa pravac auto otpad.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu15.12.2016. u 10:04 - pre 88 meseci
Citat:
pajapop:
Divno je sto Braxi nema problema, pa ga nista ne dotice...moze da se zafrkava... )


naprotiv ja sam bas imao slican problem i opisao ga. Licno mislim da ga zeza majstor koji ce ga naterati da izmenja kod njega sve da bi mu na kraju rekao - jb ga ipak je menjac !

pa sad ko voli nek izvoli...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Auto neće u brzinu16.12.2016. u 07:34 - pre 88 meseci
Da se nadovežem, posle duže vožnje, tipa 30 min, kvačilo radi normalno, ubacuje u brzinu bez problema, vozio po gradu možda još 30 minuta, nikakvih problema.

Dok je auto hladan, ako dam malo gasa, čak i 200 obrtaja, i probam da ubacim u brzinu, uvek ulazi, bez problema, bez gasa, i dalje blokira.
Rekao bih da kvačilo skroz ne odvaja, mada to još treba da proverim. Prilikom ubacivanja u brzine, nikad ne krči.

Ovo gore mi je malo nelogično jer kad ubacim u brzinu, kvačilo dok puštam hvata normalno na sredini.


Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto neće u brzinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12108 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.