Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50

[ Pregleda: 295134 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 12:48 - pre 20 dana i 15h
Citat:
2020:Ako prodajem napisacu i napomenuti sve nedostatke, dozvoliti i proveru kod majstora posto sam ga i i ja jelte proverio pre prodaje.

Lepo i pošteno, ali činjenica je da kod polovnih automobila nešto crkne odjednom, a ti kao vlasnik nisi ni pretpostavio da to može da se pokvari.

Vozio tako ja svoju Lanću, nisam ni imao prodaju u planu, potpuno ispravna, i eto, crče servo pumpa, odjednom, vraćao sam se s posla, bez da išta slutim.
Da sam ga juče prodao, kupac bi mi rekao da sam ga zajbo. Da ga je on juče proveravao, mislio bi da je sve u redu.

Da sam ga prodavao kolegi ili prijatelju, zakleo bih se da je potpuno ispravan auto.

Šta, da mu dam garanciju da neće ništa da se pokvari? Idi begaj...


Šta je poenta?

Kad kupuješ polovni auto, pogledaš, provozaš, proveriš najosnovnije, oslušneš motor, vešanje, pogledaš stanje enterijera. Sve ukupno pola sata. I kreneš u lutriju. Nema druge.
Meni je nabitnije da ošacujem prodavca, da li prodaje svoj auto, koji je koristio (i održavao) u nekom iole dužem periodu, ili je "Šabac varijanta".

I to je to. Unapred rasporediš budžet, tako da ti ostane kinta za ispravljanje bitnijih neispravnosti, za početno servisiranje i slično.

I naravno: ne očekuj ideal za 2.000€, ma šta ti prodavac i majstor govorili.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 09.04.2024. u 14:02 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 12:51 - pre 20 dana i 15h
Citat:
Zavisi da li cena i pruzene informacije odgovaraju stanju auta i dodatnim troskovima. Ako prodajem napisacu i napomenuti sve nedostatke, dozvoliti i proveru kod majstora posto sam ga i i ja jelte proverio pre prodaje.


To je ok i to je normalno. Na kraju krajeva, kada ti kao vlasnik auta (ne preprodavac) prodaješ auto, ljudski je dati osnovne informacije tipa "urađen mali servis pre 3000km, kvačilo zamenjeno pre 10000km, diskovi pre mesec dana, alternator remontovan pre 6mes" i slično.

Sve je ovo ok osim "provera kod majstora". Nije problem da interesent dovede majstora koji će da mu pogleda tu nešto oko motora, sedne, provoza auto, proveri da li nešto krcka i lupa.

Ali kad se setim lika koji je došao iz Barajeva i terao me da vozim auto kod "prijatelja njegovog pašenoga u Barajevo na kanal".

Evo druže, baš sam danas nešto dokon, sad ću da javim na poslu da sam bolestan, da bi se sa tobom akao po Barajevu :) Da se razumemo jednom sam se zeznuo i odvez'o auto kod nekog majstora, a on krenuo da me pravi na majmuna i da mi skida cenu. Vrhunac je bio kad mi je rekao "ovom autu su promenjena sedišta, mora da spustim cenu za to" - "pa druže, za to treba ja tebi da podignem cenu, jer su stara i izlizana sedišta zamenio novim i udobnijim sedištima".

Ima kod mene u komšiluku dva dobra servisa, može tamo da se odveze auto, 1000din košta "kontrolni pregled" i da oni izlistaju šta sve ne valja na tom autu.
 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 66



+3 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 12:58 - pre 20 dana i 15h
I to se lako resi, ako prodavac nudi svog majstora a ja svog predlozim onda pregled u ovlascenom servisu kad njemu odgovara. Ako i to odbije onda fala lepo dovidjenja samo sto dalje.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:01 - pre 20 dana i 15h
O trošku kupca, nikakav problem

Mislim kapiram ja tebe i možda ćeš i moći da nađeš prodavca koji će pristati na te tvoje uslove.

Ja ne bih pristao, samo iz razloga što sutra kad budem prodavao auto od 2500e - nije vredno te gimnastike. Da je E klasa od 20000e, pa ajd, sam ću da ga odvezem u ovlašćeni na pregled i "izveštaj" čuvati u kolima.

A i nemam slobodnog vremena toliko. Pa makar nikad ne prodao auto, dobar je, voziću ga do prodavnice i pijace ili pokloniti sestrinoj deci da se uče, nikakav problem.

Za auto na kome veliki servis košta 150e, zamena seta kvačila 100e, a mali servis, zamene diskova i pločica 50e (grube cifre), nemam nameru da gubim svoje vreme.
 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 66



+3 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:02 - pre 20 dana i 15h
To se podrazumeva. Nasao sam takve prodavce poslednja tri puta, sve bilo kako su i rekli a cena prosecna. Doduse bili su 3-4 skuplji od 2500e. Ali sam u procesu eliminacije nasao njih 10 koji pisu potpuno ispravan, bez ulaganja, moze pregled kod vaseg majstora, pa kad dodje majstor i krene da zagleda ispod haube i auta oni krenu da se brecaju i pene. Ili kazu ocuvan, nije udaran a unutra tabla zaorana, sediste krpljeno (nekim cudom se ne vidi na slikama), u gepeku vidim da je ispravljan ko nogama i da je pola krila gitovano, branik jedva vracen i trazim jedno 500e nizu cenu onda se uvrede. Pa oni sto lazu za kilometrazu i godiste, opremu, stave slike tudjeg auta (ili na placu najboljeg primerka tog modela) ili cuvaju stare slike kad su oni kupovali a prodaju drugi, izraubovaniji, itd. svega ima. Zato bolje platiti vise pregled nego igrati lutriju na osnovu slika na oglasima ili pregleda golim okom.

[Ovu poruku je menjao 2020 dana 09.04.2024. u 14:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:11 - pre 20 dana i 15h
@2020
Svaka tebi čast, zemljače, ako si ti ovako, po ovom opisanom scenariju ikad kupio ijedan auto! Ili možda samo teoretišeš?

Dok mi zakažemo "pregled u ovlašćenom" i dok ja odvojim dan od odmora javiće se još deset normalnih kupaca.
Ako je oglašena cena realna, potpisah ja kupoprodajni sa pravim kupcem nedelju dana pre tvog zakazanog pregleda kod ovlašćenih.

A ti idi traži sledećeg prodavca i zakazuj (i plaćaj) preglede boroskopom ...

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:13 - pre 20 dana i 15h
Bolje onda da plati onog Acu Todorovića da mu traži auto
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:15 - pre 20 dana i 15h
Tog lika sam pominjao ovde pre više od 10 godina, neverovatno da taj i dalje "testira" i "radi"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:16 - pre 20 dana i 15h
Citat:
Turmen: Bolje onda da plati onog Acu Todorovića da mu traži auto
Šta je ovo? Forum za science fiction, horor edicija?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:17 - pre 20 dana i 15h
Citat:
2020: To se podrazumeva. Nasao sam takve prodavce poslednja tri puta, sve bilo kako su i rekli a cena prosecna. Ali sam u procesu eliminacije nasao njih 10 koji pisu potpuno ispravan, bez ulaganja, moze pregled kod vaseg majstora, pa kad dodje majstor i krene da zagleda ispod haube i auta oni krenu da se brecaju i pene. Ili kazu ocuvan, nije udaran a unutra tabla zaorana, sediste krpljeno (nekim cudom se ne vidi na slikama), u gepeku vidim da je ispravljan ko nogama i da je pola krila gitovano, branik jedva vracen i trazim jedno 500e nizu cenu onda se uvrede. Pa oni sto lazu za kilometrazu i godiste, opremu, stave slike tudjeg auta (ili na placu najboljeg primerka tog modela) ili cuvaju stare slike kad su oni kupovali a prodaju drugi, izraubovaniji, itd. svega ima. Zato bolje platiti vise pregled nego igrati lutriju na osnovu slika na oglasima ili samo golim okom.


Izvini i nemoj da se uvrediš, uz dužno poštovanje - Ali gde vi (ti, Bordžija, ima još par postova sa sličnim iskustvima) nalazite te automobile i takve primerke?? Bukvalno nikad nisam video auto sa "zaoranom haubom" ili "pola krila gitovano" ili što bi Bordžija rekao "pojedenim trapom" a pregledao sam ih na stotine sa cenom od 1000e do 25000e, od ovlašćenog salona, fizičkih lica, do nekih no-name placeva po Smederevu, Požarevcu, Zaječaru..

Ovo jedino mogu da kapiram ako je budžet za kupovinu max 2000e.
 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 66



+3 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:23 - pre 20 dana i 15h
Zaorana tabla, ne hauba. Znaci na slikama normalan ocuvan enterijer, a uzivo kao da je neko srafcigerom na par mesta povukao linije. Pitam otkud to, kaze nesto vozio pa se ograbalo a eto nije stigao da promeni slike ni da kaze preko telefona... Gitovano neces ni videti golim okom. To imas i za 20000e a ne 2000e
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:23 - pre 20 dana i 15h
Citat:
Nebojsa Milanovic:Tog lika sam pominjao ovde pre više od 10 godina, neverovatno da taj i dalje "testira" i "radi" :)

Radi, što ne bi? Radila i Kleo - Patra, i još silni proroci i vidovnjaci i beli magovi. I svi "rade", ljudi im plaćaju, u sreći i zadovoljstvu.

Moralno je nedopustivo dozvoliti naivčinama da zadrže svoj novac.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:27 - pre 20 dana i 15h
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Tog lika sam pominjao ovde pre više od 10 godina, neverovatno da taj i dalje "testira" i "radi" :)


Dok ima ovaca za šišanje biće i frizera.
 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 66



+3 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:29 - pre 20 dana i 15h
Citat:
Java Beograd:
@2020
Svaka tebi čast, zemljače, ako si ti ovako, po ovom opisanom scenariju ikad kupio ijedan auto! Ili možda samo teoretišeš?

Dok mi zakažemo "pregled u ovlašćenom" i dok ja odvojim dan od odmora javiće se još deset normalnih kupaca.
Ako je oglašena cena realna, potpisah ja kupoprodajni sa pravim kupcem nedelju dana pre tvog zakazanog pregleda kod ovlašćenih.

A ti idi traži sledećeg prodavca i zakazuj (i plaćaj) preglede boroskopom ...

Svaka tebi cast ako kupujes auto tako sto ga osacujes, popricas sa prodavcem, mozda provozas po parkingu i platis pa sta ti Bog da. I ako prodajes tako sto ne napises nista sem auto se kupuje u vidjenom stanju, kupcu kazes to ti je sto ti je, uzmi ili ostavi. I za to sto cekas 240.000 za veliki servis, ja se s tim ne bih igrao.
A ja cu ipak pregled na licu mesta ili kod nekog poznatog majstora ili u ovlascenom, pa makar kupio auto za 3 meseca.

[Ovu poruku je menjao 2020 dana 09.04.2024. u 14:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:33 - pre 20 dana i 15h
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Tog lika sam pominjao ovde pre više od 10 godina, neverovatno da taj i dalje "testira" i "radi" :)


Mada, možda i previše sudimo ...

Ima ljudi koji nemaju sklonosti ka tehnici. Nemaju nikog bliskog da ih posavetuje. Plaše se kupovine polovnog auta, "mačke u džaku".
Nemaju puno para a čuju svašta o polovnjacima, i nisu sigurni da li je "sportski zvuk na 1.9 TDI dobra ili loša osobenost".
Jbg, auto mu je potreban a ne zna. Verovatno zna nešto drugo, od čega živi.

Aca Todorović je možda meni smešan, ali nekome nije.
Lik nije totalni prevarant, tipa "beli mag", samo se setio da naplati nešto šta on zna, a neko drugi ne zna.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:33 - pre 20 dana i 15h
Citat:
2020: Svaka tebi cast ako kupujes auto tako sto ga osacujes, popricas sa prodavcem, mozda provozas po parkingu i platis pa sta ti Bog da.


Ja kupujem auto ovako. Nećeš biti jedini koji će reći da sam lud, ali jbga tako je.

Kao što sam rekao, već treći auto, videćemo kako će ovaj najnoviji da me služi, ali prethodna dva su bila pogodak.

Ošacovao, kupio, odvezao kod majstora, majstor mi rekao "ovo, ovo i ovo ti je na izdisaju, treba da se promeni, sve ostalo je ok", nakon rađenja toga, sednem u auto i vozim. Jedini kvar na autu mimo potrošnih delova i redovnog menjanja istih je alternator, srećom crk'o na 5km pre stizanja na destinaciju
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:34 - pre 20 dana i 15h
Citat:
2020:A ja cu ipak pregled na licu mesta ili kod nekog poznatog majstora ili u ovlascenom, pa makar kupio auto za 3 meseca.
Bravo za tebe!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 66



+3 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:37 - pre 20 dana i 15h
Citat:
Turmen:
Citat:
2020: Svaka tebi cast ako kupujes auto tako sto ga osacujes, popricas sa prodavcem, mozda provozas po parkingu i platis pa sta ti Bog da.


Ja kupujem auto ovako. Nećeš biti jedini koji će reći da sam lud, ali jbga tako je.

Kao što sam rekao, već treći auto, videćemo kako će ovaj najnoviji da me služi, ali prethodna dva su bila pogodak.

Ošacovao, kupio, odvezao kod majstora, majstor mi rekao "ovo, ovo i ovo ti je na izdisaju, treba da se promeni, sve ostalo je ok", nakon rađenja toga, sednem u auto i vozim. Jedini kvar na autu mimo potrošnih delova i redovnog menjanja istih je alternator, srećom crk'o na 5km pre stizanja na destinaciju :)

Svaka cast, imas srece i nek treci bude jos bolji. Ja nesto i nemam srece pa mi je bolja varijanta pregled ili odlaganje kupovine nego tako pa da posle gubim i vreme i novac po servisima.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
46.240.134.*



+169 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 13:40 - pre 20 dana i 14h
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Tog lika sam pominjao ovde pre više od 10 godina, neverovatno da taj i dalje "testira" i "radi"


Mada, možda i previše sudimo ...

Ima ljudi koji nemaju sklonosti ka tehnici. Nemaju nikog bliskog da ih posavetuje. Plaše se kupovine polovnog auta, "mačke u džaku".
Nemaju puno para a čuju svašta o polovnjacima, i nisu sigurni da li je "sportski zvuk na 1.9 TDI dobra ili loša osobenost".
Jbg, auto mu je potreban a ne zna. Verovatno zna nešto drugo, od čega živi.

Aca Todorović je možda meni smešan, ali nekome nije.
Lik nije totalni prevarant, tipa "beli mag", samo se setio da naplati nešto šta on zna, a neko drugi ne zna.


Aca Todorović je neznalica i to je pokazao nebrojano puta. Pritom je nedosledan, danas su mu dizelaši bolji, sutra benzinci i slično. Da li je prevarant ili nije, ne znam, nisam sarađivao sa njim, ali uz kontroverzan pristup, znanje o automobilima mu je poprilično upitno.

A uslugu samu po sebi kapiram. Meni je došla kolegnica iz firme i rekla "znam da ti kupuješ auto, ajde nađi i za mene neki auto, častiću te, ja se ne razumem ni u šta, samo hoću da znam šta da sipam na pumpi i to je to, čak ne znam ni proizvođače".

Ima takvih koliko hoćeš. Ne razumeju se u automobile, nemaju želje, volje, vremena, živaca da se smucaju po placevima i zivkaju oglase i gledaju i treba im neko ko će da im nađe auto, uradi sve prateće servise, papirologiju i doveze kući, a oni da "sednu i voze".

Citat:
2020: Svaka cast, imas srece i nek treci bude jos bolji. Ja nesto i nemam srece pa mi je bolja varijanta pregled ili odlaganje kupovine nego tako pa da posle gubim i vreme i novac po servisima.


Ma druže, tebi ako taj princip "radi posao" ko smo mi da ti sudimo Niko ne spori da ima prevaranta koji prodaju svakakvo đubre i kupovina polovnjaka ume da bude kockanje. Mene i jeste usr@alo sa kolima, neću da izazivam sudbinu, ali znam mnoge koji su se zlopatili sa polovnjacima. I sa onim od 1000e i sa osetno skupljim.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina09.04.2024. u 14:51 - pre 20 dana i 13h
Citat:
Turmen:
Ja kupujem auto ovako. Nećeš biti jedini koji će reći da sam lud, ali jbga tako je.


Što rekoše neki, imaš sreće, a možda i neki dobar predosećaj na osnovu znanja i iskustva (npr. da proceniš da li prodavac nešto krije, laže, itd.).
Znam lika koji je ušao u fazon da kupuje polovan auto kad je tek registrovan, na njemu solidne gume, dobre kočnice, itd., vozi tako 3-4-5 meseci i zalepi papir da je na prodaju, pa kad ga proda, uglavnom za istu cenu ili čak traži 100€ više.
I tako se svima hvalio da 5-6 godina nije platio registraciju, vozio na ovlašćenje i slično, tako je tada i moglo, i onda ga neki peti ili šesti auto sahranio sa popravkama.

Sad, ako kupiš auto u solidnom stanju, pa voziš 5-6-7 godina, i tako nekoliko puta, možeš da imaš sreće, ali ako promeniš 5, 6 ili 10 auta za 10, 15 ili 20 godina, teško da ćeš baš svaki put ubosti primerak na kome neće krenuti sve da otkazuje. Jednostavno, takav je primrak, ne znači da je vlasnik znao sve to, ima auta kojima krene da otkazuje anlaser, pa alternator posle pola godine ili godinu, pa se probuši zadnji lonac auspuha, pa krene na dihtungu poklopca glave da curi ulje, pa ti pukne crevo od antifriza (a koliko je onih koji su kupili ceo set creva i preventivno sve zamenili), i tako...


Nego, kad već idu pitanja, kako sad stoji situacija sa Ford Mondeom, važio je ranije za polovan auto koji najviše daje za određeno godište i cenu?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50

[ Pregleda: 295134 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.