Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izaci iz siromastva?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izaci iz siromastva?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51936 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?05.04.2017. u 23:00 - pre 84 meseci
.

Prikačeni fajlovi
 
+4

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?05.04.2017. u 23:16 - pre 84 meseci
Ja pokretacu teme verujem samo za ovaj deo o " dusevnoj bolnici " . Sve mi ostalo kao i mnogi njegovi postovi izgledaju kao obicna Fantazija .

Ima tu detalja , ali nedovoljno dubine , da bi bilo istinito , za razliku on mnogih slicnih postova, drugih pokretaca slicnih tema koji su Istiniti .

Ko veruje neka mu pise "savete" . Toliko .
 
+1

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?05.04.2017. u 23:19 - pre 84 meseci
U onome što pišeš ne vidim neke probleme, mislim za odraslu osobu koja ima 34 godine to i nisu neki problemi, to je život. Dakle, to što ti roditelji imaju problema sa zdravljem, pa šta da ti kažem, u tvojim godinama skoro redovna pojava. Danas voziš jedno kod lekara, sutra drugo, a trećeg dana ideš po apotekama da kupiš lekove. Dakle, dobro je da si sa njima, da si uz njih, a i oni uz tebe. Nije lako, ume da bude zamorno i stresno, od ordinacije do ordinacije, od šaltera do šaltera, ali šta da se radi, to je život. Ovo što si ležao na psihijatriji, ako si to ostavio iza sebe, teraj dalje, pusti gluposti. Malo je onih koji u ovoj zemlji nisu psihički propali, tako da u onome što si napisao ja vidim samo jedan problem. Sve vreme porediš sebe sa drugima, te bili smo prvi u selu, te moji drugovi nisu bolji od mene, te ovo te ono. Pazi, kažeš imaš kuću, iz tvog opisa rekao bih sasvim pristojnu, auto, ovo ono. Da nisi malo razmažen, mislim: jesi li gladan, go i bos? Nisi. Da li ti je hladno? Nije.
Rešenje:
1. Prestani da porediš sebe sa drugima na taj glupavi način, to govori o tvojoj nezrelosti, odrasti jednom.
2. Nađi posao. Ovo neće biti lako, ali ako imaš diplomu fakulteta, ako si spreman da se boriš, biće i to.
 
+1

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.103.110

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?05.04.2017. u 23:31 - pre 84 meseci
Vaši su savjeti dobronamjerni, ali su opšti i prilično ograničeni u efektu. To sve je malo bolje od "Misli pozitivno." Ovom čovjeku treba konkretan down to earth savjet na razini svakodnevnog života. Dakle, moj ti je savjet, a i savjet osobama u emocionalnoj nevolji koje u budućnosti nalete na ovu temu, je da čim ti dođe ta misao "Ja sam gubitnik", a pretpostavljam da ti dolazi često, počni "psihički da vježbaš", da tako kažem, pa da sebi kažeš:

"Dobro, pa i nije tako loše, imam tu zemlju, barem neću umrijeti od gladi".

Trivijalna rečenica, ali efektivna.

S tim da ti možda ovo neće pomoći, ili ako ti i malo pomogne, možda se nećeš osjećati da si zadovoljan sa efektom.

Drugi zadatak: ja ću sad da napišem nešto crno i gorko, mada istinito, a ti vježbaj da te to ne "zarazi" crnim mislima. Riječ je o psihijatriji. Ako uzimaš kakve lijekove, odmah ih ostavi. Pošto si nezaposlen, pretpostavljam da ti roditelji izdvajaju iz svoga kućnog budžeta da ti plate za tu mjesečnu kutiju tableta. Taj novac ostavi na stranu i finansiraj nešto od čega ćeš živjeti. To možda i nije tako malo, ekvivalent 50 KM u dinarima? Neki alat, neko obrazovanje.

Ali morate znati da tablete ostavljate na svoju odgovornost i da će vam se možda pogoršati loše emocije kao depresija, agresija, očaj ili nesanica. S druge strane, mogući pozitivan efekat ostavljanja tableta je da će mnogostruko porasti moždana aktivnost i mobilizirati će se psihičke i fizičke snage za akciju. Te tablete i funkcionišu na taj način: usporavaju moždanu aktivnost tako što inhibiraju prelazak raznih hemijskih spojeva između moždanih stanica (neurona), a ti spojevi igraju ulogu signala.

Ja sam psihijatriju završio preko Wikipeda-ijinog članka, ali i posmatrajući neke "slučajeve" iz prve ruke i siguran sam da mogu donijeti ove tačne tvrdnje o psihijatrima i psihijatriji. Zapravo, veći slučajevi su ti koji ih liječe, nego liječeni. Davno to biješe, ali dobro se sjećam slučaja žene koja je 20 godina na anti-depresivima i bjehu još dvije osobe: jedna 3, a druga 7 godina na tabletama, čini mi se. U suštini nigdje nisu stigli.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 06.04.2017. u 01:32 GMT+1]
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.103.110

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?05.04.2017. u 23:38 - pre 84 meseci
Psihijatri funkcionišu na ovaj način (naravno, ne svi u ovoj mjeri):

1. Novčano nakljukaju sebe i kompaniju-proizvođača tableta.
2. Nabiju sebi još više doktorske sujete.
3. Pozitivan efekat tableta je jako ograničen, ali se o tome šuti.
4. Diže se ogromna nezaslužena zarada, ali nema evaluacije efektivnosti njihovog posla.
5. Dobija se dodatna zarada od korupcije i izmišenih fiktivnih dijagnoza kriminalcima-vođama narko-gangova da ih se oslobodi od zatvora zbog pucnjave i bivšim borcima - navodnim "PTSD paćenicima" da se dobije invalidska penzija od države.
6. "Mlade perspektivne studentice očaraju sve svojim briljantnim polaganjem ispita" na koljenima ili nogama u zraku (Jeste, znam ja da ti ovo čitaš).
7. Psihijatrija je samo šalter za izdavanje kamare tableta.

I to je tako, od Tuzle do vaše klinike "Dr. Laza Lazarević", pa vjerovatno i od Finske do Patagonije. Ustvari, svi se oni vjerovatno znaju jer su bili na specijalizacijama još dok je mARŠAL bio živ. Sastaju se vjerovatno na doktorskim krkanjima janjetine, sudeći po trbušinama pojedinih.

Ne vjerujete meni? Mislite da pričam gluposti? Sutra otiđite psihijatru i ispričajte mu o izmišljenim "osjećajima ljutnje i tuge". Dobićete neku dijagnozu i recept za tablete u sekundi preko stola.

Postajete vjerovatno doživotni pacijent. Da ne pričam o uplivu Katoličke Crkve i Islamske Zajednice. Šta ono bješe psihijatrija, grana medicine? A medicina je nauka?
Da nije medicina novi religijski pokret? Ili je to samo psihijatrija?

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 06.04.2017. u 01:34 GMT+1]
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?05.04.2017. u 23:42 - pre 84 meseci
Hej, pa ti voziš alficu 147, ni manje ni više. Izvini, da te pitam, pa znaš li da u ovoj zemlji ima ljudi koji rade i to još kako rade, a ne mogu sebi tako nešto da priušte? Definitivno, mnogo gledaš filmove, tipa dinastija, beverli hils i tako to.

@ademare
Pomislio sam i sam, ali bih rekao da je samo izgubio kompas na trenutak, ništa strašno.
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?05.04.2017. u 23:54 - pre 84 meseci
@ademare

I ja isto nešto razmišljam u tom smeru. Čak bih i proširio tvoje zapaženje ali hajede, neću.

@ R A V E N

Slažem se za pshijatriju.
 
0

ultrachimney

Član broj: 336486



+19 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 01:03 - pre 84 meseci
^mikigen

A jesi razmislio o tome da se učlaniš u vladajuću stranku?
Tu ćeš biti "svoj na svome" jer ni oni ne znaju ništa da rade a svi su se pozapošljavali i ostvarili svoje snove.

Dobro, za početak ćeš morati i da radiš - očitavanje brojila, uručivanje poreskih uplatnica itd.
Ali vremenom ćeš dobiti vidjeniji posao, tipa lizanje pečata i slično, samo budi strpljiv i nemoj da "talasaš". Usput se divi svojoj mudrosti jer niko se toga ne bi dosetio - samo posvećeni.

A psihički problemi o kojima govoriš nestaće kao jutarnja izmaglica u julskom danu.

Tu ćeš naći i neku Ravilojlu nabreklu od prešećerene kafe, eurokremova i šlagova
pa možda zasnujete porodicu - na radnom mestu naravno.
 
+1

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 07:47 - pre 84 meseci
Citat:
R A V E N:Postajete vjerovatno doživotni pacijent. Da ne pričam o uplivu Katoličke Crkve i Islamske Zajednice. Šta ono bješe psihijatrija, grana medicine? A medicina je nauka?
Da nije medicina novi religijski pokret? Ili je to samo psihijatrija?

koji lekar je tebi stao na zulj pa si kivan na celu medicinsku bransu?!
po celom forumu pljujes po lekarima gde god se pomenu!
ajde ispovedi nam se... vi's kako je to pokretac teme uradio, pa mu je sad odma lakse! :)
 
0

mikigen
Direktor za Pecanje Riba
pored reke com

Član broj: 336524
Poruke: 37
*.adsl-1.sezampro.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 08:13 - pre 84 meseci
Hvala svima, nije fikcija, sve sto sam rekao je istinito.

Ali mi nije lakse sto sam se ispovedio, jer ima nekih koji truju redom, no dobro. U principu probleme necu resiti na ovaj nacin, ali dobro je znati da ima pozitivnih ljudi.

Ne bih se dalje ukljucivao u temu, jer je na tapet dosla moja alfa 147, pa shvatih da sam jako bogat covek, svaka mi cast.
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 08:46 - pre 84 meseci
Citat:
Ali mi nije lakse sto sam se ispovedio, jer ima nekih koji truju redom...

Aaaa, ti si u stvari očekivao da te sad mi kao tešimo i da kao izražavamo razumevanje što si sprc'o 35 godina u dupe a nema ni kučeta ni mačeta, ni dana staža, ali imaš dobar auto i dozu bahatosti što te pretiču na autoputu, i ne bi da radiš nešto od čega se živi nego bi da praviš gigamega web sajt (kome?) i da te mi tapšemo po ramenu kako si eto kreativan i umetnička duša?

E pa malo si se prešao.
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 09:06 - pre 84 meseci
Citat:
SlobaBgd: E pa malo si se prešao.



 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 09:41 - pre 84 meseci
mikigen, izađi is svoje zone komfora da bi shvatio šta imaš i šta hoćeš, dok si svoj na svome zatupljuješ se ograničenim opcijama, ne vidiš van "šablona".
Prijavi se za neki egzotični posao u nekoj zemlji 10 000 km od Srbije, upoznaj ljude totalno drugačije od tebe.

 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 09:59 - pre 84 meseci
Citat:
mikigen: Pokusavam da se osnazim da krenem u neki posao, ali svi su digli ruke od mene ...


Vidi, na selu si, pa je najlogičnije da kreneš u neki posao u vezi poljoprivrede. Mislim, glupo je da kreneš u biznis sa mikrokontrolerima ili nešto slično.

Šta imaš a šta nemaš ? Imaš vremena i snage i volje a nemaš kintu. OK.

Probaj neki posao koji ne traži velika finansijska ulaganja.

Imaš nešto očeve zemlje. Šta se gaji ?
Probaj da posadiš začinsko bilje. Finansijska ulaganja su mala. Isplativost može biti visoka. Ili na primer: pilićarstvo. Nekome bi to u gradu bilo komplikovano. Tebi nije. Možda još bolje: ćurke.

Jeste, treba to odgajiti, neće odmah da nagrune kinta, ali početak malo košta. Relativno brzo ćeš biti bar "na nuli".

Ne umeš sam ? OK. Potraži na netu, udruži se sa nekima koji su već u nekom sličnom poslu.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+3

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 11:01 - pre 84 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Hej, pa ti voziš alficu 147, ni manje ni više. Izvini, da te pitam, pa znaš li da u ovoj zemlji ima ljudi koji rade i to još kako rade, a ne mogu sebi tako nešto da priušte? Definitivno, mnogo gledaš filmove, tipa dinastija, beverli hils i tako to.

To sto ces ti njemu reci da ima i siromasnijih od njega ama bas nista ne znaci. Imao alfu 147, ili porodicnu kucu, ili plac, nece promeniti nista ako covek misli da sa 34 godine i bez dana staza nema kud.

Radi se o stanju uma, i zelji za promenom(tj nemanju iste), a ne da li vozi alfu 147 ili ima plac.
 
+3

mikigen
Direktor za Pecanje Riba
pored reke com

Član broj: 336524
Poruke: 37
*.adsl-1.sezampro.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 12:03 - pre 84 meseci
Meni se svidelo ovo sto je RAVEN napisao. Mene moj psihijatar gleda kao ortaka, u početku je bio predusetljiv imao je podpitanja, zamisljen i ozbiljan, a sad kad me vidi, samo sto mi ne kaze, "de si jajaro" a mozda i kaze.

Pitao sam ga onako u sali, ima li posla, on kaze kakav posao, sta ce mi to. U principu drzavna jasla i boli ga, i to da mu kazes, on ce reci *ebiga, jel nema sta drugo.

Druga stvar, centar za socijalni rad ima jako malo dodira sa bolestima ovog tipa. Jer su navikli na muljanja, na cigane koji se zale na sve i svasta i lazne bolesnike. Mozda ce neko reci da sam i ja lazni bolesnik, jer eto umem da kucam na tastaturi, umem da kazem dobar dan ili da zakrpim neki auspuh.

Nekoliko puta sam svojevoljno prekidao terapiju misleci da mi je dobro, jer psihijatar, nikada (NIKADA) ti nece reci, dobar si sad, ajde da pokusamo da ukinemo sve tablete.

Medjutim, kako bih sam prekidao, tako posle nedelju dana bude mi strasno lose, previdjam razne slike, cujem enormnu kolicinu glasova, cak sam cuo i detonaciju, kad je bio teroristicki udar negde, ne secam se gde, posecuju me mrtvi, na televiziji cujem svoje ime kako se provlaci u svakoj prici, cujem dozivanja, u ogledalu vidim izobliceno lice itd...

Samo problem je sto mi terapija ne pomaze da sve to prestane, nego u fazonu, "boli te uvo", sve te predstave se i sad desavaju, samo sto na neki nacin ih pobedjujem. Sto se tice fizickih nedostataka, brzo se zamorim, malaksao sam, ne mogu da radim dugo, cesto sam pospan itd...

E sad, postoji lek za to, zove se marihuana, medjutim ja to nemam i nisam siguran da bi mi pomogla, jer ima isto lose nuspojave... ali "neki" kazu da pomaze.

Inace jedan od dokaza da je moje stanje tesko je to, sto da mi je polomljena ruka ili noga, ja bih lako mogao da kazem ko sam i sta sam, medjutim posto je u pitanju psihicka bolest, neki bi rekli to je stanje svesti, sam mozes da pobedis to, budi uporan.

Tako sam i trebao da uradim, pre 14 godina, kada sam se prvi put obratio jer ne mogu da ucim. Tad je krenulo nizbrdo. I ako neko zeli savet, nikad, ali i slovima nikad nemojte da nista potpisujete i da pristajete na dobrovoljno lecenje u psihijatrijskoj ustanovi, jer SE NECETE izleciti, samo cete navuci bedu na vrat.

A kad kazem beda, mislim na celozivotan posao sa ludacima i vecim ludacima, doktorima. Od njih ne mozete pobeci. Jedina dobra stvar je to sto ako ucinis krivicno delo, ne ides u zatvor nego u bolnicu. Ako uopste i to jeste dobra stvar. Ja nisam cinio krivicna dela, ali znam one koji jesu.

I posto nemam posao, ja sam sebi uzeo da uplacujem dobrovoljni radni staz, imam mogucnosti za to, majka mi uplacuje mesecnu ratu. I odem ja u PIO i oni mi kazu, "bezveze to uplacujes, nemas koristi od toga" Dok se nisam obratio emailom ministarstvu, i oni mi tek rekose, da mogu sebi tako da uplacujem penziju, pa ako zelim mogu ici i na komisiju za utvrdjivanje invaliditeta, ali tek ako imam vise od 5 god. radnog tj penzijskog staza.

Tako da videcu, mozda uspem da izvucem invalidsku penziju.

To u normalnoj drzavi ne bi bilo pitanje, ovde jeste, jer sam sam video super lika u bolnici koji je dosao da izvuce invalidsku penziju, tacnije blefira. A to se moze videti tako sto se smeje i normalniji je od svih nas, a pametniji i od doktora.

Tanka je linija tu da utvrdis da li neko blefira ili ne. Ali kad vidis da mu dodju prijatelji u posetu, zena , deca, kolege sa posla, shvatis da blefira. Naravno, tako sto se ponasa normalno, svadja se sa njima, KOMUNICIRA.

A jedan drugi lik, jede sapun, drka ispod jorgana, slinavi, mlad je i dobar kao dusha, on nece dobiti nista, samo tapsanje po ramenu. To je nepravda.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 12:23 - pre 84 meseci
Znam jednog lika koji je zavrsio u Lazi na tri meseca zbog pusenja Marihuane...
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 12:37 - pre 84 meseci
Citat:
mikigen:
Hvala svima, nije fikcija, sve sto sam rekao je istinito.

Ja ti verujem, nego pazljivim citanjem nisam primetio da imas niti jedan problem, nego samo ti prija da te mi ovde sazaljevamo i virtuelno tapsemo po ramenu!
Covece, zivis bolje od 80% ljudi na planeti, a ako cemo istorijski, zivis bolje nego 99% tvojih predaka. Zivot je dzungla, ili ce te pojesti lav ili ces ti njega a i jedno i drugo je sasvim fer ishod. Kazes gore da si vernik - pa zasto ne odes da provedes godinu/dve u manastiru kao iskusenik, da vidis da li je to tvoj zivotni put? Zdravije je postati monah nego direktor neke korporacije - nema stresa, jedes kada treba i koliko treba, kreces se koliko covek treba da se krece, imas vremena za razmisljanje i meditaciju...
Konkretni saveti pored manastira - ja bih se na tvom mestu bavio pcelarstvom, kosnice mogu da se postave i na tudjoj zemlji, a priroda je ako sam dobro razumeo u toj sredini prilicno zdrava. Ako imas u blizini reku/jezero, onda moze i ribolov. Zabacis, uzivas, odmaras, razmisljas, ako se nesto upeca super, ako se ne upeca isto super.

Ja te dosta razumem, jer spadam u ljude kojima je potreban neki osecaj napretka da bi imali neko samopostovanje i samim tim dusevni mir, ali najgluplji nacin za napredovanje je materijalni. Uostalom, kao sto sam gore naveo, vec si materijalno bogatiji od 80% planete. Proguglaj malo, pola planete nema pristup ispravnoj pijacoj vodi, a mnogo vise od pola nema kupatilo sa toplom vodom. Ako hoces da se poredis sa drugima po materijalnim kriterijumima, eto, vec to dvoje te stavlja u gornju polovinu piramide. Ali, moj je savet ostavi se materijalnog, evo naprimer, ceo ovaj forum medju kojima prvi ja ti zavidimo sto imas 24 sata slobdnog vremena dnevno. Mi bi hteli, ali ne mozemo, tj. ne smemo da probamo, previse smo plasljivi da odbacimo prekovremeni rad i mobing i da se posvetimo nekoj sopstvenoj filozofiji 24 sata dnevno. Ti si u stvari mnogo srecan covek, samo to jos uvek ne znas. Evo, ja sam otprilike sve suprotno od tebe - imam neki status, imam neke novce, nikad u zivotu nisam probao nijednu psihoaktivnu tabletu. A eto, pitanje je trenutka kad ce neka kap da mi prelije sacu i da prelomim i kazem da necu vise da trpim izlozenost tolikom stresu, pritisku i nezdravom zivotu, vec da hocu da odem negde i zivim skromno, ako normalan, prosecan stanovnik planete, sto bi ti rekao siromasan covek koji ima taman dovoljno za hranu, ogrev, odecu iz second hand shopa, najeftiniji stari bicikl i clansku kartu u biblioteci.

Citat:
Medjutim, kako bih sam prekidao, tako posle nedelju dana bude mi strasno lose, previdjam razne slike, cujem enormnu kolicinu glasova, cak sam cuo i detonaciju, kad je bio teroristicki udar negde, ne secam se gde, posecuju me mrtvi, na televiziji cujem svoje ime kako se provlaci u svakoj prici, cujem dozivanja, u ogledalu vidim izobliceno lice itd...

E, vidis, ja kad sve ovo citam, vrlo rado bih se menjao sa tobom, da ja neko vreme imam takve probleme, a tebi da prepustim one koje ja svakoga dana moram da resavam. Pa da se onda za par meseci svako vrati an svoje i da kazem - ljudi, sto je do jaja biti ovaj mikigen, ne da sam se naodmarao i nauzivao relaniih efekata kakve vi ni u filmovima niste videli.
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 12:54 - pre 84 meseci
Citat:
I posto nemam posao, ja sam sebi uzeo da uplacujem dobrovoljni radni staz, imam mogucnosti za to, majka mi uplacuje mesecnu ratu. I odem ja u PIO i oni mi kazu, "bezveze to uplacujes, nemas koristi od toga" Dok se nisam obratio emailom ministarstvu, i oni mi tek rekose, da mogu sebi tako da uplacujem penziju, pa ako zelim mogu ici i na komisiju za utvrdjivanje invaliditeta, ali tek ako imam vise od 5 god. radnog tj penzijskog staza.

Tako da videcu, mozda uspem da izvucem invalidsku penziju.

Eto, vidis, ti si sebi zacrtao neki cilj i polako pravis korak po korak ka tom cilju. A smatras sebe psihicki bolesnim? A polovina planete nema jasan cilj u zivotu i smatra sebe psihicki zdravim.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako izaci iz siromastva?06.04.2017. u 12:56 - pre 84 meseci
Kad god sam cuo da neko nekom predlaze da ode u manastir na neko vreme da se "oporavi" 100% je sigurno da taj isti nije to uradio. Niti moze da objasni kako to tacno manastir "pomaze". Seoske price na koje se i obrazovani ljudi primaju.
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako izaci iz siromastva?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51936 | Odgovora: 312 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.