Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...

elitemadzone.org :: MadZone :: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9560 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...24.01.2017. u 19:01 - pre 88 meseci
https://en.wikipedia.org/wiki/Evolution_as_fact_and_theory


Ostalo bi se ±slozio...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...24.01.2017. u 23:44 - pre 88 meseci
Citat:
R A V E N:


dusanboss jeste pretjerao sa ovim oltarom, ali je naveo važan faktor uspjeha, a to je sreća, odnosno pobliže se to može objasniti matematičkim disciplinama statistikom i vjerovatnoćom. Npr. djeca rođena u bogatijim porodicama imaju puno bolju šansu za uspjeh kasnije u životu.


Pa ti si pomenuo šejtanski oltar. Ja sam samo podržao ideju i rekao da mi to liči na Ričarda. :) sa ostalim se slažem.

Citat:
R A V E N:
Dok su Židovi bili u egipatskom ropstvu


Samo što nema nijednog drugog izvora koji podkrepljuje ovo sem starog zaveta kaga su pisali ... ??? ;)

Kad smo već kod egipatskih bogova pogledaj Immortal (2004) Sad si me setio sa Setom :) hoću da ga gledam drugi put posle 10 g.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...24.01.2017. u 23:55 - pre 88 meseci
Citat:
djoka_l:
Postoji jedno društveno uređenje koje je bilo organizovano na način kako ti želiš, a zove se fašizam.

Ti smatraš da si pozvan da odrediš ko ima prava da živi, a ko ne. Naravno, sebe smatraš pripadnikom superiorne manjine.



Ne smatara, već misli da možda ne terba toliko da se mešamo u prirodne procese i podžvamo jedinke koje bi u savkoj drugoj ne-ljudkoj zajdnici bile osudjene na propast.

Niko ne misli da treba da se razmnožavaju samo bogati, ali svakao da neko ko ne može da prehrani sebe i ženu ne bi trebalo da ima priliku da napravi desetoro dece.

I svakako da dva mentalno zoastle jedinke koje nisu u stanju da brinu o sebi ne bi trebalo da imaju ptomstvo.

Je ne znam zašto neke fašističke ideje toliko šokiraju ljude kada su potpuno reallne. Naravno postoji i gomila nerealnih. Ne može se nešto odbaciti kao loše samo zato što na prvi pogled deluje surovo.


 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...25.01.2017. u 00:27 - pre 88 meseci
@dusanboss - fasisticke teorije nisu realne zato sto ne postoji kriterijum ili zakonitost koja bi mogla univerzalno da se koristi a rezultirala bi progresom jednog drustva. Realno i ne realno su samo pitanje licne percepcije, ali ne i dokazana zakonitost - recimo da ce jedno drustvo napraviti progres ako se odbace pojedine jedinke tog drustva na osnovu nekog kriterijuma.

Tvoje mentalno zaostale jedinke, koje ne mogu da se brinu o sebi, se lako prebace na dve slepe osobe, koje ne mogu da se brinu o sebi, ili dve zdrave prave osobe, koje ne mogu da se brinu o sebi i parazitiraju na roditeljima ili sistemu, u svojim zrelim godinama.

Sa druge strane - kao sto sam ranije napisao - za sve pobornike social-darvinizma, Balkan je sve bolje mesto za vas. A ipak, sto je izrazeniji socijal-darvinizam, to vidimo sve vece zaostajanje drustva na Balkanu - u svakom smislu i paradoksalno kmecanje manje uspesnih socijal-darvinista zbog nepravdi koja su ih je zadesile.

Evo ako neces da placas porez i hranis parazite, pa zar Srbija nije idealna, pola Srbije radi na crno, dobija pare na ruke bez da dinar udje u budzet, ukljucujuci i zdravstveno osiguranje, ako hoces kod lekara, moras da platis, bilo da gurnes pare lekaru u dzep ili da ides na privatne klinike, znaci samo jedinke koje su finansijski uspesne mogu da dobiju zdravlje, ostali nek pocrkaju itd itd. Tako da ne vidim cemu tolika kuknjava...

Ono sto R A V E N opisuje u svom gradu - je upravo socijal-darvinizam. On u istom postu pise kako zivi u dzungli, u kojoj su najveci majmuni zauzeli najbolje pozicije i drvece sa bananama, i kuka nad nepravdom, a pri tom zahteva da se pravila dzungle primene nad debelim ljudima - koji to zasluzuju zato sto su debeli.



[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 25.01.2017. u 01:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...25.01.2017. u 08:58 - pre 88 meseci
Citat:
dusanboss: Ne može se nešto odbaciti kao loše samo zato što na prvi pogled deluje surovo.

Naravno da moze, i vec se i odbacilo, kao sto je fasizam.
Neverovatno je citati ovakve stvari, bar meni. Kao da nisi nijednu lekciju iz istorije imao.

Kao da si se jucer rodio i sve sto znas naucio si na youtube-u.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.102.157

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...26.01.2017. u 12:20 - pre 87 meseci
Citat:
djoka_l:...fašizam... Penzionere...


Ne.

Iza mene stoji aksiom ekonomije koji kaže da je ekonomija nauka koja se bavi izučavanjem ravnoteže između materijalnih resursa koji su ograničeni i ljudskih potreba za svim materijalnim resursima koje su neograničene. To je možda prva ili druga rečenica u knjizi An Inquiry into the Nature and Causes of the Wealth of Nations iz 1776.-e kojom počnje moderna ekonomija. Hajmo da vidimo kako da te penzionere učinimo aktivnima u ekonomiji koliko možemo, ako već ne možemo u potpunosti. Jer njihove potrebe nisu samo struja, voda, grijanje... nego i imanje mobitela, pristup Internetu... i mnogo više. Kako to sve generirati?

No kad ja ovo kažem, hiljade glasova će povikati "Fašist!" i sama njihova brojnost im daje neosnovanu legitimnost.



Problem sa ljevičarima je da se oni skoro u potpunosti koncentriraju na zahtjeve, a jako malo na to kako zadovoljiti te zahtjeve. Jer da su porazmislili o ovome drugom, napustili bi te ideje. Drugi problem je što su ljudi u tim krugovima uglavnom književnici, novinari i razne vrste umjetnika koji neosnovano i pretenciozno daju sebi za pravo da donose sudove o ekonomiji i kako je treba urediti. Imaju donekle naivnu ideju o ljudima i funkcionisanju ekonomije sa svojih umjetničkih pozicija. Ja to dobro znam, jer znam šta piše u ljevičarskim novinama kao što su Dani i Oslobođenje. I sam Marx je po zanimanju bio novinar. A novinarstvo se s pravom optužuje da vrluda sa istinom.

Treći problem je što su njihovi idejni korijeni u kontinentalnoj filozofiji (kontinent Evropa bez britanskih otoka) čiji je naglasak na subjektivnim idejama koje su imali pojedini filozofi, te su sa tih subjektivnh pozicija davali i daju pretenciozno za pravo sebi da tumače kako svijet i ljudsko društvo funkcionišu. Primjer je Hegel, koji je utjecao na Marx-a, te se ti utjecaji i dan-danas vide u lijevim pokretima kao što su feminizam i socijaldemokratija. U pravilu feministkinje su književnice i imaju obrazovanje u tim poljima. A i naši intelektualci u Srbiji i Bosni su edukovani u tom kontinentalnom duhu te nastavljaju taj pogrešan put edukujući studente onako kako su naučili. Isto važi za one koji su desno orjentisani, jer su i oni završili fakultete u Drugoj Jugoslaviji.

S druge strane imamo anglosaksonski svijet sa svojom analitičkom filozofijom čiji je osnov razgraničiti ono što je tačno, ono što je doneke tačno, ono za što se ne zna da je tačno i što je netačno. I ovi gore krenu sa tih pozicija, ali nekako završe u trnju.

Sad vi sjedite i razmislite zašto su Velika Britanija i Amerika i ostala društva tog kulturnog kruga vodeći u svijetu okvirno od godine barem 1800.-e, a mi smo tu gdje jesmo.


[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 26.01.2017. u 13:32 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.102.157

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...26.01.2017. u 12:40 - pre 87 meseci
Šta kažu naši profesori i njima slični kad im ovo kažeš: "Ma tebe j**e nej**ica, fašisto, ti si kompleksaš sa malim penisom, koja bi tebi dala!"

Ali ako autonomni automobili zamijene ljudske vozače, a vjerovatno hoće, praviće se da su izgubili neke papire, da imaju hitan poziv, da su zauzeti nečim.

"Da, da, težak je život nas intelektualaca. Jako težak. Zato razvijmo crvenu zastavu proleterijata [nacionalnu zastavu naše nacije] i povedimo radničke mase [narod] na barikade!..."

 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...26.01.2017. u 13:00 - pre 87 meseci
Pogledaj ovo: http://www.worldaudit.org/democracy.htm

Pogledaj gde je USA u odnosu na Evropu. Tvoje prebacivanje na vode socijaldemokratije/socijalizma/komunizma nije ništa bolje nego moje pominjanje fašizma. A ja sam to uradio samo da dovedem do ekstrema tvoje stavove i da ti pokažem kako pogrešno razmišljaš.

Pogledaj, dakle, kako se ocenjuje stanje demokratičnosti u raznim društvima od strane vrlo ozbiljnih institucija, a ne od strane novinara i filozofa levičara.
Ako USA i uma prednost u smislu efikasnosti u privredi, nepodeljeno mišljenje je da je kvalitet života bolji u zemljama koje ulažu značajna sredstva u mehanizme socijalne pravde i jednakosti.

Uzgrad, možeš u Google da potražiš "the best places to live in the world" i videćeš da ni na jednoj listi nema ni jednog američkog grada, pa se zapitaj zašto je to tako:

http://uk.businessinsider.com/...worldwide-city-rankings-2016-5
http://www.forbes.com/2010/05/...tate-mercer-vienna-geneva.html


[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 26.01.2017. u 14:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...26.01.2017. u 17:26 - pre 87 meseci
Ti dečko ne znaš gde udaraš, mešaš babe i žabe, društvene teorije i biologiju sve u šesnaest. Ono, nije da nema veze, ali sigurno ne tako nategnuto i grubo kako ti radiš. Vrhunac je kada navodiš društva koja su kako ti kažeš "vodeća" u svetu. Vidi, neko toliko naivan bi u takvim društvima verovatno spavao na klupi u parku, tako da ne bi bilo loše da razmisliš o tome, da bi sprovođenje stavova koje zastupaš osetio prvo na sopstvenoj koži.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...26.01.2017. u 18:13 - pre 87 meseci
@R A V E N - Druze ne rece ti sta ne stima tu gde sad sedis. Ide li drustvo u BiH ka social-darvinizmu ili ne? Kud god da ide - sigurno ne ide prema socializmu, tu se bar nadam da se slazemo...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.96.66

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...30.01.2017. u 04:38 - pre 87 meseci
Citat:
djoka_l:Evo ja mislim da onaj ko ne može detetu da priušti telefon od 600 evra ne treba da ima decu i da sve takve treba sterilisiati pre nego što dobiju decu.


Ja to i nisam rekao. Zbunjuje me da me nisi razumio.

Prve stvari prve.

On ima telefon od €600, ali to je luksuz, a nužna potreba. Trebao je kupiti onaj od €150, a ostalo preusmjeritii na školski pribor. Možemo biti solidarni na osnovu ljudskih kvaliteta, a ne na osnovu eksploatisanja i povlačenja za nos na osnovu "solidarnosti". Ako imaš nultu odgovornost i mobitel od €600, znači da si devijantna osoba i neću da budem solidaran s tobom.

Postoji praksa da se kod nas a vjerovatno i kod vas umjetnici proglašavaju "nacionalnim interesom", pa im država daje novac kojeg "naplati" (otme) od poduzetnika. Eto, i ti si i sam poduzetnik. Recimo da praviš elektronska kola. Šta ćeš ako npr. Indijci počnu nuditi slična kola na tržištu jeftinije? Ako ne uvedeš izmjene u poslovanje ili ne počneš drugi isplativ posao, kompanija će ti propasti, a država ti neće pomoći.

"Jasmila, ja tvoj film ne gledam i ne dam svoje prihode za njega. Ja svoje "kulturne potrebe"* ću zadovoljiti tako što ću kupiti .MP3 od Metalllica-e. Nego lijepo neka od ostalih 1.2 miliona osoba koje privređuju ili koliko ih već ima, svako ko hoće, potpiše ugovor, pa neka te finansiraju."

*marksistički izraz
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...30.01.2017. u 04:56 - pre 87 meseci
Citat:
R A V E N: Ja to i nisam rekao. Zbunjuje me da me nisi razumio.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.100.197

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...17.02.2017. u 12:48 - pre 87 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Socijal darvinizam je salonski mudroseraj nastao radi davanja pseudo naucnog opravdanja kojekakvim fasistickim idejama.

Te dve discipline ne zasluzuju da se ikad pomenu u istom kontekstu.


Ti si jedan od inteligentnijih članova ovdje, pa sam pomislio da to govoriš iz političke korektnosti, ali ipak mislim da nisi promislio dovoljno o tome i shvatio da je socijal-darvinizam realan.

https://en.wiktionary.org/wiki/social_Darwinism

Cijela ta riječ zvuči jako neugodno. Ja sam ovu temu mogao započeti sa nečim ublaženim tipa: "Ipak u društvu ne pobjeđuju uvijek najvrijedniji, najpravedniji, najiskrenijii, najbolji prijatelji, bla... bla... nego najprilagodljiviji" , ali sam namjerno napisao "socijal-darvinizam" da zaparam ljudima misli, jer u suštini je to tô.

Bilo bi bolje kada bi se u školstvo uvele takve stvari i kada bi se djeci na blag i postepen način to pojasnilo, odnosno kad bi se nazvala stvar svojim pravim imenom: socijal-darvinizm, a ne da ljudi tamo nekada kasnije u životu udaraju licem direktno u beton (u prenesenom značenju) kad im se ne vrate rezultati koje očekuju u privatnom i poslovnom životu i u hobby-ima kojima se bave i pored ulaganja i truda.

Etičnost jeste jako bitna, ali se ne bi smio zanemarivati u poučavanju ni socijal-darvinizam koji je neizbježan.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 17.02.2017. u 20:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.100.197

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...17.02.2017. u 12:58 - pre 87 meseci
Primjer 1:

U Hrvatskoj i Bosni su se SKH i SK BiH transformisale u SDP-ove, svaka u svojoj zemlji. Dakle, socijal-darvinizam djeluje - pojedinci i grupa se prilagođavaju novonastalim okolnostima.

Primjer 2:

(Ovdje nisam siguran za svaki detalj) Katolička Crkva je tamo negdje 1950.-ih i 1960.-ih imala dva koncila (kongresa) Vatikan 1 i Vatikan 2 gdje su promijenili strategiju djelovanja i modifikovali neka stajališta, a sve radi toga da se održe u liberalnijem i manje religioznom društvu. Socijal-darvinizam: pojedinci i grupa se prilagođavaju novonastalim okolnostima.

Primjer 3:

U Bosni ima neko religijsko vijeće "mira i harmonije", sastavljeno od članova judeo-kršćansko-islamske metareligije. Iako su se ideološki "gledali preko nišana", sada "sjede i pregovaraju", a sutra, ako okolnosti budu drugačije, opet će se gledati. Socijal-darvinizam djeluje - pojedinci i grupa se prilagođavaju novonastalim okolnostima.

Što se tiče primjera 1 i 2: tu se se stotinama hiljada, pa i milionima ljudi iznova i iznova prodaju iste bedastoće. Socijal-darvinizam nije strašan, to je strašno.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 17.02.2017. u 20:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...17.02.2017. u 16:39 - pre 87 meseci
@R A V E N - znaci svako prilagodjavanje nastaloj situaciji je socijal-darvinizam :D ???
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...18.02.2017. u 13:13 - pre 87 meseci

Sa`ce ti odgovori...samo dok jos malo prostudira taj darvinizam
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.97.134

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...03.04.2017. u 18:58 - pre 85 meseci
Citat:
pajapop: Sa`ce ti odgovori...samo dok jos malo prostudira taj darvinizam :)


"Kome posmrtna zvona zvone?
Evolucija brutalno maršira naprijed!"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Je li vjerujete Richard-u Dawkins-u kad kaže da bi bio "appalled" kad bi zakoni...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9560 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.