Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokle ćemo da trpimo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokle ćemo da trpimo?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31428 | Odgovora: 198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?07.01.2017. u 23:52 - pre 88 meseci
Citat:
Braxi: ne moze se narod promeniti tako lako. Kad bi moglo onda bi svi narodi bili idealni, a to ne postoji.

Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski onda ti preostaje jedino da imigriras i to sto pre to bolje.





nazalost, 100 % istina zadnjih 100 godina :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?07.01.2017. u 23:56 - pre 88 meseci
Citat:
Braxi:
java,

ti nisi pre 20 godina imao nista u Beogradu, a ja sam u inostranstvo ostisao pa tamo nisam imao nista. Ni kuma ni brata ni ujaka ni tetku...

e ali imao sam mladost. A ti sad sedi pa racunaj da stices tako jos 15 godina pa kad budes imao 60 neko te protera i ti se nadjes u drugom gradu i drzavi...



Tako je druze, ispade da su "izbeglice/izelice" iz sporta napustile svoje domove i dosli da prose po Srbiji..



Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 00:07 - pre 88 meseci
@Braxi,

""Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski """

Hm, -???
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 03:30 - pre 88 meseci
Citat:
Living Light: @Braxi,

""Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski """

Hm, -???



Robi, "Kakav narod, takva vlast" ? ;-)



Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 03:45 - pre 88 meseci
Citat:
Tajmija:
[Inače , zanimljiv razgovor koji sam vodio sa jednim Amerikancem kojeg sam sasvim slučajno sreo kod Hrama Svetog Save u Beogradu, kada me je upitao za biblioteku, pričali tako nešto o našim zemljama, i u jednom trenutku sam ga pitao kakva je situacija za emigraraciju u USA, čovek je planuo i veoma burno reagovao.

Zašto želiš da odeš?

Zato što ovde nema budućnosti.


Misliš da tamo teče med i mleko? ostavićeš svoje bližnje, prijatelje koje znaš ceo život, majku, oca, sve svoje uspomene zarad čega?

da bi otišao u USA, gde će te gledati kao stranca, a tako se i ponašati prema tebi, gde ćeš zaraditi neke pare da bi isto kupio 'chinese sh*t' pokazivajući na moju duksericu.




Taj Amer je neki cudak IMHO, ja nisam video pozitivnijeg sveta od njih, a i utisak mi je ako zelis da zapnes, da radis, mozes daleko da doguras u toj zemlji. Uvek ces naleteti na neku budalu da ima neko tupavo misljenje koje ce te iziritirati. Evo pogledaj u Srbiji tipicno roncanje, a to je ili Romi ili izbeglice. A ni jedni ni drugi uopste nisu toliko veliki problem zemlje kao sto su na primer sukcesivne *veoma* korumpirane vlasti na bilo kojem nivou koje tipicnom coveku tako znaju da isisu energiju da moze da padne u nesvest. Znaci kad zovnes neku instituciju i sve odradis telefonom bez problema za 10 minuta, sokiras se, pomislis da si se teleportovao u Nemacku, jer si navikao na takvu neljubaznost, serunjazu, drskost, ignorantnost,...
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

dr killer

Član broj: 335118
Poruke: 1



+103 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 07:19 - pre 88 meseci
Ko hoce da kupi stogod ima ovde ceo oglas http://www.rdi.gov.rs/oglasi.php#109

Tajmija mnogo ti je los primer sa izbeglicama. Ko za 25 godina nije stogod stvorio i treba da bude izbacen kao kufer. Najbolje da imaju status izbeglice do 2050 (Java reko) kao sto su oni sa spomenicama sisali drzavu, a zadnih 25 godina Srbiju, jer svi sede u Beogradu u stanovima otkupljenim za 100 maraka a njihova deca i unuci prodaju maglu Srbiji.

Bitno je ko ce da pokupuje elitne vile, a ne neke stancice.
<*)))>{
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 10:25 - pre 88 meseci
Citat:
dr killer: Ko hoce da kupi stogod ima ovde ceo oglas http://www.rdi.gov.rs/oglasi.php#109

Tajmija mnogo ti je los primer sa izbeglicama. Ko za 25 godina nije stogod stvorio i treba da bude izbacen kao kufer. Najbolje da imaju status izbeglice do 2050 (Java reko) kao sto su oni sa spomenicama sisali drzavu, a zadnih 25 godina Srbiju, jer svi sede u Beogradu u stanovima otkupljenim za 100 maraka a njihova deca i unuci prodaju maglu Srbiji.

Bitno je ko ce da pokupuje elitne vile, a ne neke stancice.


U NS ima kasarna blizu socijalnog (ko je iz NS znace) gde i dan danas za DZ zive vojna lica jos iz titovog i slobovog vremena koji nisu resili onda stambeno pitanje pa im drzava omogucila da zive u kasarni. A to nisu bas svi izbeglice...

Naravno najidealnije bi bilo kad bi smo svi mogli biti BEOGRADZANI i to je stvarno jedina garancija da nas nikad nece niko proterati.

Ja eto ne vidim razliku izmedju Srbina bilo gde da zivi, ali mnogi iz Beograda smatraju da su izbeglice krive za svoju sudbinu, a iz Beograda se vodila politika. Sta bi bilo da je NATO 1999. sravnio Beograd npr kao sto je MOGAO bilo bi "u jbte u jbte" po celoj Srbiji.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 10:26 - pre 88 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
Braxi:
Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski onda ti preostaje jedino da imigriras i to sto pre to bolje.


nazalost, 100 % istina zadnjih 100 godina :-)

Sudeci po vama dvojici - potpuno ste u pravu!
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 10:37 - pre 88 meseci
Citat:
Sarastro: Sudeci po vama dvojici - potpuno ste u pravu!


vazi.

Ne znam za Sukovica ali mene mozete iskljuciti iz evidencije. ne zivim u Srbiji ne glasam, ne ometam sveopsti prosperitet Srbije osim sto ponekad ostavim nesto para tamo. Jedino ponekad dolazim da fekalisem po forumima i da trolujem napaljenkovice.

ali sta cemo sa cinjenicom ko vam je 16 godina posle sveopstek strmeknuca Srbije i srbstva ista ekipa na vlasti. Kako se vratio Putinova salata i sl ? Kad ce slavna Mira Markovic da dodje itd itd...

pa ti sad vidi ko je pametan a ko glup...
 
Odgovor na temu

meldonijum

Član broj: 335087
Poruke: 12



+42 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 10:48 - pre 88 meseci
Citat:
DusanSukovic

Citat:
Braxi:

ne moze se narod promeniti tako lako. Kad bi moglo onda bi svi narodi bili idealni, a to ne postoji.

Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski onda ti preostaje jedino da imigriras i to sto pre to bolje.


nazalost, 100 % istina zadnjih 100 godina :-)

Samo 100 godina?

Traje to malo duže i malo dublje.
Pametni su retkost a budala ima koliko hoćeš. To se vidi po tome koga obožavaju a da ih taj navlačii na istu rudu već 26 godina.
Političari su se "izborili" za demokratiju jer im to garantuje najviše glasova budala.


Citat:
Sarastro

Sudeci po vama dvojici - potpuno ste u pravu!

I ti daješ svoj "skromni" prilog tom trajanju.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 11:11 - pre 88 meseci
Citat:
meldonijum: I ti daješ svoj "skromni" prilog tom trajanju.

Pamet, kao i glupoca, jesu individualne osobine. Tvrdnjom o kolektivizaciji sam biras stranu kojoj pripadas.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

dr killer

Član broj: 335118
Poruke: 1



+103 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 11:26 - pre 88 meseci
Citat:
Braxi:

U NS ima kasarna blizu socijalnog (ko je iz NS znace) gde i dan danas za DZ zive vojna lica jos iz titovog i slobovog vremena koji nisu resili onda stambeno pitanje pa im drzava omogucila da zive u kasarni. A to nisu bas svi izbeglice...

Ja eto ne vidim razliku izmedju Srbina bilo gde da zivi, ali mnogi iz Beograda smatraju da su izbeglice krive za svoju sudbinu, a iz Beograda se vodila politika. Sta bi bilo da je NATO 1999. sravnio Beograd npr kao sto je MOGAO bilo bi "u jbte u jbte" po celoj Srbiji.

Ja zivim u kuci od 90 kvm samosazidanoj ne u Beogradu. Niko mi nije davo stan ili kredit vec sam sam steko pare. Jesi li i ti? Za te magarce sto zive u kasarni nemam nista drugo da kazem osim da su lenje bube. Mada stomines da su iz titovog doba i da su izbeglice. Tako da si ti ustvari u pravu sa "Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski " Problem je samo sto ti drasticno doprinosis tome svojom gluposcu.

<*)))>{
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 11:34 - pre 88 meseci
Citat:
Sarastro:
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
Braxi:
Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski onda ti preostaje jedino da imigriras i to sto pre to bolje.


nazalost, 100 % istina zadnjih 100 godina :-)

Sudeci po vama dvojici - potpuno ste u pravu!



Registrujes nickove za jace diskusije? :-)

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 11:40 - pre 88 meseci
Citat:
dr killer:
Ja zivim u kuci od 90 kvm samosazidanoj ne u Beogradu. Niko mi nije davo stan ili kredit vec sam sam steko pare. Jesi li i ti? Za te magarce sto zive u kasarni nemam nista drugo da kazem osim da su lenje bube. Mada stomines da su iz titovog doba i da su izbeglice. Tako da si ti ustvari u pravu sa "Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski " Problem je samo sto ti drasticno doprinosis tome svojom gluposcu.


Prijatelju, Srbija ima jedan od najnizih procenata akademskih gradjana u Evropi, hoces reci da ti poboljsavas taj prosek ?

EDIT: Najgori smo u Evropi, nazalost..

http://www.blic.rs/vesti/tema-...ma-fakultetsku-diplomu/phwjs3v





[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 08.01.2017. u 12:50 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 12:00 - pre 88 meseci
hteo sam samo da kazem da smo pukli 90tih kao narod a cenu su platili oni na periferiji krajisnici i kosovari. Da smo pukli prtiv Madjara bila bi bezanija iz Vojvodine a protiv Bugara bezali bi iz pirota i vranja. I sto sad jos nekom nabijati na nos da je izbeglica zar mu nije dovoljno sto je sve izgubio ?

i sta da stvori sa 55 godina ko da ga zaposli u bednoj srbiji i ko da mu da kredit kad maksimalno mora zavrsiti otplatu do 65 ?!

 
Odgovor na temu

Tajmija

Član broj: 328773
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+57 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 12:05 - pre 88 meseci
Citat:
Living Light:
Citat:
Tajmija: Hvala državi Srbiji zbog koje je neko morao da napusti svoj dom ....

Ovo si itekako preBlago rekao/napisao.

Iz Srbije su otisli i idu SVI ONI koji misle da sa 10 prstiju, postenim radom, umeju da STVORE DOM !!!

Ovde su ostali samo oni "Klinci" koji se i dalje, za sitne pare fixaju pod mracnim prozorima,
i zamracenim Gudurama,

i oni koji misle da ce iz Kontejnera nahraniti porodicu,
vadeci PVC flaše, usred noci sa LED Lampama, (da ih Komunalna ne juri).

-----Tu ISTINU neces cuti ni videti na RTS-u u pola 8 !!!

Treba, samo izaci na ulicu, i baciti pogled, kad padne sumrak...


i SVE ce biti jasno...



Pre svega mislio sam na ljude koji su došli u Srbiju proterani sa svojih ognjišta. S obzirom je Srbija nažalost najveći krivac za rat uopšte, a pritom ga je 'izgubila' i nije uspela da zaštiti svoje građane malo dalje od Beograda, najmanje što je mogla je to da im iznajmi stan...

Što se emigracije van Srbije tiče, to je volja pojedinca..


Citat:
meldonijum:
Citat:
Tajmija

Razlika je ta što su i oni vredno radili, odricali se, stekli, krediti, i na kraju su sve to morali da napuste zbog rata. Pored toga preživeli su užase rata, migracije i bežanja od bombi. A najgore od svega što im se porodica raspala i izgubili svoje voljene.

Izabrali su pogrešnu stranu.
Trebali su odmah stati na stranu pobednika i danas bi živeli u svojim stanovima/kućama.

Hebiga, tako se uvek zavši sa pohlepom.



Pa sad :) ne bi da ulazimo daleko u ovo, tako da za ovo nemam komentar



Citat:
bananaphone:
@Tamija i dule_ns, ne masim poentu, nego pokusavam da vam pokazem zasto ne postoji masovna pobuna ili solidarnost, cak i medju izbeglicama, prema ovim ljudima.

1. Prvo moram reci da ovo sto pricam je generalno, i uvek i svugde postoje casni izuzetci na koje se ova prica ne odnosi.
2. Ovo sto se desava jeste 100% namestena prica da bi neko te stanove oteo, uopste ne pokusavam to da osporim.
3. Ne sporim da je vasa namera plemenita i postena.
4. Jedna nepravda ne pravda drugu.


U Srbiji (kao i u Hrvatskoj, BiH itd), postoje povlascene strukture, nebitno da li se radi o izbeglicama ili ne. Zivot u tim stanovima, kao i podela placeva, kao i podela gradjevinskom matrijala kao i mnoge druge stvari, su debela povlastica i dobijali su ih samo veoma odabrani, bilo po stranackim strukturama, bivsi funkcioneri, opstinski sluzbenici, panduri, vojnici, sverceri, krimosi i svi oni koji su na naki nacin surovali i podrzavali tadasnju vlast ili bili povezani rodbinsko prijateljskim vezama sa ljudima na vlasti.

Dakle model povlastica koje su dobijale izbeglice 90-tih je bio potpuno isti kao model gradjana Srbije, koji su se obogatili 90-tih u Srbiji, a znamo kako je - CAST IZUZETCIMA - cela ta stvar izgledala. Moram samo da napomenem da se radi o malom procentu povlascenih, u odnosu na citavu masu naroda koji je zavrsio sa izbeglickim statusom u Srbiji. Ovi ostali su dobili - NISTA, pa ni toliko. Pa usr*no drzavljanstvo Srbije mnogi su dobili tek posle 200x, a posle toga su tek mogli da dobiju normalan status i bar se sa nekim pravima izjednace sa gradjanima Srbije.

Argument da su placali kiriju od 150e, 25g - znaci 0, prvo ta kirija ukljucuje deo rezija, drugo mnogi nisu ni to placali, trece ako im to nije odgovaralo, mogli su izaci iz citave price i pridruziti se ostalima koji su komercijalno rentali stanove. Radi se o cistoj povlastici, i kukati na ocigledno povlascene uslove, je cisto licemerstvo.
Sve ostale izbeglice su takodjer placale kiriju (kao i dobar deo lokalnog stanovnistva) - a mnogi i dalje placaju, ali po trzisnim uslovima, tj za 150e + REZIJE, si mogao da iznajmis stan u Kaludjerici, Borci ili Batajnici, a ne u diplomatskom naselju, i nekakvo pravo otkupa ili vlasnistva ne mogu ni da sanjaju ;).




Ovo je istina, imali su veće privilegije od nekih drugih, ali daleko od toga da su živeli na državnoj sisi i sl.


a za kiriju, ne bih baš rekao da je ništa. Pre 25 godina Banovo Brdo je bilo kao danas Batajnica ili Borča, tako da je u to vreme kirija bila manje više realna, ako izuzmemo deo komunalija, a to što mnogi nisu plaćali je problem države koja nije htela da naplati svoja potraživanja.


Danas kada je kirija skočila na 250-300e za stan takve kvadrature na tom istom Banovom Brdu, možemo reći da su povlašćeni.


Svakako će veći deo tih ljudi završiti kod privatnika, i plaćaće 150e upravo u Borči, Kaluđerici ili Batajnici.

Citat:
Braxi: ne moze se narod promeniti tako lako. Kad bi moglo onda bi svi narodi bili idealni, a to ne postoji.

Ako se rodis u ekstremno glupom narodu kao sto je nazalost nas srpski onda ti preostaje jedino da imigriras i to sto pre to bolje.



i sa ovim, nažalost :), moram da se složim.

Problem je što je veći deo pametnog stanovništva otišao jer nije hteo da svoju energiju troši na Sizifov kamen, već su je jednostavno usmerili za ostvarivanje svojih ličnih ciljeva, i u tome uspeli. Svakako za pohvalu, ali MOŽDA. napominjem možda bi i uspeli da promene svest ovog naroda i državu opšte.


Onda bi u svojoj državi sa odličnom klimom, prirodnim bogatstvima, panonskom ravnicom, imali uređeno društvo, i bolji standard baš kao i u državi gde su 'pobegli'


Citat:
DusanSukovic: Taj Amer je neki cudak IMHO, ja nisam video pozitivnijeg sveta od njih, a i utisak mi je ako zelis da zapnes, da radis, mozes daleko da doguras u toj zemlji. Uvek ces naleteti na neku budalu da ima neko tupavo misljenje koje ce te iziritirati. Evo pogledaj u Srbiji tipicno roncanje, a to je ili Romi ili izbeglice. A ni jedni ni drugi uopste nisu toliko veliki problem zemlje kao sto su na primer sukcesivne *veoma* korumpirane vlasti na bilo kojem nivou koje tipicnom coveku tako znaju da isisu energiju da moze da padne u nesvest. Znaci kad zovnes neku instituciju i sve odradis telefonom bez problema za 10 minuta, sokiras se, pomislis da si se teleportovao u Nemacku, jer si navikao na takvu neljubaznost, serunjazu, drskost, ignorantnost,...



Jedino zbog toga i cenim Ameriku, jer su uvek otvoreni za ljude sa novim idejama koji su voljni da uče i unapređuju društvo na svim poljima.


Tako je i Nikola Tesla uspeo jer su Amerikanci zaintresovani za svaku novu ideju, pa makar ona bila i SF u to vreme, dok su ga naši bukvalno oterali.


A sada se svađamo da li je bio naš il nji'ov. A on je čovek bio Amerikanac realno.


Citat:
dr killer: Ko hoce da kupi stogod ima ovde ceo oglas http://www.rdi.gov.rs/oglasi.php#109

Tajmija mnogo ti je los primer sa izbeglicama. Ko za 25 godina nije stogod stvorio i treba da bude izbacen kao kufer. Najbolje da imaju status izbeglice do 2050 (Java reko) kao sto su oni sa spomenicama sisali drzavu, a zadnih 25 godina Srbiju, jer svi sede u Beogradu u stanovima otkupljenim za 100 maraka a njihova deca i unuci prodaju maglu Srbiji.

Bitno je ko ce da pokupuje elitne vile, a ne neke stancice.



Upravo u tom oglasu stoji ono što je blic sumirao, a ja naveo, a tu nemogući uslovi za kupovinu nekretnine na javno-zatovorenoj licitaciji. U prevodu namešteno za neke određene ljude.


Ok, oni će biti izbačeni, snaćiće se kao što rekoh negde u Borči, ali je veći problem što će umesto njih doći neki stranački trut koji će stan dobiti kao zaslužni stranački aktivista.

I to uopšte nisu stančići, već sasvim pristoji stanovi od 50tak m2 na veoma atraktivnoj lokaciji u kvalitetnoj gradnji(doduše neodržavanoj)

O vilama svakako ne razmišlja prosečan građanin.


Citat:



Braxi: U NS ima kasarna blizu socijalnog (ko je iz NS znace) gde i dan danas za DZ zive vojna lica jos iz titovog i slobovog vremena koji nisu resili onda stambeno pitanje pa im drzava omogucila da zive u kasarni. A to nisu bas svi izbeglice...

Naravno najidealnije bi bilo kad bi smo svi mogli biti BEOGRADZANI i to je stvarno jedina garancija da nas nikad nece niko proterati.

Ja eto ne vidim razliku izmedju Srbina bilo gde da zivi, ali mnogi iz Beograda smatraju da su izbeglice krive za svoju sudbinu, a iz Beograda se vodila politika. Sta bi bilo da je NATO 1999. sravnio Beograd npr kao sto je MOGAO bilo bi "u jbte u jbte" po celoj Srbiji.



Upravo sam hteo da napišem da i u Beogradskom naselju Resnik, postoji isto tako izbegličko naselje, gde eto 25god žive izbeglice i niko ih ne dira.

a zašto? prvo jer je u Resniku, 15km od Centra, drugo jer su to oronule barake, sa po jednom sobom i zajedničim kupatilom. Svakako nije atraktivno da reše stambeno pitanje neko blizak vlasti.

Tako da još jedan dokaz da se izbeglice ne izbacuju jer država rešava njihov status, već zbog atraktivnih stanova.


Boldirano potpisujem.


 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 12:33 - pre 88 meseci
@Tajmija - taj deo Banovog Brda nikad nije bio kao Kaludjerica/Batajnica/Borca, u ovim naseljima si 90-tih isao u gumenim cizmama :D, kad bi se zimi provezao autom, iz auta si od blata, mogao da vidis samo kroz delove koje pokrivaju brisaci, mislim necu sad da ti pisem kilometarska obrazlozenja i konkretne primere, samo ti govorim da nema potrebe da umanjujes to sto su dobili.

Za razliku od ostalih izbeglica, koji su dobili sipak, jedan povlasceni sloj je dobio puno, ekipa koja naseljava ove diplomatske stanove je negde izmedju, ziveli su jako dobro 25g, ali eto zeznula ih je ova vlast pa nisu za 100DM otkupili stanove. Da li mogu da se suzivim sa njima, jbg - ne mogu...
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 12:59 - pre 88 meseci
Citat:
bananaphone: @Tajmija - taj deo Banovog Brda nikad nije bio kao Kaludjerica/Batajnica/Borca, u ovim naseljima si 90-tih isao u gumenim cizmama :D, kad bi se zimi provezao autom, iz auta si od blata, mogao da vidis samo kroz delove koje pokrivaju brisaci, mislim necu sad da ti pisem kilometarska obrazlozenja i konkretne primere, samo ti govorim da nema potrebe da umanjujes to sto su dobili.

Za razliku od ostalih izbeglica, koji su dobili sipak, jedan povlasceni sloj je dobio puno, ekipa koja naseljava ove diplomatske stanove je negde izmedju, ziveli su jako dobro 25g, ali eto zeznula ih je ova vlast pa nisu za 100DM otkupili stanove. Da li mogu da se suzivim sa njima, jbg - ne mogu...


Da li su tvoji otkupili stanove za 100 DEM?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 13:08 - pre 88 meseci
@DusanSukovic - kakve to veze ima sa bilo cim sto sam napisao?
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Dokle ćemo da trpimo?08.01.2017. u 13:10 - pre 88 meseci
Citat:
bananaphone: @DusanSukovic - kakve to veze ima sa bilo cim sto sam napisao?



Ima? Zasto ne bi "izbeglice" otkupile stan za 100 DEM ako su tvoji na primer otkupili ?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokle ćemo da trpimo?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31428 | Odgovora: 198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.