Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30479 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW06.02.2017. u 16:27 - pre 87 meseci
Kao sto ste rekli laicki.

Nema tu stednje koliko struje toliko toplote!
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW06.02.2017. u 17:33 - pre 87 meseci
ne verujem ja njima nista .

mogu oni da se pale i gase koliko hoce , dok ne potrose odredjeni br kw nece vas zagrejati pa boga zovi .

tako je i Bora Radar osmislio boiler ( stedisu ) bas na ovom forumu ali su mu zafalili lavori da patentira uredjaj .,

pozZz . . .

p.s naravno i ovo je laichki
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

luka1978
student

Član broj: 192440
Poruke: 234
31.223.135.*



+3 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW06.02.2017. u 21:44 - pre 87 meseci
Citat:
zoxor:
Kao sto ste rekli laicki.

Nema tu stednje koliko struje toliko toplote!


U sustini je tako. Zavisi od izilovanosti prostorija. Kao sto sam rekao, kod mojih se grije stan ispod i iznad i jedna bocna strana, dok je druga strana prazan stan. Tri prozora su nova, PVC. Vanjski zidovi 30 cm, puna cigla sa obicnom starinskom fasadom.
E sada, na 4 prostorije velicine 35m2, postavio sam 2 Tesy digitalna konvektora, od 2 i 1.5kW.
Javicu detalje potrosnje narednih dana.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW06.02.2017. u 23:32 - pre 87 meseci
Tako je, koliko struje - toliko toplote. Kako TA peć? Akumulira "struju" u cigle i zatim greje skoro ceo dan. Isto to radi i norveski, samo sto akumulacija u grejacu traje 10 ili 20 sekundi u rezimu zagrevanja. Malo li je. Procenti jbg.
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW07.02.2017. u 08:38 - pre 87 meseci
Potrosnja elektricne energije za grejanje ISTE prostorije na ISTU temperaturu je manje vise ISTA da li grejali sa

norveskim radijatorom ili sa TA peci. Razlika je u tome sto TA pec odgovarajuce velicine moze da "stedi" ali ne

na potrosnji struje nego moze da koristi mnogo vise struje po jeftinoj tarifi pa je racun za struju manji.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW07.02.2017. u 09:29 - pre 87 meseci
Citat:
veljkoE:
Tako je, koliko struje - toliko toplote. Kako TA peć? Akumulira "struju" u cigle i zatim greje skoro ceo dan. Isto to radi i norveski, samo sto akumulacija u grejacu traje 10 ili 20 sekundi u rezimu zagrevanja. Malo li je. Procenti jbg.


Nisam siguran da sam razumeo ?

Evo moj primer , 3 TA - AEG-peci , ( 6,4 i 2kw ) stan 56kv , samo dva spoljna zida ( i oni sa izolacijom i pvc stolarijom ) . . .

Peci akumuliraju samo nocu ( jeftinija tarifa ), potrosnja po poslednjem obracunu ( decembar ) 1300kw niza tarifa ( i 280 visa tarifa ali u ovom slucaju ona nije bitna )

1300kw x 2,190din ( niza tarifa ) je mnogo manje nego ista ta kolicina kw puta pet puta skuplja dnevna-visa tarifa ( koju trose Norveski radijatori )

Jedino ako postoji neki patent pa bi Norveski radijatori za zagrevanje istog prostora potrosili 5-6puta manje energije ?

pozZz . . .

p.s racunao sam svih 1300kw po 2.190din ( plava zona ) mada ne bi trebalo jer jedan deo struje je sigurno isao i po ceni od 1.460din (zelena zona )

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 07.02.2017. u 10:41 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW07.02.2017. u 22:23 - pre 87 meseci
sustina mog opredjenja je bila da norveski radijatori ne rade 100% vremena dok se ne postigne zadata temperatura u prostoriji. već manje, pale se i gase u intervalima koji se mere desetinama sekundi ( u pocetku) kasnije su intervali kad je ugasen- duzi, a ukljucivanje se meri u desetinama sekundi. sistem rada je odlicno zamisljen, ali je prvenstveno za odlicno izolovane objekte, jer jednostavno - namaju snagu da greju kao TA pec, prvo velicina ( u kvadratima). naravno, mozes ceo zid da oblozis sa norveskim, ali jbg, gde je tu isplativost.

potrosnja u kw je korektno poredjenje, dok u dinarima, jbg...
ja se grejem na gas ;)
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 05:18 - pre 87 meseci
I stvarno mislite da sa pali gasi moze da se ustedi?

Moze ako je dobro izolovan objekat?

Pa onda valjda stedi izolacija a ne norveski radijator.

[Ovu poruku je menjao zoxor dana 08.02.2017. u 06:32 GMT+1]
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 11:51 - pre 87 meseci
Ako je tako ?

Onda kad krenem autom za njemacku umjesto da vozim u komadu,trebao bih stat svako pola sata ugasit auto napravit pauzu pa nastavit,to valjda donosi ustedu :)
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 12:15 - pre 87 meseci
to vazi za vozace autobusa, posto imaju gratis hranu i pice kad stanu ;)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 14:44 - pre 87 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ako je tako ?

Onda kad krenem autom za njemacku umjesto da vozim u komadu,trebao bih stat svako pola sata ugasit auto napravit pauzu pa nastavit,to valjda donosi ustedu :)


Moze , ali gasi samo na nizbrdici .

Citat:
sustina mog opredjenja je bila da norveski radijatori ne rade 100% vremena dok se ne postigne zadata temperatura u prostoriji. već manje, pale se i gase u intervalima koji se mere desetinama sekundi ( u pocetku) kasnije su intervali kad je ugasen- duzi, a ukljucivanje se meri u desetinama sekundi. sistem rada je odlicno zamisljen . . . . . . . . . .



I dalje ne razumem o kojoj ustedi pricas ?

Da pojednostavimo ,

Imamo recimo 2 ista boilera od istog proizvodjacha (Bora Radar ) . . . .

Istovremeno ukljucimo oba , jedan radi bez prekida a drugi se ( pomocu nekog prekidaca ) non-stop iskljucuje-ukljucuje ( napr. minut radi pa minut ne )

Posle sat vremena ovaj prvi ce potrositi vise struje ali ce imati i srazmerno tome topliju vodu .

Tako i Norveski radijator , gasi se u nekim intervalima ( kazes desetinama sekundi mada je nebitno koliko) ali zato sporije greje okolni prostor .

I kakva je tu usteda ?

PozZz . . .





[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 08.02.2017. u 16:36 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 14:46 - pre 87 meseci
A sta cemo za el radijatore.
Gdje je njima nizbrdica kad ga termostat ugasi pa on ne grije tad :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 15:20 - pre 87 meseci
Što se Norveških radijatora tiče, tu je firma Rovex koja ih prodaje i reklamira godinama, u startu krenula sa masovnom medijskom reklamnom kampanjom - potpuno lažnom da ovi radijatori troše 50% manje struje.

I kako ono reče Gebels, 100 puta ponovi laž, ljudi će početi da veruju da je to istina. I eto, u prosečnog Srbina se usadila laž da Norveški radijatori zagreju prostoriju sa 50% manje struje. Mašala !

Norveški radijatori, naravno, nemaju nikakve veze sa Norveškom, nego, eto, kao, tamo je 'ladno, i Norvežani se greju isključivo sa svojim, norveškim radijatorima, i ako hoćemo da i nama bude toplo, onda eto rešenja.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 18:28 - pre 87 meseci
ja stvarno ne kontam sta nije jasno u onom sto napisah

da napomenem, nemam nikakve veze sa roveksom ...

evo izmisljeni primeri temperatura i vremena, ali sustina je bitna...

ako radijator za centralno grejanje u nekoj kuci, na drva, u prostoriji ima neku temperaturu od npr 80 stepeni - on zagreje prostoriju za 3 sata...

ako ukljucite neku grajalicu od 1 kw, koja je zagrejana na 80 stepeni i potrebno joj je 3 sata da ugreje prostoriju i tada se gasi - potrosila je 3 kw

ako ukljucite norveski radijator od 1 kw, koji je zagrejan na 80 stepeni, ali svojim termostatom konstantno gasi i pali samog sebe u naredna 3 sata i to u intervalima da ne radi 10 sekundi u minuti -
realna "usteda" je 1/6 = 16%

u vreme zagrevanja radijator je konstatno zagrejan, samo se "lampica" pali-gasi

ako nisam bio jasan, jbg, odustajem...

ja sam kupio jedan jer nisam imao bolju varijantu, potkrovlje u kosinama, nemam centralno, ugradjuje se na zid, niske je temperature i besuman je - meni najvaznija osobina (spavaca soba) - i kazu da MALO trosi
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 18:59 - pre 87 meseci
kakva realna usteda od 16% ?

Citat:
ako ukljucite neku grajalicu od 1 kw, . . . . . . . . . . . . . potrebno joj je 3 sata da ugreje prostoriju i tada se gasi - potrosila je 3 kw


tokom grejanja kako se kretala temperatura i koliko je na kraju bilo stepeni celzijusa u toj prostoriji ?

Citat:

ako ukljucite norveski radijator od 1 kw, . . . . . . . . . . . . . . . ali svojim termostatom konstantno gasi i pali samog sebe u naredna 3 sata . . . . . .


isto pitanje kao i gore . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ...........................................................?

verovatno pretpostavljamo da su prostorije identicne ( u suprotnom zasto uporedjujemo ) , i evo ja se slazem da ce norveski radijator za isto

vreme potrositi manje kw , ali ce srazmerno tome u toj prostoriji biti hladnije ( mozda bas za tih 16%)

I opet pitam gde je tu usteda ?

pozZz . . .

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 08.02.2017. u 20:12 GMT+1]
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 19:09 - pre 87 meseci
Ja ne mogu shvatit da ljudima treba 100 godina da shvate tako prostu stvar.

Svaki grijac radi na principu 1 kwh struje = 1 kwh toplote
Ako jednoj sobi treba 1 kw toplote na sat da bi ostala topla.
Teoretski radjator od 1 kw ako radi non stop odrzavao bi temperaturu.

Ako stavis radijator sa nekim svemirskim elektronskim modernim super preciznim termostatom i malo ga smanjis da bi on gasio pa palio grijac npr 3 minute radi pa 1 minut ne radi..........on jest ustedio 0,25 kwh ili cetvrtinu............ali toj je sobi isporuceno jednu cetvrtinu manje toplote i soba vise nece bit ugrijana.

Termostat samo pali i gasi grijanje.Termostat kad prekine grijac nema grijanja vise.

Ili sam propustio nesto novo u tehnologiji ?

Ako sam dobro razumio spominje se neki termoakumulacioni grijac ???
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 20:38 - pre 87 meseci
Citat:
veljkoE:
ja stvarno ne kontam sta nije jasno u onom sto napisah

da napomenem, nemam nikakve veze sa roveksom ...

evo izmisljeni primeri temperatura i vremena, ali sustina je bitna...

ako radijator za centralno grejanje u nekoj kuci, na drva, u prostoriji ima neku temperaturu od npr 80 stepeni - on zagreje prostoriju za 3 sata...

ako ukljucite neku grajalicu od 1 kw, koja je zagrejana na 80 stepeni i potrebno joj je 3 sata da ugreje prostoriju i tada se gasi - potrosila je 3 kw

ako ukljucite norveski radijator od 1 kw, koji je zagrejan na 80 stepeni, ali svojim termostatom konstantno gasi i pali samog sebe u naredna 3 sata i to u intervalima da ne radi 10 sekundi u minuti -
realna "usteda" je 1/6 = 16%

u vreme zagrevanja radijator je konstatno zagrejan, samo se "lampica" pali-gasi

ako nisam bio jasan, jbg, odustajem...

ja sam kupio jedan jer nisam imao bolju varijantu, potkrovlje u kosinama, nemam centralno, ugradjuje se na zid, niske je temperature i besuman je - meni najvaznija osobina (spavaca soba) - i kazu da MALO trosi :D



U tih 10 sec grejac ne odaje toplotu samo mermerna ploca koja je tu toplotu morala da uzme od grejaca ranije

odnosno po ovom sistemu taj radijator bi morao da radi 1/6 vremena duze da bi isporucio ISTU kolicinu energije.

Izolacija je majka za spavacu sobu. Ugasim u 22h klimu i ujutru u 7h imam 1-1,5C nizu temperaturu u sobi ;-)


Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

luka1978
student

Član broj: 192440
Poruke: 234
31.223.135.*



+3 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 20:46 - pre 87 meseci
Auto manje trosi pogonskog goriva pri konstantnoj voznji od 80 km/h u petoj brzini. Teoretski moze se voziti i u trecoj 80 km/h, ali koliko ce trositi?
Zaboravljamo jednu stvar, a to je konstantna temperatura. Moze se 10 sati soba grijati za grijacem ili kvarcnom grijalicom od 2kW konstantno, ali ce biti prevruce. Zato je valjda prednost ovakvih radijatora sto odrzavaju konstantnu temperaturu i minimalno ukljucuju grijac sto ima logike. Danas su cijeli dan kod mojih radila 2 radijatora ukupne snage 3.5 kW na podesenoj temperaturi od 22 stepena. Do sada su se grijali na drva, pa u kuhinji bude prevruce i otvara se prozor, da bi u sobi bilo 22 ili 23 stepena. Testiracemo radijatore 10 dana. Danas smo popisali potrosnju do danas pa cemo provjeriti za 10 dana. Iz toga cemo dobiti presjek troskova i opravdanost ili neopravdanost ovakvog vida grijanja u poredjenju sa drvima.
Mislim da je to jedino realno.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 20:59 - pre 87 meseci
evo opet "pretpostavka"

koliko se moze jedno grejno telo, sa aluminijumskim "jezgrom" i limenom "oplatom" ako je zagrejano na 80 stepeni, ohladiti - za 10 sekundi? 5 stepeni? i onda grejes ponovo sa 75 na 80 stepeni... za 50 sekundi - i opet hladis grejac 10 sekundi ...

to je "usteda" . u stvari manje trosi. ne kontam... razumete akumulaciju na TA peci, a ne razumete ovo sa termostatom ;)

inace za 1 kw struje, ne dobijas 1 kw toplote ;)

vec
npr
ako na sat potrosis 1 kw struje i dobijes 10 Q toplote
ovde ces potrositi 840W za 10 Q toplote

Citat:
Toplota ili toplotna energija je fizička veličina koja se obično označava sa Q. Osnovna jedinica za toplotnu energiju u Međunarodnom sistemu jedinica jeste džul


Citat:

U tih 10 sec grejac ne odaje toplotu samo mermerna ploca koja je tu toplotu morala da uzme od grejaca ranije

odnosno po ovom sistemu taj radijator bi morao da radi 1/6 vremena duze da bi isporucio ISTU kolicinu energije.

Izolacija je majka za spavacu sobu. Ugasim u 22h klimu i ujutru u 7h imam 1-1,5C nizu temperaturu u sobi ;-)


vidi logiku...
ne verujes u 10 sekundi odavanja toplote sa zagrejane povrsine, a verujes u 9 casova bez grejanja ... i gubitak od 1.5 stepeni...

pa nije ovaj jadni i napaceni norveski radijator zatrpan u snegu, bre, vec u prostoriji koja ima izloaciju
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW08.02.2017. u 21:05 - pre 87 meseci
Citat:
veljkoE:
ako ukljucite norveski radijator od 1 kw, koji je zagrejan na 80 stepeni, ali svojim termostatom konstantno gasi i pali samog sebe u naredna 3 sata i to u intervalima da ne radi 10 sekundi u minuti -
realna "usteda" je 1/6 = 16%


Odlično ! Ali, što da ne radi samo 10 sekundi u minuti ?!

Ajde da mi budemo malo pametniji, pa da smislimo da bude zagrejan na 80 stepeni, ali svojim termostatom konstatno pali i gasi, i to tako da na radi u intervalima od 20 sekundi u minut Ha ! Duplo smo pametniji, uštedećemo duplo struje ! Dakle, umesto 16% - ušteda je 32 % ! Zato što smo mi pametniji, i gasimo ga na 20 sekundi u minut ! Ekstra !

Ali, čekaj malo ! Ajde da smislimo još bolju foru ! Neka se konstatno pali i gasi, i neka bude zagrajan na 80 stepeni, ali tako da ne radi 30 sekundi u minuti ! A ? Ekstra ideja ! Još veća ušteda ! Troši upola struje, jer radi samo upola vremena !

Hej, setih se još bolje fore ! Nećete mi verovati, ali ja sam smislio genijalnu ideju da radijator bude zagrejan na 80 stepeni, ali tako da ne radi 40 sekundi u minuti !

Znam, sad će neko da se seti da radijator bude zagrejan na 80 stepeni, ali da ne radi 58 sekundi u minuti !

Ali, ja ću ipak da izmislim naj, naj izum: da radijator bude zagrejan na 80 stepeni, ali da se konstantno pali i gasi, i to tako da ne radi 59 sekindi u minuti ! I trošiće samo 1/60 ukupne struje. E, to je ušteda, moj baćo !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Preporuka za Norveske radijatore/ izracun KW

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30479 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.